Bonusowe pozycje planet

  • Bonusowe pozycje planet

    Czołem,

    Jak wygląda wydobycie metalu/kryształu na planetach, które podczas fuzji zmieniły swoje pozycje? Jeśli wydobycie wyrównywane jest do finalnej pozycji, i bonus ulega zmniejszeniu, to czy przyznawana jest za to darmowa relokacja?


    [18:44:39] <@diablica> radim :************** krolu moj jedyny :)))))))
  • Radim napisał(a):

    Jeśli wydobycie wyrównywane jest do finalnej pozycji, i bonus ulega zmniejszeniu, to czy przyznawana jest za to darmowa relokacja?
    Jeśli wywali Cię z 15. pozycji na 14., to będziesz miał wydobycie zgodne z parametrami temperatury i pozycji 14-tej. Fuzja nie ma nie ma w tym nic do rzeczy, a darmowych relokacji za każdą planetę pewnie nie dadzą. Przynajmniej tak było ostatnim razem.
  • Absolutnie nie masz racji. Przy planetach na 15 pozycjach, bonusem jest wyższe wydobycie deuteru, które nie zależy od pozycji ale od temperatury. Podczas fuzji, algorytm może zmienić pozycje Twojej planety ale parametry (w tym temperatura max i min) nie zmieniają się. A co za tym idzie, wydobycie deuteru pozostaje na tym samym poziomie. Ja mam tutaj na myśli bonus do metalu i kryształu, które zależą od pozycji planety w układzie.


    [18:44:39] <@diablica> radim :************** krolu moj jedyny :)))))))
  • Podczas fuzji było tak, że jeśli algorytm nie może Cię przenieść na tę samą pozycję, to przenosi na inną, ale zostawia w spokoju wszystkie parametry planety, łącznie z temperaturą. Teoretycznie może więc się zdarzyć, że wywali Ci planetę z 15. pozycji na 1. (lub na 8.) i pytanie wtedy powstaje takie: "czy otrzymam również bonus do wydobycia kryśki (metalu), który wiąże się nie z temperaturą, a z pozycją planety w układzie?".
    I o to pyta @Radim

    Edit: może to też zadziałać w drugą stronę. Przeniesie Cię z 8. pozycji na 13. i czy wtedy utrzymasz bonus do wydobycia metalu, czy go stracisz?
    nie