Ekspedycje - progi - pytanie

  • Ekspedycje - progi - pytanie

    Cześć!
    Wróciłem do ogame po paru(nastu) latach, sporo się tu zmieniło. Chcę dokładniej zrozumieć działanie ekspedycji, prześledziłem cały wątek FAQ: Ekspedycje

    Moje pytanie; zacząłem grać na Sombrero. Wg tabeli z FAQ, liczba "punktów ekspedycji" dla DT to 60, a idąc tym wzorem (klasa zbieracz), wyliczam że dla DT mam tych punktów 108 (punkty strukturalne 21.600, 21.6*5 = 108). Czy idąc za tym, ilość DT do osiągniecia progu dla 1kk-5kk będzie 83 DT, a nie 150 DT. (9k, 9k/108=83,333). Czy może punkty dla progu powinienem pomnożyć razy prędkość eko, x8, czyli 9k*8=72k, /108 = 666,66 DT ?

    Pozdrawiam!
  • Po co wymyślasz koło na nowo? Dla zbieracza bierzesz dokładnie tyle, co masz w Tabela3. I tyle. Sprawdz ostatnią kolumne w Tabela 3 i tyle wysyłaj. Jak latasz z pionierem (na Sombrero nie ma rynku - ale może kiedyś będzie) - to mnożysz x2.

    Jak latasz mt (na wolnych uni się może opłacać) - to trzy razy więcej niż dt potrzeba. I tyle.
  • VlClU napisał(a):

    to faq jest nie aktualne.

    wpisz sobie w google kalkulator ekspedycji ogame 7.1

    pozdrawiam
    FAQ jest bardziej aktualne niż się wydaje - bo wyjaśnia naprawdę wiele spraw. Piratów już nie ma. Więc jedyna duża różnica jest dla Odkrywcy - czyli expy x10.5. Plus pionier.

    Natomiast dla zbieracza bez pioniera (czyli jak na Sombrero) to nie ma ani jednego odstępstwa od FAQ. Nic. 100% trafności. Wszystko się zgadza.
  • cokolwiek napisał(a):

    VlClU napisał(a):

    to faq jest nie aktualne.

    wpisz sobie w google kalkulator ekspedycji ogame 7.1

    pozdrawiam
    FAQ jest bardziej aktualne niż się wydaje - bo wyjaśnia naprawdę wiele spraw. Piratów już nie ma. Więc jedyna duża różnica jest dla Odkrywcy - czyli expy x10.5. Plus pionier.
    Natomiast dla zbieracza bez pioniera (czyli jak na Sombrero) to nie ma ani jednego odstępstwa od FAQ. Nic. 100% trafności. Wszystko się zgadza.
    gdzie nie ma piratów?
    faQ zrobili aktualizacje w lipcu :D

    ale poradnik nie aktualny
  • Moje pytanie pojawiło się głównie przez ten zapis:

    Zawisz napisał(a):

    Każdy statek ma określoną liczbę punktów ekspedycji, która jest pięciokrotnością liczby punktów strukturalnych podzieloną przez tysiąc. Np. niszczyciel ma: 110.000 punktów strukturalnych /1.000=110, a 110*5 daje 550. Poniższa tabela pokazuje ile dany statek ma punktów strukturalnych:
    Na Sombrero widzę, że Niszczyciel ma 198.000 punktów strukturalnych. Tj. 198*5=990, a nie 550. Podobnie z DT, 21.600 zamiast 12.000. W takim wypadku, wydaje mi się, że ilość statków do osiągnięcia progu będzie inna niż w tabeli.
  • VlClU napisał(a):

    Das140 napisał(a):

    @ThisOne
    Liczą się bazowe punkty strukturalne danego statku, czyli DT ma 12.000 pkt.stru., a niszczyciel 110.000 pkt.stru.
    Zakładam, że masz opancerzenie na ósmym poziomie, stąd różnica.
    co wy liczycie, jak liczy się tylko ładowność floty na eksp
    Nie.
    1. Najpierw liczą się punkty strukturalne. Musisz mieć tyle co limit, aby dostać pełną nagrodę z wylosowanej.
    2. Potem patrzysz na pojemność - jak wylosujesz zasoby - to musisz mieć jak to zapakować - jak nagroda jest większa niż pojemność - to przywieziesz tylko część nagrody.

    Ma to duże znaczenie DLA NOWEGO UNI, w pierwszych dniach.
    Plus - dla odkrywcy wartość druga ZAWSZE będzie większa niż pierwsza - ale dla innych klas, bez pioniera - już tak nie ma. A w pierwszym poście jasno zostało napisane "Sombrero, zbieracz".

    PS> W praktyce nie ma co liczyć - patrzysz w tabelkę z poradnika i tyle. Odkrywca patrzy bardziej na pojemność (bo u niego pojemność jest zawsze większa niż punkty strukturalne w warunku exp - ale inne klasy - już na punkty strukturalne i pojemność. Chyba że chcą wysyłać nadmiarowo.
  • Przyjąłeś tezę, że kalkulator działa prawidłowo :D powodzenia w takim razie.

    Aby obalić ten kalkulator wystarczy grać na nowych uni, nawet odkrywca. Pierwsze loty (zakładam, że nie kupujesz anty albo kupujesz za grosze) to są po 3-4 mt. I np bez problemu znajdziesz tym 50 mt / lm (oczywiście jak bedziesz miał szczęście).
    A teraz oblicz to sobie w kalkulatorze :) powodzenia :D (podpowiem - kalkulator pokaże 5 mt / lm). I każdy grający na nowym uni co napisze, że to są brednie. Bo pierwsze dwie fale wysyłasz właśnie po flotę (tzn jak znajdziesz zasoby to się smucisz, jak znajdziesz flotę - to się cieszysz) - takie 20-30 mt znalezione to jest raczej standard (dla odkrywcy). a realnym uni możesz znaleźć flotę większą niż wynosi pojemność twoich statków (najbardziej jaskrawe przykłady to właśnie pierwsze 2-3 fale expów - gdzie lecisz po 3-5 mt, a znajdujesz czasem naprawdę solidne flotki). A teraz spróbuj to uzyskać w twoim nieomylnym kalkulatorze. Nie da się - bo tam przeliczają pojemność na statki :D takie przyjęli założenie i tak działa kalkulator - tyle, że uni działają inaczej. Więc nie sugeruj się tak bardzo tym, co pokazuje kalkulator (poza patrzeniem na max nagrodę - ona jest dobrze zrobiona) tylko przeczytaj FAQ - bo tam się dowiesz jak działają ekspedycje.

    Dalej uważasz, że masz rację?

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cokolwiek ().

  • cokolwiek napisał(a):

    Dalej uważasz, że masz rację?
    Weź się rozpędź. Ściana się znajdzie sama.

    @ThisOne, olej jego rady. Nawet jeśli ma tą swoją najmojszą rację, guzik z pentelką obchodzi go czy sobie poradzisz. Wystarczy spojrzeć na to, że pierwsza odpowiedź w wątku była jego (on ma radar na forum 24/7). W dodatku chamska.

    FAQ jest w sporej mierze nieaktualne - jak kilka pozostałych.

    P.s. Kultura dyskusji dostała lewym prostym.
  • Damaon napisał(a):

    FAQ jest w sporej mierze nieaktualne - jak kilka pozostałych.
    FAQ, które podał w linku autor tematu jest w 100% aktualne.
    Jedynie w punkcie 11 może być problem z kalkulatorem. Tam niestety nie możemy dodać do floty Rozpruwaczy czy Pionierów.
    Jeżeli jednak mamy klasę Zbieracza, bądź Generała i wysyłamy flotę bez pioniera, to podaje poprawne wyniki dla wpisywanej floty.
    Jeżeli dodasz pioniera, mnożysz wszystko razy 2 (przed tym, sprawdź czy pomiescisz znajdowane surowce)

    EDIT:
    Co do poradnika pod FAQ, trochę odbiega od rzeczywistosci, ale jeżeli latasz tylko na expy cywilne i masz Zbieracza/Generała, to wszystko powinno być w porządku.
  • cokolwiek napisał(a):

    Przyjąłeś tezę, że kalkulator działa prawidłowo :D powodzenia w takim razie.

