Czy Programiści Ogame wyrównają klasy aby zniwelować przepaść między Odkrywcą a innymi klasami????

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Czy Programiści Ogame wyrównają klasy aby zniwelować przepaść między Odkrywcą a innymi klasami????

    pytanie do @Art czy w końcu GF ma zamiar coś zrobić z tą przepaścią między Odkrywcą a pozostałymi klasami????

    Imperare sibi maximum imperium est



    ST#262 NEKKAR ON
    ST#2 WASSAT- OFF

    ST#87 Uni69 - OFF
    ST#67Fenrir - OFF
    ST#3 Dorado - ON
    ST łącznie - 421
  • ChuckNorris napisał(a):

    Tak, za 1,5 roku naprawią bonus do spalania recków u Generała :E
    po prostu gra Ogame się skończyła na serwerze gdzie jestem górnikiem miesięcznie dostaje może z dwa skany, wszyscy latają na ekspedycje, robiąc dziennie kilka kkk przyrostów, więc im nawet nie opłaca się skanować... na dwóch serwerach gram jako Generał i tylko patrzę jak kolejni Odkrywcy mnie przeganiają... Czas zastanoweić się nad końcem "giercowania", było dużo zmian przez te lata, które nieustannie gram ale takiego syfu jak teraz zrobili jeszcze nigdy nie było, do każdej zmiany można było sięprzyzwyczaić- do tej nie ma szans, syf, kilo mułu - działy ST na starszych uniach umrą śmiercią naturalną... eh szkoda gadać, mam nadzieje że @Art nie zleje mnie i odpowie na to pytanie czy coś się kiedyś zmieni czy już mogę kończyć grę???

    Imperare sibi maximum imperium est



    ST#262 NEKKAR ON
    ST#2 WASSAT- OFF

    ST#87 Uni69 - OFF
    ST#67Fenrir - OFF
    ST#3 Dorado - ON
    ST łącznie - 421
  • Tak jak ktoś to napisał w innym temacie - przy obecnym tempie naprawiania błędów/wprowadzania zmian, trzeba albo się dostosować do obecnych warunków (czyt. zmienić klasę by nie zostać w tyle) albo pogodzić z tym że się zostanie w tyle i grać swoim tempem dopóki coś się nie zmieni.

    Ps. Lub oczywiście odpuścić sobie grę.
  • A ja zostanę przy Zbieraczu. Swoje na Odkrywcy już zrobiłem. Wolę nie martwić się o ranking - to nie jest główna przyczyna, dla której powinno się grać. Tak uważam.

    Skądinąd popieram wniosek. Od dość dawna jest trąbione o dysproporcji w balansie. Do prośby autora dołączyłbym jednak zaznaczenie kwestii, że chodzi oczywiście o buffa dla pozostałych klas, a nie nerfa dla Odkrywcy ;) Nie będę sugerował w jakiej postaci, bo jeszcze mnie fantazja poniesie, a jak wiadomo - nie można mieć wszystkiego :)
  • edes napisał(a):

    Podnieś zbieraczowi pz z piratów też na 20% i żeby widział to pz w gali a nie loty na pałę. Ja latam jako generał na piratów, flota coś tam mniej pali ale zyski skąpe ;/
    I to jest bardzo dobry pomysł, który już słyszałem od kogoś innego.
    Wyrównać pz z piratów dla wszystkich klas.
    To pozwoli na idealne zbilansowanie. Odkrywca będzie miał dodatkową expę i 75% z idlaków. Generał miałby tańsze loty i +2 do tehów. Zbieracz wiadomo.



    "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

    WINTER
  • AmstelL napisał(a):

    edes napisał(a):

    Podnieś zbieraczowi pz z piratów też na 20% i żeby widział to pz w gali a nie loty na pałę. Ja latam jako generał na piratów, flota coś tam mniej pali ale zyski skąpe ;/
    I to jest bardzo dobry pomysł, który już słyszałem od kogoś innego.Wyrównać pz z piratów dla wszystkich klas.
    To pozwoli na idealne zbilansowanie. Odkrywca będzie miał dodatkową expę i 75% z idlaków. Generał miałby tańsze loty i +2 do tehów. Zbieracz wiadomo.
    a kto w tych czasach lata na idlakow ( poza botami ) ?
    jakby general dostal 20% pz, to by calkowicie zdominowal odkrywce. dlaczego ?
    odkrywcy zostaje przewaga 2 slotow wiecej na expy. general dzielilby flote zamiast na 8 slotow, to na 6, latajac o polowe taniej, do tego ma dok w ataku
    aczkolwiek pomysl mi sie podoba, mniejsze spalanie to motywacja do latania. dzialy st troche odzyja
  • ten temat nie jest po to aby coś zabrać Odkrywcy, tylko aby zniwelować tę przewagę jaką teraz posiada gdyż to jest tak jak byś miał do wyboru

    Audi80 rocznik 1990 diesel (zbieracz) Audi80 rocznik 1990 Benzyna (flociarz) i Audi RS rocznik 2020 (odkrywca) i weż się tu ścigaj, graj, rywalizuj :)

    Imperare sibi maximum imperium est



    ST#262 NEKKAR ON
    ST#2 WASSAT- OFF

    ST#87 Uni69 - OFF
    ST#67Fenrir - OFF
    ST#3 Dorado - ON
    ST łącznie - 421
  • AmstelL napisał(a):

    edes napisał(a):

    Podnieś zbieraczowi pz z piratów też na 20% i żeby widział to pz w gali a nie loty na pałę. Ja latam jako generał na piratów, flota coś tam mniej pali ale zyski skąpe ;/
    I to jest bardzo dobry pomysł, który już słyszałem od kogoś innego.Wyrównać pz z piratów dla wszystkich klas.
    To pozwoli na idealne zbilansowanie. Odkrywca będzie miał dodatkową expę i 75% z idlaków. Generał miałby tańsze loty i +2 do tehów. Zbieracz wiadomo.
    Również uważam, że w kwestii wyrównania klas miałoby to sens - każdy po 20% i hej. Nie rozwiązuje to jednak jedynego "słusznego" sposobu na grę w średniej/późniejszej fazie gry - czyli tłuczenia piratów. Kiedyś siłą ogame była możliwość wyboru wielu ścieżek zdobywania punktów: niektórzy byli potężnymi ekowcami, drudzy niestrudzonymi farmerami lokującymi zyski w eko i badaniach, a trzeci latali i bezlitośnie trzebili graczy na prawo i lewo. Teraz żadna z tych taktyk nie ma podjazdu do wysyłania ekspów, wyrównanie pz tego nie zmieni. (ale jest krokiem w dobrą stronę :) )
  • @turysta
    Masz rację. Problem rozwiązałby jakiś sensowny limit powstającego pzta. Np na poziomie 400 - 500 kk złomu na starszych uniach. To taki pułap, że nadal warto posłać expy, ale warto też porobić coś innego. Można też pomyśleć o jednoczesnym zmniejszeniu szans na rw i zlikwidowaniu czarnych dziur. Wtedy cały dzień słania exp, mógłby oznaczać, że żadnych zysków nie będzie. Ale to musiałoby być połączone z likwidacją czarnych dziur. Inaczej cały event stanie się zupełnie nieopłacalny.
    W innym wypadku dojdzie do tego, że zapętlimy się w produkcji flot expedycyjnych.

    Co do tych niepojętych zysków, to też nie jest tak jak się niektórym wydaje. Z jednej strony starcia w top 10 na librze, dają zysk porównywalny z 1-3 dniami słania exp. Więc mówienie, ze jakiś generał sobie to wylata, nie ma wiele wspólnego z prawdą. Z drugiej strony ja np trafiłem już 12 czarnych dziur :D Jestem już na plus, ale jest on raczej symboliczny. Nie jestem też największym pechowcem.



    "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

    WINTER
  • Może nie ograniczać wielkości pz, a wielkość wysyłanej floty i uzależnić ją od czegoś? Coś podobnego jak było przed aktualizacją. Wielkość floty korelowała z top 1... W sumie jak tak pomyśleć to chyba wychodzi na to samo, no ale nadal można spróbować jakiegoś powiązania zamiast narzucać sztuczny limit.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • @wampek
    Tak. Dokładnie to miałem na myśli. Limit podany przeze mnie był zupełnie przykładowy. Wiadomo ze na młodych uniach mniej. Na większych może być więcej.
    Jednak jakiś górny limit powinien być. Inaczej wrócimy do punktu wyjścia, wraz z uciekającym top 1 i rosnącym limitem.



    "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

    WINTER
  • oczywiście ponad dekada ciągłej gry z małymi kilkudniowymi przerwami nic nie znaczy dla Pana @Art , który nie potrafi lub nie chce lub olewa gracza, przez te 10 lat może tylko raz o coś zapytałem na forum, eh masakra

    Napisał byś Panie @Art że masz w nosie klienta, lub że nie wiesz, lub że coś będzie a nie olewka
    na prawdę z tą grą, administracją dzieje się coś niedobrego
    pozdrawiam ZDOBYWCA

    Imperare sibi maximum imperium est



    ST#262 NEKKAR ON
    ST#2 WASSAT- OFF

    ST#87 Uni69 - OFF
    ST#67Fenrir - OFF
    ST#3 Dorado - ON
    ST łącznie - 421
  • ZDOBYWCA1 napisał(a):

    oczywiście ponad dekada ciągłej gry z małymi kilkudniowymi przerwami nic nie znaczy dla Pana @Art , który nie potrafi lub nie chce lub olewa gracza, przez te 10 lat może tylko raz o coś zapytałem na forum, eh masakra

    Napisał byś Panie @Art że masz w nosie klienta, lub że nie wiesz, lub że coś będzie a nie olewka
    na prawdę z tą grą, administracją dzieje się coś niedobrego
    pozdrawiam ZDOBYWCA
    Strasznie marudzisz i generalizujesz. Równie dobrze mógłbym napisać, że przez dziesięć lat ZDOBYWCA1 nie napisał żadnego sensownego posta. Zresztą takie wywody są bez znaczenia.
    Wasze spostrzeżenia i niezadowolenie spowodowane różnicami w klasach zostały złożone na ręce osób odpowiedzialnych. Osobiście wciąż czekam na podsumowanie wybranych klas, aby użyć tego jako argumentu wspierającego Waszą opinię. Skoro Odkrywca jest tak dobry, to przynajmniej znacząca większość powinna nim już grać, prawda?
    Na tę chwilę nie widziałem, aby zapowiadało się na jakiekolwiek zmiany. Gdyby było inaczej, to przecież wspomniałbym o tym w innym wątku. Nie trzeba zakładać kolejnego.

    Ten wątek zamknę i zachęcam do skierowania swojej uwagi na: Klasa Odkrywcy - dyskusja oraz Wersja 7.x - dyskusja