Czym farmić idlaków?

• Rozwiązane
  • Niezaleznie od tego gdzie grasz i w jakim stopniu rozwoju masz obecnie konto, na idlaki latajac liczy sie czas czyli predkosc statku. Dlatego z reguly najlepiej wybierac najszybszy statek. Ale tym samym wiadomo, im szybciej polecisz to rownie tak samo szybko wrocisz wiec trzeba pilnowac konta.
  • Truck, nie grałeś na wszystkich uni, więc nie mierz wszystkich swoją miarą. Jeśli latam na czyste skany, bez aktywności i rzutem wpada mi połowa slotów na połowę ładowności, to znaczy, że ktoś lata na pałę.

No ale ok, mamy inne zdanie na ten temat i nie ma sensu się nad tym rozwodzić.
  • MBT wrote:

Hejka, lepiej latać małymi, dużymi czy pionierami?
    Na początku powiedzmy przy mało rozwiniętym koncie i dobrym speedzie uni polecam MT, ze względu na to iż, najszybciej będziesz latał i szybko się rozwiniesz. W późniejszym etapie pionki się najlepiej sprawdzą, przy dobrych napędach zawsze w okolicy Twojej będziesz pierwszy no chyba, że masz unie z ładownością sond, ale to sondy polecam jak będziesz zdecydowanie stał wyżej z ptk tak ponad 1-2kk żeby ich natłuc i nazbierać z ekspów tak gdzieś 300k-500k (akurat teraz pogrywam na uni z ładownością sond żeby przetestować to i mając 500k ptk nazbierałem z ekspów i budowy 33k sond= 233k surki ładowność , typowy ider 1,2kk surki, czyli jednym słowem nawet nie warto wylatywać, no chyba, że nie przeszkadza Ci się naklikać z lataniem co nie miara :P a mając to 300k sond i łądowność2,1kk trzy sloty latasz to już lepiej wygląda, chociaż w idealnym świecie powinieneś mieć sond na 10 slotów albo i nawet wiecej na każdy slot z ładownością 1kk

Pozdro
    Eridanus OFF Yvves st laurent top80
    Fidis
    OFF El Nino top60

Powrót z Emerytury 8) 8)
    Paragwajski top 10 OFF
  • A, właśnie. Ogólnie to oczywista oczywistość, ale dobrze jest to dopowiedzieć, że gdy wchodzi się na uni, które ma już trochę idlaków, to nawet jeśli chce się docelowo grać klasą Zbieracza lub Generała, na początku smyramy faremki Odkrywcą. Badania szybsze i faremki ciut winksze.
  • No tak odkrywca najciekawszy, bo jest zawsze ekscytacja co się dostanie tym razem

Co do latania na pałe to sam to zacząłem robić. Po co mam 10x skanować te same planety. Puszczam po 50 pionierów mniej więcej i jest git. Nie chce mi się czekać 2min aż sondy wrócą
  • MBT wrote:

Ciekawe, ale nie gram na uni z sondami. Podobno mają je wycofywać przy łączeniu uni, że nie będzie w ogóle takich uni z ładownością sond. Może to tylko na angielskim. A są jakieś plusy grania na serwerze bez ACS dla odkrywcy-górnika?
    Oczywiście, że są możesz się tak zabunkrować aby nikt solo z zyskiem nie był w stanie polecieć :) bo jednak duży bunkier plus flota zawsze przyciągnie ludzi, którzy za wszelką cene będą chcieli skasować bunkier przy pomocy znajomych i rakiet :) Brak ACS znacznie zmniejsza szansę na tego typu działanie, a wręcz wpływa na nieopłacalność kasacji bunkra... więc dobry mocny bunkier na takim uni może się równać z tym, iż nie będziesz miał potrzeby robienia FS dla floty ekspedycyjnej :)
    ps. Na PL niestety jest wszędzie ACS :(
    Eridanus OFF Yvves st laurent top80
    Fidis
    OFF El Nino top60

Powrót z Emerytury 8) 8)
    Paragwajski top 10 OFF
  • Damaon wrote:

Truck, nie grałeś na wszystkich uni, więc nie mierz wszystkich swoją miarą. Jeśli latam na czyste skany, bez aktywności i rzutem wpada mi połowa slotów na połowę ładowności, to znaczy, że ktoś lata na pałę.
    Nie lata na pale tylko lata z daleka, czesto przez jedna gale lub wiecej. Moze farmisz z planet wiec tego nie widzisz. Polecam farmingii z moona a wtedy bedziesz mial wszystko na tacy i niejednokrotnie wpadniesz na sekundy przed kims.

MBT wrote:

Puszczam po 50 pionierów
    Ile masz pojemnosci w tych 50 pionkach? Zakladam, ze niewiele. Znajdz idlaki, ktore laduja sure po 2-3 miliony minimum i zobaczysz jak takie idlaki sa czyszczone.
  • I am back wrote:

Nie lata na pale tylko lata z daleka, czesto przez jedna gale lub wiecej. Moze farmisz z planet wiec tego nie widzisz. Polecam farmingii z moona a wtedy bedziesz mial wszystko na tacy i niejednokrotnie wpadniesz na sekundy przed kims.
    No to wszystko wyjaśnione. Abstrachując, zazdroszczę chęci rypania 500k dziennie z samych farm.
  • Mówie o tym ze nam zezłomują mini flotke farmingową.
    strata mt nie boli
    pionków bardziej

mtki mozna zostawic za swoją obrona i ruszyc na farming kiedy sie chce
    na pionki trzeba czekac az wroca z fs

mt ma duzo plusow
    SPRZEDAM DEX NA QUANTUM
    Nick: sprzedam dex
  • za solidnym bunkrem pionki są bezpieczne a do mt potrzebujesz floty farmingowej a tej zostawionej za bunkrem zwiększasz ryzyko wlotu i ewentualne straty mt i floty farmingowej. No ale jak się ma niecałe 100kk pkt na koncie to masz prawo o tym nie wiedzieć

imgur.com/eYS5Qmr

imgur.com/HOF7oLe

Na noc zgarniam wydobycie i poki co jeszcze nie mialem ataku. Tutaj juz widze, ze mi zdublowalo znowu wydobycie po nocy :D

The post was edited 1 time, last by I am back ().

• Spoko kolego graj jak chcesz nie chce mi sie tłumazyc ci roznic miedzy uniami.
    Dawaj do mnie na Uni to ci te pionki w 1 noc znikną.

Co do autora:

polecam mt bo są szybkie, pionki pala duzo wiecej i ich strata duuuzo bardziej boli.

pozdrawiam teoretyków

za solidnym bunkrem pionki są bezpieczne

I am back wrote:

za solidnym bunkrem pionki są bezpieczne
    nie są
    SPRZEDAM DEX NA QUANTUM
    Nick: sprzedam dex