Licytator

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Licytator

      O ile się nie mylę, było jakieś ostatnio ograniczenie karane pushem w związku z handlowaniem na rynku - nie pamiętam dokładnie, a nie chce mi się szukać - w każdym razie coś z sugestią " oszukiwania " na rynku.

      Mam propozycję, żeby dać możliwość wystawiania przez graczy przedmiotów i dopalaczy w ramach Licytatora. Czy to byłoby zamiast systemowego, czy działająca licytacja niezależnie - dla mnie obojętne. Natomiast dałoby to możliwość realnego zarobku dla wystawiającego i równocześnie wykluczyłoby możliwość " oszukiwania " w ramach Rynku, gdzie się gracze nieraz umawiają na wystawienie rzeczy, nieraz po zaniżonych cenach ( chyba o to chodziło adminom ;P ). W licytacji nie da się tak umówić.

      Obserwuję nieraz licytacje i niektóre przedmioty, dopalacze ostatnio uzyskują chore przebitki na Licytacji w porównaniu do tego co oferuje ograniczenie wystawienia oferty na Rynku ( cena może być od - do ). Zysk dla sprzedającego większy mógłby być ;P
    • Można by - bo tak naprawdę to Rynek jest ubogi trochę w opcje. Jesli ma spełniać swoją rolę, to handel powinien być bardziej rozbudowany jeśli chodzi o wymianę - nie tylko za surowce, ale również za dopalacze bym zrobił. Statki jako waluta nie bardzo, bo to już możliwości nadużyć, ale większa wymienność towarów byłaby wskazana. No i do tego licytacje przedmiotów i statków ( wtedy tak ) jakie ja wystawię u licytatora.


      P.S.

      Przykład z przed chwili - dopalacz kryształu 20% na licytacji poszedł za 10kk surki, a ja taki sam na Rynku mogę wystawić za max 314.312 mety.

      Głupie to raczej
    • No ale jakie transferowanie. Uważam, że uczciwsze niż rynek, bo po pierwsze w licytacji może brać udział każdy i można podbijać przez to cenę - efekt - niekoniecznie kupi ten, kto chciałby surkę transferowac. No chyba że dałby zaporową przebitkę ale - i tu po drugie - sprzedający musiałby mieć co wystawić. A drastyczne przebijanie ceny ( np. 100kk deuteru za dopalacz mety 10% ) mogło by być pod nadzorem podobnie jak push, czy bash
    • No może czegoś nie zrozumiałem więc dam przykład a jak się myliłem to możesz mnie sprostować :D Pewien gracz ma konto główne, i puszówke. Na puszówce załóżmy pozbierał 2kkk dexu:
      1. Konto główne wystawia na licytacje dopalacz energii 20% pozyskany z import/export
      2. Puszówka licytuje dopalacz energii za 2kkk dexu
      3. "2kkk dexu po raz pierwszy!"
      4. "2kkk dexu po raz drugi!"
      5. "2kkk dexu po raz trzeci!"
      6. "Sprzedane :D "

      Zakładam że masz na myśli żeby te 2kkk dexu trafiło na konto główne.
      Nikt normalny nie przebije takiej oferty bo to się po prostu nie opłaca - a omijasz w ten sposób i handel i rynek i wgl wszelkie zasady puszu ;P

      Z całym szacunkiem do naszej administracji ale sam widzisz jakie przygody są z rynkiem, a zawsze można próbować tłumaczyć taką wysoką cenę miss clickiem lub bugiem - nie wiem jak to było ostatecznie z Pavcioszem na Xanthusie ale ładowanie 2kkk metki (jeśli dobrze pamiętam) w licytatora raczej nie było efektem zamierzonym. Pomysł jak najbardziej fajny ale niestety nie na nasze realia :/
    • Bardziej mi chodziło o licytację w stylu obecnego Licytatora tylko że nie system daje fanty ale inny gracz, natomiast nie było by to w formie 1,2,3 sprzedane tylko jak systemowy aukcja czasowa i kto ostatni przelicytuje ten wygrywa. Zresztą szczegóły jak zawsze do dogrania przez mądrzejszych ;)
      Bardziej mi chodzi o te dysproporcje w cenach jakie są między licytatorem a rynkiem obecnie ( patrz mój przykład z pierwszego postu ).
      A nieraz mam tak, że chętnie bym się czegoś pozbył, ale nie za tą cenę na rynku.

      A - no i jedynie jeszcze dodałbym w opcji licytacji, możliwość określenia waluty na wymianę przez wystawiającego.
    • Obecnie na rynku handel dopalaczami jest opłacalny tylko dla "kont pomagaczy" - jak działają? spytajcie @buleon.

      @Ecc0 dał idealny przykład i co z tego, że akcja będzie czasowa jak w pierwszej sekundzie licytacji z dowolnej pushówki zalicytuje za wszystkie surowce, które ona posiada. Ktoś przebije? Super, dostanę surowce za free, a z pushówki przeleje w następnej aukcji.

      Pomysł na pierwszy rzut oka wydawał się ciekawy, ale jak to zwykle bywa, gracze dostosowaliby sobie mechanizm do prania z pushówek kolejnych surowców. Ograniczyć tego się nie da...

      A jeśli chodzi o opłacalność sprzedaży dopalaczy to trzeba spytać @Art, czym deweloperzy sugerowali się przy określaniu widełek i czy idzie ponegocjować zwiększenie widełek na starszych Uniwersach.
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • @Setharet dalej nie rozumiesz gdzie leży problem w Twoim pomyśle - przykład nie miał obrazować formy licytacji, a to że ktoś za darmo sobie przeniesie 2kkk (2 000 000 000) jednostek deuteru z jednego konta na drugie z ominięciem wszelkich regulaminów. No chyba że to Ci sprawi przyjemność oddać komuś swoje 2kkk deuteru za brązowy dopalacz tylko po to żeby jakąś puszówke przelicytować... Dla puszera to i tak sytuacja win-win. Ograniczać tego nie ma co np. poprzez górną wartość cenową bo wtedy cała licytacja traci sens. Na rynku też bym się zmian cen nie spodziewał bo jak określisz wartość danego dopalacza? Realna wartość dopalaczy surki jest uzależniona od ekonomii gracza który taki dopalacz używa, natomiast jeśli chodzi o skracacze to wydaje mi się że nie jesteś w stanie określić wymiernej wartości. Jak dla mnie pozostaje się cieszyć/ubolewać (niepotrzebne skreślić ;P ) nad tym że da się te przedmioty przenieść za pomocą rynku.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Ecc0 ().

    • Qnick napisał(a):

      Obecnie na rynku handel dopalaczami jest opłacalny tylko dla "kont pomagaczy" - jak działają? spytajcie @buleon.
      Hmm... nie wiem, dlaczego mnie wywołujesz do tablicy. Pewnie chodzi Ci o moją ostatnią akcję. Średnio wypaliła mówiąc szczerze, 3 osoby się zainteresowały.

      Sprzedaję i kupuję wyłącznie przedmioty z import/export, ewentualnie z ekspedycji. Nie kupuję ich na rynku w ramach jakiegoś wolnego handlu, bo nie ma ofert. Ceny rynkowe są tak niskie, że nikomu nie opłaca się sprzedaż przedmiotów, trzeba robić transakcje wiązane, a to zwyczajnie się nie opłaca.

      Opłaca się natomiast sieć i paliwówki/fabryki, chętnie zrobię wymianę. Mam możliwość produkcji statków na Fenrir (konto top 100), Cosmos (top 200), Nekkar (top 600), Yildun (top 200). Wszystkie konta mogą startować praktycznie od zaraz :) Wezn, Quantum, Indus i Himalia po pewnych przygotowaniach :) Taka mini-reklama :)

      Lwica jest boska :)