S&D Universum Janice Edycja 1 [30.03.2020-30.04.2020]

    • Dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Co yara odwalił? :thumbdown:
      W myśl zasady poza podziałami... lol.. a nie można go wywalić?

      CzarnyPan napisał(a):

      no ale S&D jest cykliczną zabawą dlatego trzeba wziąć pod uwagę czasowe zwiększone prawdopodobieństwo ataków przy planowaniu rozwoju swojego konta, do tego masz planety na pozycjach 11-15, więc nie powinnaś mieć zbyt dużo satelit, ja zasilam fuzyjną :)


      Zresztą wg mnie próg został ustawiony dość wysoko m.in dlatego właśnie żeby się za bardzo nie rozbijać, ja będę musiał uważać żeby zmieścić się w łącznej średniej 500% :E


      Kotek, ale ja mam fuzyjną i energetyczną na 20, ale na pewnym etapie stawiania eko nie da się uniknąć wybudowania chociaż 1k satek na planetach :P bo to 2 lvl krisu czasem ;) fuzyjna zwraca się tylko wtedy, kiedy rozwijasz wysoko ekstraktory, a do wyludnionego uni, gdzie handel praktycznie nie istnieje, a ceny na rynku wyglądają jak urwane z choinki, trzeba amortyzacje dostosowywać inaczej. Poza tym nie lubie się bunkrować, bez sensu jest robienie bunkra grając eko - eko to punkty stałe w dużej mierze, obrona to punkty tymczasowe - ekonom musi mieć świadomość rozwoju, w której w przypadku straty odbuduje się w kilka chwil. Planowanie i zabezpieczanie przed farmingami to jedno, po prostu robi się często zwózki i nie lata się na zero zysku :P A w S&D latacie co poniektrzóry właśnie na 0 zysk, tylko dla %, dlatego ekonomowie i bunkrownicy będą Wam uciekać na urlop, bo nie będzie im się chciało na wyludnionym uni odbudowywać satki co 6h.
      Moje satki + dt i Wasze rozbicie się w obronie lamkami dałoby średnio 300% XD gdzie 82% to moje satelity i dt.

      Próg został dostosowany dobrze, darłabym koty, jakby był mniej niż 200%... A co do "żeby się nie rozbijać" - to raczej nie, udowadniacie ładnie w Raportach, że można co chwilę :P nie mówiłam o źle zastosowanym progu, ja mówiłam o tym, że przy prędkości wychodzenia nowych uni i ostatnich zmian wersji gry, na Naszym uni S&D wyszło za późno i nie jest to wina Teamu, bo oni tych rozwojów uni nie potrafią z forum obsersować, bo nie jest to tak połączone ze sobą, jak było kiedyś, teraz śmesznie to wygląda.. tylko GFu w dużej mierze, za tak częste wporwadzanie nowych uni, które powodują wymarcie starszych.

      Bądźmy szczerzy kont na uni może jest 300, 3/4 to moonówki gsówki i paliwówki ;) graczy tak naprawdę może gra 20 paręi można to stwierdzić po samym rankingu w grze, nie trzeba otwierać mmostatsów.


      Tak, czy inaczej powodzenia :P Niech wygra ten, co porozbija się bardziej. Chociaż przyzwoite w miarę ataki też są, co cieszy me oko. Będę kibicowała wszystkim, prócz yary.. bo widzę, że nie zrozumiał zamysłu tego, czym jest S&D, a podobno gra już trochę w te stateczki. Wykorzystywanie statusów uczestników drużyny, żeby ich złomować? Nie spodziewałam się niczego innego, no może poza tym, że Leoś się zgłosi i zrobią to we dwóch.

      edit@

      Bo jak inaczej miałby Was zezłomować? Przecież normalnie ST to mu tylko fartem czasem wychodzi ;) przewaga w zdobyciu statusów członków drużyny chyba mu też zbytnio nie pomogła, jak widać xD bo nie dostał to, czego by chciał. Życzę, żeby wylądował kilkukrotnie w reckach drużyny przeciwnej ;)

      Best Uni: Xalynth - Bonnie, Ursa - Madzia - Off 2012r.
      Best Sojusze: [GEN], [N-A], [SMURFS], [BlackSheeps], [JEDI], [YAKOOZA], [Black-Moon]
      Uni JaJnic - On - top 8 - Obsesja [BDSM] - najgorsze uni..
      Uni Norma - Off - top 32 - dramat [DZBANY]

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dramat. ().

    • Tak jak patrzę, to wychodzi mi miesięczny odpoczynek od tego uni. Przy amatorach rozbijania setek tysięcy LM z towarzystwem setki OW to dla zdrowia moich pełzaczy przynajmniej będę miał więcej czasu na inne uni.

      Może taka mała propozycja na kolejną edycję S&D - zwiększenie współczynnika spalania do 1 na miesiąc i wyłączenie handlarza? Może choć koszt w paliwie powstrzymałby takie loty
    • nie zgadzam sie na wyłączenie handlarza, nie zmienia sie reguł gry po rozpoczęciu

      a może warto na miesiąc zrezygnować z pełzaczy?
      Do tego Ty akurat na każdym moonie trzymasz trochę floty nawet jak zrobisz fs no to nie dziwne ze Ci sie to nie podoba :P

      Dlaczego nie gracie na uni z 30% złomu redkosc x1, tylko uni dla flociarzy chcecie zmieniać pod siebie?


      Ekstraktory akurat zawsze warto rozwijać, jest handlarz to tego u mnie każdy pilnie poszukuje dexu którego nie ma
      ostatnio jeden agent mi zaoferował że obniży mi z 2:1 na 1,9:1, jak nie chcę po 2:1, bo on tyle u handlarza wylosował.

      A takie loty jak wstawione to ja robię codziennie, nie potrzebuję do tego S&D uwierz mi :) Z planet mam pewnie więcej sury niż z moonow :P

    • CzarnyPan napisał(a):

      (...)

      Dlaczego nie gracie na uni z 30% złomu redkosc x1, tylko uni dla flociarzy chcecie zmieniać pod siebie?


      Ekstraktory akurat zawsze warto rozwijać, jest handlarz to tego u mnie każdy pilnie poszukuje dexu którego nie ma
      ostatnio jeden agent mi zaoferował że obniży mi z 2:1 na 1,9:1, jak nie chcę po 2:1, bo on tyle u handlarza wylosował.

      A takie loty jak wstawione to ja robię codziennie, nie potrzebuję do tego S&D uwierz mi :) Z planet mam pewnie więcej sury niż z moonow :P
      marudzisz :D wiem, że większość była do Pana G, ale

      - bo gra eko opłaca się tylko wtedy, jak uni jest flotowe, żeby było komu sprzedawać dex, poza tym Janice jest speedem, wygodne. Mnie nikt nie farmi, aktywnie gram, jak nie jestem smerfem - sam wiesz :D ale przy S&D z Wami na blisko i przy takich starciach, to bym musiała się świecić 24h/7, a inni zapewne nie siedzą tak aktywnie.

      - kasowanie pełzaczy to utrata 25% wydobycia - to dużo względem miesiąca, z drugiej strony utrata ich + satek i odbudowa, co każdą utratę, to pewnie wyjdzie więcej strat.

      - ekstraktory tak, ale fuzyjnych już nie. Fuzyjne się opłaca od 14stek w dół, czasem na zimnej 13stce, wyjątkowo. Reszty nie, bo lepiej satyl wychodzą, a jak oni sobie tam dodają do tego jeszcze pełzacze, które ciągną masakryczne ilości energii to już w ogóle jest oho hohohoho = satek potrzeba na zimniejszych pozycjach :> z pierdyliard pincet.

      No tak, ale jak farmisz wychodzisz z zyskiem, a ja się odnosiłam do tych starć, z których zysk powstał z własnego rozbicia. Na odbudowe się może zwraca, albo po prostu wychodzi na 0.

      Nie ma sensu zmiana ustawień i zasad S&D, jest jakie jest - po prostu liczyłam, że polecicie ze Starciami z grubej rury, ale no.. w rury to tylko yara chciał Was zrobić. Swoją drogą jak wykluczony, to można działać. ]:-D

      Best Uni: Xalynth - Bonnie, Ursa - Madzia - Off 2012r.
      Best Sojusze: [GEN], [N-A], [SMURFS], [BlackSheeps], [JEDI], [YAKOOZA], [Black-Moon]
      Uni JaJnic - On - top 8 - Obsesja [BDSM] - najgorsze uni..
      Uni Norma - Off - top 32 - dramat [DZBANY]
    • Drużyna Rzymianie zgłosiła zastępstwo za Yara-ma-ya-hoo. Od dzisiaj zastępuje go @nobody.
      Proszę o ponowne wrzucenie zgłoszenie, tym razem tutaj, żebym mogła dodać je do reszty.
      Starcia wykonane już po godzinie 9:30 będą zaliczane.


      Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
      Seek and Destroy





    • Ze wzgledów zdrowotnych muszę wziąć urlop na chociaż 2 dni. Będzie mnie dużo mniej na forum. Jeśli będziecie mieć jakieś pytania to można mnie znaleźć na discordzie: Neferet@2017
      Jeśli zgłoszenia moonów nie są jakieś pilne to poczekajcie, ale można się też upomnieć na discordzie, że wysłaliście zgłoszenie.
      Przepraszam, ale potrzebuje odpocząć. Jeśli się coś zmieni to będę informować. Czas zgłoszenia moonów wydłużam do 24h.


      Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
      Seek and Destroy





    • Raport z niszczenia - tzn. informację czy udało się zniszczyć księżyc. Posłużę się przykładem z innego uni:


      [NM] 2020-03-16 00:01:55 - Crion [Kociaki] - 361.1%

      Atak na księżyc16.03.2020 00:01:55
      Od: dowódca floty
      Twoja flota z: Moon Alpha Tauri [4:436:6] dotarła do księżyca planety Księżyc [4:425:7]. Twoja gwiazda śmierci kieruje na niego swoje działo grawitonowe. Potężna fala uderzeniowa wstrząsa księżycem, który zaczyna się deformować i w końcu eksploduje. Ogromne odłamki skał szybuje w kierunku twojej floty. Nie ma szans na unik. Twoja flota ulega doszczętnemu zniszczeniu.


      Szansa na zniszczenie księżyca: 12 % Szansa na zniszczenie GŚ: 44 %

      Czyli muszą być widoczne kordy, data i godzina oraz informacja, że księżyc padł ;)


      Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
      Seek and Destroy





    • Podliczenie gotowe w pierwszym poście: S&D Universum Janice Edycja 1 [30.03.2020-30.04.2020]

      Mam nadzieję, że nigdzie się nie pomyliłam :) Od razu uprzedzam, noyzrt nie łapie się do aktywisty bo nie spełnia wymagania "średnia ze wszystkich RW powinna być 2x większa od progu"


      Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
      Seek and Destroy





    • Neferet napisał(a):

      Podliczenie gotowe w pierwszym poście: S&D Universum Janice Edycja 1 [30.03.2020-30.04.2020]

      Mam nadzieję, że nigdzie się nie pomyliłam :) Od razu uprzedzam, noyzrt nie łapie się do aktywisty bo nie spełnia wymagania "średnia ze wszystkich RW powinna być 2x większa od progu"

      Spokojnie ja to dobrze wiem :)
      Najpierw nabijam dużo ST żeby nikt nie próbował mnie ścigać, a jakieś większe też się przez ten czas trafią

    • @wagwan raport z niszczenia (RW) jest nie potrzebne, wystarczy tylko ta informacja którą wrzuciłeś. Tylko brakuje daty i godziny :)

      wagwan napisał(a):

      Od: dowódca floty
      Twoja flota z:
      Księżyc [1:361:8] dotarła do księżyca planety CROATIA 01 [1:419:11]. Twoja gwiazda śmierci kieruje na niego swoje działo grawitonowe. Potężna fala uderzeniowa wstrząsa księżycem, który zaczyna się deformować i w końcu eksploduje. Ogromne odłamki skał szybuje w kierunku twojej floty. Nie ma szans na unik. Twoja flota ulega doszczętnemu zniszczeniu.


      Szansa na zniszczenie księżyca: 12.73 % Szansa na zniszczenie GŚ: 45 %


      Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
      Seek and Destroy





    • Dopiero teraz sprawdziłam; @wagwan czy zgłaszałeś księżyce które będziesz niszczył? Bo ja nigdzie pw nie widzę. Księżyce niezgłoszone nie są zaliczane. Pisałam o konieczności zgłaszania księżyców do niszczenia w informacjach na początku projektu.


      Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
      Seek and Destroy





    • nie, nie zglaszalem tego bo nawet nie czytalem zasad s'n'd i nie pomyslalbym o zglaszaniu komus ze zamierzam niszczyc komus moona...

      Wiem ze zasady to zasady ale moze warto by bylo sie zastanowic nad ich zmiana, rozumiem ze ten punkt byl zrobiony lata temu gdy nie bylo dostepu do roznego rodzaju aktualnych map uniwersow ale teraz takie sprawdzenie zajmuje 10 sekund.
    • Neferet napisał(a):

      S&D Universum Janice Edycja 1 [30.03.2020-30.04.2020]
      Podział gotowy, zapraszam do zapoznania się.

      Najważniejsze informacje:
      • próg: 250%
      • czas na wstawianie rw i niszczeń: 4 doby
      • powrót do starego liczenia niszczeń: % za zniszczenie moona =((średnica/100)^2)/17
        Uwaga: zliczamy ilość procentów zdobytych za zniszczone księżyce - ten kto będzie się legitymował największą wartością procentową ten wygrywa. Niszczyć można księżyce o każdej średnicy. Próg w tym przypadku nie obowiązuje.
      • Moony do niszczenia zgłaszamy mi przez prywatną wiadomość 12h wcześniej. Wzór do zgłoszeń:
        nick agresora
        koordynaty księżyca
        numer Uniwersum
        średnicę księżyca
        nick atakowanego
      • Atak na członka własnej drużyny skutkuje natychmiastowym wydaleniem z Programu do końca edycji. Obrona ataku członka drużyny również, nawet w przypadku obrony sojusznika!
      • Zasady publikacji RW - zwróćcie uwagę na tytuły rw i niszczeń!
        RW: 2008-11-07 10:24:34 - zlyarchiwista [mroczniarchiwiści] - 300 %
        Niszczenia moonów: [NM] 2015-10-09 15:38:24 - zlyOgr [zleZielonki] - 300%
      • Jeśli ktoś będzie chciał zmienić nick w trakcie rozgrywki - proszę o pw. Raporty ze zmienionym nickiem, w przypadku braku informacji, mogą być niezaliczone.
      • ACSy: Każdy gracz biorący udział w projekcie, rozliczany jest indywidualnie według zasad: (III. 1 Zasady projektu Seek & Destroy)
      • Lidera można zmienić podczas narady drużyny (może zostać wybrana dowolna osoba). Zmianę taką należy uzgodnić z opiekunem.
      • Lider drużyny ma prawo wnioskować o wymianę gracza, oraz ubiegać się o zastępstwo za wykluczonego, jednak taka wymiana nie może spowodować zachwiania równowagi wartości flot a ilość graczy musi pozostać taka sama. Zamiana musi być zaakceptowana przez Radę Projektu.
      • Jeśli gracz zostaje trwale wyłączony z Projektu (ban, wykluczenie za działanie na szkodę Teamu), zdobyte przez niego do czasu wykluczenia % zostają w drużynie. Jeśli to drużyna postanawia wymienić gracza który z jakiegoś powodu jej nie odpowiada, rezygnują tym samym ze zdobytych przez niego %. Czasowy ban w grze na czas dłuższy niż połowa czasu trwania rozgrywki S&D na danym uni traktujemy jako trwałe wykluczenie z zabawy
      Co do tytułów; w ogotchy można ustawić żeby automatycznie robiło nam tytuł z nazwą drużyny. Wystarczy w polu "Wybrany tytuł raportu*" wpisać "{time} - nick [drużyna] - {hmc}"
      dla przykładu:
      {time} - Neferet [Misie] - {hmc}
      14-03-2020 13:08:43 - Neferet [Misie] - 12527.17%

      Jako, że ogotcha źle podlicza % z walk w których biorą udział rozpruwacze, pamiętajcie żeby sobie doliczyć złom zebrany przez nie.
      Posłużę się swoim raportem. Zaznaczona jest całość złomu która powstała podczas starcia i z tego powinniście ręcznie policzyć %. Kto nie pamięta jak policzyć procent z pola zniszczeń odsyłam do mojego tematu, który robiłam dla was na początku uni i jest przyklejony w podforum ST Janice lub kliknąć tutaj ---> klik

      Wiem, że kłopotliwe może być też liczenie ACSa - kto ile % powinien wpisać w swoim tytule.
      Prowadząc ostatnio Xanthus i Zibal stworzyłam arkusz kalkulacyjny który wam w tym pomoże :) Znajdziecie go w załączniku. Komórki, których nie powinniście ruszać są poblokowane, więc to też powinno ułatwić zabawę w arkuszu :)
      Jeśli są jeszcze jakieś pytania to zapraszam :))
      Ponawiam swoją pigułkę i proszę ponownie @wagwan o poprawę tytułu NISZCZENIA z poprzedniego mojego postu. Do tytułu niszczeń dodajemy [NM] na początku tytułu. Inaczej tytuł jest nieprawidłowy i niszczenie zostanie niezaliczone.


      Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
      Seek and Destroy





    • atomic napisał(a):

      Atomic [Rzymianie] vs. Jimperatur Paceko [LARVA] ~ 302.11%
      @atomic jeden tytuł jest niepoprawny :) reszta w porządku :)
      Przy okazji;
      Pamiętajcie, że po zakończeniu czas na wrzucanie zaległych RW to 48h a nie 96h tak jak w trakcie trwania projektu.


      Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
      Seek and Destroy