#62 | Top1 ACS | [inus]: Poper & yoda & Yagodzianek & PrzechodzeNaEko vs. Old Sykstus [uot] ~ 435 069%

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • #62 | Top1 ACS | [inus]: Poper & yoda & Yagodzianek & PrzechodzeNaEko vs. Old Sykstus [uot] ~ 435 069%

    #62





    Czas relokacji zbiegł się z masowym oddawaniem kont przez graczy z sojuszu [NZD].
    Yagodzianka i ja zawitaliśmy do 5 gali, blisko chłopaków, niestety jak szybko zagościliśmy tak szybko urlopy poszły w ruch.
    Minął jakiś czas i niestety ale na koncie przywitaliśmy Old Syktusa (jeszcze raz sorry Old to nic osobistego), jednak reloki były robione w konkretnym celu.

    Poper w końcu dołączył do nas, przyszła chwila w której każdy z nas miał czas a efekty można zauważyć poniżej.
    Akcja pełna przygód, liczone zawrócone stacjonuj. Tym bardziej cieszy, bo trzeba było trochę się napocić. Dream team
    Zajebiście się z wami lata chłopaki, dzięki mega!

    btw. starcie dedykujemy emerytowanemu intouchables @nikers , szkoda że już Cię z nami nie ma stary, zobacz jakie alpejskie kombinacje chłopaki odwalają XD




    Kilka słów wprowadzenia:

    "wjazd na ambicje"




    "Wyłapanie czasu zawrotki"




    • Procent lotu mamy
    • Czas zawrócenia jest
    • Attention:








    Dnia #62 następujące floty spotkały się w walce:


    Agresor Poper [inus]
    ________________________________________________

    Statek kolonizacyjny 1
    Lekki myśliwiec 8.872.751
    Ciężki myśliwiec 683.861
    Krążownik 930.365
    Okręt wojenny 370.800
    Pancernik 36.833
    Pathfinder 102.156
    Mały transporter 3.233.550

    _________________________________________

    Agresor yoda [inus]
    ________________________________________________

    Niszczyciel 1
    Lekki myśliwiec 6.900.000
    Mały transporter 650.000
    Duży transporter 350.000
    Krążownik 450.000
    Okręt wojenny 300.000
    Pancernik 200.000
    Pathfinder 50.000

    _________________________________________

    Agresor Yagodzianek [inus]
    ________________________________________________

    Lekki myśliwiec 7.651.575
    Ciężki myśliwiec 314.428
    Krążownik 525.727
    Okręt wojenny 365.460
    Pancernik 209.965
    Mały transporter 812.743

    _________________________________________

    Agresor PrzechodzeNaEko [inus]
    ________________________________________________

    Sonda szpiegowska 69
    _________________________________________

    Obrońca Old Sykstus [uot]
    ________________________________________________

    Mały transporter 160.120
    Duży transporter 1.602.029
    Lekki myśliwiec 11.544.755
    Ciężki myśliwiec 86.862
    Krążownik 39.307
    Okręt wojenny 48.170
    Recykler 83.363
    Sonda szpiegowska 427.962
    Bombowiec 561
    Satelita słoneczny 759
    Niszczyciel 518
    Gwiazda Śmierci 61
    Pancernik 103.213
    Reaper 227
    Pathfinder 89.353
    Wyrzutnia rakiet 1.811
    Lekkie działo laserowe 2.617
    Ciężkie działo laserowe 751
    Działo Gaussa 180

    _________________________________________



    Po bitwie...


    Agresor Poper [inus]
    ________________________________________________

    Statek kolonizacyjny 1 ( -0 )
    Lekki myśliwiec 8.560.034 ( -312.717 )
    Ciężki myśliwiec 673.385 ( -10.476 )
    Krążownik 927.898 ( -2.467 )
    Okręt wojenny 370.402 ( -398 )
    Pancernik 36.793 ( -40 )
    Pathfinder 101.876 ( -280 )
    Mały transporter 3.119.388 ( -114.162 )

    _________________________________________

    Agresor yoda [inus]
    ________________________________________________

    Niszczyciel 1 ( -0 )
    Lekki myśliwiec 6.653.130 ( -246.870 )
    Mały transporter 626.619 ( -23.381 )
    Duży transporter 345.829 ( -4.171 )
    Krążownik 448.812 ( -1.188 )
    Okręt wojenny 299.689 ( -311 )
    Pancernik 199.779 ( -221 )
    Pathfinder 49.843 ( -157 )

    _________________________________________

    Agresor Yagodzianek [inus]
    ________________________________________________

    Lekki myśliwiec 7.382.420 ( -269.155 )
    Ciężki myśliwiec 309.669 ( -4.759 )
    Krążownik 524.372 ( -1.355 )
    Okręt wojenny 365.082 ( -378 )
    Pancernik 209.748 ( -217 )
    Mały transporter 783.966 ( -28.777 )

    _________________________________________

    Agresor PrzechodzeNaEko [inus]
    ________________________________________________

    Sonda szpiegowska 50 ( -19 )
    _________________________________________

    Obrońca Old Sykstus [uot]
    ________________________________________________

    Zniszczony!
    _________________________________________


    agresor wygrał bitwę!

    Agresor przejął:
    453.861.955 Metalu, 776.105.210 Kryształu i 347.997.904 Deuteru

    Agresor stracił łącznie 4.447.356.000 jednostek.
    Obrońca stracił łącznie 85.199.096.500 jednostek.
    Na polu zniszczeń unosi się 28.086.081.500 metalu i 15.420.808.000 kryształu.
    Agresor przejął łącznie 1.577.965.069 jednostek.

    Szansa na powstanie księżyca 435 069%.
    Złom zebrany przez atakującego/atakujących.



    Podsumowanie zysków/strat:



    Podsumowanie agresor

    Metal: 25.437.690.455
    Kryształ: 14.872.496.210
    Deuter: 327.311.904
    agresor zyskał łącznie 40.637.498.569 jednostek.


    Podsumowanie obrońca

    Metal: -53.539.425.455
    Kryształ: -30.298.814.710
    Deuter: -2.938.821.404
    obrońca stracił łącznie 86.777.061.569 jednostek.





    Super Moderator Ruda:
    Duży obrazek ciut zmniejszyłam




    "May the Force be with you."
  • Nie wpisuję się nigdy pod stekami yody bo wiadomo czemu chyba. Nie gratuluje że na byłym sojuszniku ale gratuluje akcji bo wydaje się czysta :/ ale cóż... nie mnie to oceniać po trzecie pierwszy raz się cieszę że nie było mnie wtedy w soju :D przynajmniej gracze na uni nie mogą powiedzieć że doniosłam inusom o czymkolwiek co ostatnio miało miejsce i jest samo w sobie chore i śmieszne XD :P ale dla mnie jedna rzecz jest ciekawa czemu old nie poprosił nikogo o pomoc ? Korzystając z okazji chciałam pozdrowić swoich byłych sojuszników :) oraz wrogów i przyjaciół na tym uni :)
    I've taken my bows,
    And my curtain calls,
    You've brought me fame and fortune,
    And everything that goes with it,
    I thank you all.
  • Jedyna dziwna rzecz, że nikt nie "bronil" - bronił w cudzysłowie, bo cięzko tu bronić :/. Ale można było założyć opóźnienie flot atakujących i sojuszowo Old`a zezlomować i nie dać Inus`om aż tak dużego zysku,a tak chłopaki spuchną, aż miło :).
    Podczas wojny milczą prawa.
  • Gierus napisał(a):

    Jedyna dziwna rzecz, że nikt nie "bronil" - bronił w cudzysłowie, bo cięzko tu bronić :/. Ale można było założyć opóźnienie flot atakujących i sojuszowo Old`a zezlomować i nie dać Inus`om aż tak dużego zysku,a tak chłopaki spuchną, aż miło :).
    Myślę, że znalazłby się osoby i floty, które mogłyby pomóc w takiej sytuacji. Ale co ja tam wiem.. dobrze że filmik jest to chociaż wiadomo, że czas nie wzięty z dc :E

    Poza tym to oczywiście graty, ładnie wyszło. Przetapiajcie i do zobaczenia w galaktyce
  • Koledze z sojuszu życzę SzO, a atakującym figę gdyż to oszuści. Tak, zwyczajni oszuści, którzy posługują się wszelkimi dostępnymi, głównie nieuczciwymi, metodami w tym i szpiegostwem (implikującym korzystanie z multikont). To starcie jest efektem wspomnianego oszustwa czyli posiadania "multi" w naszym sojuszu - wielkie mi mecyje "wyliczyć" atak gdy z DC zna się konkretną godzinę powrotu floty przeciwnika (to, że OP musi udowadniać filmikiem, że nie orżnął jest żałosne + tylko winny się tłumaczy). W każdym innym wypadku żaden z was nie byłby w stanie czegokolwiek wyliczyć boście dobrzy tylko w krętactwie, a nie uczciwej grze.

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez 0R1C1: Zmiany stylistyczne. ().

  • Kazde starcie wedlug krzykaczy jest kupione, sprzedane.
    Zal sie wpisywac, wielu graczy oszukuje, sam oszukiwalem i dostalem na co zasluzylem....
    Przykro mi ze akurat padlo na Olda, przykre jest to ze nikt mu nie pomógł, krzykaczy jest wielu ale czemu nie podstawili jednej dobrej floty. My lecielismy we w trzech i gdyby pojawilo sie dodatkowe 50mln floty pewnie zawrócilibysmy...
    A filmik wstawiony dla jednego pajaca ktory widzi wszedzie teorie spiskowe...
    Pozdro dla Inusa, Kaski, Olda, Kamikaze i innych znajomych z ogame...

    Ps. A wiecie ze dawno temu gdy wszyscy lajkowili i gratulowali tez by pushe i kanciarze?
    Wiecie czemu yoda nie wstawil top1 acs jak mnie sprzątnal w ciemno na Indusie? Przez takich pajaców jak Wy...
  • Fever napisał(a):

    Kazde starcie wedlug krzykaczy jest kupione, sprzedane.
    Nie każde, nie generalizuj.

    Fever napisał(a):

    przykre jest to ze nikt mu nie pomógł
    Tak wyszło, że nie było flot w okolicy + nawet gdybym posłał swoje stado gęsi to niczego by to nie zmieniło.

    Fever napisał(a):

    My lecielismy we w trzech i gdyby pojawilo sie dodatkowe 50mln floty pewnie zawrócilibysmy
    My? Czyli kto? Grasz ponownie? Tedy wiesz co się naprawdę wydarzyło.

    Fever napisał(a):

    A filmik wstawiony dla jednego pajaca ktory widzi wszedzie teorie spiskowe...
    Jedynym celem opublikowania tego "filmiku" jest chęć wykazania, że starcie było fair podczas gdy było odwrotnie. Ja prawdę znam - jest zwyczajnie w świecie żenująca i pokazuje, że atakujący to ordynarne lamki, które tak dobrego konta nigdy by same z siebie nie zezłomowały (nie mówiąc o wyliczeniu co do sekundy). Ja wiem co się stało - znam prawdę - pytanie czy zainteresowani mają tyle odwagi i RIGCZu aby przyznać się do popełnionych czynów. Niestety, założę się o 10k CHF (u notariusza, a jakże), że ani yoda ani reszta nie napiszą jak było. Oszuści już tak mają, że ukrywają prawdę, mataczą.

    Fever napisał(a):

    czemu yoda nie wstawil top1 acs jak mnie sprzątnal w ciemno na Indusie?
    Czemu? Bo pewnie zrobił to "starcie" tak samo jak w tym przypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°) I już ty wiesz jak, a jak nie to niedługo o tym napiszę, so stay tuned jak to mówili starzy Indianie. Ciekaw jestem, szalenie wręcz, jak sami zainteresowani zareagują na materiał dowodowy :) Co wtedy napiszesz ty lub twoi koleżkowie z sojuszu, jakie fikołki będziecie robić!

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez 0R1C1: Literówki. ().

  • A się pobawię ;)

    0R1C1 napisał(a):

    Wielkie mi mecyje "wyliczyć" atak gdy z DC zna się konkretną godzinę


    Wyliczenie zawróconej stacji to chyba nie jest wielka filozofia ;)

    0R1C1 napisał(a):

    Fever napisał(a):

    Kazde starcie wedlug krzykaczy jest kupione, sprzedane.
    Nie każde, nie generalizuj.


    Ale bardzo często można coś takiego wyczytać na forum ;)
    Na Kalyke według niektórych większość moich starć była "kupiona", dopóki nie zaczęli spadać sojusznicy tych, którzy to krzyczeli ;)


    0R1C1 napisał(a):

    Ja prawdę znam - jest zwyczajnie w świecie żenująca i pokazuje, że atakujący to ordynarne lamki, które tak dobrego konta nigdy by same z siebie nie zezłomowały (nie mówiąc o wyliczeniu co do sekundy). Niestety, założę się o 10k CHF (u notariusza, a jakże), że ani yoda ani reszta nie napiszą jak było. Oszuści już tak mają, że ukrywają prawdę, mataczą.


    To do którego notariusza idziemy? ;) Stylu gry yody nie znam, ale jeżeli chodzi o drugą z flot...
    Był kiedyś taki mocno stary temat, kontynuacja jeszcze starszego...


    Marvin napisał(a):

    [center]
    Klub Finezyjnego Złomiarza



    Pomysłodawca i autor tematu - Cichy FX napisal:

    Dla wielu esencją OGame są polowania.
    Są rożne sposoby złomowania. Jedne proste, inne wymagają od atakującego ogromnych nakładów pracy na obserwacje i obliczenia.

    Chciałem zaproponować zabawę - stworzenie "Klubu Elitarnych Złomiarzy".
    Klubu ludzi, którzy potrafią z odrobiną finezji dopadać flotę przeciwnika.

    Do rzeczy:
    Ja znam kilka trudnych metod złomowania, zbyt trudnych dla części graczy.
    Zabawa polega na znalezieniu ludzi, którzy zrobili najwięcej nieprzeciętnych akcji.


    Proponuję takie kategorie złomowań:


    1. Pułapka na moonie.
    2a. Pułapka na planecie pod falangą.
    2b. Pułapka na planecie pod falangą - niszczenie moona obrońcy.
    3. FS na PZ z moona.
    4. FS na PZ z moona z obstawą.
    5. Zawrócone stacjonuj.
    6. FS moon - moon.
    7. Zalogowany, flota na planecie (obrońca ucieka flotą).
    8. Zalogowany, flota na moonie (obrońca ucieka flotą).
    9.Kontra zwykła.
    10a. Kontra na łączony atak z moona.
    10b. Kontra na łączony, zawrócony atak z moona.
    11. Z niszczeniem moona.
    12. Złomowanie bez skanowania i falangowania.
    13. FS moon-moon na zatrzymaj.
    14. FS na kolonizuj.
    15. FS multilotek.
    16. Lot przez galaktykę.
    17. Inne finezyjne.
    18. Atak GSami z niszczeniem moona.
    19. Atak GSami z wyliczeniem FSa.
    20. Wymuszenie cofnięcia floty - FS na porzuconą planetę.



    Jeśli są jeszcze jakieś ciekawe sposoby to możemy je dodać do listy.
    Myślę, że jeśli ktoś osiągnie 6 punktów to już to jest bardzo dobry wynik. Ma się czym pochwalić.
    Zapraszam do wpisania się wraz z linkami do RW.

    Wyniki

    (...)
    1 __ __ 3 _ _ 6 _ 8 9 ___ __ 11 __ __ __ 15 __ 17 __ __ __ Poper



    Temat jest kontynuacją chwały złomiarzy Ogame.pl ..








    Na nowszych uni też było sporo ciekawych akcji, tylko często nie pojawiały się na forum, albo pojawiały bez opisu szczegółów ;)
    To, że kogoś po x latach gry przerastają klasyczne sposoby łapania flot, nie oznacza, że inni tego nie potrafią ;)
    I z Poperem, i z drugim z agresorów sam wiele razy łapałem zawrócone stacje po moonkillu, i to na różnych uni ;-)
  • Poper

    Poper napisał(a):

    Powrót floty został już wyliczony ok 8.
    :) 17:48:34 tu nie było co liczyć, ta informacja pojawiła się na tacy.

    ... ale gdzie Wy szpiegów nie macie, ...no chyba tylko w GoT`ach :D

    A puentą niech będzie to co kiedyś powiedział yoda:



    "Kasa kasa kasa....
    Kiedyś sojusze organizowały zloty, OGame miało całkowicie inny wymiar.
    Nowe uniwersa mogły pomieścić niecałe 16 tysiecy graczy (jezeli dobrze pamietam) i były zapełniane w dniu otwarcia. Po dwóch miesiącach na Indusie mamy ....grających ? Przemilcze.
    Z przykrością spoglądam na to wszystko, dla prawdziwych graczy to cios w samo serce.
    "
    Podczas wojny milczą prawa.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Gierus ().

  • Toms150 napisał(a):

    Jeżeli starcie nie zostało sprzedane, to przykro mi, że nikt szczerze Wam go nie pogratulował. Bo akcja byłaby na prawdę kozacka.

    Obrońca miał 10 godzin na zorganizowanie kontry/obrony. Ze swojej strony mogę tylko dodać, że nikt się do mnie w tej sprawie nie odezwał.
    Nie żebym miał coś przeciwko starciu - ale
    a) co tu jest przekozackiego? Poza zrzuceniem moona? Moon padł, lot z układu obok, zero opóźniania. Owszem, recki zgrane na sekundę lotu - i tyle dobrego tu.
    b) obronca miał dużo czasu choćby na lagowanie falangi - a widać choćby na filmiku w ST, że nic takiego nie robił. Więc jeszcze raz - co jest takiego trudnego w tym starciu, skoro obrońca nie utrudnia lotu? (już pomijam sugestie, że godzina powrotu znana, bo wrzucona publicznie)

    Tak szczerze - byle kontra na recki ma w sobie więcej trudności niż to starcie. Owszem, procent duży, floty duże - ale trudność na poziomie podstawowym +1 (bo podstawowy to lot na stojącą flotę bez aktywek).
  • ---Webber--- napisał(a):

    No właśnie. Skoro konto zarejestrowane w lipcu i nie mające żadnej historii pisze, że coś jest łatwe, to jest łatwe.

    Akcja 2/10, lepiej byście poklikali kontrę na recki.
    A wiedzę i doświadczenie łączysz 1:1 z kontem na forum czy z osobą? Założysz nowe i od razu zapomniałeś wszystko? Gram od ok 3 lat, straciłem pewnie więcej floty niż widzisz powyżej w tym ST :D

    Plus - chyba każdy przyzna to samo - jak pada moon, gość zawraca bez zamulania i nikt nie startuje do pomocy - to jaką tu trudność widzisz? Jak sam napisałeś - trudność 2/10, wykonanie 6/10 za zgranie recków.
  • To skoro grasz tylko 3 lata to aż dziwne, że nie zauważyłeś, że 99% RW na Ogame jest na stojące floty i wszystko co jest inne (i oczywiście nie jest ustawką) warto w jakimś stopniu docenić.

    Finalnie ta gra to połączenie matematyki i spędzonego czasu więc można ją ogólnie uznać za bardzo prostą 8) Sęk w tym, że lata świetności ma za sobą więc mało komu się chce robić nawet takie akcje 2/10
    ~650 ST na uni x1, #1 KFZ
  • ---Webber--- napisał(a):

    To skoro grasz tylko 3 lata to aż dziwne, że nie zauważyłeś, że 99% RW na Ogame jest na stojące floty i wszystko co jest inne (i oczywiście nie jest ustawką) warto w jakimś stopniu docenić.

    Finalnie ta gra to połączenie matematyki i spędzonego czasu więc można ją ogólnie uznać za bardzo prostą 8) Sęk w tym, że lata świetności ma za sobą więc mało komu się chce robić nawet takie akcje 2/10
    Ja bym powiedział, że 70% ST to ustawki i kupione konta :D a nie stojące floty.

    CHANCE BOUDREAUX vs. Amadi & Cosiek & Black Horse & 106 & Vice Gemini [ZZSS] ~ 63622.22% - TOP1 ACS

    Da się zrobić starcie, które jest trudne w wykonaniu, dobre technicznie -czy nie?

    Ja tylko napisałem - gdyby było zamulanie falangi, gdyby obronca kombinował, gdyby nie podał publicznie godziny powrotu floty - można by to oceniać inaczej. Tutaj trudność serio oceniać na wyżej niz 2/10. 1/10 za lot, +1 za zniszczenie moona.
  • Gierus napisał(a):

    Poper

    Poper napisał(a):

    Powrót floty został już wyliczony ok 8.
    :) 17:48:34 tu nie było co liczyć, ta informacja pojawiła się na tacy.
    ... ale gdzie Wy szpiegów nie macie, ...no chyba tylko w GoT`ach :D

    A puentą niech będzie to co kiedyś powiedział yoda:



    "Kasa kasa kasa....
    Kiedyś sojusze organizowały zloty, OGame miało całkowicie inny wymiar.
    Nowe uniwersa mogły pomieścić niecałe 16 tysiecy graczy (jezeli dobrze pamietam) i były zapełniane w dniu otwarcia. Po dwóch miesiącach na Indusie mamy ....grających ? Przemilcze.
    Z przykrością spoglądam na to wszystko, dla prawdziwych graczy to cios w samo serce."

    My tam robimy co roku zlot sojuszowy z innego uni więc nie każdy stary gracz zaginał i zaprzedał dusze dla top :D

    Graty STarcia, wszystko mówi, ze wał ale mimo to mam nadzieję, że czyste
  • cokolwiek napisał(a):

    ---Webber--- napisał(a):

    To skoro grasz tylko 3 lata to aż dziwne, że nie zauważyłeś, że 99% RW na Ogame jest na stojące floty i wszystko co jest inne (i oczywiście nie jest ustawką) warto w jakimś stopniu docenić.

    Finalnie ta gra to połączenie matematyki i spędzonego czasu więc można ją ogólnie uznać za bardzo prostą 8) Sęk w tym, że lata świetności ma za sobą więc mało komu się chce robić nawet takie akcje 2/10
    Ja bym powiedział, że 70% ST to ustawki i kupione konta :D a nie stojące floty.
    CHANCE BOUDREAUX vs. Amadi & Cosiek & Black Horse & 106 & Vice Gemini [ZZSS] ~ 63622.22% - TOP1 ACS

    Da się zrobić starcie, które jest trudne w wykonaniu, dobre technicznie -czy nie?

    Ja tylko napisałem - gdyby było zamulanie falangi, gdyby obronca kombinował, gdyby nie podał publicznie godziny powrotu floty - można by to oceniać inaczej. Tutaj trudność serio oceniać na wyżej niz 2/10. 1/10 za lot, +1 za zniszczenie moona.
    nie wiem, nie znam się

    łatwiej kupić, Ty znasz jakieś grube akcje nie ja 8)

    pozdrowienia dla flociarzy :thumbsup:
    ~650 ST na uni x1, #1 KFZ