Wersja 7.x - dyskusja

    • smoki napisał(a):

      Witajcie

      Już jutro, 11.11.2020 o godzinie 13:00, na serwery trafi aktualizacja gry do wersji 7.5.2

      Dziennik zamian:

      Banery Happy Hour pojawią się w momencie rozpoczęcia promocji, nie wcześniej.
      Automatycznie odnawiane dopalacze surowców są usuwane z ekwipunku.

      Konta w trybie urlopu, które nie będą aktywne przez 90 dni, zostaną automatycznie przeniesione na "serwery przechowalnie" *

      *Oczywiście nadal obowiązują zasady automatycznej kasacji kont nieaktywnych.

      :bdb:

      @Art, @smoki dziękujemy za ten miły gest. Wiem, że zadałbym złe pytanie, gdybym zagadnął o ukrócenie wiszenia kont aktywnych tylko przez kilka dni od założenia, więc ujmę to inaczej - generalnie mówiąc za siebie. Miałem okazję ze dwa lub trzy razy napomknąć o mojej zachciance, aby z serwerów znikały również idlaki ze słabym eko. Nie mnie wyznaczać granicę jaka , średnia Km, Kk i Ed planet mogłaby zostać na dłużej (na pewno nie zawyżona, ani zaniżona, bo i nieco słabsze, czasem rzadziej skanowane kordy okazują się być również dobrymi farmami), ale wiem że kilka osób na forum na pewno również dałoby Wam i GF dobry feedback za taką zmianę. Nie pytam czy to się da zrobić, bo wiem, że da. Pytam czy można to popchnąć do GmbH bez mojej błazenady w dziale propozycji. Byłbym wdzięczny za drobną inicjatywę.
    • Damaon napisał(a):

      Nie mnie wyznaczać granicę jaka , średnia Km, Kk i Ed planet mogłaby zostać na dłużej (na pewno nie zawyżona, ani zaniżona, bo i nieco słabsze, czasem rzadziej skanowane kordy okazują się być również dobrymi farmami), ale wiem że kilka osób na forum na pewno również dałoby Wam i GF dobry feedback za taką zmianę.
      IMO konta przykladowo na Librze ponizej rankingu top 3500 nie sa warte skanowania. Ale to tylko taka moja subtelna ocena sytuacji w zaleznosci od danego uni.
    • Ty, jak i każdy gracz, który lubi sobie pofarmić, wie że bez względu na speed eko, farmy które nie wykazują przynajmniej 1kk, w ogóle nie wchodzą w grę. Wiem, że drzesz mocno koty z Muńkiem ostatnio, ale pomijając zwadę, dobrze ujął to - wywalić śmieci. Każda propozycja regulująca mechanizm usuwania jest dobra jeśli ma sens na dłuższą metę. Może i 3,5k jest dobrym wyjściem. Ja myślałem o tym, żeby regulował go "sprawdzacz" średniej średnich eko (tych z podglądu imperium). Na przykład (KmØ31+KkØ25+EdØ27)/3=27,6(6)≈27. Moim zdaniem ten próg powinien wynosić właśnie tyle, ale nie chcę lobbować progu, tym samym spychając Twój pomysł na bok, bo nie uważam żebym miał być ojcem chrzestnym tej zmiany. Zależy mi tylko na tym, żeby wywalić śmieci. Nieważne jak.

      A, właśnie... Kolejną kwestią jest regulamin gry. To wpłynęłoby na jutrzejszą aktualizację i w sumie o tyle mogłoby się dla programistów wydać łatwiejsze, że podczepiliby naszą inicjatywę pod tą obecną zmianę. Skoro wymyślili jakąś tam komendę '<-remove#after#7776000~stat_u_>', to mogliby w to wcisnąć dodatkowe ~#and~stat_i_if#eko#równa#sie#iksigrekzet. Tak to widzę.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Damaon ().

    • Latam od lat na idlaki. W koncu na idlakach swoje konto zbudowalem. I szczerze napisac moge, ze prog farmienia idlakow zalezy od indywidualnosci. Sa gracze co ponizej 2kk na idlaku lezy to szukaja dalej. Ja, tak jak wspomniales, prog minimalny mam 1kk. Reszte pomine coby innych za wiele nie uczyc i nie stali sie dla mnie konkurencja :P
    • Muniek napisał(a):

      Próg idlaków zalezy tylko od tego jakie idlaki są na uni.
      Muniek, pisząc posta z cytatem nie chodziło mi o to żebyśmy się licytowali kto się lepiej zna na idlakach, tylko o to, żeby zrobiono to samo z kontami, które równie szybko rezygnowały z gry, jak je zaczynały. A te są wszędzie takie same. Ufam, że gdyby GF miało zabrać się za poprawkę w skrypcie, bez naszej pomocy rozkminiliby jak takich kont się pozbyć. A i nieważny jest sam próg - ważne żeby dolna granica była w miarę elastyczna dla wszystkich speedów. Sztywny mechanizm ma duże znaczenie dla dalszych fuzji, a tak jak napisałem wyżej, nawet przeciętne farmy potrafią dać 1kk+. Moje Ø27 i tak jest delikatnie zawyżone.

      To jest kwestia dyskusyjna. W tej kwestii nie mamy jednak za bardzo o czym dyskutować, bo jeszcze nie weszła ledwo zgłoszona poprawka.
    • sr-pl-154-780ea4e2e5e18742c81722d4b13a7b305e9eb9ef

      Konto mające 5.284 punkty, kopalnie 17/16/14, zysku prawie 2 kk na jeden strzał. Bardzo grzecznie proszę, odstosunkujcie się od idlaków. Aż tyle miejsca nie potrzeba.

      Albo niech ten skrypt ucina konta np. do 30 punktów, czyli stworzone za mniej niż 30 k surowców albo coś w tym stylu. 31 k to magazyn metalu 1 + 2 + 3 + 4 + 5, czyli teoretyczna szansa na dźwignięcie 255 k metalu + 10 k kryształu. Sam na Bellatrix latam po 200 k przy idlakach. Widziałem ataki po znacznie mniej (ok. 8k sond, czyli 72-80 k zysku), ale to atakował gracz, który następnie został zbanowany, bo potrafił tak latać 8 godzin z rzędu, no ale nie wykluczam, że ktoś ma niższy próg zysku.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Konto mające 5.284 punkty, kopalnie 17/16/14, zysku prawie 2 kk na jeden strzał. Bardzo grzecznie proszę, odstosunkujcie się od idlaków. Aż tyle miejsca nie potrzeba.
      Nie no, ja się zgadzam z tym, że spora większość idlaków jest na urlopach i po przemyśleniu swojej reakcji na dzisiejsze info, doszedłem do wniosku, że GF chyba na tym się przede wszystkim skupiało. Faktem jest, że miejsca się sporo zluzuje, jednak chodzi tu o czasochłonne oglądanie kilkuset raportów szpiegowskich. Nawet z AGR usuwanie spamu z eko, w którym kopalnie są na żenująco słabe, jest upierdliwe. I tylko o to chodzi.

      No ale ok, Twoje spojrzenie też rozumiem, nie można mieć wszystkiego. Cieszę się bardzo, że i tak zrobią dużo - o sporo wiele ważniejszą rzecz :)
    • Zapominacie, że zdarzają się idlaki z moonem, nawet te ze słabą punkacją - i taki idlak może zostać wykorzystany także w innym celu. Jasne, odkąd jest skan na pozycje 16 to już nie ma takiej mocnej potrzeby - ale lot na pza dla słabego idlaka (gdzie nie ma obrony, nikt się nie zaloguje, aby powstała obrona i pz) - często jest wykorzystywana przez graczy. Tak więc nie patrzcie tylko i wyłącznie na farmienie ... choć oczywiste jest, że każdy by wolał więcej przestrzeni do życia ...

      PS. To może, skoro już tak GF się bierze za usuwanie śmieci - to wreszcie ktoś pomyśli i przestanie tworzyć nowe uni z 7+ galaktykami :D przeciez po dwóch miesiącach i tak zostaje max 30 osób aktywnie grających i max 50 ekonomów logujących się dwa razy dziennie. I tyle. A potem co tydzien coraz mniej ...

      Na jednym z ostatnich uni w miesiąc awansowałem ok 30 miejsc ... będąc na urlopie przez cały czas. I tylko jeden skok to przez ban dla gracza - pozostałe - zwykłe kasacje kont wyżej w rankingu.
    • Damaon napisał(a):

      Nawet z AGR usuwanie spamu z eko, w którym kopalnie są na żenująco słabe, jest upierdliwe.
      Skany to pikuś. Ustawiasz tabelę po "loot" i ogień. Skasuj sobie ze 2-3 k RW przy farmingu sondami. Mam ustawione na 50 wiadomości (to chyba max) i muszę wtedy kliknąć 40-60 razy i drugie 40-60 razy przy powrotach. Tylko że powroty ładują się niemal momentalnie, a na RW czasami po 3-4 sekundy trzeba czekać. Ze 4 minuty w grze na... czyszczenie niepotrzebnych wiadomości.

      Lwica jest boska :)
    • Chodzi mi o to, że gdy ustawię kolejność wg. czasu, to mogę przewijać kolejno 1, 2, 3. Inaczej to nie działa. W momencie gdy usunę taką słabą farmę z podglądu raportu, ładuje mi stronę od nowa i muszę zaczynać od nowa. To nie jest fajne, gdy ma się kilkaset farm do przejrzenia i uni jest w miarę młode (jak Quasar), gdzie niemal codziennie farmy znikają. Lubię mieć stałą bazę farm. Być może lepiej byłoby gdyby ułatwili to w ten właśnie sposób, żeby raporty szpiegowskie działały na przykład tak, że oznaczasz fajką zbędne rs, jak leci i potem klikasz jeden button "usuń zaznaczone" - tak żeby działało to nawet w wersji stockowej, bez dodatków.

      Ochłonąłem. Mimo że reakcja na mój post poszła na plus, nie mam oczekiwań żeby to ruszono. No ale miło by było, enyłej.
    • Hmm... ja to robiłem tak, że najpierw skanowałem wszystko, później (np. po 200 skanach) wchodziłem w raporty, przewijałem do końca. Usuwałem niepotrzebne, cofając się strona za stroną do 1, przechodziłem do kosza, opróżniałem kosz. Miałem same potrzebne farmy, więc atakowałem i kasowałem raporty. Na koniec miałem dobre skany pustych farm. Przywracałem wszystkie. Całe 200 nadaje się do zeskanowania z poziomu raportów następnego dnia i na tym można poprzestać.

      Ale być może ktoś nie będzie chciał skończyć farmingu. Może więc (np. z poziomu statystyk lub galaktyki) zeskanować następne 200 i powtórzyć proces. Jedyna różnica polega na tym, że nie przejdzie automatycznie do ostatniej strony, bo tam będą przywrócone raporty, tylko musi znaleźć koniec "starych" i początek "nowych" skanów, ale to generalnie chwila.

      Lwica jest boska :)
    • To jest właśnie sedno sprawy. Póki co, otwieram osobno stronę, w której oglądam podglądy raportów i osobno tą, na której je kasuję. Muszę jechać od końca żeby mi nie cofało (bo cofa również w podglądzie jadąc od początku). Pogmatwane. Da się, ale sam człowiek musiał do tego dojść i po dłuższym czasie to się nudzi. Zwłaszcza gdy popełnię drobny błąd, całość mi się miesza i się odechciewa.

      Opcji rozwiązań jest masa. Choćby oznaczanie nicków kolorami. Wtedy w ogóle wszystko byłoby jasne.

      Szkoda że nie ma już ognitera, na którym można było odcedzić idlaków - i tych świeżych i tych stabilnych, co nie znikały. Na Eridanusie co rano miewałem na starcie przynajmniej kilka 2kk+.
    • I am back napisał(a):

      Dokladnie. Co 5 minut bo topowy flociarz wbije Ci w uklad, postawi telepa za anty i bedzie probowal strzelic flote, ktora od rana stoi na bfs a Ty pokazujesz wszem i wobec, ze akta nie gasnie.
      Lolek raczej pisał o odświeżaniu co 90 dni tych urlopowiczów :D choć i tak teraz odświeżasz co 30 dni, więc żadna to różnica. Jedyny problem będą miały ule zbudowane w układzie z obcym urlopowiczem - ale kto tak buduje to sam sobie winien - więc żaden problem. Nikt ogarnięty na tym ula nie straci, tego można być pewnym.
    • cokolwiek napisał(a):

      Jedyny problem będą miały ule zbudowane w układzie z obcym urlopowiczem - ale kto tak buduje to sam sobie winien - więc żaden problem.
      Sam mam takie dwa :) Zbudowane dość dawno temu, oparte na pewności, że urlopowicz ma antymaterię. Nie, żeby aktualnie były jakoś mocno potrzebne, ale kiedyś była na nie moda.

      Nie wiem, dlaczego uważasz, że to był jakiś błąd, skoro rolę straciły wskutek zmiany zasad gry i wprowadzeniu funkcji przeniesienia urlopujących się nieaktywnych kont na inny serwer.

      Lwica jest boska :)
    • cokolwiek napisał(a):

      Jedyny problem będą miały ule zbudowane w układzie z obcym urlopowiczem - ale kto tak buduje to sam sobie winien - więc żaden problem. Nikt ogarnięty na tym ula nie straci, tego można być pewnym.
      Widzisz, potwierdziles tylko regule, ze kazdy topowy flociarz musi miec siatke multikont do tego by sobie zrobic ul do bezpiecznych fs-ow. Ale kazdy topowy gracz uwaza sie przeciez za krystalicznego gracza :)
    • I am back napisał(a):

      cokolwiek napisał(a):

      Jedyny problem będą miały ule zbudowane w układzie z obcym urlopowiczem - ale kto tak buduje to sam sobie winien - więc żaden problem. Nikt ogarnięty na tym ula nie straci, tego można być pewnym.
      Widzisz, potwierdziles tylko regule, ze kazdy topowy flociarz musi miec siatke multikont do tego by sobie zrobic ul do bezpiecznych fs-ow. Ale kazdy topowy gracz uwaza sie przeciez za krystalicznego gracza :)
      To ja sie zapytam, skoro wiesz lepiej od autora co autor miał na myśli - konkretnie - GDZIE TAM NAPISAŁEM.

      Jak nie odróżniasz obcego urlopowicza od znajomego, co pełni rolę zapychacza, a następnie ich obu od multikonta ...Chcesz mieć bezpieczny ul i potrzebujesz zapychacza to piszesz do znajomego co nie gra na uni, on wbija na konto, szybkie astro - i masz zapychacza. I potem tylko przypominać mu co miesiąc aby kliknął ... A ty jakieś multikonta wymyślasz ...

      Nie twierdzę, że nie ma multikont jako zapychaczy - ale to raczej u graczy, co raz na kwartał wiszą na banie. Bo im rybka, jedną pushówkę poświęcą.

      Tak czy inaczej - nowa zasada raczej nic nie zmieni w ulach - jedynie zrobi więcej miejsca. Dzięki niej mogą także powstać puste układy - a więc dobre miejsca na ul. Ale dla już istniejących uli zagrożeniem jest fuzja - a nie redukcja urlopowiczów.