Odkrywca - ograniczenie zlomu z piratów także do wartości bezwzględnej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • @Absurd Jakie 35%? 85 % - sprzedajesz po minimalu na rynku - na wszystko poza cm znajdą się chętni od razu. A cm - jak nie masz chętnego to rozbijasz o losowy bunkier i masz tyle co zlom uni (czyli na wiekszosci 60-80%). Albo zbierasz więcej i wydajesz 6k anty (2x negocjacje) i masz ~50%
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • abraaa napisał(a):

    Ale brednie piszecie. Żadnych ograniczeń nie było. Do tej pory widzę zyski na poziomie 3kkk dziennie, przy 12kk lmach i trochę mt.
    @Absurd piszesz absurd.
    Są ograniczenia i to ewidentne. Coraz częściej fotografie i sondy do muzeum, duże eventy na statki i surowce też coraz rzadziej. Wysyłam codziennie po ~60 ekspedycji, więc mam rozeznanie z tym co jest, a tym co było chociażby po pierwszym osłabieniu jakie dostała klasa odkrywcy po aktualizacji reperującej autokorekty na rynku.
  • dexPL napisał(a):

    @Absurd Jakie 35%? 85 % - sprzedajesz po minimalu na rynku - na wszystko poza cm znajdą się chętni od razu. A cm - jak nie masz chętnego to rozbijasz o losowy bunkier i masz tyle co zlom uni (czyli na wiekszosci 60-80%). Albo zbierasz więcej i wydajesz 6k anty (2x negocjacje) i masz ~50%
    Co ty pieprzysz.
    Na moim uni wisi w sumie 10 ofert, które są z czapy.. wystawiałem na początku "zdobycze", ale jak wszystkie spadły i zapłaciłem podatek, to wolę je mielić.
    Co do rozbijania o bunkier.. czas + paliwo = zarobione aż 5% różnicy.. tylko że bez deu, więc w sumie zarobek taki...
    Zacznij grać i zbierać aktualne dane a nie nerfić coś co miesiąc temu było inne.
  • Absurd napisał(a):

    dexPL napisał(a):

    @Absurd Jakie 35%? 85 % - sprzedajesz po minimalu na rynku - na wszystko poza cm znajdą się chętni od razu. A cm - jak nie masz chętnego to rozbijasz o losowy bunkier i masz tyle co zlom uni (czyli na wiekszosci 60-80%). Albo zbierasz więcej i wydajesz 6k anty (2x negocjacje) i masz ~50%
    Co ty pieprzysz.Na moim uni wisi w sumie 10 ofert, które są z czapy.. wystawiałem na początku "zdobycze", ale jak wszystkie spadły i zapłaciłem podatek, to wolę je mielić.
    Co do rozbijania o bunkier.. czas + paliwo = zarobione aż 5% różnicy.. tylko że bez deu, więc w sumie zarobek taki...
    Zacznij grać i zbierać aktualne dane a nie nerfić coś co miesiąc temu było inne.
    Co to za martwe uni z 40% zlomu?

    Skoro z rynku nie schodzi to pewnie ludzie tam nie zaglądają - więc może kilka privów do flociarzy - i po problemie. Nie wierzę, że flociarze nie zechcą tańszej floty, dodatkowo bez potrzeby zapychania stoczni :D

    Mniej więcej orientuję się co i jak nawet bez grania - wystarczy popytać znajomych. I wiesz co - każdy mówi to samo - lata na expy i jest zadowolony. Owszem, wygląda jakby spadła liczba (czy procent) średnich / dużych eventów - przez co rzadziej trafia się np 60kk mety - ale ciągle jest ok. Ciągle da się trafić 50kk floty w jednym slocie, ciągle możesz trafić 30kk kr. Więc sorki, ale albo konfiiguracje znaczenie różnią się pomiędzy uni (chyba wszyscy znajomi na x7 eko) albo gadasz głupoty. I jak widać po odpowiedziach - większość osób twierdzi, że gadasz głupoty.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Ilość trafianych surowców jak i floty się zmniejszyła. na początku klasy spartaczyli i praktycznie każde trafienie surowców dawało max ilość dla danego eventu(12,6kk mety na małym) później się poprawiło. Teraz tak częstotliwość trafienia czegokolwiek jak i wielkość eventu plus ilość surowców/floty z niego jest zdecydowanie mniejsza.
    Trafienia 3,5kk-6kk mety to nie pech a norma już prawie.

