Kopiowanie floty od wersji 7.0

  • 7.2
  • Rozwiązane
  • Kopiowanie floty od wersji 7.0

    Czy GameForge lub nasz polski OgameTeam (kieruję to przede wszystkim do Art(a)) ma zamiar zrobic cokolwiek z kopiowaniem flot?
    Nie dość, że macie niedobory w kadrze i większość uniwersów nie posiada swojego GO (większośc jest na urlopie, pewnie dożywotnim, a tylko kilka uni posiada GO), to przechodzą takie machlojki jak kopiowanie floty, które jest dziecinnie proste. A takie cwaniaki podwajają sobie produkcję stoczni praktycznie nic sobie z tego nie robiąc.

    Wiem, że wiecie jak się to robi, dlatego nie będę tego tu opisywał. Pytanie mam, kiedy to się skończy. Przecież te przyrosty flot co u niektórych co nie potrafią tego po cichu zrobić bez wzbudzania podejrzeń jest szokujące. Im wyższy top tym łatwiej i więcej można skopiować,
    Wrzucasz to stoczni 1000 pancków, a wychodzi ci 2000. Czy to jest fer, czy te osoby nie powinny dostać banów?

    Brak GO na uniwersach równa się z tym, że mogą sobie robic co chcą, bo nikt na bieżąco tego nie sprawdza. Dlatego chociaż to naprawcie. Akurat do GO i SGO nie mam problemu, bo braki w kadrze to problem GF, z drugiej strony jest to też problem także graczy, którzy uczciwie grają. (Albo GF ma wywalone, ważne żeby kupywali anty, niech korzystają z bugów)

    Proste pytanie mam: Czy w tym kierunku coś się dzieje? Czy macie możliwości to sprawdzić? Czy macie chociaż jakąś możliwość dac za to bana? Bo już to śmieszne się robi.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Cosiek ().

  • Które kopiowanie?

    Kopiowanie z teleportem to stary błąd - który czasem powraca - ale pewnie nigdy go nie naprawią. Kopiowanie to drugie - jest znane Teamowi - co więcej - zgodnie ze słowami graczy to właśnie ludzie z Teamu przekazali to dalej, do swoich sojuszy. Więc albo to jest "feature dla swoich", albo jednak błąd. W każdym razie Team i tak nie naprawia błędów w kodzie ... więc nie do nich pretensje.

    Jak @Art ustali, że kopiowanie flot jest błędem - to może będą bany. Ale jak to zrobić, skoro ludzi mało, a sprawdzanie kont czasochłonne. Może wystarczy odpisać, że "Zgłoszone konto jest pod naszą obserwacją" (a przy okazji - lekko dwuznaczne to :D ) i zamykać zgłoszenie.

    Dodatkowo ludzie już zapomnieli, że na uni jest mnóstwo lewych zasobów wygenerowanych na rynku. Kilka banów było - i co z tego. Ja zgłaszałem konto, gdzie byłem pewien, że zasoby były generowane. Ticket sprawdzony. Zero banów. A potem przeciwnicy przyznają się, że oczywiście, że zasoby były tam generowane.

    Więc cóż, zgłaszajcie, czekajcie tydzień na odpowiedź z czapy, i tyle możecie, jako gracze. Chyba, że macie znajomego SGO w sojuszu... to trochę więcej wam wolno.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Uważam, że o tym co się teraz dzieje, powinna zacząć się poważna dyskusja.

    Mamy wybór, albo rozdajemy wszystkim "patent" na kopiowanie floty i wszyscy wychodzą na równo, albo @Art w trybie pilnym niech to zgłasza. Już w ciągu kilku dni przynajmniej myślę minimum 50 osób skopiowało flotę, bo rozeszło się to po ogame i rozchodzi się coraz bardziej. Mamy szczęście że Detroid w shopie został zablokowany i nie można go kupić jako tako, bo tego szaleństwa by końca nie było.

    Bo skoro nie macie rozwiązania jak sprawdzić czy ktoś kopiuje flotę, to czemu tylko małe grono ma z tego korzystać?
  • Problem został rozwiązany w wersji 7.2

    Rozumiem, że z perspektywy gracza wszystko wydaje się oczywiste, jednak ze strony Supportu nie każdy zgłaszany do nas przypadek klonowania floty byliśmy w stanie udowodnić. Tam gdzie mieliśmy pewność, to reagowaliśmy. Jestem świadomy, że sprawa nie wygląda różowo i wiele wybitnych przypadków wciąż lata sobie w grze bez szwanku i mogę jedynie za tę sytuację przeprosić. Mamy pewne ograniczenia, których sami nie jesteśmy w stanie przeskoczyć, działamy na informacjach, które widzimy w panelu administratorskim i nie możemy swobodnie ich interpretować, tak jak to robią gracze na podstawie statystyk z zewnętrznych serwisów.

    Pokładam jedynie nadzieję w kolejnych aktualizacjach, które zamiast nas dobijać, będą przynajmniej służyć poprawie komfortu gry, który ostatnio upadł dość mocno ;)