Kopiowanie floty od wersji 7.0

  • 7.1.0-rc18
  • Zgłoszone

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • Kopiowanie floty od wersji 7.0

   Czy GameForge lub nasz polski OgameTeam (kieruję to przede wszystkim do Art(a)) ma zamiar zrobic cokolwiek z kopiowaniem flot?
   Nie dość, że macie niedobory w kadrze i większość uniwersów nie posiada swojego GO (większośc jest na urlopie, pewnie dożywotnim, a tylko kilka uni posiada GO), to przechodzą takie machlojki jak kopiowanie floty, które jest dziecinnie proste. A takie cwaniaki podwajają sobie produkcję stoczni praktycznie nic sobie z tego nie robiąc.

   Wiem, że wiecie jak się to robi, dlatego nie będę tego tu opisywał. Pytanie mam, kiedy to się skończy. Przecież te przyrosty flot co u niektórych co nie potrafią tego po cichu zrobić bez wzbudzania podejrzeń jest szokujące. Im wyższy top tym łatwiej i więcej można skopiować,
   Wrzucasz to stoczni 1000 pancków, a wychodzi ci 2000. Czy to jest fer, czy te osoby nie powinny dostać banów?

   Brak GO na uniwersach równa się z tym, że mogą sobie robic co chcą, bo nikt na bieżąco tego nie sprawdza. Dlatego chociaż to naprawcie. Akurat do GO i SGO nie mam problemu, bo braki w kadrze to problem GF, z drugiej strony jest to też problem także graczy, którzy uczciwie grają. (Albo GF ma wywalone, ważne żeby kupywali anty, niech korzystają z bugów)

   Proste pytanie mam: Czy w tym kierunku coś się dzieje? Czy macie możliwości to sprawdzić? Czy macie chociaż jakąś możliwość dac za to bana? Bo już to śmieszne się robi.

   The post was edited 1 time, last by Cosiek ().

  • Które kopiowanie?

   Kopiowanie z teleportem to stary błąd - który czasem powraca - ale pewnie nigdy go nie naprawią. Kopiowanie to drugie - jest znane Teamowi - co więcej - zgodnie ze słowami graczy to właśnie ludzie z Teamu przekazali to dalej, do swoich sojuszy. Więc albo to jest "feature dla swoich", albo jednak błąd. W każdym razie Team i tak nie naprawia błędów w kodzie ... więc nie do nich pretensje.

   Jak @Art ustali, że kopiowanie flot jest błędem - to może będą bany. Ale jak to zrobić, skoro ludzi mało, a sprawdzanie kont czasochłonne. Może wystarczy odpisać, że "Zgłoszone konto jest pod naszą obserwacją" (a przy okazji - lekko dwuznaczne to :D ) i zamykać zgłoszenie.

   Dodatkowo ludzie już zapomnieli, że na uni jest mnóstwo lewych zasobów wygenerowanych na rynku. Kilka banów było - i co z tego. Ja zgłaszałem konto, gdzie byłem pewien, że zasoby były generowane. Ticket sprawdzony. Zero banów. A potem przeciwnicy przyznają się, że oczywiście, że zasoby były tam generowane.

   Więc cóż, zgłaszajcie, czekajcie tydzień na odpowiedź z czapy, i tyle możecie, jako gracze. Chyba, że macie znajomego SGO w sojuszu... to trochę więcej wam wolno.
   Rentier
   TOP1 Wezn (po UF)
   TOP1 Oberon
  • Uważam, że o tym co się teraz dzieje, powinna zacząć się poważna dyskusja.

   Mamy wybór, albo rozdajemy wszystkim "patent" na kopiowanie floty i wszyscy wychodzą na równo, albo @Art w trybie pilnym niech to zgłasza. Już w ciągu kilku dni przynajmniej myślę minimum 50 osób skopiowało flotę, bo rozeszło się to po ogame i rozchodzi się coraz bardziej. Mamy szczęście że Detroid w shopie został zablokowany i nie można go kupić jako tako, bo tego szaleństwa by końca nie było.

   Bo skoro nie macie rozwiązania jak sprawdzić czy ktoś kopiuje flotę, to czemu tylko małe grono ma z tego korzystać?
  • Avinashi wrote:

   ale chyba juz naprawili klonowanie floty w stoczni w niedziele :>
   Z dobrze poinformowanego źródła wiem, że ten sposób kopiowania flot, który wyszedł od Teamu za "gifty" (i o którym każdy myśli) - jest ciągle aktualny. A mamy wtorek. Więc raczej nic nie naprawili (szczególnie, że @Art nie ogłaszał poprawek, a jemu ufamy nad życie przecież).
   Rentier
   TOP1 Wezn (po UF)
   TOP1 Oberon
  • dexPL wrote:

   Avinashi wrote:

   ale chyba juz naprawili klonowanie floty w stoczni w niedziele :>
   Z dobrze poinformowanego źródła wiem, że ten sposób kopiowania flot, który wyszedł od Teamu za "gifty" (i o którym każdy myśli) - jest ciągle aktualny. A mamy wtorek. Więc raczej nic nie naprawili (szczególnie, że @Art nie ogłaszał poprawek, a jemu ufamy nad życie przecież).
   Wczoraj na discordzie Art pisał, że błąd ma być poprawiony w 7.2.
   Rentier
   TOP1 Wezn (po UF)
   TOP1 Oberon