Wersja 7.x - dyskusja

    • Hahohe napisał(a):

      A właściwie to jak ma działać w końcu to ograniczenie? Bo w ogóle nie rozumiem tego "top20 worldwide", tylko top20 będzie mogło się przenosić między uniami?
      Według założeń jeżeli lądujesz w top 20 wybranego uniwersum, nie będziesz mógł się tam przenieść.

      Worldwide - czyli na całym świecie :P





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Głównie w fuzjach PL było jedno docelowe.
      Zdarzyły się sytuacje że były dwa ale nie bywało to zachowane dla każdego z łączonych uniwersów.

      Bunny napisał(a):

      Ruda napisał(a):

      Według założeń jeżeli lądujesz w top 20 wybranego uniwersum, nie będziesz mógł się tam przenieść.

      Worldwide - czyli na całym świecie :P
      czyli ja mając konto na u Fenrir 540kk pkt moglbym się przenieść na Libre ładując w top40 jeżeli te unie nie będą połączone?
      Teoretycznie tak.

      edes napisał(a):

      Konto które mi jutro zniknie z uni dalej będzie dostępne w lobby?
      Co jeśli się na nie zaloguje a kordy będą zajęte?
      Powinno nadal widnieć w lobby. Gdy będą zajęte przeniesie Cie po prostu na te które są wolne ;p





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Apofis napisał(a):

      Te 90 dni to będzie liczone od dziś czy już wcześniej jeśli konto na dzień dzisiejszy ma już ponad 90 dni nie aktywności? @Ruda
      A jak myślisz, że to zostanie zrobione

      Select acc_id from ACCOUNTS a where a.last_acc > SYSDATE - 90

      :P uruchamiane codziennie przy starcie serwera

      Odp. Tak, liczy się przekroczenie limitu w dniu dzisiejszym. Czyli jak ktoś nie wie o tym i jutro wróci po przerwie - to się może zdziwić :D

      EDIT2: :D przeczucie mnie nie myli - wiem jak GF potrafi wszystko spartolić, wiem także, jak zrobią niektórze rzeczy słabi programiści.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez cokolwiek ().

    • Apofis napisał(a):

      Te 90 dni to będzie liczone od dziś czy już wcześniej jeśli konto na dzień dzisiejszy ma już ponad 90 dni nie aktywności? @Ruda
      Posiłkując się odpowiedzią GA z ogame.en: The 90 day clock for inactive v-mode accounts starts today. klik
      Czyli zegar odlicza czas nieaktywności od dzisiaj.

      //Art: Nieaktywność liczy się od ostatniego zalogowania.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Hahohe napisał(a):

      wampek napisał(a):

      A opisano gdzieś mechanizm powrotu? Np. kwestię zajętych pozycji...
      Nie wymagasz za wiele? Od dobrych 10 lat oficjalne FAQ i poradniki nie są aktualizowane, a ty chciałbyś, żeby uwzględniono w nich nowe funkcje. XD
      Chyba sam nie wiesz co mówisz, zanim rzucisz takimi tekstami to radze zajrzeć do działu FAQ FAQ - najczęściej zadawane pytania. Jeżeli wiesz gdzie on w ogóle jest. Jest kilka nowych tematów opisujących chociażby działanie Rynku czy nowe Klasy, czy wg Ciebie nie są to nowe funkcje? Ruda przed chwila wstawiła FAQ dotyczące przyszłej funkcji cmentarzyska, nadal za mało? To powiedz czego jeszcze oczekujesz? Większość FAQ jest uaktualniana jeżeli ktoś zauważy jakieś braki lub zmiany. Ale skoro Ty widzisz tyle rażących błędów to może sam pozgłaszasz je w odpowiednim temacie? Od razu Ci go podam abyś nie musiał szukać: Błędy w FAQ i poradnikach. No chyba, że to ja wymagam za wiele ;)
      Jestem i mnie nie ma ^^
    • Co do FAQ - nie raz pisałem - ludzie FAQ nie czytają (czy to starych czy nowych - wystarczy popatrzeć na np Klasy - ile ma odsłon) - a potem zadają głupie pytania, które są opisane właśnie w FAQ. Ale na to niestety nic się nie poradzi - takie teraz pokolenie - pyta i oczekuje natychmiastowej odpowiedzi - zamiast najpierw spróbować samemu poszukać. Inna sprawa, że jak pyta to i tak dobrze - gorzej jak nie wie, ale nie zapyta lepszych - tylko trwa w swojej niewiedzy / głupocie.

      Ale i tak - powinno być częściej odsyłanie do FAQ - tak, aby budować popularność tej metody przekazywania wiedzy. A przy okazji - jest to także sposób na docenienie pracy Rudej.
    • Damaon napisał(a):

      No ale gdyby nie zadawali tych głupich pytań, Ty też nie miałbyś specjalnie nic do roboty ;) A tak zawsze możesz takiemu łopatologicznie wypunktować o co chodzi i w ogóle.

      Te dwa zdania w sumie mogłem ująć w sześciu słowach.

      Albo wcale nie komentować, bo post kasai był raczej dość dosadny :)
      Spokojnie, ja tylko do niedzieli :P wtedy aktywuje się kasacja ostatnich kont. A leszczom także ktoś musi pomagać - inaczej muniek nie wiedziałby o locie na stacjonuj.

      PS. A ostatnio znalazłem jak wygląda temat bez mojej odpowiedzi:
      Jaki limit dzienny / tygodniowy itemów z expów ?

      1. Pytający specjalista nie zna podstaw gry.
      2. Pierwsza odpowiedź nieprawidłowa.
      3. Nikt jej nie potwierdza.
      4. Druga odpowiedź, zaprzeczająca pierwszej - i cud - ludzie myślą, że prawidłowa.

      A jaka jest prawda - inna niż pierwsza i inna niż druga odpowiedź - ale tacy to specjaliści na forum ...
      (oczywiście ten temat to raczej wyjątek - bo wiele innych jest ok - i ktoś dostaje prawidłową odpowiedź)
    • Ja tam ogólnie doceniam prace członków Teamu (prawie wszystkich), ale jak Ruda już dodała taki temat do FAQ, to mogła dać tutaj o tym wzmiankę... w momencie jak zadawałem pytanie to nic takiego nie istniało. Wracając do mechanizmu cmentarza...dobrze zrozumiałem, że 2 miesięczny "urlop" załatwia nam darmowe przenosiny na dowolny serwer (pod warunkiem, że nie jesteśmy w Top 20)?
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Ograniczenie top 20 odnosi się do wybranego przez Ciebie docelowego uniwersum:

      Transfer limitations:


      • You can’t transfer to servers that aren’t above a certain age.
      • If you would land within the top 20 on a server, you can’t transfer to it.
      • If you’d land within the top 20 on every possible server, you can choose all servers again (Basically: you always have at least 1 server you can transfer to).

      Oryginalny link: board.en.ogame.gameforge.com/i…d/820397-31-08-nl-merges/





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • wampek napisał(a):

      Ja tam ogólnie doceniam prace członków Teamu (prawie wszystkich), ale jak Ruda już dodała taki temat do FAQ, to mogła dać tutaj o tym wzmiankę... w momencie jak zadawałem pytanie to nic takiego nie istniało. Wracając do mechanizmu cmentarza...dobrze zrozumiałem, że 2 miesięczny "urlop" załatwia nam darmowe przenosiny na dowolny serwer (pod warunkiem, że nie jesteśmy w Top 20)?
      Tak. Pamiętaj jednak, że żeby konto się nie skasowało musi mieć zakupioną antymaterię lub wykupionego oficera.

      Edit; no i obowiązuje zasada top20 opisana wyżej przez ruda^^
      Jestem i mnie nie ma ^^
    • Damaon napisał(a):

      wampek napisał(a):

      jak Ruda już dodała taki temat do FAQ, to mogła dać tutaj o tym wzmiankę
      Ustawiłem sobie ten link jako jedyny do tego forum w zakładce i jestem ze wszystkim na bieżąco ;)
      Nie należę do osób czytających każdy możliwy nowy post na forum... poustawianie sobie powiadomień na konkretne interesujące nas działy to lepsze rozwiązanie.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • kasai napisał(a):

      wampek napisał(a):

      Ja tam ogólnie doceniam prace członków Teamu (prawie wszystkich), ale jak Ruda już dodała taki temat do FAQ, to mogła dać tutaj o tym wzmiankę... w momencie jak zadawałem pytanie to nic takiego nie istniało. Wracając do mechanizmu cmentarza...dobrze zrozumiałem, że 2 miesięczny "urlop" załatwia nam darmowe przenosiny na dowolny serwer (pod warunkiem, że nie jesteśmy w Top 20)?
      Tak. Pamiętaj jednak, że żeby konto się nie skasowało musi mieć zakupioną antymaterię lub wykupionego oficera.
      Edit; no i obowiązuje zasada top20 opisana wyżej przez ruda^^
      No to nieźle 2 miesiące w plecy w zamian za darmowe przenosiny na inne uni zamiast wydać anty. Alternatywa jest. :D Niektórym to pasuje.
    • Apofis napisał(a):

      kasai napisał(a):

      wampek napisał(a):

      Ja tam ogólnie doceniam prace członków Teamu (prawie wszystkich), ale jak Ruda już dodała taki temat do FAQ, to mogła dać tutaj o tym wzmiankę... w momencie jak zadawałem pytanie to nic takiego nie istniało. Wracając do mechanizmu cmentarza...dobrze zrozumiałem, że 2 miesięczny "urlop" załatwia nam darmowe przenosiny na dowolny serwer (pod warunkiem, że nie jesteśmy w Top 20)?
      Tak. Pamiętaj jednak, że żeby konto się nie skasowało musi mieć zakupioną antymaterię lub wykupionego oficera.Edit; no i obowiązuje zasada top20 opisana wyżej przez ruda^^
      No to nieźle 2 miesiące w plecy w zamian za darmowe przenosiny na inne uni zamiast wydać anty. Alternatywa jest. :D Niektórym to pasuje.
      Raz na jakiś czas robię sobie takie "przerwy" w grze... ile w końcu można siedzieć nad cyferkami ;)
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • wampek napisał(a):

      Nie należę do osób czytających każdy możliwy nowy post na forum... poustawianie sobie powiadomień na konkretne interesujące nas działy to lepsze rozwiązanie.
      Nie czytam wszystkich. Wybieram te, które mnie interesują i klikam (dla reszty) "oznacz jako przeczytane". W ten sposób dowiedziałem się prędko o nowym FAQ.
      Dobra, nie ma co drążyć. Miłej nocki tam ;)
    • Art napisał(a):

      Mam dla Was kolejne informacje w zakresie serwera nieaktywnych.
      Zostanie on na początku uruchomiony wyłącznie w trzech krajach: DE/EN/ES
      Skrypt będzie przenosił maks. 100 kont dziennie (o 3 rano).

      Jeśli proces będzie odbywał się bez problemów, skrypt zostanie aktywowany dla wszystkich Universów we wszystkich krajach.


      W sumie ciężko to jakoś skomentować xD
    • Ruda napisał(a):

      Ograniczenie top 20 odnosi się do wybranego przez Ciebie docelowego uniwersum:

      Transfer limitations:


      • You can’t transfer to servers that aren’t above a certain age.
      • If you would land within the top 20 on a server, you can’t transfer to it.
      • If you’d land within the top 20 on every possible server, you can choose all servers again (Basically: you always have at least 1 server you can transfer to).

      Oryginalny link: board.en.ogame.gameforge.com/i…d/820397-31-08-nl-merges/

      Poprawcie mnie jeśli źle to tłumaczę i rozumiem.

      Jeśli wracam z cmentarzyska i jestem w top20 wybranego uniwersum, to nie mogę do niego trafić i muszę wybrać te, gdzie nie będę w top20, ale jeśli mam na tyle dużo pkt, że jestem w top 20 na każdym uniwersum, to wtedy mogę wybrać którekolwiek uniwersum, o ile jest wystarczająco stare, czyli minimum 3 miesiące?
      Czyli wystarczająco silny gracz jak i ci słabi mogą latać gdzie chcą?