TOP 1 ACS Ogame.pl : Hellmond [N-D] & xKamikaze [G_P] & ALF [N-D] & Bob Lee Swagger & Gargamel [N-D] vs. AEZAKMI & Mihuszowo & Scofield & Shade [Sprite] & Bylo minelo & Emperor Explorer & trampek & Piort & pavciosz [Minionki] ~ 3.684.306,44%

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Piekne starcie jak to sie mowi albo sa jaja albo ich nie ma RB piwkowi i ekipie spokojnego zycia dalej chociaz piwus my sie widzimy na kalyke ;]
    We Will Fight Till The End
    Without Fear Without Pain
    We Will Destroy Everything
    Without Paing For The Thing
    Fearless Fighters Till The End
    Be With Us Or Die With Them
  • Uwaga! Bo ja na tę okoliczność odszukałem nawet hasło do swojego konta forumowego!

    2019 był pięknym rokiem. Nie zapomnę go nigdy. Skasowałem konto, (specjalnie ofc. xD) ale pozostałem wierny barwom i udało mi się utrzymać kontakt z chłopakami z ND. Brałem udział niemal w każdej ich akcji, szydząc z czego się dało i merytorycznie będąc kompletnie bezużytecznym. Ostatnie kilka dni to istny niezrozumiały dla mnie spam, a którego nie chciało mi się czytać z przyczyn oczywistych, dlatego też wolałem się skupić na oglądaniu powtórek rolnika który szuka żonę. Jakieś spadaki, acsy, 9ciu obrońców, przyrosty z kosmosu. Ludzie zamykali biznesy, zwalniali się z roboty, składali papiery rozwodowe i wracali do ogejmów. Tak było. Nie ściemniam.

    W tym tygodniu nawet założyłem nowe konto i miałem okazję oglądać akcję na żywo - w kosmosie. Generalnie... Podsumowując akcję. To tak ciachnęło (szach mat moderatorzy) że w sumie nic nie widziałem.... ;/

    I w sumie to tyle. Jeśli ktoś ma za dużo surowców, to może się ze mną podzielić. ^^

    PS. Niskie Domki to najbardziej porąbany projekt w jakim miałem przyjemność brać udział.
  • Tak gigantyczny procent to jedno, ale cała akcja naprawdę majstersztyk.
    Myślę, że obie strony mogą być zadowolone z wyniku bo tak naprawdę wszyscy dostali co chcieli.
    Gratulacje należą się wszystkim biorącym udział w starciu, za to, że lecieli do końca. Ikry nie zabrakło w szczególności agresorom, bo wiedzieli, że lot w cyferkach się nie kalkuluje.. dlatego tutaj wyjątkowy podziw.

    PS. ale, że złom tak ładnie zebrany przy takim lagu... ;)
  • BOOM ! 8o 8o 8o

    Gratuluję i jednym i drugim, na próżno szukać zysków w tym starciu, ale... TOP 1 Ogame.pl robi wrażenie.
    Od tych wszystkich cyferek można dostać oczopląsu xD

    Coś czuję, że dłuuuuugo nikt nie pobije tego starcia :D

    Życzę :xgszo: wszystkim, którzy zamierzają bawić się dalej w cyferki :D
  • Gratuluje atakującym wielkich cohones, brawo Panowie ! ! st chyba długo pozostanie na pierwszych stronach Ogame :D
    Piękna walka ! :)
    Uni 1, 3, 6, 10, 11, 25, 29, 32, 35, 37, 44, 50, 55, 60, Nekkar, Orion... .. Rhea
    :lm: St przez te wszystkie lata nie zliczę . :ow:
    top 4 ACS ogame pl 54k % na uni 32 sojusz COMA
    obecnie emeryt-górnik

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Crasher ().

