Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Aurora Borealis napisał(a):

      Lepiej żeby testowali to spokojnie dłuższy czas, niż ulegali presji "czemu tak mało", spróbowali dużo więcej, potem by znowu coś skisło, wynikły jakieś bugi typu duplikowanie kont przy powrotach ze śmietniska i zrezygnowali z pomysłu, albo coś gorszego.

      Aurora Borealis napisał(a):

      A mówiłem żeby przy okazji usuwali słabe farmy :D
      Z resztą, wiemy z czego to wynika.

      O zapełnianie się uni i fuzje bym się nie martwił. Na pewno, póki projekt cmentarza ma jeszcze szanse na działanie, jest szansa na to, że będzie można się swobodnie relokować - i między kordami na uni, i między samymi uni.
      Czy Ty się czasem zastanowiłeś, że możliwość darmowych przenosin na inne uni to efekt uboczny (i niepożądany) mechanizmu cmentarza? Kibicujesz producentowi gry, żeby dopracował lepiej coś, co pozwoli Ci przenieść się za darmoszkę, pomimo normalnie wymaganej opłaty (przedmiot przenosin)? Ehh, Polaki-Cebulaki jak zawsze...
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • Moja wypowiedź odnosiła się tylko do mnogich bugów, które towarzyszą nam od roku. Zadałeś mi pytanie, wszystko ładnie, pięknie, ale ja akurat cebulakiem nie jestem. Mogłem olać społeczność graczy, ale jednak wstawiłem tu całościowy kalkulator anty (mój nie uwzględniał wielu ze wszystkich dostępnych rzeczy, ale uwzględniał właśnie relokacje).

      Ustosunkowałeś się do wypowiedzi, którą zacytowałeś w całości, a nie tylko do tego elementu, który zasugerował Ci, żebym chciał się za darmo relokować. Jak już się czepiamy, to merytorycznie.

      Piąteczka, ja też nie lubię cebul ;)
    • Ten Keyra napisał(a):

      Czy Ty się czasem zastanowiłeś, że możliwość darmowych przenosin na inne uni to efekt uboczny (i niepożądany) mechanizmu cmentarza? Kibicujesz producentowi gry, żeby dopracował lepiej coś, co pozwoli Ci przenieść się za darmoszkę, pomimo normalnie wymaganej opłaty (przedmiot przenosin)? Ehh, Polaki-Cebulaki jak zawsze...
      a może to ty jestes cebulakiem?
      Stac cie to płać!!! Nie każdego stać.
      Nie raz, unifusion nie dawało szans wyboru uni i gracz trafiał mimo chęcibz dwoma kontami na 1 uni, teraz trafia się okazja żeby to zmienić to masz jakieś ale...
      Niemcy wystarczająco na nas żerują i czyszczą nasze portfele, i gdy "trafia"sie coś darmo to źle... kogo to obchodzi że to ich błąd? Oni nie korzystają na błędach graczy?? Mają skrupuły?
      Więc zejdz na ziemie i pomysl o tych ktorzy nie graja z anty i to jest szansa dla nich coś zmienić.
    • ^BrzydaI^ napisał(a):

      Ten Keyra napisał(a):

      Czy Ty się czasem zastanowiłeś, że możliwość darmowych przenosin na inne uni to efekt uboczny (i niepożądany) mechanizmu cmentarza? Kibicujesz producentowi gry, żeby dopracował lepiej coś, co pozwoli Ci przenieść się za darmoszkę, pomimo normalnie wymaganej opłaty (przedmiot przenosin)? Ehh, Polaki-Cebulaki jak zawsze...
      a może to ty jestes cebulakiem?Stac cie to płać!!! Nie każdego stać.
      Nie raz, unifusion nie dawało szans wyboru uni i gracz trafiał mimo chęcibz dwoma kontami na 1 uni, teraz trafia się okazja żeby to zmienić to masz jakieś ale...
      Niemcy wystarczająco na nas żerują i czyszczą nasze portfele, i gdy "trafia"sie coś darmo to źle... kogo to obchodzi że to ich błąd? Oni nie korzystają na błędach graczy?? Mają skrupuły?
      Więc zejdz na ziemie i pomysl o tych ktorzy nie graja z anty i to jest szansa dla nich coś zmienić.
      Moze to wynika po prostu z uczciwości. Wiem, że mentalność jest różna, ale jednak gdy znajdujesz portfel sąsiada ktorego nie lubisz, to mu go oddajesz prawda? (chyba, że jestes zlodziejem oczywiście)
      A nie - łoooo Pjoter ale siem okazja trafiła!
    • nowynick napisał(a):

      Moze to wynika po prostu z uczciwości. Wiem, że mentalność jest różna, ale jednak gdy znajdujesz portfel sąsiada ktorego nie lubisz, to mu go oddajesz prawda? (chyba, że jestes zlodziejem oczywiście)A nie - łoooo Pjoter ale siem okazja trafiła!
      nie no oczywiscie. Ja nie wykorzystuje bugow i do nich nie zachecam, poprostu nie lubie jak ktos krytykuje innych bo ktoś "nie chce płacić zlodziejowi "
    • ^BrzydaI^ napisał(a):

      nowynick napisał(a):

      Moze to wynika po prostu z uczciwości. Wiem, że mentalność jest różna, ale jednak gdy znajdujesz portfel sąsiada ktorego nie lubisz, to mu go oddajesz prawda? (chyba, że jestes zlodziejem oczywiście)A nie - łoooo Pjoter ale siem okazja trafiła!
      nie no oczywiscie. Ja nie wykorzystuje bugow i do nich nie zachecam, poprostu nie lubie jak ktos krytykuje innych bo ktoś "nie chce płacić zlodziejowi "
      Ehh, ale nie wpadliście na pomysł, że celowe nielogowanie się do gry (tylko po to żeby zostać przeniesionym na cmentarz) całościowo opóźnia samo UF? GF policzyło, że mając XXX kont na wiecznych urlopach i przenosząc po 100 dziennie uwiną się do jakiejś tam swojej założonej daty. Ale znaleźli się tacy, którzy system chcą przechytrzyć i przestali się na swoje konta logować, żeby też trafić na cmentarz. Popatrzcie trochę na GF jak na właściciela gry, a nie krwiopijcę, który drenuje Wam portfel.
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • Ten Keyra napisał(a):

      całościowo opóźnia samo UF?
      W innych krajach chyba już łączenie uni ruszyło? Ktoś już pisał o tym w zeszłym roku.
      Więc chyba nie ma związku cmentarz z łączeniem uni.
      Normalne jest, że ludzie będą się celowo nie logować na kontach żeby się przenieść za darmo jeśli będzie taka opcja. Co w tym dziwnego.
      Jeśli ktoś chce to jego sprawa. Niektórym nie zależy na darmowym przeniesieniu bo wolą grać a potem użyć itemu przenosin, który majątek kosztował nie będzie. :D
    • Jestem nowy ale czytając wasze wypowiedzi ehhh męczące bo nic o rozwiązniu problemu, tylko fakty no albo i aż .

      Tyle już wiem że moderatorzy zgłaszają problemy do Go a oni tworzą nową aktualizacje na podstawie waszych wypowiedzi przekazanych prze god moda ^^ . Wszystko pięknie ładnie sory ale cmenatrz to nie jest jedyny problem tej gry. Widziałem pełno botów graczy którzy podnoszą się z flotą i surkami bez zadnej ingerencji to mi wytłumaczcie a nie jakieś cmentarzysko które jest i nie jest potrzebne . Stary ogame stare zasady urlop urlop (I) kasacja konta to mój wybór myślenia
      ... and we forgotten what make us strong. Złomować was na potęgę this is true ogame no anty no bot just fight noobs

      for the horde
    • I am back napisał(a):

      Dla niektorych item do zmiany klasy to nieosiagalny zakup a item do transferu konta pomiedzy uniami raczej nie bedzie tanszy
      Jeśli ktoś nie inwestuje żadnych pieniędzy w ogame to widomo, że nie wyda nawet na to 40 zł.
      Dla takich osób jest to nie osiągalne no chyba, że z darmowego zbierania anty kiedyś. ( zmiana klas w evencie to może i item będzie).
      Jeśli ktoś inwestuje jakieś tam kwoty co jakiś czas na grę, to raczej wydatek raz na rok około 100 zł bo tyle mniej więcej będzie kosztować item to raczej taka osoba na pewno to zakupi za jakiś czas. :D
    • Muniek napisał(a):

      Nie wydaje, nie widze sensu.
      Ty nie widzisz sensu, innego nie stac na taki wydatek a jeszcze inny chce byc jak nawyzej w top i pakuje kase w konto. Jak nie relokacje w promocji, co i tak wiaze raczej z zakupem anty, to skakanie lotkami przez flociarzy i stawianie teleporterow za anty, spawanie floty za anty kiedy event na cashback i jeszcze teraz od niedawna doszly gotowe paczki surowcow (kiedys mogles sobie zapelnic jeden magazyn co najwyzej). Ilu graczy tyle sposobow na gre. O moonowkach, deuterowkach, gsowkach juz nie bede sie rozpisywal.
    • I am back napisał(a):

      ie teleporterow za anty, spawanie floty za anty kiedy event na cashback i jeszcze teraz od niedawna doszly gotowe paczki surowcow (kiedys mogles sobie zapelnic jeden magazyn co najwyzej). Ilu graczy tyle sposobow na gre. O moonowkach, deuterowkach, gsowkach juz nie bede sie rozpisywa
      Kiedyś nie było anty a gra była zupełnie inna. Anty zmieniła strategie gry w pewnym wymiarze skracania czasu budowy. Teraz w momencie masz planetę przeniesioną lub wybudowany telep. itd. Wpływać to może na element zaskoczenia, masz szybkość za opłatą, ale to się tyczy już wszystkiego badań, budynków floty. To zmienia grę Ale co zrobić, może jedno uni powinno być bez anty. :D
    • Uwazam że gra bez kupnej anty to dodatkowe fajne wyzwanie. Zbierac anty z eventów i expów mozna i kisić ją na te potrzebne rzeczy jak geolog czy relokacje. Jak dla mnie super dodatkowy aspekt gry (zakladajac ze go nie kupimy za kase).
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Apofis napisał(a):

      może jedno uni powinno być bez anty
      Czytasz forum i wiesz, że ten pomysł był i się zmył. Nawet uni z dawną oprawą graficzną zdechło.

      Co do anty, już minęło sporo czasu odkąd je wprowadzono. Jestem jednym z setek tysięcy ludzi, którzy zaczynali, gdy ona już była i mogłem/mogę tylko być świadkiem tego, jak GF operuje marketingiem P2W. W 2014, gdy zaczynałem na Taurusie, zbudowanie 1. poziomu nanitów było dla mnie wyczynem i w ogóle nie rozkminiałem rzeczy typu anty. Dwa lata później zacząłem na najbardziej dynamicznym z dostępnych uni, Eridanusie. Wtedy już zacząłem kumać, że jedyne co pozwala na oszczędzanie hajsu i staranie się o mądre dysponowanie antymaterią, to obserwowanie historii płatnych udogodnień i eventów. Potem obraziłem się na grę, bo za dużo na nią wydawałem i tyle czasu spędzałem w rozkminianiu gry, że porzuciłem ją na rok. Później sam nie wiedziałem które uni wybrać, by nie wstawać po nocach żeby robić wloty, pilnować zwózek, bla, bla, bla. Dopiero na u68 zacząłem grać tak, żeby wiązać anty z planowaniem gry i teraz dziwię się, że są jeszcze ludzie, którzy mimo, iż gra od długiego czasu zawiera coraz mocniejszy wpływ P2W, piszą jednego dnia, że anty jest be, że GF jest be, a potem ...a z resztą, nie będę wpychał kija w mrowisko. Dość się rozpisałem (bo tylko ja, ja i ja). Ujmę to krócej: jeśli ktoś naprawdę wie co z dostępnych produktów ma najlepszy wpływ na wybraną strategię, uciuła ten tysiąc, dwa, czy trzy tysie przez rok, żeby móc korzystać z nich przez kolejne lata na jednym uni. Jeśli ktoś pisze, że anty nie wymaga skilla, jest moim zdaniem w błędzie.
    • Otóż to. Sporo osób sprowadziło dyskusję o antymaterii do prostego p2w. A to dalej nie jest tak. W takich dyskusjach są też emocje, bo jak jest kasa to są emocje. ;)

      Oprócz optymalizowania kopalni, amortyzacji i zysków w obrazkach warto sobie równolegle poprowadzić tabelkę z antymaterią oraz $$$ ;) I poćwiczyć mądre z niej korzystanie. Eventy / Cashbacki / Nie kupowanie bzdetów ;)
    • Muniek napisał(a):

      Uwazam że gra bez kupnej anty to dodatkowe fajne wyzwanie. Zbierac anty z eventów i expów mozna i kisić ją na te potrzebne rzeczy jak geolog czy relokacje. Jak dla mnie super dodatkowy aspekt gry (zakladajac ze go nie kupimy za kase).
      Ja mieszkam w starym domu bo też uważam, że tak jest ciekawiej jak czasem przecieka dach a czasem myszy skrobia w scianach. Zamiast wydawać pieniądze zbieram po prostu rozne rzeczy po miescie ktore moga sie przydac jak znow sie cos zepsuje i wykorzystuje jak potrzeba. Duzo ciekawsze zycie dzieki temu jest!
    • nowynick napisał(a):

      Ja mieszkam w starym domu bo też uważam, że tak jest ciekawiej jak czasem przecieka dach a czasem myszy skrobia w scianach. Zamiast wydawać pieniądze zbieram po prostu rozne rzeczy po miescie ktore moga sie przydac jak znow sie cos zepsuje i wykorzystuje jak potrzeba. Duzo ciekawsze zycie dzieki temu jest!
      Tak jak gdzies pisalem, wole kupic anty, cos przeklikac i miec czas na swoje sprawy niz tracic swoj wolny czas by zebrac kolejne kilkanascie czy kilkadziesiat tys anty dziennie na jakis okreslony cel :P kazdy tlumaczyc sobie bedzie na swoj sposob, zaleznie od tego ile czasu chce na gre przeznaczyc.
    • nowynick napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Uwazam że gra bez kupnej anty to dodatkowe fajne wyzwanie. Zbierac anty z eventów i expów mozna i kisić ją na te potrzebne rzeczy jak geolog czy relokacje. Jak dla mnie super dodatkowy aspekt gry (zakladajac ze go nie kupimy za kase).
      Ja mieszkam w starym domu bo też uważam, że tak jest ciekawiej jak czasem przecieka dach a czasem myszy skrobia w scianach. Zamiast wydawać pieniądze zbieram po prostu rozne rzeczy po miescie ktore moga sie przydac jak znow sie cos zepsuje i wykorzystuje jak potrzeba. Duzo ciekawsze zycie dzieki temu jest!
      Nie wnikam w jakiej sodomie i gomorze mieszkasz :D
      Mówimy o ogame, to jest gra, nie rzeczywistość, rozumiesz nie ?
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk