Łamanie zasad gry i bany

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • angelsin napisał(a):

    Odszedłem z Wezn przed zmianami drogi @Zagubiony i owszem kupowanie floty przez rynek po zbójnickim minimalu jest legalne ale... nie jest legalne gdy flotę skupujesz ze swoich multi kupionych za pln , czyli notabene kupujesz flotę sam od siebie aby paść na potęgę główne konto - tu jak wiesz już chyba dość znacznie nagina Krystian regulamin.

    I żeby było jasne nie uważam że Panowie i Panie z KNR są czyści... nie są i od dawna wiemy o tym ale nie sugerujcie proszę żę SMEFRY/OLD nie mają czarnych owiec bo to się nazywa HIPOKRYZJA
    Tak bardzo kręcisz wokół kupowania kont, masz dowód na to że ktoś ze Smerfów kupił czyjeś konto za pieniądze? Czy powtarzasz te same plotki co KNuRki?
    Masz jakiś screen z ustawką sprzedaży?
    OGame'owa emerytura
    _________________________
    *zezwalanie na przekręty przez GO/SGO/GA jest żałosne*
    *polski support to kółeczko wzajemnej adoracji*
    *Art do odwołania*
    *grę zabijają nieuczciwi gracze, leniwy support i czubulus*
  • Sierstek napisał(a):

    Tak bardzo kręcisz wokół kupowania kont, masz dowód na to że ktoś ze Smerfów kupił czyjeś konto za pieniądze? Czy powtarzasz te same plotki co KNuRki?Masz jakiś screen z ustawką sprzedaży?
    tak się składa że mam ale dowód z innego źródła niż samo ogame nie jest dowodem dla supportu od co ^^ więc nie wysilaj się w tej dyskusji... nawet numer konta krystiana mam ;) Sierstek nie rozumiem po co bronisz go jak zawisza skoro sam krystian się nie raz przyznał do tego co robi... a że bana za to nie ma... to jego radość od co temat sprowadza sie do tego że wytykacie układ KNR, i ich wały a w swoich szeregach macie także ludzi kręcocych wały... i warto było by to napiętnować równomiernie bo i KNR i wy drodzy OLD skichaliście to uni
    Sojusz: [SCS] - StarCraft Soldiers

    Universum: Wezn

  • Myślałem że szczytem wstydu jest kupnem antymateri żeby gra była przyjemniejsza a tutaj takie rzecz.

    Nie będę ukrywać, że podziwialem kunsz umiejętności jednych jak i drugich ze wskazaniem na KNR. Czytałem komentarze po ST i wierzyłem KNR że OLD/Smerfy to pushaki a tutaj szambo wylane, w tle na domiar złego osoba która powinna pilnować żeby nie było tego szamba. Tak się na to patrzy i człowiek wie że na codzień jest dymany, mało tego nic nie może zrobić bo @Art prawdopodobnie nic z tym nie zrobi bo niemiec będzie kazał to zamieść pod dywan ponieważ nie chodzi o zasady tylko ojro!
    Mało tego, barany jeszcze się licytuja kto jest większym oszustem. No dno w [ciach]

    Moderator kruszynka:
    Upominam za pseudocenzurę
    "Amor Patriae Nostra Lex"
  • kilka lat temu pewien już w tamtym momencie ex operator był członkiem mojego sojuszu, nakreślił że takie powiązania graczy z aktualnymi członkami teamu są... ale jest to w zasadzie nie do udowodnienia.

    Niestety , jak już zostało nadpomniane dowody z poza ogame nie są dowodami, zaś sam team kryje sobie wzajemnie dupę, co by smrodu nie rozgrzebać. Idąc dalej osobiście nawiązałem do pustej dyskisji części graczy między sobą gdzie piętnuje się wybryki KNR a zapomina o własnym smrodzie - co notabene rozpieprzylo universum... to co robiła masza nie ma usprawiedliwienia, ale postawcie się w sytuacji zwykłych graczy co oni mają myśleć widząc cos takiego, żę super uczciwa topka z każdej strony wali w rogi na prawo i lewo... osobiście nawiązuje do tego bo to że Art ukręci sprawie łep jest pewne
    Sojusz: [SCS] - StarCraft Soldiers

    Universum: Wezn

  • Czy wy nie widzicie ze spawa została zmieciona pod dywan.
    SGO Migotka dostała bana na wszystkich uni, ciekawe czy tylko czasowy a może stały.


    Co najlepsze na wezn gracz Maszka już bana nie dostała a my tak za jak to określił @Adanio


    Witaj czubulus,

    Na Pańskie konto została nałożona blokada za wymuszenie pushu w starciu z graczem Maszka.


    @Adanio
    Czy nasz Ban jest wynikiem tego co ci napisała Maszka ? Bo rozumem że sama nie zawracała floty i wierzysz jej na słowo.
  • Wymuszenie pushu? To pojęcie kojarzy się bardziej z noobkontami wysyłającymi surowce graczom silniejszym lub robiącymi ataki w stylu kamikaze. Czubulus był przed starciem graczem silniejszym, więc nie mógł wymusić pushu. Albo push był organizowany przez obu graczy, albo nie.

    Art napisał(a):

    Jeśli nieoczekiwanie otrzymujesz surowce od gracza słabszego może to być próba wymuszenia pushu. Jest to niedozwolone, należy więc takie postępowanie zgłosić do Operatora Gry w ciągu 72h załączając raport z dostarczenia surowców przez obcą flotę. Operator zdecyduje, czy niechciany transport należy zwrócić na planetę GO, czy nie. Niechciane surowce można także odesłać do osoby wysyłającej (w ciągu 72h).
    Podobne postępowanie następuje w przypadku, gdy gracz słabszy celowo rozbija się o Ciebie.
    Tutaj czubulus był graczem mocniejszym, agresorem. Naprawdę nie wiem, w jaki sposób mógł on wymusić push. Wytłumaczy ktoś? :)

    Lwica jest boska :)
  • W jaki sposób trzech silniejszych graczy, złomując słabszego, może wymusić push? Moim zdaniem w żaden. Ewidentnie wykroczenie polega na czymś innym.

    Ok, popytałem, ktoś coś pisał o włamie. Jeśli było włamanie na konto, tzn. nieuprawnione skorzystanie z konta gracza słabszego, to należy się również zastanowić nad możliwością złamania OWK przez gracza słabszego:

    3.1.1
    Użytkownik ma obowiązek utrzymywania swoich danych logowania w ścisłej tajemnicy. Użytkownik ma w szczególności obowiązek używać wewnątrz usług ‪Gameforge‬ wyłącznie swoich danych logowania i chronić je przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich.
    3.1.2
    Pod pojęciem "Dane logowania" należy rozumieć osobiste dane dostępowe użytkownika, używane w celu jego autoryzacji oraz wykluczenia możliwości używania jego konta przez osoby trzecie. Hasło nie powinno być identyczne z nazwą gracza i powinno składać się z kombinacji co najmniej ośmiu cyfr i liter.

    Lwica jest boska :)
  • .:czubulus:. napisał(a):

    Tylko wytłumacz mi jedno, po co mieliśmy zawracać jej flotę skoro mieliśmy ją na fali.
    Nikt nie miał haseł do konta Maszka nikt nie logował się na jej konto.
    Jakoś wszyscy jej wierzą na słowo.
    a to nie ty przyjacielu skasowałeś sobie moona z flotą krzycząc, że ktoś ci się włamał? xD

    powiedz mi, jak ciebie i ogólnie was można traktować poważnie, kiedy w waszym interesie leży dostarczenie mocnego materiału dowodowego w celu faktycznego zweryfikowania osoby piszącej różne rzeczy na discordzie, a przyczepiacie się o komentarz o to i strzelacie fochami? :E
    Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
    Strzel se dagmarkę!
  • @.:czubulus:.


    Fajnie że jesteś tylko prośba nie obrażaj innych, jeśli chcesz coś napisać to zrób to w taki sposób żeby nie zostało skasowane.
    Ostatnim razem przeczytałem i ledwo zdążyłem zrobić screen i było po poście. ;)

    Też mam żal do operatorów za takie działanie nawet zgłoszenie poszło. Tłumacze dlaczego:
    w przypadku kiedy obrażałeś innych graczy na forum, zespół miał czas, nie dopatrywał się obrazy, kasował wszystko jak leci (udawał że działa).

    Na koniec dostałem taką wersję ich działania:

    „Od siebie dodam, że każdy z Nas zasad musi przestrzegać - nie ma różnicy, czy to użytkownik, czy Członek Zespołu (MOD/GO).”

    Po ostatnich banach ma forum dotyczących twojej osoby widzę że zespół działa inaczej jeśli obraza dotyczy ( synonimu INFORMATOR ;) ) koleżanki z supportu.

    Nie jestem po twojej stronie bo za obrazę należy się kara, jednak to co zaserwował w odpowiedzi zespół forum to tylko frazesy i puste słowa.

    Są równi gracze i równiejszy support. (to moja opinia)


    Powiedz proszę czy 06.01.2020. otrzymaliście od koleżanki z sojusz informacje jak klonować flotę?
    Czy za przekazane informacje koleżanka dostała rulony lub gifty?
    Czy prawdą jest że koleżanka z sojuszu co najmniej od listopada 2019 pomagała wam tropić łamanie zasad przez przeciwników w grze?
    Czy do tych celów wykorzystywała swoje znajomości w supporcie?

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Zagubiony ().

  • .:czubulus:. napisał(a):

    Tylko wytłumacz mi jedno, po co mieliśmy zawracać jej flotę skoro mieliśmy ją na fali.
    Nikt nie miał haseł do konta Maszka nikt nie logował się na jej konto.
    Jakoś wszyscy jej wierzą na słowo.
    Skoro nie było włamu i sama Migotka zawracała flotę, to nie rozumiem decyzji GO odnośnie powodu bana. Zdaję sobie sprawę, że znam sytuację tylko z jednej, dość niepewnej, zbanowanej strony, jednak powód bana jest bardzo dziwny.

    Padły mocne oskarżenia odnośnie rozpowszechniania błędów w grze przez członka Zespołu Gry, a także wykorzystywania pozycji SGO do celów nazwijmy to prywatnych. Ok, to wszystko może być bujda na resorach, fotomontaż z discorda i kłamstwo na forum.

    Jednak w tym momencie jest ban dla trzech agresorów za starcie na obrońcy, który jest SGO. Jeśli jest nieuczciwe, to w jaki sposób?

    Ciekaw jeszcze jestem czy będzie backup.

    Lwica jest boska :)
  • Największym problemem dla graczy jest to, że nie są w stanie rozstrzygnąć kto ma rację - tylko zainteresowane strony wiedzą jak było naprawdę i support (na podstawie logów np dotyczących falangi).

    I teraz:
    a) jeżeli prawdą jest to, co pisała masza - czyli chłopaki mieli hasła / kod zasiadania na jej konto (bo mieć mogli - taki to sojusz, że prawdopodobienstwo udostępniania kont duże) i to oni zalogowali na jej konto, zawrócili flotę i wtedy juz sprawa prosta - to ban słuszny jak najbardziej - i w zasadzie taki, jak jest obecnie (ew. rozważyć karę dla maszy za udostępnianie hasła - ale pierwszy raz raczej nikt kary nie dostaje)

    W takiej sytuacji (sam złom) to wina chłopaków (push ze zwrotem zasobów) i tyle.

    b) jeżeli prawdą jest to, co pisze czubek - czyli masza zalogowała i zawrociła, a oni falangowali (botem, jak zwykle - ale oni) - to cóż - to by totalnie umoczyło cały support do samego dna. Wtedy to by oznaczało, że kłamie masza, kłamie adanio (skoro on bana dał), a góra - zero kontroli (a w przypadku złomu i ticketu dot. SGO - to akurat GA/Art powinni czuwać nad prawidłowością postępowania w sposób szczególny).

    wtedy bany niesłuszne, a odwrotnie - masza powinna wyleciec z SGO, a na koncie - zero banów, starcie czyste.

    @@

    Jak to rozstrzygnąć - support ma możliwość.

    Opcja 1 - łatwiejsza - sprawdzić logowania - wieczorem są z W-wy, rano sa z W-wy - ale chlopaki chyba są spoza - więc jak użyli telefonu - to logowanie dot. zawrotki będzie spoza W-wy.
    Opcja 2 - czyli granie z VM wystawionej na świat - tutaj raczej ciężko o weryfikację - ale jeżeli tak - to niestety - to powinno skutkować niewinnością atakujących.

    Oczywiście w obu przypadkach założenie, że moon był zdjęty i flota widoczna.(ew. fs słany na planete) - bo inaczej się nie da.

    No i support może to sprawdzić - ale gracze muszą ufać którejś ze stron. @Migotka Może po prostu się wypowiesz zamiast chować głowę w piasek. Czy może wstyd napisać, aby nie było dodatkowych dowodów kłamstw?

    @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


    Natomiast w pozostałych kwestiach - to już jest dużo gorzej. Chłopaki wspólnie z masza stworzyli zwykły układ mafijny. masza jako przedstawicielka wladzy wykorzystywala Team do prywatnych celow - czyli kazala im (nie ticket - tylko prywatne rozmowy) sprawdzac wiele razy ST przeciwników, zapewne także zapewniała ochronę swoich przed banami. Dodatkowo ktoś z supportu (masza? ) wynosił informację o istniejąch błędach i jak je wykorzystać do klonowania floty (zakładam, że nikt tego nie odkrył - tylko jakiś gracz wrzucił w ticket). Podobno za "gifty".

    A na koniec już wszyscy korzystali z klonowania ... nie bez przyczyny mareczek miał 900k dt :D korzystali z klonowania, udając uczciwą grę. Korzystali z błędu rynku generując lewą kasę. Tutaj były tickety zgłaszane na poszczególne konta - i co - zero banów (na te konta leszczowe ) - czyli albo GA ( @smoki była ślepa, albo znów wpływy maszy).

    I za to działanie powinny być grube bany. Bany na 2038 za sam rynek.. Ok, może unban - z odebraniem prawie całej floty i zasobów - czyli backup do 13 grudnia.
    A dodatkowo gruby ban za klonowanie floty.
    A dodatkowo dla maszy kara (inna niż pogrozenie paluszkiem) na gruncie Teamu - jak taka osoba może być w ogóle nawet zwykłym GO? @Art Wiem, że napiszesz, że nie komentujesz spraw wewnętrznych Teamu na forum - ale wydaje mi się, że kilka słów wyjaśnienia by się przydało. Chyba, że jednak masz już totalnie w dupie graczy i wychodzisz z założenia, że lepsza sprzedajna masza i skompromitowany Team (część członków - ale opinia idzie na wszystkich) niż brak maszy? Tylko czy jest ona tego warta? naprawdę?

    To tyle ode mnie ...

    jeszcze co do przyszłości - za miesiąc wrócą chłopaki do gry, oddadzą 28kkk - i nic się za klonowanie flot i rynek im nie dostanie.
    za miesiac masza wroci i bedzie w Teamie (jako kto - to zobaczymy - ale prywatne znajomosci i tak zostana - więc znów będą wpływy na kasia321, niech sprawdza przeciwników).

    I tylko graczom nie będzie do śmiechu ... bo to nie jest zasada równi i równiejsi. To jest zasada panowie i plebs.

    @Art @smoki liczę na jakiś komentarz od was - bo zamiatanie sprawy pod dywan to chyba najgorsza opcja.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dexPL ().

  • buleon napisał(a):

    W jaki sposób trzech silniejszych graczy, złomując słabszego, może wymusić push? Moim zdaniem w żaden. Ewidentnie wykroczenie polega na czymś innym.

    Ok, popytałem, ktoś coś pisał o włamie. Jeśli było włamanie na konto, tzn. nieuprawnione skorzystanie z konta gracza słabszego, to należy się również zastanowić nad możliwością złamania OWK przez gracza słabszego:

    3.1.1
    Użytkownik ma obowiązek utrzymywania swoich danych logowania w ścisłej tajemnicy. Użytkownik ma w szczególności obowiązek używać wewnątrz usług ‪Gameforge‬ wyłącznie swoich danych logowania i chronić je przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich.
    3.1.2
    Pod pojęciem "Dane logowania" należy rozumieć osobiste dane dostępowe użytkownika, używane w celu jego autoryzacji oraz wykluczenia możliwości używania jego konta przez osoby trzecie. Hasło nie powinno być identyczne z nazwą gracza i powinno składać się z kombinacji co najmniej ośmiu cyfr i liter.
    Kod zasiadania -> zawrócenie floty - i wtedy ofiara bana nie dostaje, a atakujący - tak.

    Ale jak pisałem wyżej - dla graczy to jest słowo przeciwko milczeniu (i jednym zdaniu napisanym od razu po zlomie). A ciężko mieć zaufanie do którejkolwiek strony.

    Tyle, że w tle jeszcze jest ryzyko, że masza wymusiła danie tego bana pod dowolnym pozorem - a starcie było legalne. Ale to dlatego pisałem, że Art i GA powinni szczególnie czuwać w takich sytuacjach (a masza - wyłączyć się ze sprawy).
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • dexPL napisał(a):

    Natomiast w pozostałych kwestiach - to już jest dużo gorzej. Chłopaki wspólnie z masza stworzyli zwykły układ mafijny. masza jako przedstawicielka wladzy wykorzystywala Team do prywatnych celow - czyli kazala im (nie ticket - tylko prywatne rozmowy) sprawdzac wiele razy ST przeciwników, zapewne także zapewniała ochronę swoich przed banami. Dodatkowo ktoś z supportu (masza? ) wynosił informację o istniejąch błędach i jak je wykorzystać do klonowania floty (zakładam, że nikt tego nie odkrył - tylko jakiś gracz wrzucił w ticket). Podobno za "gifty".
    Podobno. Założyłeś z góry, że dowody są prawdziwe. Moim zdaniem nie wolno tak robić.


    dexPL napisał(a):

    (ew. rozważyć karę dla maszy za udostępnianie hasła - ale pierwszy raz raczej nikt kary nie dostaje)
    To oznacza, że członek Teamu w randze SGO może łamać zasady do poziomu upomnienia? :D

    Lwica jest boska :)
  • dexPL napisał(a):

    Kod zasiadania -> zawrócenie floty - i wtedy ofiara bana nie dostaje, a atakujący - tak.
    Aha, czyli to było z przyczajki robione? Kod zasiadania -> zawrotka -> usunięcie z sojuszu -> złom? :) No, to faktycznie czad :D Rozumiem różne zagrania na wrogu, kretów podrobionych posiadaczy, ale wziąć od kogoś kod zasiadania (max 48 h) i wbić komuś nóż w plecy - no, to jest nowy poziom hipokryzji :)

    Z drugiej strony czubulus pisał, że włamu nie było, a Maszka sama zawróciła flotę. Zobaczymy.

