Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • ^BrzydaI^ napisał(a):

      Jakby ktos byl ciekaw , nagroda +2sloty ekspedycji to oszustwo!!
      Normalnie moge wyslac 8 a z ta nagrodą 9...
      Czyli dodalo mi 1 slot a nie 2...
      Po prostu te dopałki sie nie łączą. Tak jak z dopałkami surki, jak masz 10% i właczysz 20 to masz tylko 20 a nie 30....
      Było poczekac aż ci sie dopalacz skończy być włączył +2...a tak straciłeś jeden slot ekspy dodatkowo
      Pozdro

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ^ lucyfer^ ().

    • no to nie mam pomysłu :(
      myślałam, że masz zajęte wsio sloty i temu możesz wysłać tylko 9, no ale skoro ilość eksp jest 9/9 to jest to zwyczajny błąd. Wszak wiadomo, że nie pierwszy i nie ostatni, a już tym bardziej nie jedyny :E


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Nonick napisał(a):

      Czyli zabrali najlepszego buga jakiego ta gra miała. Można było posłać 8 ekspedycji klikając enter jak dzięcioł w klawiaturę, praktycznie na raz :D
      Akurat tu nie o to chodziło :D Choć fakt do tego się wszystko sprowadza :D
      I've taken my bows,
      And my curtain calls,
      You've brought me fame and fortune,
      And everything that goes with it,
      I thank you all.
    • nie trzeba było nawet klikać wystarczyło przytrzymać, ale już kij a tymi ekspami, teraz w ogóle nie da się farmić idlaków sondami, tak to potrafiłem wyfarmić całe uni w 2 godziny co dawało ok 1kkk surki, teraz zajmie to pewnie 2x dłużej

      na martwym uni to było niemal ostatnie źródło dochodu


      wystarczyło obostrzenie że nie wolno tego stosować przeciwko aktywnym graczom i tyle

      @Down:
      Janice

      ogólnie to ta poprawka nie tylko uniemożliwia wysłanie kilku flot, ale także tej pierwszej. Wcześniej starczyło otworzyć cele każdy w nowej karcie i potem wszędzie 4x enter, a teraz nie wysyła w ogóle tych flot, trzeba po każdym wysłaniu, znowu wejść w zakładkę ze skanami i wybrac następny.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez CzarnyPan ().

    • CzarnyPan napisał(a):

      nie trzeba było nawet klikać wystarczyło przytrzymać, ale już kij a tymi ekspami, teraz w ogóle nie da się farmić idlaków sondami, tak to potrafiłem wyfarmić całe uni w 2 godziny co dawało ok 1kkk surki, teraz zajmie to pewnie 2x dłużej

      na martwym uni to było niemal ostatnie źródło dochodu


      wystarczyło obostrzenie że nie wolno tego stosować przeciwko aktywnym graczom i tyle
      a na jakim uni grasz ? z ciekawoosci
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • CzarnyPan napisał(a):

      nie trzeba było nawet klikać wystarczyło przytrzymać, ale już kij a tymi ekspami, teraz w ogóle nie da się farmić idlaków sondami, tak to potrafiłem wyfarmić całe uni w 2 godziny co dawało ok 1kkk surki, teraz zajmie to pewnie 2x dłużej
      Ciekawe, nie mam tego problemu. Nadal farmię na 3 entery.

      Ale Tab faktycznie nie działa, a działał.


      CzarnyPan napisał(a):

      ogólnie to ta poprawka nie tylko uniemożliwia wysłanie kilku flot, ale także tej pierwszej. Wcześniej starczyło otworzyć cele każdy w nowej karcie i potem wszędzie 4x enter, a teraz nie wysyła w ogóle tych flot, trzeba po każdym wysłaniu, znowu wejść w zakładkę ze skanami i wybrac następny.
      No, to nie zamykasz przecież zakładki z wysyłką floty, tylko 3 x enter, wracasz do lewej, kasujesz skan, wybierasz następny, 3 x enter, wracasz do lewej, kasujesz skan. Co jakieś 6-7 sekund wysyłasz flotę. Na wielu zakładkach nigdy nie farmiłem, ale podejrzewam, że nie szło by to jakoś dużo szybciej. Bellatrix ogarniałem w jakieś 20 minut na skany + około 50 na ataki. W zależności od godziny, od 500 kk do 1 kkk surki. Aha, istotny jest też dolny próg - u mnie 500 k.

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez buleon ().

    • buleon napisał(a):

      CzarnyPan napisał(a):

      nie trzeba było nawet klikać wystarczyło przytrzymać, ale już kij a tymi ekspami, teraz w ogóle nie da się farmić idlaków sondami, tak to potrafiłem wyfarmić całe uni w 2 godziny co dawało ok 1kkk surki, teraz zajmie to pewnie 2x dłużej
      Ciekawe, nie mam tego problemu. Nadal farmię na 3 entery.
      Nigdy nie gralem na uni z fsrmingiem sondami....ile na takim uni farmicie ?
      polskie są bogate w idly czy raczej nie ?

      ciekawe jak to wyglada w world....uni z ładownoscia sond boooogate w idlaki :P hmmm
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • buleon napisał(a):

      o, to nie zamykasz przecież zakładki z wysyłką floty, tylko 3 x enter, wracasz do lewej, kasujesz skan, wybierasz następny, 3 x enter, wracasz do lewej, kasujesz skan.

      No i właśnie o to mi chodzi, chyba bym sie pochlastał jakbym miał za każdym razem wracać, ja otwieram 25 kart i potem na każdej 4x enter (Albo 6 czy 8, bo jak ma dużo to ślę 2-3 razy), kursor myszki na czerwonym x, zamykam karte i od razu na następnej 4x enter. A i tak to jest za wolno bo mając 2 planety na galaktykę musze wysyłać sondy ok 100us dalej przez co często musze czekać aż się zwolnią sloty i to nawet po 15 sekund a mam ich 26 więc nie tak mało. Liczyłem po cichu że wkrótce wejdą na stałe te dopalacze do slotów i ekspów, taki platynowy + 8 slotów bardzo by ułatwił sprawę


      Muniek napisał(a):

      Nigdy nie gralem na uni z fsrmingiem sondami....ile na takim uni farmicie ?
      polskie są bogate w idly czy raczej nie ?

      ciekawe jak to wyglada w world....uni z ładownoscia sond boooogate w idlaki hmmm

      Ogólnie mam w antigame zaznaczone 630 planet do farmienia, łącznie w 2 godziny ok 1300 walk, od 100k farmię. tylko 2x miałem poniżej 1kkk, zwykle ok 1-1,2, raz było 1,5.
      Tylko że na swoim uni tylko ja farmię na taką przemysłową skalę, no i trzeba mieć do tego sporo sond ok 10kk przynajmniej.

    • CzarnyPan napisał(a):

      No i właśnie o to mi chodzi, chyba bym sie pochlastał jakbym miał za każdym razem wracać, ja otwieram 25 kart i potem na każdej 4x enter (Albo 6 czy 8, bo jak ma dużo to ślę 2-3 razy), kursor myszki na czerwonym x, zamykam karte i od razu na następnej 4x enter. A i tak to jest za wolno bo mając 2 planety na galaktykę musze wysyłać sondy ok 100us dalej przez co często musze czekać aż się zwolnią sloty i to nawet po 15 sekund a mam ich 26 więc nie tak mało. Liczyłem po cichu że wkrótce wejdą na stałe te dopalacze do slotów i ekspów, taki platynowy + 8 slotów bardzo by ułatwił sprawę
      I w dwie godziny wyfarmiasz miliard (przy okazji - liczysz ze skanami czy bez?), a ja w godzinę i 10 minut wyfarmiam średnio 600 kk surki, czyli wychodzi mniej więcej na to samo.

      Aha, jeszcze jedna kwestia - po co zmieniasz koordynaty? Masz uni x4 chyba z 6 galaktykami. Lot sondy to jakieś 42 sekundy w najdłuższym układzie (przez 3 galaktyki). Też mam w tym momencie 26 slotów i nie jestem w stanie wysyłać tak szybko, żeby zapełnić sloty (a przy okazji leci też 8 ekspedycji). Już prędzej sond mi braknie, ale to zmiana ustawienia loot z min na max i odwrotnie, czyli jedno kliknięcie i przestawiam się z celów za 60k sond na cele na 300k sond i odwrotnie. Mógłbym niby dorobić, ale nie chcę się pchać w inwestycję, skoro nie wiem czy po fuzji utrzymam ładowność sond (chociaż byłoby mega).

      Daj znać jaki masz próg dolny, czyli od jakieś ilości surki w ogóle lecisz :)

      CzarnyPan napisał(a):

      Ogólnie mam w antigame zaznaczone 630 planet do farmienia, łącznie w 2 godziny ok 1300 walk, od 100k farmię. tylko 2x miałem poniżej 1kkk, zwykle ok 1-1,2, raz było 1,5.
      Tylko że na swoim uni tylko ja farmię na taką przemysłową skalę, no i trzeba mieć do tego sporo sond ok 10kk przynajmniej.
      No to ja mam około 450 planet (9 stron w antigame). Około 500 ataków, 57 minut. Mam... 1,5 kk sond :D

      Aha, a jaką grasz klasą? Bo u mnie odkrywca, czyli raz farmię każdą planetę z zyskiem od 500 do 1999 k, dwa razy każdą od 2000 do 7999, powyżej 8 kk rzadko się trafiają. Zbieracz i generał farmią 50 % z idla więc u nich jest więcej lotów.

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

    • buleon napisał(a):

      I w dwie godziny wyfarmiasz miliard (przy okazji - liczysz ze skanami czy bez?), a ja w godzinę i 10 minut wyfarmiam średnio 600 kk surki, czyli wychodzi mniej więcej na to samo.<br style="background-color: rgb(16, 33, 49);"><br style="background-color: rgb(16, 33, 49);">Aha, jeszcze jedna kwestia - po co zmieniasz koordynaty? Masz uni x4 chyba z 6 galaktykami. Lot sondy to jakieś 42 sekundy w najdłuższym układzie (przez 3 galaktyki). Też mam w tym momencie 26 slotów i nie jestem w stanie wysyłać tak szybko, żeby zapełnić sloty (a przy okazji leci też 8 ekspedycji). Już prędzej sond mi braknie, ale to zmiana ustawienia loot z min na max i odwrotnie, czyli jedno kliknięcie i przestawiam się z celów za 60k sond na cele na 300k sond i odwrotnie. Mógłbym niby dorobić, ale nie chcę się pchać w inwestycję, skoro nie wiem czy po fuzji utrzymam ładowność sond (chociaż byłoby mega).<br style="background-color: rgb(16, 33, 49);"><br style="background-color: rgb(16, 33, 49);">Daj znać jaki masz próg dolny, czyli od jakieś ilości surki w ogóle lecisz
      2 godziny to tak z przerwą na kibelek, jak raz robiłem wyścigowo to 1:45 a da się szybciej jakbym farmił tylko 1 raz dany cel. Musielibyśmy porównać ile mamy planet do farmienia, do tego mam dość gówniany internet.
      Jeśli jeszcze nie zmieniasz koordynatów i w międzyczasie latasz na ekspy i nigdy nie brakuje ci slotów, to w tym momencie mi szczęka opadła. Nie mam planet w 6 i już lecąc przez 1 galę jest to mega męczące, często zaczynam coś czytać czy oglądać i przypominam sobie o ogame po paru minutach. Mi brakuje slotów nawet jak wysyłam 80-100us dalej, ale może dlatego że farmię do 0.

      Od 75-100k jak pisałem wyżej, jak cel ma od 300 do 1,2kk to wysyłam 2x (jestem odkrywcą), jeśli ma od 1,2 do powiedzmy 4kk surki to ślę 3 fale (naciskając 8x enter, lub go trzymając w zależności jak akurat chodzi mi ogame), od 4kkk średnio 4 fale. Wtedy zgarniam powiedzmy 4kk za 1 falą, 1kk za 2, 250k i 62,5k.

      Dlatego trzeba mieć dużą ilość sond bo jak lecą te 4 fale to każda ma tyle sond ile trzeba na tę 1, czyli często po 600-800k nawet. Ja mam 18kk i często widzę jak po zajętych 26 slotach zostaje połowa. Zresztą mając tyle sond nie trzeba trzymać paliwa na moonach co praktykuję od początku gry na uni, ogólnie ładowne sondy były powodem dlaczego znowu zacząłem grać w ogame.


      Ogólnie idlaki dobre mam na różowo, a te bez sury na czerwono i ich nawet nie skanuję. Od paru dni mam zapisane koordy na kartce po kolei, to znowu oszczędza czas bo często nei ma nic przez 30us i nie muszę tego przeglądać. Poniżej link z listopada i niżej z grudnia, prowadzę sobie staty żeby móc ocenić co i jak (musiałem pomniejszyć bo się nie mieścił na ekranie). Jak widać w grudniu farmiłem codziennie przez 3 dni i nie spowodowało to zmniejszenia zysków, za to widać że nie opłaca się farmić w nocy z niedzieli na pon bo wszystko było sprzątnięte. Za to w święta jak wszystkich świętych można liczyć na więcej :D

      zapodaj.net/bf177032c57d6.png.html



      Muniek napisał(a):

      Tylko czegos tu nie rozumiem....macie te ilaki zapisane na stałe czyli nie skanujecie ich codziennie tak ?
      To skąd wiecie ze "latam od 200k a np takie po 2kk farmie dwa razy" ???

      edit: nigdyy nie zapisywalem idlów wiec nie wiem
      Idlaki mam pokolorowane a antigame a skanuję normalnie. Chociaż myślałem też żeby lecieć w ciemno, powiedzmy po 800k sond za kazdym razem, bez skanowania, ale jeszcze tego nie przetestowałem, nie wiem czy byłoby szybciej bo trzeba by najeżdzać każdą planetę żeby rozwinęlo się menu i wybrać atak. Najszybciej byłoby gdyby skany zostawały tydzień jak RW, wtedy starczyłoby zeskanować raz w tygodniu. Albo jakby obok znaczka szpieguj po prawej stronie było też atakuj.

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez CzarnyPan ().

    • Jeszcze raz, powolutku - Janice, flota x 4, odkrywca i brakuje Ci slotów przy przeciętnej prędkości internetu?

      26 slotów, niech po każdym enterze strona odświeża się sekundę. Daje to 26 x 4 = 104 sekundy. Lot z galaktyki 1 na 4 trwa u mnie (napęd spalinowy 20) tam i z powrotem 84 sekundy. Czyli w momencie zakończenia przeklikiwania ostatniej karty slot powinien Ci przecież się zwolnić. Chyba czegoś nie rozumiem :)

      Ty masz 600 planet, ja 450. Ty farmisz od 100 k w górę, ja od 500 k w górę (gdybym miał od 100 k farmić, to pewnie też byłoby 600, może nawet więcej, ale trochę mi żal czasu).

      Hmm... oznaczasz idlaki na różowo i czerwono - Ty skanujesz z poziomu galaktyki i lecisz rewirowo? Po co? Przecież można przelecieć się po statystykach i każdego delikwenta przeskanować po kolei. I to tylko za pierwszym razem. Później skanujesz z poziomu wiadomości, zjeżdżając sobie w dół. Przeskanowanie idlaków z całego uni zajmuje mi 20 minut z zegarkiem w ręku. Problem tylko jeden - nie masz na tyle slotów w ulubionych, żeby to zmieścić, więc skany musisz powtarzać codziennie, żeby wiadomości się nie skasowały.

      Opowiedz natomiast coś więcej o tym 8 x enter, bo tej techniki nie znałem. Jest jakaś możliwość, żeby floty słały się automatycznie na coraz mniejszy zysk?

      Lwica jest boska :)
    • Tak brakuje mi slotów, ale już ci tego nie nagram. Nic się nie odświeża jak mam otwarty każdy cel w innej karcie a kursor ciągle na miejscu czerwonego iksa, trzymam enter, powiedzmy 2s, wysyłają się 4 ataki, klikam myszką i znowu trzymam enter i tak 25 razy, jak cele są blisko to starcza, jeśli trochę dalej to już brakuje i trzeba czekać zwykle pare sekund, ale jak przez gale to mija powiedzmy 15-20s zanim cokolwiek wróci

      Gdybym latał codziennie to miałbym te skany, dobry pomysł w sumie, ale latam średnio co 2 dni. Natomiast skanowanie po statystykach jest znowu nieefektywne bo planety są w różnych galach i znowu brakłoby mi slotów, a później jeszcze latać nei po kolei to byłby koszmar.

      Tak da się tak wysyłać a raczej się dało, jak wysłało flotę i nacisnałeś znowu enter to pisało coś w stylu: wysyłanie się nie powiodło, ale jak nacisnąłeś znowu to wysyłało i tak co 2 enter słał się atak, można też go było trzymać

    • O, ciekawe, to tego nie wiedziałem. A jak dostosowywałeś ilość sond w ataku do zmniejszającego się zysku? W ogóle i na 8 kk zysku leciało np. 800 k sond, na 2 kk zysku 800 k sond, na 500 k zysku 800 k sond i na 125 k zysku 800 k sond? To tłumaczyłoby po części trzymanie tak ogromnej liczby sond. Ja grzecznie rozwijam raport i klikam drugą falę w wiadomościach, po czym przechodzę do prawej karty i sondy mi się ustawiają same.

      Lwica jest boska :)
    • Antigame samo liczy ilość sond z tym ze na każdą kolejną falę w tym samym celu leci ich tyle samo. Czyli na 8kk leci 4x 1kk sond, na 2kk leci 3x250k sond. Uznałem że rozwijanie raportu to strata czasu i niepotrzebne tworzenie kolejnych kart. A sondy też się przydają do zwożenia surki. oraz żeby przewieźć dex. Mam nadzieję że je zostawią, przewiduję fuzję z Normą i Bellatrix więc to możliwe, ogólnie to powinien być standard, przecież farmienie botami bardzo łatwo rozpoznać.

      Krótka prezentacja - karty się otwierają po trzymaniu Ctrl+ klik myszką na te literkę A po prawej. Nic się nie wysyła przez tę aktualizację, ale wcześniej to mniej więcej tak wyglądało, po tym komunikacie "Start się nie powiódł. Flot nie może wystartować. Spróbuj ponownie później" trzeba wcisnąć enter czwarty raz wtedy flota się wyśle, za 5 razem znowu jest komunikat, ale za 6 wysyła 2 falę.
      szybkiplik.pl/ZfLG2kP6Fk

    • CzarnyPan napisał(a):

      Mam nadzieję że je zostawią, przewiduję fuzję z Normą i Bellatrix więc to możliwe, ogólnie to powinien być standard, przecież farmienie botami bardzo łatwo rozpoznać.
      Dodałbym jeszcze Pasiphae. No nie wiem czy tak prosto. Na Bellatrix wyrzucenie na perma głównego bota, który latał cały dzień flotami typu 8k sond, zajęło ponad pół roku.

      CzarnyPan napisał(a):

      Nic się nie wysyła przez tę aktualizację, ale wcześniej to mniej więcej tak wyglądało, po tym komunikacie "Start się nie powiódł. Flot nie może wystartować. Spróbuj ponownie później" trzeba wcisnąć enter czwarty raz wtedy flota się wyśle, za 5 razem znowu jest komunikat, ale za 6 wysyła 2 falę.
      A to akurat chyba jest bugusing.
      @Adanio @smoki @Kasia321 - czy taka technika wysyłania flot po kilka na raz jest dopuszczalna?

      Lwica jest boska :)
    • Takie boty specyficzne reagują, więc albo idzie je wyliczyć/zezłomować, albo zaburzyć ich pracę, i potem zgłosić mając dowody w postaci ich reakcji.

      Pytałem kiedyś Adanio na discordzie czy tak można to nie odpisał, choć wcześniej normalnie odpowiadał, więc pewnie sami nie mieli stanowiska.
      Zresztą idąc tym tokiem myślenia to samo słanie sond byłoby bugusingiem bo latają za 1 dexu od wersji 7

      Zresztą to już bez znaczenia bo już siętak nei da, inaczej bym tu nei pisał i nie podpowiadał ludziom którzy potem po fuzji mogliby mi kraść moje idlaki :D