podniesienie debrisu złomowego

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Apofis nie ,oni mieli rok przewagi ,no z naszej winy niby ( jak to winą nazwiemy ) ale my chcieliśmy wszystko robić po staremu ,oni chcieli zmian , później ludziom się odmieniło pewnie dla tego że zaczęło się nudzić , w każdym razie różnice są roczne ,teraz tego nikt nie nadrobi , i nie ma z tym problemu do puki nas siłą z nimi nie połączą .Jak nie, to nie ma o czym mówić . A co do % ze złomu ,teraz jak zmienili zasady dla odkrywców to już nie ma co cokolwiek zmieniać ,przecież tu chodziło o to żeby dać wszystkim równe szanse , a GO czy SGO nagle doszło do tego jak to zrobić , z resztą jak zwykle jak zwykle .
  • I tak lepszy gracz będzie mógł się przenieść za pomocą przedmiotu do naszego uni więc co będzie to będzie nie mamy wpływu. Floty na U68 nie odstają aż tak bardzo od nekkar już nie mówiąc o top1 lajta i czołówki ale jest dużo lepsze top niż na nekkar mimo to , no zobaczymy :D jakoś to będzie

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Apofis ().

  • @cokolwiek: miło, że skomentowałeś moją propozycję. Szkoda, że nie zrozumiałeś ani słowa z tego co napisałem. Z drugiej strony, obawiam się, że większość "programistów" w GF też by pewnie nie zrozumiała. To zbyt skomplikowane rozwiązanie, więc może lepiej zapomnijmy, ze cos pisałem. A co do fuzji, to niektórzy prorocy prorokowali już 3 miesiące temu, a jak na razie cisza, więc ja bym się tak tą fuzją nie sugerował... może będzie w grudniu.... a może we wrześniu. ;p
    Uni 39 - TOP 1 (przez jeden dzień, ale się liczy :quasi: ) po fuzji: U69 TOP11 obecnie Nekkar -okolice TOP100
    Uni 68 - oddane żonie - zdejmuje urlop jak coś ode mnie chce ;P
    Uni Pasiphae - oddane, dla mnie zbyt ostra jazda, choć na zakrętach było fajnie :)
  • Mi się wydawało jasne, że to co napisałem to lekka ironia. Mianowicie twoje rozwiązanie byłoby fajne - ale wymaga najpierw ZMIANY KODU GRY. Wiesz kiedy ostatnio GF zmienił kod gry (zmienił, a nie poprawił błąd) na życzenie graczy? hmm, pewnie nigdy.

    Dlatego ja stanowczo unikam szukania rozwiązań problemów ogame wymagających zmiany kodu. Raz, że to wymaga pracy ich klepaczy kodu (a najpierw managerów itd). A więc już samo to czyni te rozwiązania praktycznie nierealnymi. Co innego zmiana FAQ - to jest w zasięgu polskiego teamu - więc teoretycznie możliwe do zmiany. Teoretycznie, bo przekonanie arta do jakiejś zmiany to robota mniej więcej na pół roku - i to nawet jak sprawa jest pilna, a rozwiązanie proste i praktycznie podajesz je gotowe.
  • cokolwiek napisał(a):

    Sondy także nie wracają. SZOK. A nieraz są ich miliony (szczegolnie na uni z pojemnością sond. I szczególnie teraz, jak sondy latają prawie za darmo).


    Tak po prostu jest i tyle. Zrób fuzję na zasilanie i problem się mocno zmniejsza.

    Sondy nie odzyskasz z pola wrakowego ale można nimi odlecieć w przeciwieństwie do satek , poza tym u nas na Uni nie ma ich milionów bo nie mają pojemności. Można je przemieścić na inną planetę.
    Satki i pełzacze zostają - możesz je ewentualnie sprzedać u handlarza bo podczas ataku nawet nie ma możliwości wystawić ich na rynku.
    Czyli nawet jak widzę atak uciekam flotą (razem z sondami :P ) satki i pełzacze muszę sprzedać u handlarza i otrzymane surowce , jeśli mi się zmieszczą to zabieram jeśli nie to staram się wydać. Badanie czy budynek mogę przerwać i surka mi wraca jeśli nie mam takiej możliwości to wydaję na rozbudową bunkra lub jak co niektórzy na licytację :P

    Jeśli podnieśli wydobycie za pomocą pełzaczy i do tego potrzeba jest budowy kilkunastu kub kilkudziesięciu tysięcy satek to trzeba bardzo kalkulować czy to się opłaca.

    Już dawno temu zmniejszyli ilość pól na planetach więc nie da rady jechać tylko na elektrowni słonecznej czy fuzyjnej.

    Ja mam ponad 300 pól na większości planet więc mało się stresuje ale na nowej koloni bez satek nie da rady się rozbudować.
    Nawet jeśli chcesz rozbudować planetę przez terra potrzebna jest energia i koło się zamyka.
    Oczywiście można kupić sobie już nawet 20 a nie 15 dodatkowych pól , zwiększyć dopalaczem nawer na 3 miesiące energię , wykupić mechanika dla 10% energii lub nawet cały pakiet oficerów.

    Tylko po co , można przecież też kupić od razu surowce.
    Za kase można wszystko .

    Ile graczy tyle opinii .

    Skoro odbudowuje się część obrony i po zmianach można odzyskać część floty to dlaczego tylko wybrane statki a nie wszystkie. Dla ekonoma w dzisiejszych czasach najbardziej są potrzebne satki i pełzacze , które traci się w 100%.
  • Boshe ...
    ja może jestem dziwny, ale 210 pól już wystarczy do totalnej zabudowy.

    Co do satek - jak potrzebujesz ich kilkadziesiąt tysięcy to się nie zastanawiasz nawet i budujesz fuzje. Fuzja 23 i tech energetyczna 23 i uciągniesz nawet największe eko, łącznie z pełzaczami :P
    Oczywiście są różne koncepcje zasilania - każda może być odpowiednia - dobierasz pod uni, pozycje, sposób gry i przeciwników - zależnie od tego jedna czy druga jest lepsza / tansza.

    Więc naprawdę, satki nieuciekające czy nie do odzyskania z doku - to najmniejszy problem jaki moźna spotkać w dzisiejszym ogame. Tak nieistotny, że bez sensu nawet o nim pisać.
  • 210 ??????
    Ja ma zajęte średnio 260 a nawet 300
    Słoneczna 35 lvl fuzyjna 29 lvl
    Jak masz kalkulator to policz ile kosztuje następny poziom każdej z nich i ile dostanę za to energii.
    Te elektrownie nie dają rady dla samych kopalń , muszę mieć mechanika a dla pełzaczy niestety satki.
    Chciałbym zobaczyć jak masz rozbudowane planety przy 210-u polach :P

    cokolwiek napisał(a):

    Boshe ...
    ja może jestem dziwny, ale 210 pól już wystarczy do totalnej zabudowy.
    Jesteś dziwny :P albo dopiero zaczynasz grę
  • Podałem przykład najlepszej mojej planety 311 pól zabudowanych. Jeszcze na U1 kopalnie były rekordem PL i jedna światowym ale Maraton mnie wyprzedził. Teraz już tego nie sprawdzam po wykasowaniu wszystkich wpisów z U1 wena mi odeszła .

    Przy planetach zabudowanych po 260 pól też energii brakuje. Fakt że staram się stawiać kopalnie i oszczędzać pola bez innych niepotrzebnych budynków .
    Przy pełzaczach bez satek nie pojadę . Pola trzeba oszczędzać , ja mam konto od kilkunastu lat więc część planet to giganty . Nowi gracze z planetą 180 pól i po postawieniu terra do 210 sam nie wiem jak grają.

    cokolwiek
    daje radę więc może można.

    Może to ja jestem dziwny.

    Koszt każdego kolejnego poziomu elektrowni jest wielki w stosunku do dostarczonej energii.
    Na zimnych planetach fuzyjna daje radę na gorących lepsze są satki bo fuzyjna więcej spali dexu niż wykopiesz.

    Może ja mam zły kalkulator , może źle rozbudowuję planety , może faktycznie 210 pól wystarcza :P
  • mało tego nie postawiłem nawet jednej elektrowni fuzyjnej ,lecę na satelitach ,co na koloniach na 15stce musi być około 10/15k szt. bo mam też pełzacze ,nie wiem jak radzą sobie ekowcy ,ale na pewno muszą tak jak nimlien mieć sporo fuzyjnych i satelit ,wiec 210 pul to żart dla ekowca nie zabudować ,i mam też teraformery od 3 do 8 sztuk , kolega cokolwiek jednak jest inny :P albo jeszcze słaby :D
  • RAFUS1973 napisał(a):

    mało tego nie postawiłem nawet jednej elektrowni fuzyjnej ,lecę na satelitach ,co na koloniach na 15stce musi być około 10/15k szt. bo mam też pełzacze ,nie wiem jak radzą sobie ekowcy ,ale na pewno muszą tak jak nimlien mieć sporo fuzyjnych i satelit ,wiec 210 pul to żart dla ekowca nie zabudować ,i mam też teraformery od 3 do 8 sztuk , kolega cokolwiek jednak jest inny :P albo jeszcze słaby :D
    dopalacze energii proste :) jak ktoś buduje satelity na 15 pozycji to pogratulować :D


    <<WRS uni 46,69 off.>><<Veto uni 69, Nekkar off.<<

    >> WRS uni Dorado << on >>
    >> B_B uni Nekkar << on >>
  • m fox napisał(a):

    210 ??????
    Ja ma zajęte średnio 260 a nawet 300
    Słoneczna 35 lvl fuzyjna 29 lvl
    Jak masz kalkulator to policz ile kosztuje następny poziom każdej z nich i ile dostanę za to energii.
    Te elektrownie nie dają rady dla samych kopalń , muszę mieć mechanika a dla pełzaczy niestety satki.
    Chciałbym zobaczyć jak masz rozbudowane planety przy 210-u polach :P

    cokolwiek napisał(a):

    Boshe ...
    ja może jestem dziwny, ale 210 pól już wystarczy do totalnej zabudowy.
    Jesteś dziwny :P albo dopiero zaczynasz grę
    sloneczna ci potrzebna? serio? po co - skoro daje tyle co 10% poziomu fuzji :D

    Patrząc na twoje elektrownie to nie wiem po co one są - serio. Fuzja 23 i spokojnie ogarniasz największe eko. Ty chyba wawalałeś zasoby w elektrownie tak po prostu - bez potrzeby, Albo nie wiedziałeś, że tech energetyczna podnosi skuteczność fuzji i że trzeba ją robić. Bo nie widzę innego powodu dla fuzji 29 lvl, serio. Pokaż jakie masz kopalnie i badania, ile energii używasz itp - bo nie wierzę w sens tego co piszesz.

    Dlaczego uważam, że 210 pól mi wystarcza - bo wystarcza. Jasne, jak jest więcej, to nie płaczę - ale tyle wystarczy.

    Nanity 8 (można odrobinę więcej, ale nie ma potrzeby zazwyczaj)
    Stocznia min 4 (pod dt).
    Bunkier lvl 4 (pod rakiety)
    Metal 45
    Krycha 35
    Deu 40 = 120 w sumie
    Fuzja 23
    Magazyny - w sumie 35 Ale mi osobiście wystarczało mniej. Ale liczmy 35.

    Czyli masz 194.
    I teraz - potrzebujesz mieć na części planet wyżej stocznię, na części laby. Możesz podnieść eko wyżej, możesz podnieść magazyny. Na to masz zapas - wlasnie te kilkanaście pól. I podstawowa planeta w zupełności mieści się na 210 polach - a ma eko solidne - na kilka lat grania.

    Jak chcesz bic rekordy w kopalniach - to jasne, potrzeba z dziesięć pól więcej. Ale serio - po co ci 300 pól? Na niepotrzebne roboty czy słoneczną?
  • odpowiedzmy sobie na jedno pytanie.
    210 pół pewnie ze wystarczy jak się ma eko 30/30/30.

    Mi same kopalnie zabierają 124 pola
    A trzeba mieć nanity i inne duperelca. Mam same zimne

    cokolwiek napisał(a):

    m fox napisał(a):

    210 ??????
    Ja ma zajęte średnio 260 a nawet 300
    Słoneczna 35 lvl fuzyjna 29 lvl
    Jak masz kalkulator to policz ile kosztuje następny poziom każdej z nich i ile dostanę za to energii.
    Te elektrownie nie dają rady dla samych kopalń , muszę mieć mechanika a dla pełzaczy niestety satki.
    Chciałbym zobaczyć jak masz rozbudowane planety przy 210-u polach :P

    cokolwiek napisał(a):

    Boshe ...
    ja może jestem dziwny, ale 210 pól już wystarczy do totalnej zabudowy.
    Jesteś dziwny :P albo dopiero zaczynasz grę
    sloneczna ci potrzebna? serio? po co - skoro daje tyle co 10% poziomu fuzji :D
    Patrząc na twoje elektrownie to nie wiem po co one są - serio. Fuzja 23 i spokojnie ogarniasz największe eko. Ty chyba wawalałeś zasoby w elektrownie tak po prostu - bez potrzeby, Albo nie wiedziałeś, że tech energetyczna podnosi skuteczność fuzji i że trzeba ją robić. Bo nie widzę innego powodu dla fuzji 29 lvl, serio. Pokaż jakie masz kopalnie i badania, ile energii używasz itp - bo nie wierzę w sens tego co piszesz.

    Dlaczego uważam, że 210 pól mi wystarcza - bo wystarcza. Jasne, jak jest więcej, to nie płaczę - ale tyle wystarczy.

    Nanity 8 (można odrobinę więcej, ale nie ma potrzeby zazwyczaj)
    Stocznia min 4 (pod dt).
    Bunkier lvl 4 (pod rakiety)
    Metal 45
    Krycha 35
    Deu 40 = 120 w sumie
    Fuzja 23
    Magazyny - w sumie 35 Ale mi osobiście wystarczało mniej. Ale liczmy 35.

    Czyli masz 194.
    I teraz - potrzebujesz mieć na części planet wyżej stocznię, na części laby. Możesz podnieść eko wyżej, możesz podnieść magazyny. Na to masz zapas - wlasnie te kilkanaście pól. I podstawowa planeta w zupełności mieści się na 210 polach - a ma eko solidne - na kilka lat grania.

    Jak chcesz bic rekordy w kopalniach - to jasne, potrzeba z dziesięć pól więcej. Ale serio - po co ci 300 pól? Na niepotrzebne roboty czy słoneczną?
    pogadamy jak bedziesz miał samego eko 44/40/44 lub wyższe;)


    Niech nas nienawidza, tak mocno jak sie nas lekaja...
  • Miałem eko 45/37/40 i fuzja chodziła na 40-50% (do tego tech był 22). Jasne - wyższe kopalnie wymagają trochę więcej - ale to niewielka różnica. Na pewno nie tyle. aby był sens robić fuzje na 29 poziomie :D

    Dlatego pytałem się o to, po co aż tyle energii.

    A co do miejsc - to jasne, chcesz mieć jeszcze wyżej kopalnie - to potrzebujesz z 10 miejsc więcej. Tylko kwestia po co budować kopalnie z czasem zwrotu 20 lat :) i ciągle - to jest 10 miejsc więcej, a nie 300 :) raptem dwa poziomy terra.

    Plus @Raien
    Nawet w cytacie masz dokładnie podane co mieścisz - w rozpisce masz 120 pola na kopalnie + 16 wolnych - więc sorki - ale spokojnie ogarniasz twoje kopalnie na mojej planecie. I spokojnie wystarczy miejsca na dobre eko - topowe na praktycznie każdym uni.