Aktualizacja zasad

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Aktualizacja zasad

    Witam w nowej rzeczywistości.

    Czy ktos może wyjaśnić co owo magiczne stwierdzenie"kontakt flot" ma oznaczać?
    Czy można polecieć w ACS ie?
    Czy można polecieć na obronę razem?
    Czy można handlować flota na rynku?

    Czy może jest to powrót do zasady z przed dalekich lat?, Czyli brak jakichkolwiek kontaktów między kontami
  • White Wolf napisał(a):

    Problem może okazać się inny. Mam możliwość czasem przysiąść w miejscu pracy - tu pofarmię, tam zezłomuję coś drobnego. Co jeżeli jest druga taka osoba w firmie i dojdzie do "spotkania flot"?

    Oboje wiemy , że takie przypadki , owszem mogą się zdarzyć , ale są znikome.
    Szukasz dziury w całym. Tutaj chodzi o "hej brat , chcesz 100k pancków za metal" ? Czy paliwo za metal po minimalu ...itd.
    Ciekawa zmiana , ale pewnie rynek będzie działał jak dotychczas , czyli nic sie nie zmieni :E
    O ile mnie pamięć nie myli ( a i owszem mylić może ) , lata wstecz . jak chciałeś cokolwiek zrobić to wyskakiwał "multialarm".
    Wtedy jakoś problemu nie było ( sorki jak to nie ta gra :D )
    Wydaje mi się , że to ma zminimalizować braci i sióstr. Kto będzie teraz zakładał moonówke , jak nie będzie można z niej korzystac ?
    Bądźby szczerzy - w 95 % nie ma żadnej siostry czy brata.

    Myślę , że za jedno czy 2 spotkania nie wlepią Ci bana. Tu bardziej chodzi o stały handel czy kontakt z Twoim "drugim ja" :P
  • GramBoLubie napisał(a):

    White Wolf napisał(a):

    Problem może okazać się inny. Mam możliwość czasem przysiąść w miejscu pracy - tu pofarmię, tam zezłomuję coś drobnego. Co jeżeli jest druga taka osoba w firmie i dojdzie do "spotkania flot"?
    Oboje wiemy , że takie przypadki , owszem mogą się zdarzyć , ale są znikome.
    Szukasz dziury w całym. Tutaj chodzi o "hej brat , chcesz 100k pancków za metal" ? Czy paliwo za metal po minimalu ...itd.
    Ciekawa zmiana , ale pewnie rynek będzie działał jak dotychczas , czyli nic sie nie zmieni :E
    O ile mnie pamięć nie myli ( a i owszem mylić może ) , lata wstecz . jak chciałeś cokolwiek zrobić to wyskakiwał "multialarm".
    Wtedy jakoś problemu nie było ( sorki jak to nie ta gra :D )
    Wydaje mi się , że to ma zminimalizować braci i sióstr. Kto będzie teraz zakładał moonówke , jak nie będzie można z niej korzystac ?
    Bądźby szczerzy - w 95 % nie ma żadnej siostry czy brata.

    Myślę , że za jedno czy 2 spotkania nie wlepią Ci bana. Tu bardziej chodzi o stały handel czy kontakt z Twoim "drugim ja" :P
    Jest jak piszesz - szukam skrajnego przypadku. Jakieś znikome prawdopodobieństwo jest.

    Zdarzały się na OGame patologiczne sytuacje, gdzie osoba traciła w niejasnych okolicznościach cały dorobek swojego konta.
    Ja sam mam teraz stresu trochę na Normie - sojusznik poprosił mnie o próby moonowe (wyżej w rankingu był) - zrezygnował z gry przed oddaniem sond - czyli według zasad próbowałem wymusić push/celowo pushowałem. Napisałem zgłoszenie do GO - 72h od rozbicia sond minęło już dawno, czekam na reakcję teamu i decyzje w sprawie mojego konta.

    Co do dalszej części wypowiedzi - jeżeli będzie to traktowane zdroworozsądkowo (czyli stałe kontakty, gdzie drugie konto wyraźnie nie korzysta na wymianach), to jak najbardziej dobra zasada.
    Co nas nie zabije to nas wzmocni...
  • White Wolf napisał(a):

    Jest jak piszesz - szukam skrajnego przypadku. Jakieś znikome prawdopodobieństwo jest.
    Zdarzały się na OGame patologiczne sytuacje, gdzie osoba traciła w niejasnych okolicznościach cały dorobek swojego konta.
    Ja sam mam teraz stresu trochę na Normie - sojusznik poprosił mnie o próby moonowe (wyżej w rankingu był) - zrezygnował z gry przed oddaniem sond - czyli według zasad próbowałem wymusić push/celowo pushowałem. Napisałem zgłoszenie do GO - 72h od rozbicia sond minęło już dawno, czekam na reakcję teamu i decyzje w sprawie mojego konta.

    Co do dalszej części wypowiedzi - jeżeli będzie to traktowane zdroworozsądkowo (czyli stałe kontakty, gdzie drugie konto wyraźnie nie korzysta na wymianach), to jak najbardziej dobra zasada.

    Zgłoszenie poszło , jesteś kryty - nawet jak odpowiedzą po miesiącu :) Masz historie , masz dowody , pozostaje czekać na odpowiedź.
    Z drugiej strony masz identyczną sytuację co ja :P też czekam , bo też termin mija , a nie śpieszą się ...(tak tak wiemy , ze kazdy z nich pracuje , ma rodzine ble ble ble ).
    Prawdopodobieństwo zawsze jakieś jest. Tak samo jak mogą zbanować bez podania przyczyny :D
    Nie podadzą Ci limitu ( np. raz czy dwa razy mozna ) bo zakaz kontaktu jest zakazem. Myślę jednak , że team też człowiekiem jest i takie skrajne przypadki , bez celowego działania czy korzyści będą szły w niepamięć.
    Wszystkim nie dogodzisz nigdy. Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie tupał nóżką i szedł w zaparte , że w sobotni wieczór siedzi z żoną przy dwóch monitorach i oboje farmią. ( czy tez z bratem w dwóch pokojach). To tylko moje zdanie , ale uważam , że przepis jest ogólny , a każda nasza "zagrywka" będzie interpretowana osobno. Nie widzą Nas a twierdzą , ze po drugiej stronie monitora nie siedzą dwie osoby , a jedna - z tym się godzimy. Teraz zadanie o wiele łatwiejsze. Sprawdzać na ile nasz drugi lokator Nam pomaga w rozwijaniu konta głównego. I chyba tylko to ma na celu nowy przepis. Sprytniejszym i tak on nie będzie przeszkadzać , ale lepiej zamiast 10 takich graczy mieć tylko dwóch. Takie jest właśnie nowe ogame...
  • Sachmet napisał(a):

    Z tego co wiem istnieją takie programy jak VPN do zmiany IP ... wystarczy zalogować się na telefonie a drugie konto na lapku czy gdzieś indziej i problem rozwiązany ... dla chcącego nic trudnego nie się nie zmieni

    Ale będzie mniej tych "chcących " , więc dużo sie zmieni...
    A za VPN co chwilę są bany :) nic nie robią - źle , chcą coś zminimalizować - jeszcze gorzej...
    Idąc Twoim tokiem rozumowania po co mieć 2 konta jak można mieć 70 ? Dla chcącego nic trudnego :E
  • Nie zrozum mnie źle dobrze że coś robią starają się załatwić problem , ale wszystko się da obejść .. zawsze można używać team vievier i innych programów wszystko da się obejść ... wystarczy znać adres mac sąsiada i już logujesz się z innego Ip jest tyle opcji że ogarnięty gracz to obejdzie bez problemu tylko trochę więcej kliknięć myszką ;d

    Co do VPN kupujesz karte sim od innego operatora stary tel i problem rozwiązany ;d

    Ja Na VPN gram od lutego i jakoś bana nie mam .. mój antywirus sam zmienia ip przy każdym zalogowaniu się na komputer
  • Ale ja nie mam na myśli omijanie. Znam parę osób co graja razem (w jednym domu), konta w wysokim Top. Mają wspólne ip i teraz po wprowadzeniu nowalijek, nagle gra traci sens...brak pomocy w obronie, ataku...to jakby jedna flota odchodziła do wspólnych ACS.
    Jak pisałem rozbijanie, złomowanie, sprzedawanie floty można zastrzec, ale zabronienie wspólnych lotów mija się z celem tej gry.
  • abraaa napisał(a):

    Ale ja nie mam na myśli omijanie. Znam parę osób co graja razem (w jednym domu), konta w wysokim Top. Mają wspólne ip i teraz po wprowadzeniu nowalijek, nagle gra traci sens...brak pomocy w obronie, ataku...to jakby jedna flota odchodziła do wspólnych ACS.
    Jak pisałem rozbijanie, złomowanie, sprzedawanie floty można zastrzec, ale zabronienie wspólnych lotów mija się z celem tej gry.
    Otóż to... Jakby nie patrzeć to ACSy są częścią gry... Przecież nie trudno zobaczyć w logach, które konta z tych multi są normalnymi kontami, na których faktycznie grają dwie osoby, a które nie... Nie ukrywajmy, komu normalnemu chce się prowadzić 2 konta i oba rozwijać rownomiernie? Jeśli jedna osoba robi sobie multikonto, a w górę pnie się tylko jedno z kont to sprawa jest oczywista


    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King
  • Ja z własnego doświadczenia wiem ( bynajmniej tak było kiedyś ) właśnie przy kontakcie floty w przypadku ACSa wyskoczył alarm o multi. A to wszystko dla tego że grałem z kolegami w bibliotece szkolnej i po tygodniu od tej jednej akcji dostaliśmy bany. Ja z kolegą z klasy plus kolega z którym nie mieliśmy kontaktu po za wspólnym ip z biblioteki. A że to były nasze początki na ogame to nikt nie wiedział o tym że trzeba zgłosić grę na wspólnym ip. I to był jedyny ban w mojej całej przygodzie z ogame.

    Zdarzają się czasem przypadki bo sam przypadkiem podczas pracy za granicą na wspólnym mieszkaniu spotkałem kilku graczy ogame ale na szczęście każdy z nas korzystał z własnego internetu i nie było kontaktu ( dwóch było nawet z jednej uni ale z przeciwnych sojuszów wrogich do siebie, nie wiedzieli o tym dopóki ja nie przyjechałem i nie zacząłem konwersacji ). każdy z nas przyjechał z różnych krańców polski w różnym czasie za granicę.

    W obecnych czasach i możliwościach technologicznych gra na różnym ip, różnych sprzętach to nie problem. Problemem jest tylko ograniczający nas czas i rodzina ( jak ktoś ma ) i chęci. Ja kiedyś grywałem na kilku uniach i miałem z tego fan mimo braku sprzętu takiego jak dzisiaj. A dziś ledwie człowiek siedzi na jednym głównym koncie i dwóch takich dodatkowych na innych uniach ale z braku czasu więcej czasu w tym roku na urlopie niż bez.

    Jak ktoś chce oszukiwać to będzie oszukiwać.

    Pozdrawiam i powodzenia tym którzy nie oszukują.