OGŁOSZENIE - Zbieramy ekipę kolektywu najlepszych propozycji zmian na 20-lecie OGame

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Przyznać się, kto na to wpadł, kiedy ja już po badankach, o których wspomniał Bdzidal? 7.xd :E

      Tak se myślę, że skoro na osiemnastkę ogeja, dla wersji siódmej zrobili te mega zmiany, to może byśmy się tak zorganizowali i zrobili Solidarność 2.0 na 20-lecie i rozkminili jakiś projekt pakietu rozsądnych pomysłów, z którymi weszlibyśmy na główne forum origin w następnym roku? To raczej pewne, że będą chcieli jeszcze coś pogmerać w skryptach na okrągłą rocznicę, a jak znam historię ostatnich wydarzeń, wcale tak nie jest, że nas nie słuchają (przykładem zmiany w regulaminach przeliczników, czy zmiany w transporcie, jeszcze przed 7.0).

      Wiem jak to brzmi. Jeden wpada na pomysł "zróbmy zrzutkę", mija parę dni i chętnych na sto osób tylko kilka. Rzucam pomysłem, ale nie tak (za przeproszeniem) z dupy. Moglibyśmy powołać coś na wzór komitetu nadzorującego naprawdę konkretne pomysły, szlifującego nawet te nie do końca idealne, ale w zamiarze ogólnie dobre (kwestie dyskusyjne). Żeby nie było puszenia się - siebie z tego składu mogę wykluczyć. Zawsze zostaje pole do popisu w samych pomysłach. Jest tu kilka osób, które potrafią rozsądnie argumentować wady i zalety rozwiązań. Na pewno wśród ekowców i flociarzy są takie osoby, ale nie będę wymieniał w tym poście kogo bym w tym widział - dalej kwestia dyskusyjna.

      Końcowym argumentem jest to, że wrzucenie takiego pakietu na tamte forum z tytułem "Polish wish", czy jakoś tak, z naprawdę dobrze dobranymi i rzeczowo określonymi pomysłami, może trafić na niemiecki stół jeszcze przed tym, jak (na pewno) sami zaczną coś wymyślać. Dwudziesta rocznica to jednak dla nich bydzie kolejna okazja do psucia :D

      Się rozpisałem :}
    • Dobry pomysł ale pewnie nie przejedzie hehe
      Jakby co to się zgłaszam do komitetu.
      Gram od 2005, gdzie jeszcze była stara szata graficzna i gdzie nawet pancerników nie było jeszcze, a o anty nie wspominając. Jeden z najdłuższych staży z graczy mam, a gram od 2005 roku. Nie raz w top1, top5 i w top 30, badania, floty i eko. W skrócie moje argumentacje i częsta aktywność na forum. haha no ]:-D

      Trzeba wybrać do komitetu osoby, które:
      1. grają aktywnie,
      2. grają od początku albo prawie od początku,
      3. mają dobrą wiedzę na temat gry,
      4. mają dobre osiągniecia w grze
      5. często udzielają się na forum
      różnorodne osoby, zarówno grając tylko eko, flociarze czy badacze
      Może jakieś pomysły inne. Myślę, że liczba członków mogła by być nawet spora, nie tam kilku czy kilkunastu osobowa.

      Również się rozpisałem trochę. XD
    • Apofis napisał(a):

      Dobry pomysł ale pewnie nie przejedzie hehe
      Trza kuć żelazo póki gorące. Skoro jest iskra, proponuję zgłosić nasze trzy ostatnie posty do Mo(Rud)a, żeby przeniosła je na dział Pomysły i propozycje > Gra.

      Apofis napisał(a):

      Jakby co to się zgłaszam do komitetu.
      Z pełną pokorą. Zróbmy to etapowo.

      Apofis napisał(a):

      Gram od 2005, gdzie jeszcze była stara szata graficzna i gdzie nawet pancerników nie było jeszcze, a o anty nie wspominając. Jeden z najdłuższych staży z graczy mam, a gram od 2005 roku. Nie raz w top1, top5 i w top 30, badania, floty i eko. W skrócie moje argumentacje i częsta aktywność na forum. haha no
      Lubię bajki Krasickiego. Nie słodź sobie za dużo :D Bądźmy pokorni.

      Apofis napisał(a):

      Trzeba wybrać do komitetu osoby, które:
      1. grają aktywnie
      Proste

      Apofis napisał(a):

      2. grają od początku albo prawie od początku
      Jestem pół na pół, bo choć sam nie gram od początku, to jednak ogarniam troszkę więcej niż 6 lat temu. Na pewno chętni się zgłoszą. Po treściach postów widać kto co ogarnia i mimo, że jeden człowiek nie gra wszystkimi stylami gry, najpewniej można by zrobić skład, który ogarnie wachlarz z kilku dziedzin. Nie możemy też się nastawiać na to, żeby zbawiennie naprawiać całą grę - wystarczy kilka mocnych, konkretnych pomysłów, które nie zniechęcą GF gmeraniem w skomplikowanym skrypcie. O tym też warto pamiętać.

      Apofis napisał(a):

      3. mają dobrą wiedzę na temat gry
      Proste

      Apofis napisał(a):

      4. mają dobre osiągniecia w grze
      Proste

      Apofis napisał(a):

      5. często udzielają się na forum
      Tu właśnie niekoniecznie. Na przykład taki buleon. Nie wchodzi w zbędne poufałości, ma własne zdanie, częściej obserwuje niż pisze, a jak już pisze, to zwięźle i na temat - mimo że można się czasem z nim nie zgadzać, to jednak nie zachowuje się jak wszędobylski i infantylny klepacz postów.

      Apofis napisał(a):

      różnorodne osoby, zarówno grając tylko eko, flociarze czy badacze
      Jak w odniesieniu do punktu 2.

      Apofis napisał(a):

      Może jakieś pomysły inne.
      Właśnie o to chodzi. Mam też kilka takich, które dotyczą bardziej wygody gry i estetyki, niż samej mechaniki eko-flota. Kosmetyczne zmiany tyż dobre, choć nie aż tak konieczne.

      Apofis napisał(a):

      Myślę, że liczba członków mogła by być nawet spora, nie tam kilku czy kilkunastu osobowa
      Tu się nie zgadzam. Im więcej, tym większy bajzel. Styknie 3 do max 7 osób - z naciskiem na mniej. Im wincyj w komitecie by było, tym wincyj różnic w zdaniach. Po 1-2 speców od danej klasy byłoby IMO najlepiej.

      Apofis napisał(a):

      Również się rozpisałem trochę.
      Wcale nie.

      Ok, zgłaszam posty zakładamy nowy wątek w Pomysłach i propozycjach.

      cokolwiek napisał(a):

      A później cały efekt waszej pracy zostanie komisyjnie spuszczony w kiblu
      Czasem lepszy pomysł do kibla, niż żaden. Ta mentalność, że w Polsce się nic nie da - ostatni gasi światło.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Damaon ().