Równowaga klas

  • wampek napisał(a):

    Zależność jest prosta... odkrywca na początek, zbieracz w późniejszym etapie. Nie do końca jednak jeszcze wiadomo jakie zmiany nastąpiły w bazowej mechanice ekspedycji, bo to słowo klucz w kwestii wyboru klasy... na dzień dzisiejszy klasa zbieracza da mi jakieś niecałe 70kk dodatkowego wydobycia, a ekspedycje do tej pory może z jakieś 10kk dziennie, a trzeba je regularnie co kilka godzin wysyłać by dawały zyski (ale to w odniesieniu do starej mechaniki tychże)... Ja bym na miejscu co niektórych również tak nie cieszył się z tych 75% łupu, bo jakby nie patrzeć zyskuje tylko osoba która wleci w idlaka jako pierwsza... dla pozostałych mało co zostaje. Efekt końcowy może więc być taki, że rzadko kiedy w ogóle uda się coś upolować.
    jak ja widze ten wpis ale opanuje sie ... gralem kolo 20 dni na zbieraczu ... gram obecenie na odkrywcy ... wiesz jakie zyski robie ?

    Na małym księżycu z własną atmosferą Twoja ekspedycja znalazła ogromne złoża surowców. Załoga na powierzchni stara się zebrać i załadować naturalny skarb.

    Zrabowano: 6.345.000 Kryształ.

    Czlowiek ja dzisaj wyfarmilem z samych expow okolo 150kk surry moge wszystko potwierdzic screenami

    masz cos bardziej ciekawego

    Odkryliśmy niesamowity cmentarz statków kosmicznych. Kilku technikom z ekspedycji udało się uruchomić niektóre statki i dołączyć do floty.

    Następujące statki dołączyły do floty:
    Bombowiec: 96
    Duży transporter: 290
    Lekki myśliwiec: 26


    takze kolego ... ja z 1 expy mam caly twoj bonus z wszystkich planet z calego dnia hahahahahahaha



    zbieracz + general po zlaczeniu nie rownal by sie z odkrywca :) taka jest prawda

    wyslanie expy jak dla mnie trwa 6 x wyslanie niecala minuta
  • Jak już widziałeś tamten wpis to powinieneś się zastanowić co odpisać, zamiast pisać bez sensu... grasz zapewne na miesięcznym koncie nie mając pojęcia jak wygląda sprawa z wydobyciem na starszych kontach oraz jakie expy tu wpadają. Po pierwsze na wstępie zaznaczyłem że odkrywca prawdopodobnie będzie lepszy na początku gry... gdzieś do pół roku zapewne, a co dalej? Jeśli śledzisz zmiany to zapewne zauważyłeś że wartość łupów z ekspedycji wzrośnie dla wszystkich, nie tylko dla samej klasy odkrywcy która zyska zaledwie 0.5 więcej na expie od klasy zbieracza, dość mało. Wysłanie expa owszem trwa zaledwie kilka minut, ale w tym celu trzeba regularnie się logować... a nie wiem jak jest w twoim przypadku, ale zazwyczaj ludzie uczą się, pracują, śpią itp więc to wcale nie taka prosta oczywista czynność. A nauce powinieneś raczej poświęcić nieco więcej czasu skoro uważasz że z jednego expa masz większy zysk niż ja ze wszystkich planet.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez wampek ().

  • wampek napisał(a):

    Jak już widziałeś tamten wpis to powinieneś się zastanowić co odpisać, zamiast pisać bez sensu... grasz zapewne na miesięcznym koncie nie mając pojęcia jak wygląda sprawa z wydobyciem na starszych kontach oraz jakie expy tu wpadają. Po pierwsze na wstępie zaznaczyłem że odkrywca prawdopodobnie będzie lepszy na początku gry... gdzieś do pół roku zapewne, a co dalej? Jeśli śledzisz zmiany to zapewne zauważyłeś że wartość łupów z ekspedycji wzrośnie dla wszystkich, nie tylko dla samej klasy odkrywcy która zyska zaledwie 0.5 więcej na expie od klasy zbieracza, dość mało. Wysłanie expa owszem trwa zaledwie kilka minut, ale w tym celu trzeba regularnie się logować... a nie wiem jak jest w twoim przypadku, ale zazwyczaj ludzie uczą się, pracują, śpią itp więc to wcale nie taka prosta oczywista czynność. A nauce powinieneś raczej poświęcić nieco więcej czasu skoro uważasz że z jednego expa masz większy zysk niż ja ze wszystkich planet.
    za zbieracza 25 % dostajesz okolo 20k metalu 5 k krysztalu 2k deuteru na godzine z planety ... mnożąc to razy 24 480k metalu 120 krysztalu 48k deuteru mnożąc to razy 8 planet 3mln 840 metalu 2mln 880 krysztalu 1mln 152 tys deuteru uśredniając oczywiście wiec może ty cofniesz sie do szkoły na matematyke ? hehe ?

    oczywiscie chodzi o stan eko z teraz i procenty dla zbieracza będą rosły + te marne peuzacze z wiekiem gry .. ale znajda sie chetni na to by je sciągnąć ...


    expy będą rosły z czasem tez i nie o tyle co piszesz ... tylko o większe wartości p.s zbierasz nie widzi pz z ataku piratów i obcych co nie może ich przez to zebrać

    takze gdy ty z dnia zbierasz 10kk sury .. ja z 6 expów zwiozłem 30 mln czystej surry takich expow od rana do wieczora wysle 12 fal razy 6 niektore sa lepsze niektore gorsze usredniajac sredni zysk 15kk z jednej expy chcesz dalej matematyki ? spojrz na gore ile dostalem bmb i dt z 1 z 6 expedycji :P


    klasa zbieracz nie masz szans gonić tyle w temacie

    oczywiście moja pisownie nie bierz na poważnie to tylko wymiana zdań ostatnio jestem miły na forum i nie zamierzam nikogo obrażać hehe


    p.s z expów jest tyle zysku że mi się nie opłaca podnosić floty na loty ponizej 300 % bo równie dobrze i w miarę bezpiecznie dostane to na expie ... niż gonienie ludzi po galaktychach i modelnie sie by typ nie odświeżył :)


    pozdro
  • Nie chcę mi się tych bredni dokładnie analizować, ale zapytam cię, czy jesteś świadomy faktu, że wraz z rozwojem konta wydobycie wzrasta, a expy będziesz miał podobne. Obecnie z jednej planety zyskuje dziennie18kk (nie 18k) 18kk = 18 millionów. Pomnóż to sobie x 12 planet (niedługo 13) następnie przelicz to razy 25% klasy zbieracza oraz 30% z pełzaczy i przyrównaj to do swoich ekspedycji... jak sobie sprawdziłem statystyki twojego uniwersum to przez ostanie 10 dni tylko kilka osób zyskało więcej punktów niż ja bym miał z samego bonusu klasowego zbieracza w analogicznym czasie, więc spytam jeszcze raz... jakim cudem zyskujesz na expach więcej niż wynosi moje wydobycie?
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • wampek napisał(a):

    Nie chcę mi się tych bredni dokładnie analizować, ale zapytam cię, czy jesteś świadomy faktu, że wraz z rozwojem konta wydobycie wzrasta, a expy będziesz miał podobne. Obecnie z jednej planety zyskuje dziennie18kk (nie 18k) 18kk = 18 millionów. Pomnóż to sobie x 12 planet (niedługo 13) następnie przelicz to razy 25% klasy zbieracza oraz 30% z pełzaczy i przyrównaj to do swoich ekspedycji... jak sobie sprawdziłem statystyki twojego uniwersum to przez ostanie 10 dni tylko kilka osób zyskało więcej punktów niż ja bym miał z samego bonusu klasowego zbieracza w analogicznym czasie, więc spytam jeszcze raz... jakim cudem zyskujesz na expach więcej niż wynosi moje wydobycie?
    jak dla mnie rozmowa się tu kończy zapraszam do szkoły ..i przeczytać jeszcze raz ... ty myślisz ze gadasz jakimś noobem ? ja na wielu unich bylem w top 5 nie gadasz z jakims idiota co z choinki się urwał ... weż kalkulator i zacznij liczyć ...

    nie możesz CHOLERA JASNA LICZYC CALEGO WYDOBUYCIA TYLKO CO DAJE CI DANA KLASA CZYLI ZBIERACZ 25 % DO WYDOBYCIA A NIE CALE WYDOBYCIE ... pozdrawiam wiec wyliczyłem ci co daje ci zbierasz z teraz ... więc dzienne wydobycie od zbieracza ja robię w 1h 30 minut i koniec kropka

    w pozniejszym okresie wartosci beda szly na plus ale nie na tyle ile ty myslisz pamietaj ze ODKRYWCA rownież ma eko pozdro
  • Ja nie myślę że gadam z noobem... ja wiem że gadam z noobem. I to z takim, którego rodzice już dawno powinni zagonić do łóżka.

    Edit: nie usuwa się połowy posta, gdy już ktoś na niego odpowiedział
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez wampek ().

  • tereth2 napisał(a):

    wampek napisał(a):

    Ja nie myślę że gadam z noobem... ja wiem że gadam z noobem. I to z takim, którego rodzice już dawno powinni zagonić do łóżka
    HAHAHAHAHA rozbawiłeś mnie ... klasa w klasie :)
    a więc zaczni grę na nowym uni wez zbieracza wtedy pogadamy :)
    LO
    Napiszę paz enty... odkrywca jest dobry na poczatek, potem już tylko zbieracz. Jako ciekawostkę której i tak nie zajarzysz napiszę tobie że zbieracz również ma ekspedycje... ale fakt ten może przekraczać twoje zdolności poznawcze więc nie zaprzątaj nim sobie głowy
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez wampek ().

  • wampek napisał(a):

    tereth2 napisał(a):

    wampek napisał(a):

    Ja nie myślę że gadam z noobem... ja wiem że gadam z noobem. I to z takim, którego rodzice już dawno powinni zagonić do łóżka
    HAHAHAHAHA rozbawiłeś mnie ... klasa w klasie :) a więc zaczni grę na nowym uni wez zbieracza wtedy pogadamy :)
    ELO
    Jak już napisze poraz enty... odkrywca jest dobry na poczatek... potem już tylko zbieracz. Jako ciekawostkę której i tak nie zajarzysz napisze tobie że zbieracz również ma ekspedycje... ale fakt ten może przekraczać twoje zdolności poznawcze więc nie zaprzątaj nim sobie głowy
    gralem na zbieraczu ... xD wiesz jakie ma expy ? :D hahaha po 400k 500k zysku :)

    a jak piraci czy obcy cie napadną to masz straty :) odkrywca ma zysk :)

    gdzie tu do tych zysków gdzie ja od 8 rano do teraz nafarmialem już teraz przeszło 150kk Sury

    majac 500kk pkt :) to tak jak bys codziennie robił 1500 % na czysto ST

    ja rozumiem ze nie zdajesz sobie z tego sprawy :) ale jak to mówia noob to noob :)
  • wampek napisał(a):

    Widzę nie znasz pojęcia "początek gry" ale na to już nic nie poradzę... niech mama ci wytłumaczy. Podaj nick, sprawdzę sobie jakie masz przyrosty na Ledzie.
    Nick Tereth obecnie top 18 uni 700k pkt.

    Co do zbieracza vs odkrywca... odkrywca teraz ma przewage a co pozniejszych etapow gry zbieracz wydaje sie rozsądniejszy ... bez samych pełzaczy obecnie na starszych uni będę dostawać

    37,8kkmety
    12,151kk krysi
    8,6kk deu
    To bonus z samej klasy zbieracza 58.5 kk dolicz do tego zbieracza...za nic nie robienie można zgąrniać srednio 70-80kk lekko. a nie codziennie jest czas by wysylać ekspy które z czasem i tak stracą znając nasze GF.

    Do tego im lepsze eko im więcej planet tym większy bonus a więc i większe zyski:)
  • Ja mimo gry na starym koncie Quantum rozważam klasę Odkrywcy ale tylko z 2 powodów:

    - mógłbym znaleźć na każdą moją planetę przedmioty +15 pól na planetę...jezeli da sie +15 znalezc i zakładając że inna klasa tego NIE może znaleźć, to poważny powód bo te itemy są drogie. Po znalezieniu kilkunastu zmiana na Zbieracza

    - 75% idlaków (duuuuzo farmie)....ale z drugiej strony na odkrywcy sporo slotów marnowałbym na expy (przedmioty) więc finalnie farmingu byłoby mniej
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • tereth2 napisał(a):

    Odkryliśmy niesamowity cmentarz statków kosmicznych. Kilku technikom z ekspedycji udało się uruchomić niektóre statki i dołączyć do floty.

    Następujące statki dołączyły do floty:
    Bombowiec: 96
    Duży transporter: 290
    Lekki myśliwiec: 26
    Rozumiem, że ekspedycje działają tak jak dawniej i żeby zdobyć dany rodzaj statku trzeba wysłać na misję taki sam lub lepszy? No i gdzie w hierarchii znajdują się Pioniery?
    Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
  • Muniek napisał(a):

    Ja mimo gry na starym koncie Quantum rozważam klasę Odkrywcy ale tylko z 2 powodów:

    - mógłbym znaleźć na każdą moją planetę przedmioty +15 pól na planetę...jezeli da sie +15 znalezc i zakładając że inna klasa tego NIE może znaleźć, to poważny powód bo te itemy są drogie. Po znalezieniu kilkunastu zmiana na Zbieracza

    - 75% idlaków (duuuuzo farmie)....ale z drugiej strony na odkrywcy sporo slotów marnowałbym na expy (przedmioty) więc finalnie farmingu byłoby mniej
    Też sporo latam po idlakach, ale na 68 i dla mnie jednak zbieracz. Wsio ładuje w eco i obecnie z kopania mam więcej niż z latania (200kk vs 150kk). Jest speed do mt i to jest ok. Szkoda, że zabrali te dwa sloty. Na Quantum pewnie byłaby inna decyzja bo tam można na tym spedzie floty z idlaków wyciągnąć sporo więcej. Z drugiej strony jak takich osób będzie więcej (Odkrywców) to będą te idlaki mocno poczyszczone. Ale tam chyba nie ma tylu aktywnych graczy.

    Tak czy owak, na każdym uni może być inna decyzja.
  • No na Q zysk z idlaków jest dużo większy ale raczej wezme zbieracza mimo sporej ilości farmienia. Szkoda że te 2 sloty zabrali dokładnie. Jeszcze gdyby Odkrywca dał rade zebrać te itemy 15 pól i sporo anty to wziąłbym go na pół roku farmił i ekspił.

    Natomiast jeżeli rozchodzi się tylko o surkę z idlaków to wolę Zbieracza i siedzieć i pić piwo.
    Mimo że zysk na Q z idlaków to 500 kk na dobę DUŻO farmiąc.
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Muniek ().

  • Wynik ekspedycji [12.12.2019 22:43:27
    Od: dowódca floty
    Ekspedycja donosi o znalezieniu ogromnego wraku obcego statku kosmicznego. Nie udało się poznać ich technologii ale zdołano podzielić statek na podstawowe elementy i odzyskać z nich surowce.


    Zrabowano: 14.922.324 Metal.


    Wpis z dziennika pokładowego oficerów komunikacyjnych: Zdaje się, że ta część wszechświata jeszcze nie była badana.


    uni ma 4 tygodnie :)

    ja z dnia na dzień przywożę więcej więc mysle ze na starczym uni bedzie jeszcze lepiej ! :)
  • Potestować można, pewnie sporo osób to zrobi. Ekspy są proste w obsłudze. 500k antymaterii to też nie jakiś majątek. Natomiast od pewnego poziomu eko Zbieracz i tak dostanie więcej surowca niż wylatasz na ekspach i to nawet latając 24/7. To czysta matematyka. Potrzebujesz tylko wystarczająco wysokie eko. Jak masz wydobycie na poziomie 500kk dziennie to 25% od tego to jest 100kk. Nie robiąc absolutnie nic. Nic. Postawisz parę tych stateczków do eko i masz 40% = 200kk. Wybór jest więc prosty w pewnym momencie.

    Co do wyników które podajesz to ciężko mi w nie uwierzyć (150kk), ale sam chętnie sprawdzę.
  • @Piciu napisał(a):

    Potestować można, pewnie sporo osób to zrobi. Ekspy są proste w obsłudze. 500k antymaterii to też nie jakiś majątek. Natomiast od pewnego poziomu eko Zbieracz i tak dostanie więcej surowca niż wylatasz na ekspach i to nawet latając 24/7. To czysta matematyka. Potrzebujesz tylko wystarczająco wysokie eko. Jak masz wydobycie na poziomie 500kk dziennie to 25% od tego to jest 100kk. Nie robiąc absolutnie nic. Nic. Postawisz parę tych stateczków do eko i masz 40% = 200kk. Wybór jest więc prosty w pewnym momencie.

    Co do wyników które podajesz to ciężko mi w nie uwierzyć (150kk), ale sam chętnie sprawdzę.
    chodz pokaze ci ss z wczoraj i z dzisaj to oszalejesz :)

    jak z jeden fali expow dostalem w statkach 20kk pkt ... mowie ci powaznie nie mam po co ci klamac a mysle ze i tak to nie sa jeszcze wyniki za malo floty mam
  • Dodatkowo zmieniono bonusowy mnożnik ekspedycji z x4 na x0.5... więc jeśli odkrywca z ekspa dostanie 14kk to zbieracz z tej samej ekspedycji dostanie 9kk. Bonus do wydobycia więc raczej nie będzie miał problemów z zniwelowaniem tej różnicy..
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • to wszystko jest bardzo ciekawe, te raporty z ekspedycji. dla przeciwwagi to mój łup z całego dzisiejszego dnia (zbieracz, 3 różne układy, 150DT) z Ledy

    171k kryształu
    piraci
    nic
    piraci
    nic
    ss 10 szt.
    216k metalu
    mt 14 szt. lm 43 szt. cm 13 szt.
    nic
    nic
    dopalacz kryształu złoto
    342k metalu
    nic
    piraci

    znajomy zbieracz (1 niszczarka, 8 pionierów, 140DT)

    1 200k kryształu
    2 1 bombka + 12 ss
    3 opóźnienie o 4h
    4 16 DT + 2 kr
    5 1 panc, 1 dt 2 mt
    6 200k metalu
    7 dopalacz deuteru brąz
    8 6kr
    9 250k metal
    10 nic
    11 pionier 17 + 3 CM
    12 227k metal
    13 750k metal
    14 nic
    15 6kr + 4 DT + 21MT + 3 ss
    16 dopalacz kryształu brąz
    17 338 antymaterii
    18 1 niszczarka + 2 dt
    19 1 rozpruwacz, 1 OW, 3 pioniery, 1 bombka, 1 CM, 1 KR


    skąd wy bierzecie te miliony?
  • wampek napisał(a):

    Dodatkowo zmieniono bonusowy mnożnik ekspedycji z x4 na x0.5... więc jeśli odkrywca z ekspa dostanie 14kk to zbieracz z tej samej ekspedycji dostanie 9kk. Bonus do wydobycia więc raczej nie będzie miał problemów z zniwelowaniem tej różnicy..

    Zmieniono od tej pory... Ogólnie, kiedyś będzie lepiej tylko musisz wytrwać - mówią że 6 miesięcy, wtedy będziesz widzieć jak pniesz się w górę, jak będziesz miał jeszcze siły na pięcie się w górę.
    Kiedy zobaczysz jak top10 ma 30kk punktów, to będziesz mieć swój pierwszy milion. I może wtedy -może zaczniesz odbijać się od dna i piąć się w górę, tak mówią , ci co grają na odkrywcy...

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez bastard ().

  • bastard napisał(a):

    wampek napisał(a):

    Dodatkowo zmieniono bonusowy mnożnik ekspedycji z x4 na x0.5... więc jeśli odkrywca z ekspa dostanie 14kk to zbieracz z tej samej ekspedycji dostanie 9kk. Bonus do wydobycia więc raczej nie będzie miał problemów z zniwelowaniem tej różnicy..
    Zmieniono od tej pory... Ogólnie, kiedyś będzie lepiej tylko musisz wytrwać - mówią że 6 miesięcy, wtedy będziesz widzieć jak pniesz się w górę, jak będziesz miał jeszcze siły na pięcie się w górę.
    Kiedy zobaczysz jak top10 ma 30kk punktów, to będziesz mieć swój pierwszy milion. I może wtedy -może zaczniesz odbijać się od dna i piąć się, piąć się w górę, tak mówią , ci co grają na odkrywcy...
    No coż... na dzień dzisiejszy na moim uni to ja będę zostawiał odkrywców w tyle...
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • wampek napisał(a):

    bastard napisał(a):

    wampek napisał(a):

    Dodatkowo zmieniono bonusowy mnożnik ekspedycji z x4 na x0.5... więc jeśli odkrywca z ekspa dostanie 14kk to zbieracz z tej samej ekspedycji dostanie 9kk. Bonus do wydobycia więc raczej nie będzie miał problemów z zniwelowaniem tej różnicy..
    Zmieniono od tej pory... Ogólnie, kiedyś będzie lepiej tylko musisz wytrwać - mówią że 6 miesięcy, wtedy będziesz widzieć jak pniesz się w górę, jak będziesz miał jeszcze siły na pięcie się w górę.Kiedy zobaczysz jak top10 ma 30kk punktów, to będziesz mieć swój pierwszy milion. I może wtedy -może zaczniesz odbijać się od dna i piąć się, piąć się w górę, tak mówią , ci co grają na odkrywcy...
    No coż... na dzień dzisiejszy na moim uni to ja będę zostawiał odkrywców w tyle...

    Tak jeśli wzór który podał ART na łupy z ekspedycji beda działać .... aktualnie poza odkrywca ekspedycje sa z 10x słabsze

    A jakby było wg wzoru to zbieracz powinien mieć 33# słabsze ekspy i 2 sloty mniej.

    Dopóki tego nie naprawią nie dogonisz odkrywcy który jest aktywny
  • Wzór na ekspedycję dla odkrywcy wygląda tak:
    (Podstawowa wartość łupu + bonus klasy) * prędkość_ekonomii

    Wzór ten nie działa dla innych klas, przynajmniej ja nie zauważyłem. Na Ledzie (eco x5) Odkrywca z ekspów dostaje 7,5 razy więcej, niż zbieracz. Nie wiem czy to zamierzone, ale jeśli zostanie tak jak jest, to ekspy się nie będą opłacać, jeśli nie jesteś Odkrywcą.