Badania i poziomy laboratorium badawczego

    • Badania i poziomy laboratorium badawczego

      Witajcie!
      Nie wiem, czy taki wątek już był. Przeszukałem forum i nie znalazłem, więc jeśli powieliłem, z góry przepraszam. Jednak chciałbym podzielić się z Wami spostrzeżeniami.

      Zastanawiało mnie ostatnio, dlaczego w momencie rozpoczęcia badania na planecie A, nie mogę podnieść poziomu laboratorium badawczego na planecie B?
      Jest to dla mnie dość absurdalne rozwiązanie, ponieważ:

      - dopóki na planetach nie będzie poziomu min. 10 laboratorium badawczego, nie można połączyć go z Międzygalaktyczną Siecią Badań Naukowych
      - puszczam badanie na planecie A i z niej ściągany jest surowiec na to konkretne badanie
      - planety są niezależne pod względem badań, jeśli nie są połączone z MSBN

      Rozumiem możliwość rozwiązania tego zagadnienia dzięki Antymaterii, co nie jest również możliwe (kolejny absurd), ale przy normalnym trybie gry, jest to nielogiczne. Niemożliwość włączenia nowego poziomu laboratorium badawczego, powinno być niedostępne wyłącznie dla badań od 10 lvl laboratorium, jeśli posiadamy MSBN.

      Co o tym sądzicie?
    • No, nie można. Nie miałbym nic przeciwko temu aby Stocznie i Nanity można było budować w trakcie aktywnej kolejki. Tak samo rozwój napędów nie ma wpływu na aktywne floty po ich ukończeniu, więc zastosowałbym tą samą zasadę przy pudowaniu budynków, flot i obrony, po ich ukończeniu - jak i przy Lb po ukończeniu badania. Opisałem to dość pokrętnie, ale myślę, że nawet z grubsza wiadomo o co chodzi.
      Mój argument jest taki, że dynamika całego OGame bardzo przyspieszyła i ewidentnie gracze powinni lobbować tego typu zmiany.
      "Istnieją tylko dwie możliwości: albo jesteśmy sami we Wszechświecie, albo nie. Obie są równie przerażające."
    • Myślę, że to, co opisałeś teraz, jest zupełnie inną sytuacją. Przypuśćmy, że zaczynasz rozbudowywać stocznię na planecie A, to wiadomo, że nie możesz budować w niej statków, ale możesz na planecie B. Podobnie, jak przy rozbudowaniu kolejnego poziomu nanitów na danej planecie. Przecież inne planety działają niezależnie i jeśli na jednej rozbudowujesz stocznię lub nanity, to na innej możesz spokojnie budować statki i satelity.

      Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z rozbudowaniem kolejnych poziomów laboratorium badań. Jeśli na jednej planecie puścisz badania, nie mająć MSBN, nie możesz na drugiej kolonii budować kolejnych poziomów laboratorium.