błąd rynku

  • 7.2
  • Zgłoszone

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • błąd rynku

    Zgłaszam następujący błąd, @Art, proszę o PW gdzie macie wysłać z planety GO brakujące surowce

    1. widzę, że w zapytaniach jest chęć kupna 10k LM za 32.630.000 krisu +-20%
    imgur.com/AObuLvd
    2 Wystawiam oferte na sprzedaż 10k LM za maksa (37.198.200 krisu+- 0%)
    3 oferty się sparowały i dostałem
    imgur.com/MRbIcH3

    mam nadzieję, że brakujące surowce zostaną mi wysłane w ciągu 72h
  • Przeterminowały mi się dwa zapytania - chciałem kupić 100kk deuteru za 275kk metalu i 200kk deuteru za 550kk metalu. Do wczoraj w takiej sytuacji wyrzucało surowce na księżyc, z którego wystawiałem ofertę bez żadnej informacji - kiepsko. Dzisiaj natomiast dostałem wiadomości, w których nie wiem o co chodzi, a surowców brak. Na rynku stabilnie. :E

    Edit. Zapomniałem dodać - napis Towar już odebrano był widoczny od pierwszego wyświetlenia wiadomości (nie lunatykuję).

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Piort ().

  • Rynek znów pozwala na mega pushe - dodatkowo działa inaczej niż zapowiadano i inaczej niż jest opisany. SZOK. NIEDOWIERZANIE.

    A wystarczyło usunąć autozapytania, autooferty - i nie dorzucać nigdzie tolerancji (bo jak widać - nie potrafią tego zrobić od trzech miesięcy - aby działało prawidłowo). Jedna mała rzecz do zrobienia - a jak widać - nawet to potrafili popsuć. I nie wykryć na tych intensywnych testach (jak na filmiku zeznawali testują mocno)
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • kermit napisał(a):

    @Art minęło 24h cały czas czekam na pytanie z GO gdzie mają być dosłane do mnie brakujące w wyniku buga surowce (kryształ)

    liczę na szybką odpowiedź

    pozdrawiam kermit
    Ty raczej spodziewaj się bana za bugusing (nigdzie nie jest powiedziane, że za minusowe zasoby nie można dostać bana) - bo oddanych zasobów to się raczej nie doczekasz :) optymista z ciebie

    Póki co - rynek pozwala na legalny zakup mega tanich zasobów / floty od swoich pushówek - i to jest legalne. Jak chcesz wymienić zasoby po normalnym kursie - radzę unikać rynku (albo wystawiać oferty po max, mając nadzieję, że dostaniesz chociaż średni kurs). Ale i tak taniej wyjdzie handel transportowcami.

    Natomiast na rynku - już tylko pushówki powinny handlować
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Autozapytania na rynku wróciły do wersji w której można było kupić wszystko taniej a teraz dodatkowo "uwolnili" przelicznik i da się dostać coś poniżej minimum ;)) biedni sprzedający znowu się zrażą i nie będą mogli sprzedać po max...
    Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.
  • @Art @smoki @Kasia321

    Widzę,że ten błąd już jest zgłoszony ale jeszcze wysłałem ticeta na wszelki wypadek.


    Błąd rynku wygląda następująco :

    Jeżeli ktoś NAJPIERW wystawi "zapytanie",że kupi flotę(lub surowce) za pewną ilość surowców i ustawi tolerancje np. 20% przez co rozpiętość cenowa jest jest powiedzmy między 1kk a 2kk danego surowca a druga osoba wystawi ofertę że chce sprzedać daną flotę za tą cenę maksymalną(czyli w naszym przypadku 2kk) z tolerancją 0% to oferta sprzeda się natychmiast lecz zamiast wspomnianych 2kk - podatek do osoby sprzedającej poleci 1kk - podatek natomiast do osoby która wystawiła ZAPYTANIE poleci flota oraz dostanie zwrot nadpłaconego surowca.
    Podsumowując jeżeli jest wystawione ZAPYTANIE kupna floty/surowców z tolerancją to nawet po wystawieniu OFERTY za wyższą cenę która mieści się w tej tolerancji jest sprzedawana za cenę minimalną.

    I teraz gracze (np. @Koloc na uni 68) wystawia sobie zapytania na surke w zakresach przez co skupuje wystawiane oferty nawet poniżej ceny rynkowej.
  • Brawo, zgłaszać tych oszustów z PN !! Jak Oni w ogóle mają czelność korzystać z rynku, skoro wiedzą że od 13 grudnia występuje tam błąd (co 2 tygodnie inny, ale wciąż występuje :P ). Bana dla każdego kto kiedykolwiek skorzystał z rynku :D

    Pozdrawiam
    Wisior
  • Z tego co mi wiadomo, w przypadku pełnowymiarowych gier, w sytuacji gdy te wydawane są w stanie niegrywalnym sądy praktycznie zawsze nakazują wydawcom zwrot pieniędzy za niepełnowartościowy produkt. Ja bym na miejscu osób kupujących antymaterię zorganizował się jakoś i wytoczył GF proces zbiorowy.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • No Koloc to jest specjalista od czarnego rynku:)

    Też czekam na zwrot towaru i jakąkolwiek odpowiedź od decydentów GF .
    u mnie towar się sprzedał poniżej kosztów .
    Miałbym ochotę posłać kilka epitetów w kierunku GF ,naszego teamu ,ale jaki to ma sens.

    Niemiecka solidność BUAHA HA.....:)
  • To już staje się żenujące... czy ktokolwiek zainteresuje się tym błędem? Zero reakcji od poniedziałku? Dlaczego błąd jeszcze nie został zgłoszony?
    Dlaczego nikt z teamu nie napisze czy cokolwiek w tej sprawie się dzieje? Każdy ma jakieś swoje granice cierpliwości, zapewne wielu graczom ona właśnie się kończy, bo nie widać końca błędów, z każdą aktualizacją coś tam jest naprawione a pojawiają się nowe błędy, tak ma wyglądać gra? Jaka gra w ogóle? teraz albo lata się na 16 pozycję dopóki ktoś z głową nie dopatrzy się że zaburzeń między klasami, albo siedzi na rynku i spekuluje.
  • Selene napisał(a):

    To już staje się żenujące... czy ktokolwiek zainteresuje się tym błędem? Zero reakcji od poniedziałku? Dlaczego błąd jeszcze nie został zgłoszony?
    Dlaczego nikt z teamu nie napisze czy cokolwiek w tej sprawie się dzieje? Każdy ma jakieś swoje granice cierpliwości, zapewne wielu graczom ona właśnie się kończy, bo nie widać końca błędów, z każdą aktualizacją coś tam jest naprawione a pojawiają się nowe błędy, tak ma wyglądać gra? Jaka gra w ogóle? teraz albo lata się na 16 pozycję dopóki ktoś z głową nie dopatrzy się że zaburzeń między klasami, albo siedzi na rynku i spekuluje.
    Każdy flociarz już zmienił klasę na Odkrywcę i lata na 16 ... innej opcji nie ma. Nie latasz - po 2 miesiącach floty przeciwników są 3-4x większe niż były (a twoja - z 20-30%) - więc z lidera stajesz się średniakiem, ze średniaka - planktonem. Niestety, balans klas nie istnieje. Jak go naprawić - wystarczy wprowadzić ograniczenie na złom z jednej bitwy i po sprawie. Tyle, że taki temat zakładałem już ponad miesiąc temu - i nic. Cóż - opcje są trzy:
    - latać na piratów
    - zakończyć grę
    - liczyć się z tym, że ranking i pozycja w grze ucieknie i grać spokojnie dalej - bez napinki, ale jednocześnie prawdopodobnie bez opcji obrony przed złomem.

    I niech każdy wybiera samemu - bo na reakcję ze strony Teamu czy GF nie ma co liczyć - więc jeszcze długi czas gra będzie wyglądać dokładnie tak jak teraz.

    A rynek - to drobnica (chyba że masz 20 kont pushówek) - przez miesiąc nie zarobisz tam tyle, co na jednym spotkaniu piratów z większą flotą.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Mirmir napisał(a):

    Art napisał(a):

    Edit: Problem jest już znany, zostanie naprawiony w wersji 7.2.1
    ok superto kiedy odzyskam stracony materiał:)
    Nigdy? Potraktuj to jako twoją cegiełkę włożoną w budowę nowego, lepszego ogame :P

    A tak serio - inny gracz kupił taniej, więc suma zasobów na uni się zgadza. Ty straciłeś, on zyskał - ale zasoby się nie wygenerowały ani nie zdematerializowały - czyli jest ok. Dokładanie tobie zasobów - oznacza ich wygenerowanie z niczego - więc na uni przybędzie zasobów. A tak się nie da :P (plus - wiesz, GO / SGO musiałby siąść, policzyć, dwa razy się pomyli w liczeniu itd - a tak - ticket odrzucą i po sprawie - mniej roboty, a ticket tak samo zaliczony)
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Art napisał(a):

    Byłoby to także niemożliwym od strony technicznej, dlatego niestety nie będzie wyrównania.
    he he podoba mi się takie rozwiązanie
    Zatem umawiamy się ,że przy Waszym najbliższym błędzie wykorzystuje go bez skrupułów
    a jak jakiś niezorientowany operator gry ,każe mi odesłać towar na najbliższą planetę GO ,powołuję się na Ciebie i
    śmiało piszę : ze strony technicznej jest to niemożliwe,dlatego niestety nie będzie zwrotu.
    Z drugiej strony dzięki za odpowiedź ,przynajmniej wiemy na czym stoimy ,a nie domyślamy o co chodzi i taka powinna być Wasza reakcja od samego początku.
    Wiadomo kiedy wprowadzą tą poprawkę.
    Pozdrawiam ja:)
  • Art napisał(a):

    Byłoby to także niemożliwym od strony technicznej, dlatego niestety nie będzie wyrównania.
    No to jest chyba jakaś kpina.
    Jakoś udaje Wam się odpisywać surowce od konta to w drugą stronę też to musi działać.
    Jeśli użytkownik dostanie ekstra surowce z rynku to jest złodziejem a jak mu gra zabierze to już nie Wasz problem ?
    Pokaz,że nie jesteś zwykłą popierdułką GFu ,stań na wysokości zadania i napraw to co zepsuli.
  • Art napisał(a):

    Byłoby to także niemożliwym od strony technicznej, dlatego niestety nie będzie wyrównania.
    Wyjaśnij dlaczego jest to niemożliwe od strony technicznej? w prostych słowach - nie potraficie dopisać czegoś do konta, nie możecie tego zrobić bo GF Wam zabroniło, nie da się tego zrobić, czy o co chodzi?

    Emerytowany lotnik - 856.607,43%

    " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "