zgredek [SMERFY] & Krystian [SMERFY] & Prezes19 [SMERFY] & ladys [SMERFY] vs. głęboka przestrzeń ~ 1 099 524.94%

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • zgredek [SMERFY] & Krystian [SMERFY] & Prezes19 [SMERFY] & ladys [SMERFY] vs. głęboka przestrzeń ~ 1 099 524.94%





    Witam,

    Wypadło na mnie, że mam dodać to starcie.


    A więc 16.10.2019 chwilę przed 17 ujrzeliśmy wzrosty w statach. Szybka analiza co się mogło wydarzyć i przeszukiwanie planet i moonów.
    Wielkie zdziwienie, bo czubkowi skasowała się lotka i flota stała na moonie bez surowców na porzuconej planecie.

    Czy był włam, czy nie - nie nam to oceniać. Patrząc na poniższy screen skana można zobaczyć, że flota od 15.22 stała na ma moonie bez surowców, które prawdopodobnie zostały przesłane na moona do układu obok. Po czym, gdy udało się wbić do układu obok z Loyko, ta lotka już nie była potrzebna i została skasowana. Pech chciał, że na tym moonie została flota.






    Szybka mobilizacja i ruszyliśmy pomimo sporych odległości i braków w paliwie i reckach u niektórych :P . A tyle razy mówiłem - róbcie recki, to nie chcieli słuchać :(


    Zysk jest jaki jest - zaraz pewnie będą komentarze od niektórych, że powinniśmy zabezpieczyć cały złom i że totalna lameriada.


    Ta wyżej wspomniana grupa niektórych o tej kasacji lotki dowiedziała się zaraz po fakcie i mieli sporą przewagę w czasie reakcji. Podebrali złom ale nam tutaj nie chodziło tylko o wielki zysk ale o fakt wyzerowania tej floty.



    Gdybym miał planetę w 6 g to pewnie sytuacja ze zbiórką wyglądałaby lepiej ale jak to mawia klasyk:siadło to siadło nie ma co drążyć tematu.




    Ogame jest grą błędów i jeżeli rzeczywiście był to błąd człowieka, to został przez nas wykorzystany.




    PS.

    Tak strzygł te owce, że barana zarżnął. Pisał że to nieźle ogarnia :D





    Dnia 16-10-2019 17:35:20 następujące floty spotkały się w walce:





    Agresor zgredek [SMERFY]

    ________________________________________________



    Krążownik 1

    Pancernik 700.000

    _________________________________________



    Agresor Krystian [SMERFY]

    ________________________________________________



    Lekki myśliwiec 4.708.612

    Krążownik 1.000.000

    Okręt wojenny 96.161

    Pancernik 450.008

    Niszczyciel 102.001

    _________________________________________



    Agresor Prezes19 [SMERFY]

    ________________________________________________



    Lekki myśliwiec 309.223

    Krążownik 214

    Niszczyciel 1.325

    Pancernik 5.914

    _________________________________________



    Agresor ladys [SMERFY]

    ________________________________________________



    Okręt wojenny 197.489

    Pancernik 184.397

    _________________________________________



    Obrońca głęboka przestrzeń

    ________________________________________________



    Mały transporter 448.521

    Lekki myśliwiec 4.132.221

    Krążownik 607.194

    Okręt wojenny 453.625

    Recykler 1.023.016

    Niszczyciel 101.803

    Gwiazda Śmierci 1.367

    Pancernik 888.218

    _________________________________________





    Po bitwie...



    Agresor zgredek [SMERFY]

    ________________________________________________



    Krążownik 1 ( -0 )

    Pancernik 666.075 ( -33.925 )

    _________________________________________



    Agresor Krystian [SMERFY]

    ________________________________________________



    Lekki myśliwiec 2.018.469 ( -2.690.143 )

    Krążownik 930.857 ( -69.143 )

    Okręt wojenny 91.537 ( -4.624 )

    Pancernik 428.472 ( -21.536 )

    Niszczyciel 97.095 ( -4.906 )

    _________________________________________



    Agresor Prezes19 [SMERFY]

    ________________________________________________



    Lekki myśliwiec 127.874 ( -181.349 )

    Krążownik 206 ( -8 )

    Niszczyciel 1.262 ( -63 )

    Pancernik 5.652 ( -262 )

    _________________________________________



    Agresor ladys [SMERFY]

    ________________________________________________



    Okręt wojenny 187.849 ( -9.640 )

    Pancernik 175.561 ( -8.836 )

    _________________________________________



    Obrońca głęboka przestrzeń

    ________________________________________________



    Zniszczony!

    _________________________________________





    agresor wygrał bitwę!



    Agresor przejął:

    0 Metalu, 0 Kryształu i 0 Deuteru



    Agresor stracił łącznie 20.455.827.000 jednostek.

    Obrońca stracił łącznie 183.457.287.000 jednostek.

    Na polu zniszczeń unosi się 65.126.925.600 metalu i 44.825.568.600 kryształu.

    Agresor przejął łącznie 0 jednostek.



    Szansa na powstanie księżyca 1 099 524.94%.

    ________________________________________________



    Szczątków łącznie zebranych przez agresor(ów):

    38.944.948.800 Metalu i 26.228.215.200 Kryształu






    Podsumowanie zysków/strat:





    Podsumowanie agresor


    Metal: 26.070.662.800

    Kryształ: 19.827.896.200

    Deuter: -1.181.222.000

    agresor zyskał łącznie 44.717.337.000 jednostek.




    Podsumowanie obrońca


    Metal: -95.670.590.000

    Kryształ: -68.308.962.000

    Deuter: -19.477.735.000

    obrońca stracił łącznie 183.457.287.000 jednostek.







    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez radzio zgred ().

  • "Zysk jest jaki jest - zaraz pewnie będą komentarze od niektórych, że powinniśmy zabezpieczyć cały złom i że totalna lameriada.


    Ta wyżej wspomniana grupa niektórych o tej kasacji lotki dowiedziała się zaraz po fakcie i mieli sporą przewagę w czasie reakcji. Podebrali złom ale nam tutaj nie chodziło tylko o wielki zysk ale o fakt wyzerowania tej floty".

    Troche nie rozumiem tych słów co wam dał szybki fakt wyzerowania tej floty skoro ta flota i tak nie mogła uciec XD moze przetlumaczysz? tylko tyle chce wiedziec nie bede gownoburzy robil :D

    PS. Gratulacje!
  • Dziwne troche.... Panowie czasami złom ciezko jest ogarnąc by walnąc coś pierwszemu :) Czubka Lubie no ale był wczesniej w opozycji wygrał teraz się odwrót zrobił :))

    Fajny % oby wiecej akcji na Wezn :)

    Flota czy miała uciec czy nie to chyba mało ważne w którą strone by to działało zawsze będzie za i przeciw. Udało sie ustrzelić i tyle

    SZO
  • Dobrygracz napisał(a):

    Rok grania na uni Wezn topowych flot i jedyny duży ACS na głębokiej przestrzeni xDwiedzieliście że ta flota nie może uciec a i tak daliście sobie ukraść 47kkk złomu, jestem pod wrażeniem ;)
    Akcja na totalną pałę, więc siłą rzeczy zabezpieczenie całości przy takim % jest z definicji niemożliwe.
  • Sama stracilam w ten sposob flote na Elektrze - tez bylam przekonana ze ktos zrobil wlam a jednak musialam poniesc konsekwencje - niefajne uczucie po kilku latach stracic jednym blednym ruchem pewnego rodzaju dorobek X( - bylam wsciekla na caly ogame bo logiczne dla mnie bylo ze nie zrobilabym tego celowo i powinni mi zwrocic X( , nie udalo sie i odechcialo mi sie grac kilka latek choc sojusznicy wyzlomowali mi wtedy flotke ratujac przed innymi ale mi to juz ze tak powiem powiewalo i ze zlosci na GO mialam jakis tam smieszny bunt. :evil:

    Patrzac na to starcie - coz zwyczajne - stalo i nie stoi , jak na kazdej uni top 1 flota stanowi zawsze kasek na ktory jest wielu chetnych czy to z zyskiem czy bez , zysk wyszedl wiec i tak jest fajnie - Celem pierwotnym wielu graczy bylo wyzerowanie floty dexa ktora byla top1 - udalo sie kawalkami poswiecajac grze wiele godzin obserwacji za co zawsze gratulowalam - my tego czasu na gre nie mamy i gramy doslownie kilka godzin na tydzien bo jednak rodzina dzieciaki praca nie pozwalaja juz na takie obciazenie i pojawila sie okazja z ktorej kazdy z Was skorzystalby dokladnie tak samo :popcorn:

    Odbudowy zycze bo osobiscie wiem jak targaly mna emocje po takiej sytuacji :gszo:
    "największą głupotą jest zrobic sobie wroga w kobiecie, żądza zemsty przechodzi średnio po 7 pokoleniu "

    "Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana."
  • Gratuluję sojusznikom wlotu ;) Czubusiowi SZO - koledzy sporo podebrali, więc na początek jak znalazł.

    Odnośnie rozkmin i zarzutów - część już została powiedziana. Od siebie dodam tylko, że takie starcia to gra na czas, jestem przekonany, że wiecie co mam na myśli.

    Jestem mile zaskoczony, że nie ma gównoburzy.

    Pozdrawiam wszystkich aktywnych graczy uWezn.
  • Gratulacje dla ekipy złomującej !

    Szkoda trochę podebranego złomu ale chyba nie to było najważniejsze dla Was w tym starciu ;)

    Procent zacny na prawdę więc robi wrażenie, ciekawe jak długo wytrzyma :D

    Co do czubulusa - można by się przyczepić, o wiele rzeczy, ale po co przecież doskonale znasz mechanikę gry. Odbuduj się i wracaj silniejszy - masz chyba teraz cel, po za tym balans na uni dobrze by było zachować ;>
  • Witam po dłuższej przerwie. Gratulacje % powala, SZYBKA organizacja lotu (przy Waszym zaangażowaniu w grę) :thumbsup: .
    SZO dla najszybszego gracza Wezn (szybciej klika niż myśli). ;)
    Podziękowania za szczodry prezent (jesteś najlepszy), czekamy na więcej. :thumbup:
    Sojusz złom na odbudowę zabezpieczył (chłopaki temat złomu ładnie OGARNĘLI ). :)
    A tak wygląda stado bez przewodnika po strzyżeniu :D :
    youtu.be/LHL3P04FlCs ;) .

    Pozdrawiam.
  • No powiem, że mnie zatkało ociupinke :) Byłam jeszcze w pracy kiedy zadzwonił telefon .... usłyszałam co sie stalo :)
    Graty Smerfy :) procent godny :) a do tego pada flota zbudowana na Waszej flocie , może to jest tez troche sprawiedliwe ?
    To czy byl włam czy był to błąd nie jest moja sprawa i nie ja bede wydawac wyroki i opinie , ale i tak należą sie Smerfon gratulacje


    a Czubulusowi szczere SZO :)
    Czubusiu bez Ciebie to nie byłaby juz ta nasza kochana gra :)
    Bez Twoich skanów i fajnych tekstów, z których sie potem smieje byłoby nudno :)
    a i Twojej slodkiej złośliwości to nawet Smerfom by brakowało :)

    Tak więc wszyscy do roboty, Smerfy przetapiajcie , Czubulusie buduj i bawimy sie dalej :)



    Miłego popołudnia wszystkim :)
  • siadło to konkretnie... szkoda, że w ten sposób, czekamy na Twoją wypowiedź Czubulusie :D
    jeśli nie włam+backup, to wątpie, czy się pozbierasz po takim gongu :-/ bo sury na odbudowy np od Vizza nie dostaniesz ( wyżej w topce jesteś ) no i bez doku :-/
    liczymy, że wrócisz, 2k gąsek zostało ? więc jest czym latać :D! SzO ! :)
    a atakierom graty wyczucia okazji... Głęboka przestrzeń okazała się soczystym kąskiem :D
  • Gratulacje z zaświatów.

    Piękne wykorzystanie okazji - skoro czubek popełnił błąd to należało wykorzystać go w maksymalny sposób - i właśnie taka akcja jak powyżej okazała się dobrym wyborem.

    Mój opis z perspektywy mmorga, ale dość dobrze widać co się stało.

    Czubek chciał być sprytny - ktoś (no, wiadomo pewnie kto) wystawił mu wolne miejsce w układzie obok lotki, z Loyko. Ostatnia flota niezależna do upolowania. Zapewne teleport na 6:383:15, transporty do układu obok, kr itp - moon musi być. Podobno są skany tej floty na lotce godzinę wcześniej, bez paliwa (a paliwo - na nowej lotce). No i chwila zagapienia - kasowanie niepotrzebnej już lotki - (ciach!) czemu flota padła :D i wymyślanie bajeczki o jakimś włamie.

    O tym, że flota czubka padła, to nawet do mnie dotarło w miarę szybko - więc dziwię się zdziwieniu niektórych osób. Co prawda jak ja się dowiedziałem (i to nie od Smerfów) to floty już musiały być w powietrzu - ale sojusznicy musieli wiedzieć dużo wcześniej. Lot kolonizatorami trwa wieki - a potem zdziwienie, że ktoś zauważył zmiany w rankingu. SZOK. NIEDOWIERZANIE. WOW. Jak ja usnąłem to 10 sec po minutkach już leciał skan - obserwacja. A tutaj ktoś się dziwi, że czubek dostał skan i widać było flotę - plus spadek w rankingu.

    Największy błąd popełnili tutaj sojusznicy czubka - a nie atakujący. Poszły lotki w układ (podobno) - ale flota się nie ruszyła. I to okazało się błędem - bo dali się wyprzedzić Smerfom - a kto pierwszy ten więcej zyska. Gdyby flotę zezłomowały knury to straty by były niewielkie - max 40kkk. A tak - mimo podebranego złomu, wynik to -180kkk. A więc zysk z tej akcji (w ujęciu sojuszowym) jest wielokrotnie większy niż wskazuje na to ogotcha. I wielkie gratulacje za podjęcie ryzyka.

    Czubkowi nie życzę odbudowy (ciach!)
    Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w akcję :) Pięknie wygląda ten milijon :)

    Moderator mntek:
    pseudocenzura i flame usunięto
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Siadło aż dudniło u mnie na wyspie :) Gratulacje da ekipy ofensywnej, taki skład lotników to chyba pierwszy i ostatni raz w tym tysiąc leciu 8) 8)

    Dla @czubulus. a szczere wyrazy współczucia, błedy sie zdarzają raz z mniejszą szkoda raz z większa, poszło w (ciach!) kawał roboty. Jak sie podniesiesz to wielki szacun, sojusz na pewno pomoze w taki czy w inny sposób.

    Co do akcji to rozumiem obie strony, obie skopały i obie zrobiły wszystko co sie dało w danej chwili.


    Ps. Siemka @dexPL widać że u Cb było słychać wszystko

    Moderator mntek:
    pseudocenzura ciach
  • (ciach!)
    Ja tez mu zycze i tez szczerze , bo ogame choć emocjonalna to jednak gra :)))
    A my jestesmy normalnymi ludźmi , jesli zyczymy komus dobrze to nie oznacza zdrady sojuszu ale zwyczajne bycie współczujacym człowiekiem . Mnie osobiscie brakuje Czubusia , jego skanów , jego zadziornosci . Mam nadzieje , że wroci do formy szybko , żeby gra ruszyla do przodu.

    CZUBULUS NIE OPIERDZIELAJ SIE TYLKO ODBUDOWUJ SIE SZYBKO A NA WZMOCNIENIE SIŁ WYSYŁAM :piwko:

    Moderator mntek:
    komentarz do usuniętego posta ciach
  • dexPL napisał(a):

    Największy błąd popełnili tutaj sojusznicy czubka - a nie atakujący. Poszły lotki w układ (podobno) - ale flota się nie ruszyła. I to okazało się błędem - bo dali się wyprzedzić Smerfom - a kto pierwszy ten więcej zyska. Gdyby flotę zezłomowały knury to straty by były niewielkie - max 40kkk. A tak - mimo podebranego złomu, wynik to -180kkk. A więc zysk z tej akcji (w ujęciu sojuszowym) jest wielokrotnie większy niż wskazuje na to ogotcha. I wielkie gratulacje za podjęcie ryzyka.
    Jak już sie chcesz wypowiadać to pisz tak jak było a nie wymyślasz farmazony zresztą jak zwykle. Kto to miał zezlomować skoro byłem tylko ja i Vizz? Po tylu latach grania mógłbyś nauczyć się w końcu obsługiwać trasz sima. Może cię oświece ale kolonki wylądowały PO STARCIU (ciach!) i nie będziemy lecieć przez gale mając do dyspozycji 1kk RECA gdzie złomu jest ponad na 3kk o.O (ciach!) Wiesz że na Wezn mamy 60% złomu? to jakim cudem 184*0,4 (nie biore pod uwagę faktu że deuter się nie zwraca) wychodzi ci 40kkk straty? i kto by to wyzbierał? (ciach!) BA wszyscy wiedzieli że nie jesteśmy w stanie tego zezłomować a polecieli na pałe bez późniejszego zabezpieczenia całości złomu więc o jakim ryzyku to mowa? XD (ciach!)
    P.S. tęsknimy za tobą ;(
    @Safar Fenrir nic nie sieje, coś w tym musi być ;)

    Moderator mntek:
    Obraźliwe wstawki wycięto
  • Dobrygracz napisał(a):

    dexPL napisał(a):

    Największy błąd popełnili tutaj sojusznicy czubka - a nie atakujący. Poszły lotki w układ (podobno) - ale flota się nie ruszyła. I to okazało się błędem - bo dali się wyprzedzić Smerfom - a kto pierwszy ten więcej zyska. Gdyby flotę zezłomowały knury to straty by były niewielkie - max 40kkk. A tak - mimo podebranego złomu, wynik to -180kkk. A więc zysk z tej akcji (w ujęciu sojuszowym) jest wielokrotnie większy niż wskazuje na to ogotcha. I wielkie gratulacje za podjęcie ryzyka.
    Jak już sie chcesz wypowiadać to pisz tak jak było a nie wymyślasz farmazony zresztą jak zwykle. Kto to miał zezlomować skoro byłem tylko ja i Vizz? Po tylu latach grania mógłbyś nauczyć się w końcu obsługiwać trasz sima. Może cię oświece ale kolonki wylądowały PO STARCIU a my w przeciwieństwie do was mamy działające mózgi i nie będziemy lecieć przez gale mając do dyspozycji 1kk RECA gdzie złomu jest ponad na 3kk 8| Już nie pierwszy raz chciałeś zabłysnąć a wyszło jak zawsze ;) Wiesz że na Wezn mamy 60% złomu? to jakim cudem 184*0,4 (nie biore pod uwagę faktu że deuter się nie zwraca) wychodzi ci 40kkk straty? XDDDDD i kto by to wyzbierał? Hmmm no na pewno nie dex... :E :E :E BA wszyscy wiedzieli że nie jesteśmy w stanie tego zezłomować a polecieli na pałe bez późniejszego zabezpieczenia całości złomu więc o jakim ryzyku to mowa? XD. Patrząc na taką "yntelygencje" łapki same składają się do braw ;)
    P.S. tęsknimy za tobą ;(
    @Safar Fenrir nic nie sieje, coś w tym musi być ;)
    No popatrz - a ja jestem pewien, że kolonizator twoj i vizziona był zanim powstał złom - a więc wylądowały PRZED bitwą. A teraz policz czas lotu kolonizatora i czas lotu lmów przez galaktykę (ok 40min) - i już wiesz, dlaczego się spóźniliście.