  • Jedyny kto w tym starciu mial olbrzymie KOKONES to ATAKUJACY wiedzac ze bedzie 9 vs 5 lecieli do konca i nie cyferki graly role tylko zabawa i czytajac te slabe komentarze o obroncach [ciach] mnie strzela wykorzystali blad gry bo 5 vs 5 w pupe by dostali .... mozecie mnie banowac itp ale taka prawda ...

    zastanawia mnie jedno co teraz ? niepisany pakt miedzy spritem a minionami by [ciach] nas macie co chcieliscie teraz co ? [ciach] i latac po mniejszych flotach ? miedzy soba czy bedziecie mieli jaja i zaczniecie na grubo ...

    szkoda pyska szczepic ;) i gratulacje dla was chlopaki na zawsze ND

    Moderator Neferet:
    Pseudocenzura, wulgaryzm i "niesmaczne" teksty
  • Łyżka dziegciu ode mnie do tej beczki słodkości wśród agresorów i ich fanów :E .

    Pisanie o heroizmie atakujących i odważnym locie do końca jest niedorzeczne, wręcz śmieszne. Prawda do której domki się nie przyznają jest taka, że się zwyczajnie przeliczyli - mając przewagę w wysłaniu recków bilans jest przygniatający na naszą korzyść i tylko to się liczy.

    Przedwczesny prezent świąteczny otrzymaliśmy my, wysyłając do piachu floty, które napsuły wcześniej wiele krwi, a wszyscy wiedzą jak były zbudowane :E .

    Warto było chomikować surowce od miesięcy, żeby się załapać do takiego starcia. Zaczynając grę na Urielu w życiu nie przypuszczałem, że wezmę udział w takiej bitwie. Szczególne podziękowania dla @derpolsterera - gdyby nie Ty cumplu, już dawno bym w to nie grał :thumbsup: .

    Na koniec dodam tylko, że wystawienie tego starcia przez przegranych, mimo że zgodne z regulaminem, jest skandaliczne i godne potępienia - jednak na ich poziomie. Mimo, że niczego się nie spodziewałem, to i tak się zawiodłem.

    Bez pozdrowień i wiecznych urlopów agresorom.
    Gramy dalej - do boju Minionki!

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Piort ().

  • Chcesz maść na ból d...! Cała akcja była przemyślana i zaplanowana, dwa sojusze które od dawana stykają się końcówkami. Wy w ogóle nie macie jaj a dla cyferek zrobicie wszystko - wszystko. Wiedząc że lecą topowe floty nie dali rady podstawić 5 flot tylko musieli mieć dużo większą przewagę bo jak by to Sprity i Minionki mogły by być na minus. Przecież to nie godzi. A jakie upokorzenie. Wali mnie to czy ten post zniknie czy nie. Jesteście słabi, a dla mnie co niektórzy mogli by skończyć na wiecznym banie. Brawo agresorzy pokazaliście charakter cieszę się bardzo że jestem w takim sojuszu i z takimi osobami.
    Nie kłóć się z głupim bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem
  • No, no huknęło, aż miło :) % powalający, akcja też pierwsza klasa... było wszystko co w ogame najlepsze: moonkilling, zawrócona stacja, podwójna podstawka i ponowny spadający moon....
    Jedyne do czego się można przyczepić to to, że to obrońcy te starcie "wygrali" i to oni powinni mieć przywilej wstawienia tego starcia. Jako, że to top1 ACS ogame to jakiś ogarnięty modek powinien coś z tym zrobić :)

    Pozdrawiam :D
    I've taken my bows,
    And my curtain calls,
    You've brought me fame and fortune,
    And everything that goes with it,
    I thank you all.
  • Piort napisał(a):


    Prawda do której domki się nie przyznają jest taka, że się zwyczajnie przeliczyli - mając przewagę w wysłaniu recków bilans jest przygniatający na naszą korzyść i tylko to się liczy.

    Nie wiem, jakie były początkowe plany, ale pierwsza informacja, którą dostałem, mówiła wprost o rozbiciu się na top 1 ogame.pl - także ciężko tu mówić o przeliczeniu się :P
  • A ja napiszę, że nie ma się czym chwalić. Obrońcy zrobili co trzeba i jak trzeba, nie wykorzystali błędu gry tylko mechanizm, który działa tak od wielu lat, pisanie o tym, że agresorzy mieli "jaja" jest jakimś nieporozumieniem, jedyne czego warto pogratulować to wielu lat gry, które spowodowały, że mieli floty by zrobić z siebie top1 ogame.pl ;)

    Edit: a temat powinien być usunięty bo przecież zasady ST są takie, że starcie wstawia strona wygrana, prawda?
    ~650 ST na uni x1, #1 KFZ
  • Biorąc pod uwagę ilości deuteru jakie te statki spaliły i kosztowały to zysku w tym starciu nie ma nikt, także wyznacznikiem dla mnie są straty, a te po stronie agresorów są olbrzymie i o wiele większe niż po stronie obrońców, dlatego sprawa jest prosta, starcie wygrali obrońcy. Widziałem tego typu starć już trochę i zawsze posty o "locie dla zabawy" mnie bawiły :)

    Nie offtopuje dalej. Wypowiedziałem się, życzę obrońcom by temat został skasowany, a oni mieli okazje zaprezentować akcje z ich strony. Strony wygranych.
    ~650 ST na uni x1, #1 KFZ
  • ---Webber--- napisał(a):

    Edit: a temat powinien być usunięty bo przecież zasady ST są takie, że starcie wstawia strona wygrana, prawda?

    Pierwszeństwo umieszczenia RW w ST należy do zwycięzcy danej bitwy. Gdy nie uczyni on tego w ciągu 24h od powstania RW, prawo takie zyskuje także strona przegrana.


    To tylko gra, a teraz wszyscy będziecie cisnąć Hellmonda, że miał czelność wstawić raport jako "przegrany". Jak widać w regulaminie, mial do tego prawo. Możecie sie oburzać, wypisywać swoje teorie. Od początku wiedzieli jaki to się potoczy, od początku wiedzieli, że będzie potrzebne blisko 10kk recków. Czy raport by powstał gdyby agresorzy opóźnili atak o kilkanaście sekund i recki przy takim lagu wpadłyby u większości przed starciem ? Jaki byłby finał? Nadal 5vs9 czy już 5vs1 ? Nikt nie pękł i raczej nie nastawiał się na inny wynik. Wszyscy lecieli do końca. Na jakiś czas top 1 ACS należy do graczy Xhantus.

    Gratuluję jeszcze raz obrony. Nie ma co się obrażać i fochać na Hellmonda. Mi to osobiście wisi kto to wstawia. Dla Was powinno być najważniejsze, że w tej bitwie to Wy wygraliście. Wszyscy o tym wiedzą i trąbią na ten temat.
    Wraz z wprowadzeniem nowego hasła "Palce lizać" personel KFC wycofał papier toaletowy z firmowych ubikacji.

    Gdy masz doła, pomyśl sobie, że jesteś tym plemnikiem, który wygrał.
    Uni 33 - KoU <3
    Uni 58 - A.o.D <3
    Uni Ursa - BWOLF/MNS <3
    Uni Xanthus - Wraith/N-D <3
  • ---Webber--- napisał(a):

    Biorąc pod uwagę ilości deuteru jakie te statki spaliły i kosztowały to zysku w tym starciu nie ma nikt, także wyznacznikiem dla mnie są straty, a te po stronie agresorów są olbrzymie i o wiele większe niż po stronie obrońców, dlatego sprawa jest prosta, starcie wygrali obrońcy. Widziałem tego typu starć już trochę i zawsze posty o "locie dla zabawy" mnie bawiły :-)

    Nie offtopuje dalej. Wypowiedziałem się, życzę obrońcom by temat został skasowany, a oni mieli okazje zaprezentować akcje z ich strony. Strony wygranych.



    Gratulacje, po to się właśnie buduje floty :)
  • Takie fajne starcie i przy tym takie tarcie. Haiku hyhy

    Z mojej strony wielkie gratulacje obu stronom starcia za numero uno na naszym polskim poletku.
    Również obu stronom :gszo: bo każda se stron poniosła grube straty ale po naszej stronie delikatny plus !
    Co do strony wstawiającej ST nie wypowiadam się bo do każdej ze stron mam jakieś "ale" więc to zostawię dla siebie bo nie zamierzam się kłócić i zaśmiecać tematu ;)
    Co do tego kto wygrał czy zasługuje na większy szacunek też się nie wypowiem bo jak ktoś nie rozumie podstaw gry i plecie od rzeczy jeszcze obrażając jedną ze stron to odzywa się we mnie niepojęty gniew do głupoty ludzkiej, szczególnie posty fydziego i alchemika zasługują tutaj na uwagę.

    Osobiście pożyczyłem tylko recki więc niewielki wkład w akcję ale zawsze jakaś cegiełka pod starcie dostawiona :P i co ciekawe lag był na tyle potężny że raport z moich recków dotarł do mnie jakies 1.5-2 minut po ustawionej czasowo zbiórce :D

    Jeszcze raz odbudowy i do naSTępnego :piwko:
    Serwery:
    Cygnus (OFF) - kurier [LHiP]
    Xanthus (ON) - Dungeon Keeper [Sprite]
  • Cóż, poniekąd z mojej winy starcie wstawili agresorzy. Organizacja obrony pochłonęła mnóstwo czasu, później musiałem nadrobić zaległości życiowe, pozbierać API, rozliczyć starcie, chciałem też napisać dłuższy wstęp do RW… i wyszło jak wyszło. Niemniej jednak chciałbym opisać wszystko ze swojej perspektywy.

    Zacznijmy może od początku, czyli od UF. Największe floty biorące udział w starciu oraz kilka równie istotnych wyglądały wówczas tak:


    ● xKamikaze (khz) :62 686 548
    ● Umino (zielu75):56 330 526
    ● Bob Lee Swagger (Reaver) :52 223 415
    ● ALF (krzych129) :50 557 707
    ● Gargamel :50 078 440
    ● Emperor Explorer :46 286 372
    ● trampek :40 693 243
    ● sileence (SoS):40 316 792
    ● pavciosz :38 557 611
    ● Wiosna: 32 631 964
    ● Ryzykant_Drake: 13 490 078
    ● Scofield :12 233 715
    ● Shade :12 192 323
    ● Hellmond :10 559 822


    Brakuje tutaj Magicznej Koparki oraz Ellegona – konta te się skasowały i nie mam dostępu do statystyk. Dość szybko okazało się, że ZSDW, DarkBlue oraz N-D grają do jednej bramki. W zasadzie jedynym graczem, który był w stanie samodzielnie nawiązać z nimi równorzędną walkę był zielu75… na którym zresztą skupiła się głównie agresja wyżej wymienionych, co po części zapewne zmotywowało go do zakończenia kariery. Po drugiej stronie barykady stały Minionki, floty Sprite wyglądały jak wyglądały :P Gonienie przeciwników nie było proste – po części dlatego, że rosły one dzięki czemuś, co dziś nazywamy pushem handlowym, po części poprzez bardziej klasyczne pulle i pushe. Niektórzy oczywiście grali w 100% uczciwie.

    Zorganizowaliśmy szereg akcji, w których udało się zezłomować Magiczną Koparkę oraz dwukrotnie Ryzykanta, pozostałe zakończyły się niepowodzeniami. Z drugiej strony, khz upolował trampka. Sytuacja uległa zmianie wraz z aktualizacją ZG, gdy push handlowy został oficjalnie zdelegalizowany. W krótkim czasie posypało się kilka banów a część kont wylądowała na dłuższym urlopie…

    W ostatnich tygodniach udało się nam zezłomować sileence [po raz drugi, tym razem na koncie SoSa] oraz Wiosnę, co doprowadziło do sytuacji, gdy przewaga naszych przeciwników w ACS przestała być tak oczywistą.

    Gdy Alf ściągnął moony mojego sojusznika, zacząłem zastanawiać się, jak zareagować. Z jednej strony było okienko, gdy prawdopodobnie nikt nie falangował powracającej floty, z drugiej kusiło mnie podjęcie rzuconego przez przeciwników wyzwania. Odezwałem się do pavciosza i przystąpiliśmy do organizacji obrony.

    Głównym problemem był oczywiście fakt, że nasze floty w dalszym ciągu były zdecydowanie za małe, by odstraszyć przeciwników. 5vs5 to był koszmar, dodatkowo organizując obronę praktycznie trzeba pożegnać się z większością złomu, gdyż nie ma się wpływu na sekundę, w której będzie miał miejsce atak. Postanowiliśmy wysłać największe floty na planetę, by były widoczne pod falangą. Tych agresorzy i tak się spodziewali, niespodzianką miały być natomiast floty lecące na księżyc. Założyliśmy, że agresorzy mają następujący plan – doprowadzą do starcia, w którym obie strony będą miały wysokie straty, ale przez zebranie sporej części złomu to oni będą stroną mniej stratną. Dodatkowo możliwy będzie transfer surowców z kont nieaktywnych na słabsze, ale aktywne konta. Nasza obrona miała więc być na tyle silna, by przeliczyli się co do wyniku bitwy i nawet pomimo zebrania większości złomu, to oni byli bardziej poszkodowani i przez to ‘przegrani’.

    Rozumiem natomiast, że niezależnie od tego, jak potoczyłaby się cała akcja to agresorzy traktowaliby siebie jako zwycięzców. Gdybyśmy nie bronili, wygrana byłaby potwierdzeniem ich dominacji. Gdybyśmy bronili, ale mieli większe straty – plan agresorów zrealizowany byłby perfekcyjnie. W obecnej sytuacji oczywiście wiedzieli, na co się piszą [mimo, że prawdopodobnie nie posiadali zbyt wielu skanów flot, które leciały na księżyc] i po prostu mieli jaja, by się o nas rozbić XD

    Chciałbym podziękować wszystkim obrońcom oraz pożyczającym recyklery za pomoc, wspaniały przykład współpracy.

    [ciach]

    Moderator Neferet:
    Prowokacja

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Shade ().

  • Zacny % jak i sama bitwa.Gratulacje dla obronców za dobra organizacje,natomiast dla agresorów plus za "jaja" mimo faktu że 95% serwera wiedziało co sie stanie więc i oni zapewne wiedzieli.Niech tajemnicą zostanie dlaczego więc lecieli do końca.
    UNI 3 - Lord Beliar (top 10) niezezłomowany :D ,kariera zakończona
    Uriel/Xanthus - po dłuuuuugiej przerwie zajrzałem ponownie do Ogama,tym razem bardziej w eko - Infiminium
  • Co ja tu widzę. Gratulacje za top 1, piękne starcie :| :D

    A teraz hmm..... niektóre komentarze to wyglądają jakby niektórzy gracze mieli ból dupy o to, że hell wstawił starcie na forum. Hellmond pytał się z 20 razy shade / scofield kiedy starcie się pojawi, ale jak gracze mają w dupie żeby odpowiedzieć to co się dziwić. Jeden minionek na disco dobrze napisał "starcia z zyskiem na buleonie pojawiają się w przeciągu 15 minut od st". A tutaj brak zysku i już mają problem pewnie jak policzyć wszystko co i jak, bo przecież minus. Jak sprite / miniony mogą wyjść na minus. Może za długo stykaliście się pindolkami, że nie mogliście nic ustalić i tak wyszło.

    Ale sprytne zagranie posłanie najsilniejszych flot na planete, poprostu oskar się za to należy :thumbsup: a nobel za to, że się przeliczyliśmy, ja pede. Takich wniosków lepiej by nie wymyślił nawet nasz specjalny Agent Tomek 8o 8) :ocb:
    Po postawieniu moona 4k już i przyrostach nawet debil wiedziałby, że takie osoby będą się podstawiać i nie tylko one. Trzeba mieć odwagę polecieć do końca wiedząc, że będzie wpierdol i to ostry i wyzerują się z flot.

    P.S.
    Dalej jebcie hellmonda na priv za to że wstawił. Widać umiecie to idealnie robić. Biedny jeszcze pójdzie się powiesić przez was. Szkoda, że posłuchał mnie i wstawił, chodź żałowałem tego później, bo bym wolał, żeby piwek wstawił :D ||
  • No ja tu trzymam jednak stronę Webbera :D
    Procent ładny, ale bez przesady z tekstami typu "długo nie zostanie pobity", bo pierwszy lepszy acs z Quantum lub Libry pobije ten procent kilkukrotnie, o ile skrypt się znowu nie wysypie :E
    Agresorom nie gratuluję jakichś cohones czy innej meksykańskiej przyprawy do taco, ale współczuję braku piątej klepki. Mały moon może oznaczać jedynie spadajacego i bitwę 5v9.
    Zawrócić to nie wstyd, natomiast wstydem jest dać się tak ładnie pozamiatać :)
    Zatem w tej sytuacji gratulacje należą się tylko i wyłącznie obrońcom - myślę, że poszczęściło wam się grać przeciwko ekipie, która ma problem z liczeniem :D
  • No cóż i ja coś dodam od siebie chociaż lepiej by było żeby zwycięzcy wystawili ST to prawo jest prawem i jest ono respektowane. Może chodziło o to żeby starcie było jak najbardziej odwzorowane w statystyckach ,ale cóż nikt tego nie odmieni jeszcze raz gratki dla obrońców. A ja nadal deklaruje ogarnijcie sie ,zginęło 40 mln ludzi i i chociaz zlomu tyle że na planecie gwiazd nie widzieli Moona nie ma więc SzO dla moona i jakiś pakiecik 500+ dla ludzi z planety. <3
  • Gratulacje starcia obrońcom trochę mniej agresorom... Ogólnie z mojej perspektywy wyglada to tak, że zostało wyskanowane 3kkk surki u aezakmi. Poszedł fs i padła decyzja, że ściagają moony...
    Później gdy okazało się, że Sprite będzie bronić flot poszła szybka kalkulacja tego co jest na fali... Leciały floty które w topce flot były 1, 3, 4,15,18... Nie mówiłbym o cohones w przypadku agresorów... Bardziej o nastawieniu na zysk... Wiadome było, że dojdzie do starcia. Wiemy, że nie ma 100% pewności, że spadnie nawet najmniejszy moon, gra czesto potrafi być złośliwa. Gdy atakujący podjęli decyzję, że lecą do końca podejrzewam, że mieli nadzieję odbicia się gs od moona i rozwalenia flot lecących na podstawkę. I przynajmniej według mnie chęć zysku, dojechania sprite była silniejsza niż obawa o utratę flot... No i oczywiście dawałoby miejsce w topce starć więc znaleźli się w topce ale po nieprawidłowej stronie ;)
    Co do obrońców chciałem bardzo pogratulować chłopakom za bardzo dobrze rozegraną obronę, wszystko dopracowane do ostatniego szczegółu. I ta niepewność gdy wszyscy odświeżali gale z zastanowieniem czy zawrócili czy nie :D
    Biorąc pod uwagę rozmiary zniszczeń to podejrzewam, że przez jakiś czas nikt nie zdoła przebić waszego STarcia :D