    Lwica jest boska :)
  • buleon napisał(a):

    Podobno. Założyłeś z góry, że dowody są prawdziwe. Moim zdaniem nie wolno tak robić.
    No niestety założyłem. Ale raz, że bierność drugiej strony pozwala uznać je za prawdziwe, dwa - pokrywa się to z podejrzeniami i tajemniczymi przyrostami - a trzy - także z dodatkowymi informacjami zdobytymi drogą operacyjną. Dowodów brak, wszystko poszlaki - ale jednak dość solidne.

    buleon napisał(a):


    dexPL napisał(a):

    (ew. rozważyć karę dla maszy za udostępnianie hasła - ale pierwszy raz raczej nikt kary nie dostaje)
    To oznacza, że członek Teamu w randze SGO może łamać zasady do poziomu upomnienia? :D
    Nie. Niepotrzebnie wyciągasz takie wnioski - ja nic takiego nie napisałem. Ale podam przykład z życia:

    Kolega dzwoni, abym zrobił mu fsa albo coś, bo on w drodze, bez zasięgu czy jakoś tak - a fsy wróciły
    Podał mi swój login i haslo.
    Zalogowałem (loginem i hasłem), zrobiłem co trzeba (nie pamiętam - fsa, urlop czy poczekałem godzine) - i potem ticket

    Efekt - ticket odrzucony z komentarzem, że to niezgodne z regulaminem i nie może tego zaakceptować (nie pamiętam kto - kasia321 albo kruszynka - stawiam na kasie - bo potem masza wiedziała o tym). Plus ostrzeżenie, że następny raz to bany będą.
    Ale banów nie było - ani dla mnie, ani dla kolegi.

    Więc zakładam, to było złamanie regulaminu - ale karą było ostrzeżenie. I podobnie jakby masza udostępniła chłopakom swoje hasło ... tylko ja nie złomowałem nikogo ;)
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • buleon napisał(a):

    dexPL napisał(a):

    Kod zasiadania -> zawrócenie floty - i wtedy ofiara bana nie dostaje, a atakujący - tak.
    Aha, czyli to było z przyczajki robione? Kod zasiadania -> zawrotka -> usunięcie z sojuszu -> złom? :) No, to faktycznie czad :D Rozumiem różne zagrania na wrogu, kretów podrobionych posiadaczy, ale wziąć od kogoś kod zasiadania (max 48 h) i wbić komuś nóż w plecy - no, to jest nowy poziom hipokryzji :)
    Z drugiej strony czubulus pisał, że włamu nie było, a Maszka sama zawróciła flotę. Zobaczymy.
    Nie - nie wiadomo jak było robione - pisałem poprzednio - dwa przeciwne zdania, tylko zainteresowani oraz support wiedzą jak było. A to kwestia zaufania do stron - o co ciężko.

    Usunięcie z sojuszu było w nocy podobno - to się zgadza - natomiast to czy było logowanie czy falanga - to obie strony się różnią. A po historyjce o włamaniu na konto czubka i usunięciu moona - to nie wiadomo komu wierzyć. Wybierz sam

    Ja tylko napisałem, że GDYBY tak było, to właśnie wtedy leci ban za wymuszenie pushu / push - i bany dla złomujących a brak bana dla obrońcy.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • @dexPL Kod zasiadania jest legalny jednak to nie jest włam. Bana otrzymuje ten który złamał zasady gry odnośnie zasiadania i konta powiązane.
    Włamem nie jest też udostępnienie kolegą z sojuszu hasła, jednak jest naruszeniem zasad gry przez strony starcia i wtedy bana dostaje tez obrońca.

    Piszę o włamie bo w KNR to się zdarza ;) i gracze lubią się na to powoływać.

    @.:czubulus:. mieliście kod zasiadania do konta obrońcy ?

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Zagubiony ().

  • @buleon piszesz do Dexa " Podobno. Założyłeś z góry, że dowody są prawdziwe. Moim zdaniem nie wolno tak robić."

    Ja przedstawiłem dowód (nie podobno) jak zostały złamane zasady gry przy odsyłce złomu dla gracza Czubulus to są fakty.
    Mechanizm powiązań graczy KNR z supportem wykazałem i jest dokładnie taki jak Czubuls przedstawił na filmiku.

    To że sprawę zamknięto, to klasyka działań supportu.

    Przykro mi, na działanie supportu nie mam wpływu, do KNR nie należę ;)