    Co do złomu z pz.
    Nikt tu chyba nie wspomniał nic o koszcie paliwa na takie manewry? wyślij dziennie 40 expów po 300-400k dexu każdy i patrz tylko na puste powroty albo 4kk krisu lub 8kk mety jak nie będzie pecha to trafienie piratów czy obcych to jedyny zarobek.
    W ciągu ostatnich 4 dni trafiłem flotą bojową walkę 5 razy. Nałóż czapę na złom to nawet własnych strat nie pozbieram.
  • roermond napisał(a):

    Odkrywca juz został po cichu okrojony. O zyskach po 400,500kk surowców dziennie można zapomnieć.A to właśnie był duży atut tej klasy.Duze zyski z piratów też juz się skończyły.Nie sugerować się tym co było a co jest w chwili obecnej. A najgorsze są bezczelnie zmiany, o których nikt nawet nie raczy powiadomić.
    Bredzisz :E

    ja z jednego starcia robię ok. 2kkk zysku :E

    Oczywiście zdarzyło się że mi wcięło 7,5kk LM i 400k pnc - ale ta strata po dziurze 2-3dni odrobiona z nawiązką :)
    The End


    uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

    uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


    uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

    Uni68 Bociek [3 X] - The End



    Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%
  • bocieek napisał(a):

    roermond napisał(a):

    Odkrywca juz został po cichu okrojony. O zyskach po 400,500kk surowców dziennie można zapomnieć.A to właśnie był duży atut tej klasy.Duze zyski z piratów też juz się skończyły.Nie sugerować się tym co było a co jest w chwili obecnej. A najgorsze są bezczelnie zmiany, o których nikt nawet nie raczy powiadomić.
    Bredzisz :E
    ja z jednego starcia robię ok. 2kkk zysku :E

    Oczywiście zdarzyło się że mi wcięło 7,5kk LM i 400k pnc - ale ta strata po dziurze 2-3dni odrobiona z nawiązką :)
    Bo mnie więcej tak wychodzi ze średniej - 400 expów, zysk dwa razy większy niż ryzykowana flota - więc w ok 5 dni masz jedną dziurę i zysk (na czysto) taki jak ryzykowana flota. I im większa flota tym większy zysk. A ci z mniejszą flotą NIGDY nie nadrobia różnicy. Dlatego własnie konieczne jest dorzucenie ograniczenia zlomu - teraz 2kkk, za miesiąc 4kkk itd ...
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • dexPL napisał(a):

    bocieek napisał(a):

    roermond napisał(a):

    Odkrywca juz został po cichu okrojony. O zyskach po 400,500kk surowców dziennie można zapomnieć.A to właśnie był duży atut tej klasy.Duze zyski z piratów też juz się skończyły.Nie sugerować się tym co było a co jest w chwili obecnej. A najgorsze są bezczelnie zmiany, o których nikt nawet nie raczy powiadomić.
    Bredzisz :E ja z jednego starcia robię ok. 2kkk zysku :E

    Oczywiście zdarzyło się że mi wcięło 7,5kk LM i 400k pnc - ale ta strata po dziurze 2-3dni odrobiona z nawiązką :)
    Bo mnie więcej tak wychodzi ze średniej - 400 expów, zysk dwa razy większy niż ryzykowana flota - więc w ok 5 dni masz jedną dziurę i zysk (na czysto) taki jak ryzykowana flota. I im większa flota tym większy zysk. A ci z mniejszą flotą NIGDY nie nadrobia różnicy. Dlatego własnie konieczne jest dorzucenie ograniczenia zlomu - teraz 2kkk, za miesiąc 4kkk itd ...
    Złota myśl - niech budują flotę.
    Każdy od czegoś zaczynał. Sam przy aktualizacji miałem 1.5 mln lmów, aktualnie mam ich 12 mlnów i mam płakać, że ktoś na początku miał 12 mln, a teraz ma 50 mln? :) -- dane dla przykładu.
    Ograniczenie złomu zamknie możliwości dogonienia tych, którzy już skorzystali na piratach/obcych. Sam miałem przez pierwszy miesiąc 7-8 piratów dziennie z zyskiem zadowalającym. Obecnie trafiam pewnie przez brak szczęścia na 2-3 dziennie -> ale zysk trzyma się na poziomie 2-3 mld.
  • KapitnChorazyTorpeda napisał(a):

    dexPL napisał(a):

    I super ... dzięki temu inni mają więcej piratów :) popatrz ile osób lata i ile jest niezadowolonych z tego?
    Nie tak działa statystyka. :)
    Ja wiem to (chyba, że wbudowali jakiś mechanizm pseudolosowy zmieniający wagi per środowisko na podstawie danych historycznych). Ale zawsze śmieszą mnie ci narzekający na piratów. Jakoś inni są mega zadowoleni i nie chcą ograniczeń - bo fajnie mieć miliardy zasobów dziennie bez ryzyka. A jedyne ryzyko to jest w tym, że nagle admin zmieni ustawienia serwera albo wgra nową wersję bez zapowiedzi.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Nie ma - anty / przedmioty itp - znajdujesz bez względu na pojemność i liczbe statkow. Przy czym jak znajdziesz flotę czy zasoby - to będzie ich bardzo mało.

    No i oczywiscie aby znaleźć przedmiot - musi być przynajmniej jeden pionier
    a jak znajdziesz anty i masz pioniera to x2 (czyli ok 700 - bez pioniera bedzie 350)
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • keton napisał(a):

    dexPL napisał(a):

    Ja nie marudzę - nie latam bo nie gram.
    Jedyna osoba ktora marudzi, a nie gra. Idz sobie napisz swoja gre a nie nam tu zamieszanie robisz.
    A dlaczego mi tego zabraniasz? Kiedyś wrócę do grania, grają także moi znajomi - dlaczego gra ma zupełnie zostać zaorana? I nie marudzę, tylko przedstawiam pomysł na wprowadzenie balansu klas praktycznie bez kosztów developerskich. A przecież na tym powinno zależeć wszystkim graczom - czyż nie?
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Dlaczego by mialo Odkrywca zalezec na redukcji zyskow? Czytasz Ty co piszesz? :D Dlaczego general ma miec mozliwosc trafienia jednego BFsa w late game i zrobienia 20kk zysku, a odbierasz to ludziom ktorzy lataja na ekspedycje na odkrywcy? Jest balans w tym momencie. W koncu urozmaicili gre i dale inne narzedzia do zdobywania surowcow a nie tylko latanie i siedzenie jak debil po nocach i to jest posrane a nie piraci. Tym bardziej ze leci ich 75% mniej niz 2-3 tygodnie temu i to na bank wynika z modyfikacji algorytmu. Malo Ci? idz do trenera reprezentacji w noge powiedz ze zrobilbys to lepiej nie grajac ani nie trenujac. Wysmieje Cie tak samo jak ja teraz.
    Miarą sukcesu jest to, jak wielu masz wrogów
  • Popatrz na post #46. I zrób takie zyski generałem. Codziennie. Nawet tym bardzo aktywnym.
    Dziękuję.

    Balansu nie ma - każdy kto patrzy obiektywnie to widzi. Jak myślisz - dlaczego ludzie wydają 500k anty, aby zmienić klasę na Odkrywce - a nikt nie wydał anty, aby zmienić klasę na inną niż Odkrywca?

    Czepiasz się, że nie gram - ale co z tego. Wiem jakie zyski lecą, bo widzę podsumowanie lotów od czterech osób - dzien w dzien. Jaka to różnica czy latam sam, czy puszcza je ktoś inny?

    Pomyśl najpierw obiektywnie - a nie klapki na oczach.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Zmieniają na odkrywcę, bo są głupi i nie potrafią myśleć samodzielnie. Co do myślenia obiektywnego powstrzymam się od komentarza :E
    Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
    Strzel se dagmarkę!
  • Greetings from ogame.ru
    Sorry for using English, google translate just isn't very good :)

    Expeditions are completely broken and unbalanced.
    In a universe with 50% deuterium consumption, an optimized expedition fleet takes about 400 flights to pay for itself.
    A month or two, depending on how active you are.

    That is insane compared to anything else. Decent mines take 5+ years to pay for themselves. Additional fleet doesn't generate more profit if there are no targets for that fleet.

    Pirate debris being unlimited means that all you do is build more and more and more expedition fleet, and all you do is fly expos.
    That is extremely boring, and no other play-style can compete. Not even close.

    There are only two limiters to how high expedition profits can go.
    First is ship building rate. That can be partially resolved by having other people build ships for you.
    Second, if merchant is disabled in old servers, available deuterium would be a limiter to how many expeditions you can send.
    But even those limits are way too high, past 5 billion/day profits. No other playstyle can compete with that.

    Something needs to be done, and fast.
  • Mililion napisał(a):

    Taka ciekawostka o której wszyscy zapominają, generał i zbieracz też mogą latać flotą na expy. Na pz trafia trochę inny %, jednak trafia :E
    Taaa, 10%. Do tego brak widoczności pza (więc albo liczysz ręcznie, albo wysyłasz za mało / za dużo).

    A najważniejsze:
    - pozostałe niż piraci (poza antymateria) są rząd wielkości mniejsze niż dla Odkrywcy - co czyni je nieopłacalnymi.
    - ryzyko czarnej dziury jest takie samo, przy potencjalnym zysku dwa razy mniejszym - czyli (wg moich obliczen) wyjdziesz na zero. W najlepszym przypadku.

    (obliczenia gdzies wrzucalem - dla 500k lm, 400 expow - i się mniej więcej potwierdzały z notatkami - wychodziło tak, że ryzykujesz 500k lm = 2kkk floty, zysk za całość dawał ok 4kkk - 3:1 metal:kr. - czyli ryzykujesz 500k lm, po 40 lotach extra zysk z piratow daje ci gratisowe 500k lm. Klasa inna niż odkrywca - wychodzi na zero -200kk paliwa potrzebnego na te loty.)


    Równie dobrze możesz pisać, że zbieracz także może złomować innych i czerpać z tego zyski. No może ... tylko jak się to ma do klasy ...
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Jestem w trakcie czytania tematu, więc odniosę się do bieżących treści:
    1. Duzi obcy zawsze wygrywają (jeżeli lecisz LM to spuszczają niemiłosierny łomot. Wszystko inne niż LM nie wraca z takiej bitwy)
    2. Średni obcy wychodzą na zero tylko z Lmami, cała reszta przynosi straty
    3. Duzi piraci wychodzą na zero tylko z Lmami, cała reszta dostaje łomot.
    Czarna dziura to zjawisko częstsze niż się większości z was wydaje. Statystycznie 1 na 400. W praktyce dziurę dostałem po 850 expach. Natomiast dwóch sojuszników wyłapało odpowiednio 6 i 5 dziur w okresie 400 exp każdy. Zatem w ich wypadku obydwoje są w piz... stratni na tym :)
    Tyle celem wyjaśnienia kilku kwestii, wracam do lektury.
  • @Starrk
    Jak to było - "jak ktoś ma pecha to i w dup.e palec złamie"

    Jasne, trafisz kilka dziur dość szybko i słabo to wygląda (głównie dlatego, że ciężko odrobić straty dość szybko). Ale co do zasady - uśredniając - każdy lata i większość zadowolona z zysków. Oczywiście, lepiej latać lm (aby duzi piraci i średni obcy było na zero czy ok zera) - ale niektórzy latają pancami - więcej kr, szybsza odbudowa, a paliwo akceptowalne.

    Co by nie pisać - moim zdaniem limit zysków z pz powinien jednak być.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon