Blad(?) z rynkiem oraz brak mozliwosci pisania na czacie gry od ok 21h 17/11 do konca eventu moonmakerowego

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Blad(?) z rynkiem oraz brak mozliwosci pisania na czacie gry od ok 21h 17/11 do konca eventu moonmakerowego

    Na rynku wystawilem swoja oferte: 50k krysztalu, za 56k deuteru. Od razu ktos automatycznie kupil i leci do mnie 38.277 deuteru... Na poczatku myslalem ze sie pomylilem i wystawilem kolejna oferte i 3 razy sprawdzilem czy dobrze wpisalem ilosc surowcow. Pomimo odpowiedniej ilosci wpisanych surowcow(50k krychy za 56k deuteru), sytuacja sie powtorzyla: ponownie leci (juz druga oferta przyjeta przez ta sama osobe) 38.277 deuteru.

    z 3 proby (50k krychy za 56k deuteru zrobiona po to zeby filmik nakrecic ;P ) zrobilo mi 45100 krychy za 34527
    deuteru. Teraz pytanie, co dalej z moim deuterem (dexa z rynku ktory dolecial jak na razie nie ruszam a potrzebuje...) ew jak odzyskac kryche i co zrobic zeby juz normalne rynek mi dzialal?


    Pokaż spoiler
    Druga sprawa, od ok 21h 17/11/2019 (czyli pierwszego dnia eventu z 2x wieksza szansa na moona) nie moglem wysylac wiadomosci.
    Ciagle wyskakiwal komunikat:
    "Limit wiadomosci osiagniety. Sprobuj ponownie pozniej. Limit nie
    obowiazuje przyjaciol i czlonkow sojuszu. Aktywuj komandora, aby
    zwiekszyc limit wiadomosci"
    Problem w tym, ze to wyskakiwalo mi jak pisalem do kogokolwiek - sojusznikow, znajomych. Ciekawostka rowniez jest to, ze mozliwosc pisania wrocila od razu po zakonczeniu eventu czyli tuz po polnocy czyli juz 19/11/2019... Jak tu ugadywac sie z sojusznikami na PM? od supportu dostalem tylko 2 porady:
    Jeszcze w trakcie eventu - "czy próbowałeś może kliknąć a następnie wejść w wiadomości ?"
    Juz po zakonczeniu eventu - "Rozumiem, może było to chwilowy błąd spowodowany eventem , mam nadzieję że więcej się nie powtórzy, dziękuje za zgłoszenie"
    A ja dziekuje za... w sumie to nic nie zrobienie, bo event juz poszedl i na PM musze leciec normalnie albo czekac na kolejny za xxx czasu...
    Edit: wrzucilem 2 punkt jako spoiler, bo tyczy sie innego serwera-Kalyke, a mial glownie dac informacje o takim bledzie (skoro na tamtym uni wystepuje to i na innych rownie dobrze sie moze pojawic, wiec zostawiam tu i nie bede zasmiecac forum nowymi postami ;P

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Spirol ().

  • AD 1. Opłata rynkowa + tolerancja...
    Naprawdę wystarczy spędzić 3 minuty aby zobaczyć wszystkie możliwe opcje w rynku i dlaczego coś się dzieje z tego, a nie innego powodu

    AD 2. Próbowałeś potwierdzić rejestrację na mailu?
    Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
    Strzel se dagmarkę!
  • justvroum napisał(a):

    AD 1. Opłata rynkowa + tolerancja...
    Naprawdę wystarczy spędzić 3 minuty aby zobaczyć wszystkie możliwe opcje w rynku i dlaczego coś się dzieje z tego, a nie innego powodu

    AD 2. Próbowałeś potwierdzić rejestrację na mailu?
    Ad 1. oplata rynkowa nie wynosi 18k, a 5.6k w tym przypadku, a tolerancja dziala jedynie w przypadku ustawienia automatycznej oferty.
    Ale masz racje, wystarczy poczytac, w Twoim wypadku, ze zrozumieniem (polecam)...

    Ad 2. co potwierdzanie maila ma wspolnego z czatem w grze, ktory dziala non-stop, za wyjatkiem czasu eventu?
    +Edit do pkt 2: sprawa sie tyczyla serwera Kalyke, bede musial to przerzucic tam, moze znajda przyczyne i sie wiecej nikomu nie powtorzy


    Dodatkowo Edit ad.1:
    z trzeciej sprzedazy (tam gdzie 45.1k poszlo zamiast 50k)
    pierwsza partia:
    Od: Rynek

    Handel został ukończony.
    Sprzedano: 45.100 Kryształ
    Na planecie Planeta matka [x:yyy:z] otrzymano 34.527 Deuter.
    Opłata rynkowa: 3.836 Deuter

    doleciala druga partia :
    Od:Rynek

    Handel został ukończony.
    Sprzedano: 4.900 Kryształ
    Na planecie Planeta matka [x:yyy:z] otrzymano 15.874 Deuter.
    Opłata rynkowa: 1.763 Deuter

    Co sie idealnie pokrywa z moja wystawiona oferta, poprzednie 2 jeszcze tak jak byly.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Spirol ().

  • pijesz do mojego czytania ze zrozumieniem, a slowem nie wspomniales czy ustawiles oferte automatyczna czy tez nie. logicznym z mojej strony było założenie, iż ustawiłeś ofertę automatyczną - wtedy liczby by się zgadzały

    co ma potwierdzenie rejestracji? ano ma to, że mając niezweryfikowane konto wyskakuje błąd pt. "Limit wiadomosci osiagniety." po kilku wiadomościach na czacie, stąd takie pytanie, a nie inne ;) jeśli był to błąd czysto związany z eventem podejrzewam, że większa ilość osób zgłosiłaby ten błąd. Swoją drogą istnieje możliwość komunikacji z sojusznikami, poza wbudowanym czatem (wystarczy pomyśleć, polecam)

    chętnie wszedłbym w dalszą polemikę i próbę niesienia pomocy ale życie nauczylo mnie, że bucom się nie pomaga.

    serdecznie pozdrawiam ;)
    Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
    Strzel se dagmarkę!
  • justvroum napisał(a):

    pijesz do mojego czytania ze zrozumieniem, a slowem nie wspomniales czy ustawiles oferte automatyczna czy tez nie. logicznym z mojej strony było założenie, iż ustawiłeś ofertę automatyczną - wtedy liczby by się zgadzały
    jasno napisalem:

    Spirol napisał(a):

    Na rynku wystawilem swoja oferte: 50k krysztalu, za 56k deuteru.
    Logicznym jest ze skoro nie napisalem ze ustawilem oferte automatyczna ani nie dalem progu % tej oferty, to oznacza ze dalem dokladnie taka jak napisalem. To byl powod stwierdzenia, ze nie czytasz ze zrozumieniem.

    justvroum napisał(a):

    chętnie wszedłbym w dalszą polemikę i próbę niesienia pomocy ale życie nauczylo mnie, że bucom się nie pomaga.
    serdecznie pozdrawiam ;)
    Swoja polemika od poczatku nie probujesz niesc pomocy, wiec straty zadnej...
    Ok, przyznaje ze z Ad 2 probowales, choc rejestracja nadal nie powinna miec nic wspolnego z tym wyskakujacym okienkiem, bo tam nic o tym nie jest wspomniane, a jedynie o braku komandora...

    Rowniez serdecznie pozdrawiam ;)
  • Spirol napisał(a):

    Handel został ukończony.
    Sprzedano: 45.100 Kryształ
    Na planecie Planeta matka [x:yyy:z] otrzymano 34.527 Deuter.
    Opłata rynkowa: 3.836 Deuter

    Spirol napisał(a):

    Handel został ukończony.
    Sprzedano: 4.900 Kryształ
    Na planecie Planeta matka [x:yyy:z] otrzymano 15.874 Deuter.
    Opłata rynkowa: 1.763 Deuter
    Ladnie dajecie sie walic w czlona z takim systemowym przeliczaniem wartosci jednego surowca na drugi. Zamiast ustalic samemu sobie sztywny przelicznik a oplate rynkowa przepalic na transport sury to kwitnie tylko legalny push. Oby cos zrobili z tym rynkiem, zeby to mialo rece i nogi zanim wprowadza ta opcje na wszystkich uniwersach. Tutaj przyklad w tysiacach. A co bedzie kiedy handel bedzie w miliardach?