    Aby obalić ten kalkulator wystarczy grać na nowych uni, nawet odkrywca. Pierwsze loty (zakładam, że nie kupujesz anty albo kupujesz za grosze) to są po 3-4 mt. I np bez problemu znajdziesz tym 50 mt / lm (oczywiście jak bedziesz miał szczęście).
    A teraz oblicz to sobie w kalkulatorze :) powodzenia :D (podpowiem - kalkulator pokaże 5 mt / lm). I każdy grający na nowym uni co napisze, że to są brednie. Bo pierwsze dwie fale wysyłasz właśnie po flotę (tzn jak znajdziesz zasoby to się smucisz, jak znajdziesz flotę - to się cieszysz) - takie 20-30 mt znalezione to jest raczej standard (dla odkrywcy). a realnym uni możesz znaleźć flotę większą niż wynosi pojemność twoich statków (najbardziej jaskrawe przykłady to właśnie pierwsze 2-3 fale expów - gdzie lecisz po 3-5 mt, a znajdujesz czasem naprawdę solidne flotki). A teraz spróbuj to uzyskać w twoim nieomylnym kalkulatorze. Nie da się - bo tam przeliczają pojemność na statki :D takie przyjęli założenie i tak działa kalkulator - tyle, że uni działają inaczej. Więc nie sugeruj się tak bardzo tym, co pokazuje kalkulator (poza patrzeniem na max nagrodę - ona jest dobrze zrobiona) tylko przeczytaj FAQ - bo tam się dowiesz jak działają ekspedycje.

    Dalej uważasz, że masz rację?
    sprawdzę to na starym uni, wyślę po 1k LM
    jak zbiorę flotę zobaczymy czy będzie więcej jak kalkulator mówi i się odezwę.


    nie uważam że mam racje dlatego dyskutuje żeby zrozumieć Twój tok myślenia.
  • @VICIU

    Nie szkoda ci paliwa? Wyślij po 5 mt. Jak zdobędziesz więcej niż 10 statków to już wiesz, że kalkulator jest do .... określonych celów. Bo w kwestii max nagrody z expa z zasobami - sprawdza się bardzo dobrze. I tyle.

    Ale masz rację - wysyłaj po 1000 lm. Mała pojemność, dużo punktów strukturalnych - powinieneś dostawać w miarę normalne nagrody z flotą (oczywiście tylko sondy/mt/lm/dt) A na pewno większe (wartościowo) niż 50k (no, pewnie ze 100k - pojemność lmów).

    Ja wiem z doświadczenia swojego i bardzo wielu znajomych na nowym uni, że można znaleźć wielokrotnie większą flotę niż wysłana. Rekord to wysłanie 10mt - a nagroda to 250 lm - 3/4 stanu konta wtedy :D Ale przekonasz się, że na starych uni działa to identycznie - tj znajdujesz flotę większą niż pojemność wysłanej floty.
  • mam wyniki

    1000LM

    Wynik ekspedycji [5:75:16]10.10.2020 00:08:59
    Od: dowódca floty
    Natknęliśmy się na pozostałości po poprzedniej ekspedycji. Nasi technicy postarają się uruchomić część statków.


    Następujące statki dołączyły do floty:
    Duży transporter: 345
    Lekki myśliwiec: 226
    Sonda szpiegowska: 962
    Mały transporter: 73



    kalkulator
    daje max 17LM

    czyli kłamie!
    masz racje