    Co do trashsima - mogliście bez problemu to zezłomowac - lecąc we dwóch plus cokolwiek dostępnego (masza, freeman/pro - ktokolwiek tam siedzi, do tego ktoś z banksterów - jest w czym wybierać). Ty zapomniałeś widocznie, że na głębokiej przestrzeni jest 0/0/0 - więc te 180kkk walczy jak ok 1000-120kkk. A Smerfy musiały polecieć od razu przez galę - bo brak planet w 6 gali (poza Safarem, o ile pamiętam). Zwyczajnie daliście się wyprzedzić - i tyle. Ciekawe jeszcze czy czubek pozostałe gsy (miał ich ok 3100) wysłał z układu obok, aby złomować sam siebie :D 40kkk rzeczywiście nietrafione, to racja, przyzwyczajenie do liczenia po 0,8 :D
    Smerfy nie mogły zrobić nic innego niż lot przez galaktykę, bez patrzenia na zebranie całości złomu. Zostawienie tej floty - i po godzinie ty + vizz zlomujecie z układu (a wasze kolonizatory poszły od razu - tego pewnie się domyślali). O ile widzę i pamiętam to obaj macie planety w 6 gali - więc sprawa prosta.

    A mojego powrotu nie uświadczysz jeszcze długo - mam teraz za dużo rzeczy na głowie, a granie na przypał i po ciężkiej pracy kończy się zbyt częstym zasypianiem.

    (ciach!)

    Moderator mntek:
    flame wycięto
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Tu chodzi o to że smerfy tyle recków nie miały żeby cały złom zebrać w jednej fali. :( . Ktoś zablokował cały układ do kolonizowania, pewno ten kto wiedział pierwszy o tym co się stało ;) . Ważne jest że to ST należy do smerfów :thumbsup: . My robimy to co WARTO a Wy to co się OPŁACA :thumbup: .

    Pozdrawiam, cieszmy się każdy swoim szczęściem. :D
  • ViZZioN napisał(a):

    tu chodzi tylko i wylacznie o to ze dla was wazniejszs bylo st na glebokiej przestrzeni niz zbiorka zlomu ;) to pokazuje roznice miedzy nami a wami
    Vizz czyli jakbys mial taką okazję i nie miałbyś wystarczającej ilości reckow to byś nie poleciał?

    Weźcie się zastanowcie co piszecie..

    Jakby nie patrzeć to ogólny zysk i plus tej sytuacji dla soja Smerfy jest zdecydowanie większy niż wychodzi z tego ST - kumaci zrozumieją.

    Tak jak napisał Dex i Zlomek wczesniej. W 6 g większość z was ma planety z moonami. Ja nie mam, lecialem przez gale, a i tak 900k moich recy doleciało i wróciły pełne.

    Moze sie powtórzę ale ja nie mam czau na gre i nie sledze kazdej waszej obecności. Nie wiem o której komu z was wracają fsy - więc zależało nam na szybkości. Bo patrząc na to kto byl u was bez urlopu, miał tam blisko i jakimi flotami dysponujecie to mozna bylo smialo stwierdzić, ze jestescie w stanie to pozamiatac.


    Tyle ode mnie:)
    Pozdro
  • ViZZioN napisał(a):

    @dexPL wez to pod uwage ze moze bylem na fsie ? I akurat jak dolecial moj kolonizator wtedy rowniez siadaly mi fsy a Lares nie jest w stanie polozyc sam 180kk floty ;) pozdrawiam. I skonczcie gdybac dobrze wiecie gdybysmy mogli to zezlomowac i zebrac to bysmy to zrobili ;)
    Dokładnie. Każdy wiedział, że za chwilę zezłomujecie tą flotę. Liczba flot w posiadaniu (a nie dostępnych - abyś od razu nie pier... że kogoś nie było) spokojnie wystarczała na lot. Dlatego WIELKIE gratulacje, że to właśnie SMERFY poleciały jako pierwsze oraz zebrały większość złomu. Mimo tego, że wy wiedzieliście pierwsi, a jednak nie daliście rady. I jeszcze raz za to właśnie gratulacje dla Smerfów
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon