Recyklery. Spalanie deuteru. Czy to był błąd?

  • Recyklery. Spalanie deuteru. Czy to był błąd?

    Witam

    Nie wiem czy to odpowiedni dział ale chciałbym przedstawić swoją "teorie" - z góry przepraszam moderatorów.

    Jakiś czas temu osoby wybierające klasa generała były zadowolone z możliwości korzystania z recyklerow za bardzo niski koszt deuteru. Po pewnym czasie z tego co się orientuję zostało to wyłączone. Czy skoro możliwość lotu recyklerem po bardzo niskich kosztach paliwa została zablokowana, nie był to błąd gry? Jeśli to był błąd gry to czy osoby mające klasa generała i używające recyklerow nie korzystały z błędu? Jeśli korzystały to czy nie jest to łamanie regulaminu? Jeśli jest to łamanie regulaminu czy nie powinna za to być kara?

    Do sedna. Jesli to byl blad to osoby grajace generałem powinny byc traktowane tak samo jak osoby kozystajace z rynku. Obie strony wykorzystywały błąd.

    Takie moje przemyślenia.
    Z góry zaznaczam że nic nie jest wina Teamu. Możemy jedynie podziękować twórcom gry za tyle emocji.

    PS. Może jestem głupi ale tak mi to wpadło do głowy.
  • Z tego co wiem ten blad wystepowal przez okolo tydzien od wprowadzenia tej wersji na serwery. Lot reckami nie zaleznie od ich ilosci i tego, jak daleko lecialy, zawsze kosztowal 1 deuteru.
    A teraz pytanie jak mozna ukarac osoby, ktore z tego korzystaly ? Przeciez musieli by nie uzywac w ogole recyklerow przez tydzien, zeby z tego nie korzystac.
    Zalozmy, ze osoba z generalem chce kogos zezlomowac. W takim przypadku powinna ona sobie odpuscic ten lot, czy szukac pozyczki reckow od kogos z inna klasa ? XD
    A moze powinna sobie zmienic klase za 500k anty, zeby sie pozbyc tego buga :D
  • Ten sam "bug" dotyczy sond szpiegowskich... latam nimi już prawie miesiąc praktycznie za darmo. Jeśli kogoś to boli to mogę oddać zaoszczędzony deuter, niech tylko ktoś z GO wyliczy mi ile... to tylko średnio z jakieś 200 ataków dziennie (jak nie więcej) :) ... mogę pożyczyć kalkulator.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez wampek ().

  • Chciałbym tylko dodać że podobny błąd występował u odkrywcy i niebotycznych zysków z ekspedycji....

    Kolejna sprawa jest zbieracz. W opisie klasy jest wyraźnie napisane +2 Do ofert. Czy jest możliwe że chodziło to o oferty w których można zdobyć dodatkowe surowce? Jeśli tak to zbieracze nie powinni otrzymać bana za rynek skoro ich klasa daje bonus do rynku.
  • to nie był żaden błąd. To wynikało z matematyki. Ale matematyka to dla niektórych błąd. DUży żal do GF ze to zmienili, bo przed zmianą generał i odkrywca byli dość zbalansowani i moim zdaniem recki powinny u generała palić 1.

    wszystkie bufy były do podstawowej wartości. (kluczowa informacja dla dalszej części posta).
    i tak na uniwersum europa gdzie spalanie ma 50% bazowej recyklery dostawały 25% bazowej dodatkowo plus wszystkie statki 25% bazowej w doł. 100% łącznie. (biorąc pod uwagę to, że na expach można robić nieskończone kokosy była to jedyna rzecz u generała, dla której warto było ją wybrać, bo [ciach] można sobie na rynku kupić z pushówki).

    Moderator kruszynka:
    Upominam za wulgaryzm
    A tak serio, to nie ma znaczenia czy jesteś papieżem, czy Barackiem Obamą, czy też Bono albo Björk – niektórzy ludzie będą cię uwielbiać, a niektórzy nienawidzić. Możesz być kolesiem wałęsającym się po ulicach albo najsławniejszą osobą na świecie, to bez znaczenia. Niezgoda i opozycja są, niestety, częścią człowieczeństwa. Nie znam jeszcze artysty, który by nie zaznał jakiejś formy krytyki.
  • Ci co nie mieli generala te straty ktore w deu byly rekompensowali sobie rynkiem za co dostali permy dlaczego generalowie maja byc lepsi? jakd la mnie GO powinni przejrzec logi zobaczyc ile bylo lotow gracze Ci powinni odeslac deu ktorego nie stracili przez buga oraz powinni miec usuniete z konta po 500k anty albo oczywiscie perm :E
    cala prawda "rynku" pozdrawiam

    Johnkopytko z klanu Kopytkow
    Najwiekszy fan Jennifer Aniston <3
  • A ktoś tu z was wypowiadających się zalaczyl generala? Czy ktorys z was wie, ze darmowe recki byly przez tydzień? Czy ktos z was wie, że od ponad dwóch tygodni zarowno recki jak i cala flota nie ma bonusu do spalania, bo zostal wylaczony bez podania przyczyny? Patrzac po tym co sie dzieje to tylko przy zbieraczu nic nie kombinowali i zbieracze nie maja zadnych problemow ze swoja klasa.
  • Karanie za taki błąd byłoby absurdem bo wymagałoby to od flociarzy zrezygnowanie z ich zarobku (latania flotą) na chyba dobre dwa tygodnie zanim wprowadzono łatkę.
    Tak jak odkrywca miał lepszy mnożnik eventów, który po cichu zmieniali jak się zorientowali jakie daje to zyski to może ich też powinno się zbanować? :D Za używanie swojej klasy..
    Emerytura na x1 :?
  • No jasne że ban dla nich też. Kara dla każdego kto używał błędów!! Jak można karać za rynek A nie karać za inne błędy dające wymierne korzyści dla graczy! To patologia. Apokalipsa. Niech GF płonie!!!

    A tak serio to tylko pokazuje jaki [ciach] GF zrobiło ze wszystkim przez co gracze cierpią.

    :E ]:-D

    Moderator kruszynka:
    Upominam za pseudocenzurę

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Beljal ().

  • Hmm, wychodzi na to, że Zbieraczom dać bana za rynek (bo mieli więcej slotów i na pewno coś przehandlowali), Generałom bana za spalanie recków (tak wiem że przez tydzień, ale ja np zyskalem na tym całkiem sporo) no i w końcu Odkrywcom za bugi w ekspedycjach, które po cichu usunęli. Wychodzi na to że wszyscy którzy wybrali klasę są skazani na perma.
    Wszystkie błędy były opisywane na FORUM, na które na pewno każdy gracz wchodzi codziennie i czyta całe info, zatem nie może powiedzieć że nie wiedział o problemach. Trudno mógł nie wybierać klasy.

    Pozdrawiam
    Wisior
  • GitKOles napisał(a):

    to nie był żaden błąd. To wynikało z matematyki. Ale matematyka to dla niektórych błąd. DUży żal do GF ze to zmienili, bo przed zmianą generał i odkrywca byli dość zbalansowani i moim zdaniem recki powinny u generała palić 1.

    wszystkie bufy były do podstawowej wartości. (kluczowa informacja dla dalszej części posta).
    i tak na uniwersum europa gdzie spalanie ma 50% bazowej recyklery dostawały 25% bazowej dodatkowo plus wszystkie statki 25% bazowej w doł. 100% łącznie. (biorąc pod uwagę to, że na expach można robić nieskończone kokosy była to jedyna rzecz u generała, dla której warto było ją wybrać, bo [ciach] można sobie na rynku kupić z pushówki).
    Właśnie w tak głupi sposób powstał ten błąd w grze. Powinno być tak, że te 50% spalania z ustawień serwera to Twoje nowe 100% i od tego odejmujesz 25% dla recków... Błąd taki sam jak ten z rynku - daje korzyść - jeśli flociarz nie zgłosił, a z niego korzystał - należy się ban - perm - tak jak za rynek. Jeśli latał i robił zgłoszenie, że był błąd spalania - administracja na pewno kazała/będzie kazała odesłać deuter który by spalił na taki lot.
  • tylko, że osoby, które wybrały generała nie miały wpływu na spalanie recy. Mieli nie latać, bo to bugusing? Leczcie się... zaś ci, którzy specjalbie robili przekręty na rynku mieli wybór: albo korzystam z rynku normalnie, albo specjalnie ustawiam autooferty z autozapytaniem, żeby surowce się dublowały. Jest różnica.... spora... bo dlaczego ja mam tracić zysk i nie lecieć na kogoś, bo z nie mojej winy rece palą 1jednostkę deuteru? Ja sprawiłam taki błąd? Ano nie, to GF. Tu miałam jedynie wybór między: mieć zysk, a nie mieć. Nikt o zdrowych zmysłach nie powiedziałby "nie polecę zarobić XXX surowcow, bo wykorzystam błąd gry", każdy by poleciał. Generalnie to gracze powinni być nagrodzeni za pokazywanie teamowi i gfowi ileż to błędów ma ta wersja... podziwiam, że nie cofnęli do poprzedniej wersji po pierwszym dniu od aktualizacji, w który to od razu zostało wykryte tyle błędów tej cudnej wersji :roll:


    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King
  • Zlomek_Mistrz napisał(a):

    Dokładnie, a co teraz maja powiedzieć generałowie jak nie maja zadnego zysku do spalania, bo tak jak pisalem wczesniej bonus zostal wylaczony i nie wiadomo czy go wlacza i kiedy i teraz klasa general nic wielkiego nie daje. Gdybym wiedzial to wybral bym odkrywce, ktory to daje najwiecej zyskow z wszystkich klas.
    tak właściwie, generał dalej ma -25% do spalania dla wszystkich statków, tylko opis jest błędny. GF..... :bicz1:
    Miało być także -25% dla recyklerów, jednakże dzięki temu recyklery (tylko??) na uniach, gdzie podstawowe spalanie było 0,5, nie paliły nic


    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King
  • taa, dla recyklerów dodatkowe -25% zostało wyłączone. art nawet pisał, że z tego co wie to spalanie -25% dla wszystkich statków mimo błędnego opisu działa prawidłowo i tak też jest. No przynajmniej w teorii, bo w praktyce niestety nie sprawdzę. Ale wiem, że po tejże zmianie na pewno działało to -25% dla wszystkich statków
    gdyby nie działało to przy pancach spalanie miałabym 125 jednostek dexu, a mam 62,5 :>
    generalnie przy całej flocie jest na mojej uni spalanie 0,25 na generale. Wartość początkowa spalania to 0.5. na uni gdzie spalanie ma wartość początkową 1, to flota na generale będzie palić 0.5


    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King
  • Ale Ty czaisz, że rece dalej zaliczają się do WSZYSTKICH statków i tak czy siak palą 25% mniej dexu TAK JAK KAŻDY INNY statek no nie?
    Inaczej zamiast palić np 50kk dexu, paliłyby 100kk.. I nie twierdzę, że działa -25% do spalania przez rece. Wręcz przeciwnie. Napisałam, że spalanie dla recy zostało wyłączone, bo powodowało to błąd w postaci darmowych recy. Nie mniej jednak, rece dalej palą mniej, gdyż korzystają z bonusu -25% spalania dla wszystkich statków. Lepsze to niż nic. Prawda, też wybrałam generała ze względu na tańsze loty i dok dla agresora (choć dalej mi @Art nie wyjaśnił jego działania i obliczania tego %% do powstania doku :> )


    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King