Ściągnięty moon a flota wysłana na stacjonuj z planety

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Ściągnięty moon a flota wysłana na stacjonuj z planety

    Witam,
    Istota wątku: Jak zrobić bezpiecznego FS zakładając że agresorzy ściągną mi moona albo np WSZYSTKIE moje księżyce jednocześnie.
    Pewnie wiele wątków było tej maści ale nie znalazłem dokładnie w jednym miejscu tego.

    Lecę z planety X na stacjonuj na księżyc Y 10 godzin.
    Flote wysyłam o 10 rano i teoretycznie będę ją miał o 20 na księżycu.
    Moon zostaje mi ściągnięty o 15:00

    I tu pytania,
    1.Czy flota mi wraca na planetę z której wystartowała od razu po ściągnięciu moona(czyli niewidoczne na falandze zawrócone stacjonuj) i będę ją miał o 20:00 na planecie startowej?
    Czy jakkolwiek flota będzie widoczna na falandze? Bo zakładam że wracające stacjonuj nie widać na falandze.?
    2. Czy flota dolatuje do miejsca gdzie miał być księżyc i wraca na planetę startową? (czy jest tak jak z "kolonizuj, źe naukowcy jednak nie ogarneli takiej wiedzy i powrót na planetę startową")
    i będę ją miał o 6:00 następnego dnia.?
    3 Czy flota dolatuje do planety pod moonem o 20:00 i wciąż ją widać na fali?

    Odpowiadających proszę,o odpowiedzi zawierające dość szczegółowe rozwinięcie tematu ściągnięcia moona docelowego i tego co się dzieje z moją flotą a przede wszystkim co widać na falandze.
    Z góry dziękuje tylko za sensowne odpowiedzi
  • Gdzieś tam na forum jest co dokładnie widać na falandze, a czego nie - wystarczy poszukać albo wpisać kluczowe słowa (chyba w faq bedzie o ile sie nie mylę)

    Jeśli wyślesz flotę z planety na stacjonuj na księżyc, który padnie zanim flota doleci, flota ta zostaje skierowana na planetę, która znajduje się pod docelowym księżycem co widzi agresor na falandze, w momencie zawrócenia tejże floty nie widać jej na falandze ale jeśli ktoś na falandze odświeży w momencie kliknięcia "zawróć" to da się ze szczątkowych informacji poskładać wszystko do kupy i wyliczyć kiedy dokładnie wraca Ci flota.

    Bezpiecznego fsa jako takiego nie ma - jest to część gry, jednak wysyłanie floty na stacjonuj właśnie gwarantuje największy sukces jej ewentualnej obrony.
  • Dodam do powyzszego, że na falandze widać każdy możliwy ruch floty poza misją stacjonuj z planety na moona jak też zawrócone stacjonuj z planety na moona lub z planety na planetę. Stacjonuj pomiędzy planetami jest widoczne dla falangii tylko na planecie docelowej. Czyli generalnie najlepszy fs to moon>moon na stację lub stacja planeta>moon. Ale, żeby w porę uchronić się przed wylapaniem floty na falandze w przypadku niszczenia moona trzeba wiedziec ile czasu trwa lot gs w układzie i z układu obok. Wtedy wiesz co jaki czas odswiezac podgląd i tym samym utrudniasz potencjalnemu atakierowi jakiekolwiek niezauważone przez Ciebie działanie z jego strony. I też warto sprawdzać okolicę, gdzie są flociarze, którzy sa Tobą mocno zainteresowani. A poziom zainteresowania ocenić sobie możesz na podstawie ilości skanów.
  • Elkanen napisał(a):

    Czyli generalnie najlepszy fs to moon>moon na stację lub stacja planeta>moon.
    Nie zgodzę się z Tobą. Jeszcze na U1 zdjąłem moona w układzie dla przeciwnika gdzie właśnie leciał fs stacjonuj moon moon. Kiedy zobaczył Gsy zawrócił flotę. Moon padł a flota dziwnym trafem zmieniła status z stacjonuj(r) na transportuj(r) i szystko widziałem na fali. Najbezpieczniejszy fs to taki którego nie da się wyliczyć, i gsy z układu obok nie dolecą.

    Chyba że teraz już nie ma tego błędu.
    40 x ST - 274247.86%

    :top1: SOLO - 20927.25%

    :top1: ACS - 114710.17%

    Życzeń na ogame 3840
  • Bladeripper Returns napisał(a):

    Moon padł a flota dziwnym trafem zmieniła status z stacjonuj(r) na transportuj(r) i szystko widziałem na fali.
    I tu jest sedno tego, dlaczego sie nie zgadzasz z tym co napisalem. Cos wywolalo buga i zawrocona stacja zmienila sie w zawrocone transportuj. Zawroconej stacji na fali nie widac ale za to zawrocone transportuj, jak najbardziej - o czym zreszta sam sie przekonales. Pisalem zreszta o tym co widac na fali a czego nie widac.


    Elkanen napisał(a):

    Dodam do powyzszego, że na falandze widać każdy możliwy ruch floty poza misją stacjonuj z planety na moona jak też zawrócone stacjonuj z planety na moona lub z planety na planetę. Stacjonuj pomiędzy planetami jest widoczne dla falangii tylko na planecie docelowej.

    Bladeripper Returns napisał(a):

    Najbezpieczniejszy fs to taki którego nie da się wyliczyć, i gsy z układu obok nie dolecą.
    Wystarczy zostac w miejscu skad zostal puszczony fs i klikac podglad dla efektu tzw. sztucznej aktywnosci. Topowi gracze celowo tak robia by zmylic potencjalnego agresora. Kazdy flociarz Ci powie, ze jesli minutki na moonie zgadzaja sie z faktycznym czasem floty wyslanej na fs to obronca jest do strzelenia.
  • Nie potrzebujesz zawracać dolatujesz do pzta i go zbierasz bez żadnych wabiów itd. sęk w tym by nie dalo się go wyliczyć, a kolonizuj to pada moon i jesteś na falandze.
    Robisz sobie konta najlepiej 2 budujesz astro stawiasz kolonie zapełniasz układ kupujesz im troche anty żeby się konta nie skasowały na urlopie. Zerujesz obrone na planecie i moonie nawet satki. I latasz na PZ proste nie ma pz nie ma liczenia dodatkowo po wyslaniu fsa siedzisz 10-20min na moonie i musisz logować się wcześniej. Czyli przy nadprzestrzennym na 15lvlu na pzta lecisz 5h 50min masz 5h spokojnego spania, z układu obok gsy odpadają,w Twój układ też nikt nie wejdzie i latasz na tani i jedyny bezpieczny fs i to tylko na speed x1.
    40 x ST - 274247.86%

    :top1: SOLO - 20927.25%

    :top1: ACS - 114710.17%

    Życzeń na ogame 3840
  • Myślę, że wtedy starczy obserwacja i solidne notatki: o której znikła flota, o której zniknął właściciel floty, o której wróciła flota, o której wrócił właściciel floty. Popełnisz błąd, a wtedy dostaniesz ogon na tę samą sekundę co powrót floty z niewidocznego PZta :P

    Do tego nawet na x1 GS układ obok może zejść poniżej 8 godzin, więc... pozostaje odświeżanie co maksymalnie 4 godziny, bo inaczej niszcze wpadną przed powrotem FSa i po zawodach
  • Starrk napisał(a):

    Myślę, że wtedy starczy obserwacja i solidne notatki: o której znikła flota, o której zniknął właściciel floty, o której wróciła flota, o której wrócił właściciel floty. Popełnisz błąd, a wtedy dostaniesz ogon na tę samą sekundę co powrót floty z niewidocznego PZta :P

    Do tego nawet na x1 GS układ obok może zejść poniżej 8 godzin, więc...
    To jest Twój błąd. I GS nigdy nie będzie szybszy od Twojej floty na pzta. Dodatkowo jeżeli masz pokaźną flotę nikt nie zaryzykuje lotu w ciemno i ogromnego przepału. Wystarczy popatrzeć jak poukładane planety mają topowi flociarze na uniach x1.
    40 x ST - 274247.86%

    :top1: SOLO - 20927.25%

    :top1: ACS - 114710.17%

    Życzeń na ogame 3840
  • Bladeripper Returns napisał(a):

    Starrk napisał(a):

    Myślę, że wtedy starczy obserwacja i solidne notatki: o której znikła flota, o której zniknął właściciel floty, o której wróciła flota, o której wrócił właściciel floty. Popełnisz błąd, a wtedy dostaniesz ogon na tę samą sekundę co powrót floty z niewidocznego PZta :P

    Do tego nawet na x1 GS układ obok może zejść poniżej 8 godzin, więc...
    To jest Twój błąd. I GS nigdy nie będzie szybszy od Twojej floty na pzta. Dodatkowo jeżeli masz pokaźną flotę nikt nie zaryzykuje lotu w ciemno i ogromnego przepału. Wystarczy popatrzeć jak poukładane planety mają topowi flociarze na uniach x1.
    Powiedzmy, ze masz racje. Ale masz racje jedynie w przypadku, gdy obstawisz sie pomocniczymi kontami. Jesli grasz na jednym koncie, bez znajomych, kolegow - to wszystko co opisales jest wprowadzaniem w blad.

    Bladeripper Returns napisał(a):

    Jak wyliczysz zebranie pzta jeżeli nie da się zrobić pzta?
    A jak chcesz wyliczyc kolonizuj? :)
  • Miło mi że jest taki odzew ale czy ktoś się orientuje:
    Wysyłam flotę z planety na moona z misją stacjonuj o 10:00 i dolatuje o 20:00 na księżyc.
    ściągają mi księżyc o 15:00.


    Czy flota wraca na planetę startową? Zakładam że nie widać jej na falandze?
    Czy flota dolatuje (stacjonuj) na planetę pod zniszczonym księżycem, tym samym ją widząc na falandze (bo z księżyca który został ściągnięty zrobiła się planeta.)
    I ratunkiem będzie tylko zawrócenie na planetę startową stacjonuj, bo wtedy nie widać floty na falandze, tak?

  • Jeśli wyślesz flotę z planety na stacjonuj na księżyc, który padnie zanim flota doleci, flota ta zostaje skierowana na planetę, która znajduje się pod docelowym księżycem co widzi agresor na falandze, od momentu zawrócenia tejże floty, nie będzie jej widać na falandze ale jeśli ktoś na falandze odświeży w momencie kliknięcia "zawróć" to da się ze szczątkowych informacji poskładać wszystko do kupy i wyliczyć kiedy dokładnie wraca Ci flota.

    board.pl.ogame.gameforge.com/i…ostID=8742393#post8742393
  • MisiuPysiu napisał(a):

    Czy flota wraca na planetę startową? Zakładam że nie widać jej na falandze?
    Czy flota dolatuje (stacjonuj) na planetę pod zniszczonym księżycem, tym samym ją widząc na falandze (bo z księżyca który został ściągnięty zrobiła się planeta.)
    I ratunkiem będzie tylko zawrócenie na planetę startową stacjonuj, bo wtedy nie widać floty na falandze, tak?
    Jesli jest niszczony moon docelowy, na ktory akurat leci flota to jedynym wyjsciem jest zawrocenie owej floty zanim zostanie zniszczony moon. Dzieki zawroceniu pozbawiasz agresora zobaczeniu Twojej floty na falandze. Jesli obudzisz sie z reka w nocniku czyli kiedy moona juz nie bedzie to lepiej leciec do konca i liczyc na to, ze agresor nie zaatakuje tylko bedzie klikal falange i tym samym flota przetrwa (ale to malo prawdopodobny scenariusz, ze flociarz Ci odpusci. Raczej specjalnie pusci atak by zmusic do zawrocenia floty).
  • Elkanen napisał(a):

    Bladeripper Returns napisał(a):

    Starrk napisał(a):

    Myślę, że wtedy starczy obserwacja i solidne notatki: o której znikła flota, o której zniknął właściciel floty, o której wróciła flota, o której wrócił właściciel floty. Popełnisz błąd, a wtedy dostaniesz ogon na tę samą sekundę co powrót floty z niewidocznego PZta :P

    Do tego nawet na x1 GS układ obok może zejść poniżej 8 godzin, więc...
    To jest Twój błąd. I GS nigdy nie będzie szybszy od Twojej floty na pzta. Dodatkowo jeżeli masz pokaźną flotę nikt nie zaryzykuje lotu w ciemno i ogromnego przepału. Wystarczy popatrzeć jak poukładane planety mają topowi flociarze na uniach x1.
    Powiedzmy, ze masz racje. Ale masz racje jedynie w przypadku, gdy obstawisz sie pomocniczymi kontami. Jesli grasz na jednym koncie, bez znajomych, kolegow - to wszystko co opisales jest wprowadzaniem w blad.

    Bladeripper Returns napisał(a):

    Jak wyliczysz zebranie pzta jeżeli nie da się zrobić pzta?
    A jak chcesz wyliczyc kolonizuj? :)
    Przy obecnym silniku i wersji jest to ciężkie ale możliwe jak najbardziej :) Muszą być spełnione pewne warunki ( dwa ) ale jak najbardziej wykonalne.

    Zapytaj Webbera, Amstella, Adasia, Marysia każdy potwierdzi.

    i @Elkanen skończ swoje hipokryzje [ciach] i udzielać się w każdym temacie, nie mając pojęcia o niczym.


    Super Moderator Ruda:
    pseudocenzura
    The End


    uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

    uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


    uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

    Uni68 Bociek [3 X] - The End



    Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%
  • MisiuPysiu napisał(a):

    bocieek napisał(a):

    Przy obecnym silniku i wersji jest to ciężkie ale możliwe jak najbardziej Muszą być spełnione pewne warunki ( dwa ) ale jak najbardziej wykonalne.
    Prosiłem w pierwszym poście aby pisać konkretnie i sensownie.Podasz te warunki czy tylko zaspamowałeś?
    Wysilcie szare komórki albo tak jak my pobawcie się metodami prób i błędów i poćwiczcie. Boże te społeczeństwo teraz takie leniwe i roszczeniowe. Ta gra opiera się na kalkulacji. Mając odpowiednie dane można policzyć wszystko, jak choćby moje ulubione łapanie ludzi na nowych uni na kontrę lub łapanie FSów bez falangi :)
  • MisiuPysiu napisał(a):

    Miło mi że jest taki odzew ale czy ktoś się orientuje:
    Wysyłam flotę z planety na moona z misją stacjonuj o 10:00 i dolatuje o 20:00 na księżyc.
    ściągają mi księżyc o 15:00.


    Czy flota wraca na planetę startową? Zakładam że nie widać jej na falandze?
    Czy flota dolatuje (stacjonuj) na planetę pod zniszczonym księżycem, tym samym ją widząc na falandze (bo z księżyca który został ściągnięty zrobiła się planeta.)
    I ratunkiem będzie tylko zawrócenie na planetę startową stacjonuj, bo wtedy nie widać floty na falandze, tak?
    Flota leci dalej tylko że nie na księżyc a na planetę.
    Widać ją na falandze.
    Zawrócenie floty pomoże tylko i wyłącznie przed zniszczeniem moona, potem można policzyć zawrócone stacjonuj.

    @Elkanen Nikogo nie wprowadzam w błąd na uniach z speed floty x1 najlepszy, najtańszy, i nie do wyliczenia jest fs na własne pz, przy spełnieniu kilku warunków. Które podałem wyżej. Jeżeli tego nie testowałeś to się nie wypowiadaj.
    Kolonizuj wyliczę z falangi jak zniszczę moona.
    40 x ST - 274247.86%

    :top1: SOLO - 20927.25%

    :top1: ACS - 114710.17%

    Życzeń na ogame 3840
  • MisiuPysiu napisał(a):

    Witam,
    Istota wątku: Jak zrobić bezpiecznego FS zakładając że agresorzy ściągną mi moona albo np WSZYSTKIE moje księżyce jednocześnie.
    Pewnie wiele wątków było tej maści ale nie znalazłem dokładnie w jednym miejscu tego.

    Lecę z planety X na stacjonuj na księżyc Y 10 godzin.
    Flote wysyłam o 10 rano i teoretycznie będę ją miał o 20 na księżycu.
    Moon zostaje mi ściągnięty o 15:00

    I tu pytania,
    1.Czy flota mi wraca na planetę z której wystartowała od razu po ściągnięciu moona(czyli niewidoczne na falandze zawrócone stacjonuj) i będę ją miał o 20:00 na planecie startowej?
    Czy jakkolwiek flota będzie widoczna na falandze? Bo zakładam że wracające stacjonuj nie widać na falandze.?
    2. Czy flota dolatuje do miejsca gdzie miał być księżyc i wraca na planetę startową? (czy jest tak jak z "kolonizuj, źe naukowcy jednak nie ogarneli takiej wiedzy i powrót na planetę startową")
    i będę ją miał o 6:00 następnego dnia.?
    3 Czy flota dolatuje do planety pod moonem o 20:00 i wciąż ją widać na fali?

    Odpowiadających proszę,o odpowiedzi zawierające dość szczegółowe rozwinięcie tematu ściągnięcia moona docelowego i tego co się dzieje z moją flotą a przede wszystkim co widać na falandze.
    Z góry dziękuje tylko za sensowne odpowiedzi
    jezeli byles offline az do momentu zdjecia ksiezyca to :
    widac kiedy twoja flota doleci dokad i skad, kulka spadla o 15, do celu zostalo 5 h, zalezy od predkosci uni,odleglosci tej planety i moona ale bardzo latwo obliczyc na jaki % wyslales, a nawet jak jest to problem to mozna cie spakowac na kilka predkosci, oczywiscie teraz trzeba przez caly czas w odstepach 1-2 sec klikac fale zeby dokladnie zlapac czas powrotu, jezeli byles online i jestes pacjentem ktory bedac online dal sobie zdjac moona to zanim stracisz moona wycofaj flote, wtedy masz zawrocone stacjonuj i tego sie juz nie da policzyc, oczywiscie jak jestes dzbanem i nie odbierasz fsow to dalej mozesz byc spakowany mimo zawroconego staconuj bo teoretyczny czas latwo tez z tego policzyc

    jak dzbany nie zmienily mechaniki gry przez ostatni rok to jedyna prawidlowa odpowiedz jest moja i trzeba sie z tym juz pogodzic ;(

    bede jeszcz tak uprzejmy i ci napisze jak robic fsa, z moona na moona, przy czym zrob fsa i posiedz jeszcze pare min na koncie bo jak pojdziesz od razu po fs jak dzban do spanka to ci wskoczy 15min (hard math)
    Zawistni ludzie z chęcią zgotują Ci piekło..
    Dopóki nie poznasz ich domowych adresów (Edit)

    TOP 1 Solo X1 PL
    TOP 2 Solo X1 PL

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez JOZEF ze STALI ().