Maksymalna ilość okrętów w walce z obcymi piratami

  • Rozwiązane
  • Maksymalna ilość okrętów w walce z obcymi piratami

    Witam,
    Wróciłem niedawno na ogame i zasiadłem jako odkrywca. Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie pytanie, a kogo pytam, ten nie wie.
    Dotyczy ono walk z obcymi piratami. Czy jest jakiś górny limit, wysyłania np lm/cm/pancków? Czy mogę ich wysłać nieskończoną wręcz ilość i podczas spotkania pojawi się odpowiednia ilość przeciwników?
    Na logikę, tak. Aczkolwiek to jest Ogame, więc może też być różnie, jednak zdziwiłbym się, gdyby można było wysyłać floty unicestwiające w zupełności i bez strat własnych.

    Podążanie za blogiem, pozwoli ci znacznie szybciej dowiadywać się o nowych opowiadaniach!
  • Logon napisał(a):

    Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie pytanie, a kogo pytam, ten nie wie.
    Obawiam sie, ze nie jest tak jak piszesz. Ci co graja odkrywca wiedza jak grac by ich konta rosly ale specjalnie Ci nie podpowiedza jak grac bys mogl sobie w szybkim tempie konto rozbudowac. Nikomu w dzisiejszych czasach ogejmowych nie jest potrzebna konkurencja. Chodzi tylko o jak najwieksza liczbe punktow na koncie co nie zawsze musi byc powiazane ze skillem. No bo niby jaki skill potrzebny do puszczania ekspedycji? Umiejetnosc korzystania z kalkulatora? :E :D
  • Wpisz w Google kalkulator ekspedycji
    Wpisz dana ilość statków które chcesz wysłać (wcześniej uzupelnij dane)
    Wyskoczy Ci okienko mały event i co możesz na nim trafić, zaznacz później średni i jeszcze później duży
    Kliknij simuj, w parametrach wpisz 20 procent złomu i wyskoczy Ci wynik

    LM da dużo metalu
    Pancernik da dużo kryształu
    Nie proponuję łączyć ow + Pancernik + coś tam innego

    Wszystko jest losowe możesz stracić albo zyskać
  • I nie dostałem odpowiedzi na pytanie. Nigdzie nie pytałem o to jaki skład floty puszczać.
    Ani ile zyskam czy stracę.
    Tylko o maksymalną ilość wysyłanych okrętów na ekspedycje, czy są jakieś ograniczenia. Jak znajdę odpowiedni symulator to sprawdzę, jednak symulator może zawsze czegoś takiego nie uwzględniać.

    Najwyżej sam sprawdzę doświadczalnie, jeśli nie dostanę odpowiedzi.


    @Antharas, masz może link do tego kalkulatora? Bo rozumiem, że jest sprawdzony. Korzystałem kiedyś z podobnego, ale był przestarzały i nie uwzgledniał nowych zmian. Ten co mam wskazuje tylko maksimum jakie można znaleźć, bez uwzględnienia piratów, a wszystko co znajduje to przestarzałe symulatory. A google pokazuje właśnie ten co korzystam i linki do forum,

    Podążanie za blogiem, pozwoli ci znacznie szybciej dowiadywać się o nowych opowiadaniach!
  • O czym Ty piszesz, masz kalkulator - flota obcych / piratów zawsze stanowi X z Twojej floty. Więc jedyna granica to to ile Ty wyślesz statków na ekspedycję. Póki co najwięksi ekspedytorzy latają flotami wartymi od około 250kkk (miliardów) do 450kkk. Granicy nie widać.

    Edit: tak, kalkulator ten stary z wersji 3.xx - ilość floty obcych/piratów cały czas stanowi X z Twojej floty, żadnych zmian tu nie ma.
  • Shade napisał(a):

    Dostałeś już odpowiedź, na chwilę obecną najbardziej opłaca się słać flotę w proporcjach 2 LM + 1 DT - ilość nie ma znaczenia, bo przecież wszystko to się skaluje.
    Tak, dostałem już odpowiedź od @Ojczyznoslaw, za co Ci dziękuje. Tego właśnie chciałem się dowiedzieć. I po raz kolejny, nie pytałem o żadne proporcje. Aczkolwiek dziękuje, za próbę pomocy.

    A pytałem, bo ilość znajdywanej floty czy surki ma swoje ograniczenia.

    Temat do można zamknąć.

    Podążanie za blogiem, pozwoli ci znacznie szybciej dowiadywać się o nowych opowiadaniach!