Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • I am back napisał(a):

      @Ruda nie zmienia to faktu, ze ekspy Was bardzo wzmocnily...
      Zgadza się Kamilu. Wykorzystaliśmy ten event i udało się trochę zarobić.
      Nie wymagało to grama skilla. Wymagało dużo poświęconego czasu i gry bez u. My, oraz Avi i Szan z Wojmiłków znaleźliśmy w sobie na to siłę. Większość wolała płakać, że gra bez u daję przewagę. I kupa kasy wydana na konta, się dewaluuje. Albo stawianie domków już nie predestynuje do zajmowania miejsc w topce To oczywiście nie przytyk do Ciebie.

      Oczywiście ten event był przegięty. Prowadził do sytuacji, w której, mało kto robił coś poza expami.
      Sam w sobie nie był złym pomysłem. Szkoda trochę, że nie wprowadzono sensownego limitu na pz z piratów. Dla starych uni np na poziomie 1kkk Lub 500kk.
      Wtedy nadal promowało by to aktywnych graczy, kosztem urlopków, ale nie demolowałoby rozgrywki.



      El Baaboollo napisał(a):



      Od stycznia ta gra promowała odkrywców a nie tych, którzy grają aktywnie złomując innych.

      Już nawet nie wspomnę o tym ile kasy straciło GF na tym błędzie (bo ja postrzegam to jako błąd a raczej strzał w stopę).
      Ale jak się rozdaje surowce na ekspedycjach a potem ogłasza opcję kupienia ich w pakietach to nie mam pytań.

      Nikt nie daje czegoś za darmo a potem nie próbuje tego samego sprzedać bo wiadomo że za dużo chętnych nie będzie.

      Gdyby,
      Zamiast tej sytuacji z odkrywcą i piratami zdarzyło się że dla zbieracza np. na planecie z temp. 160 i 160 polami wydobycie byłoby sto razy większe niż normalnie to wszyscy pokasowaliby planety i szukali właśnie takich parametrów.

      Odkrywca byłby wtedy nieopłacalny bo ja jako zbieracz miałbym zamiast 15 milionów metalu dziennie 1,5 miliarda. I tak razy 10 planet.

      Gra zdecydowanie promowała wtedy aktywną grę. Wystarczy sprawdzić, że rośli wtedy ludzie grający bez urlopu. Urlopki nie.
      A że jedynym co się właściwie opłacało były expy, to już wina przegiętej formuły. I tu pełna zgoda. Gdyby to w tej formie trwało nadal, gra stałaby się kompletnie nie grywalna.

      Co do GF, to myślę, że mieli to dobrze policzone :D Ilości anty wydane na skracanie produkcji, były przypuszczam wielokrotnie większe, niż kiedykolwiek wcześniej.
      Tak jak pisałem wyżej. Gdyby był sensowny limit pzta, ten event byłby bardzo dobrym pomysłem. Nie powodowałoby to efektu kuli śnieżnej, a dawało stały bonus dla aktywnych.

      Nie miałbyś na zbieraczu żadnych zysków po błędach z wydobyciem, gdyż przecież Ty też byłeś Odkrywcą :)



      "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

      WINTER
    • Starrk napisał(a):

      Ale GF nie straciło nic kasy, tylko właśnie doiło odkrywców na skracaczach i skracaniu
      A teraz doi kolejny raz.

      a) na tych, co chcą dorównać topce (gonić ich) - muszą się wspomagać anty, w ten czy inny sposób
      b) na napuchniętych flotach odkrywcy - niski dochód (bo nie ma kogo złomować), fsy drogie, loty z daleka drogie - potrzeba anty aby to działało. Przenosiny planet, wymiana zasobów, zmiana klasy na generała - to wszystko możesz mieć - wystarczy kupić trochę anty.

      I tak trzymać :)
    • Przez 100 stron w tym temacie była dyskusja:
      • jak wysyłać ekspedycje
      • kiedy wysyłać i jakie
      • lepiej wysyłać siedząc w kuchni czy na balkonie
      • w swetrze czy w samych gaciach


      Nikt nie napisał ani jednego pomysłu jak to naprawić, gdy mleko się już rozlało.

      To jest dopiero śmieszne :E


      Zgadzam się z Tobą AmstelL że to nie był wcale zły pomysł - wprowadzenie klas nowych statków itd.
      Dobrze to urozmaiciło grę bo wcześniej nic się nie działo - te same taktyki, te same obrazki, stateczki i budowle. Nuda razy pińcet.

      Szkoda, że jest po ptokach i sytuacja jest już nie do naprawienia.
    • @El Baaboollo

      To, jak można naprawić to każdy wiedział - ograniczenie przez limit bitwy albo zmiana zasad klas. Tylko co z tego - skoro tym zarządzało GF - a nie gracze. Więc gracze pisali o tym, jak wysyłać expy, aby był zysk - bo to od nich zależało.
      A teraz - cóż, przecież nie odbierzesz graczom kont. Nie usuniesz flot. Kto zyskał - ten ma. A że zysk był proporcjonalny do wielkości floty - to topka zyskała dużo więcej. I odskoczyła tak, że tylko kolejny taki bug może im zaszkodzić (ew. fuzja - ale to tylko zmniejszenie liczby flot - bo problem ten sam). I też nie ma sensu o tym pisać, bo także nic z tym nie możesz zrobić, jako gracz.

      Możesz zacząć grać na nowym uni, tam teoretycznie szanse każdy ma jednakowe. I zobaczysz, jak tam się gra. Może to ci będzie bardziej odpowiadać - bo przynajmniej przez jakiś czas nie spotkasz flot napuchniętych na piratach. Za to spotkasz floty z pushu, pushu złomowego, botów i kupione za anty - więc zabawa przednia :)

      PS. A Rusek będzie top1 world do 2050, mimo wiecznego urlopu :D (chyba, że nowy bug będzie równie zyskowny).
    • Ruda napisał(a):

      Do ekspedycji podeszłam z 270 mln punktów, obecnie mam tyle co podałeś. Przeanalizuj dokładnie statystki a dopiero potem przedstawiaj je innym, bo po prostu kłamiesz Niektórzy na innych uniwersach dorobili się dużo większej floty na ekspedycjach i przy nich wypadam po prostu jak biedak.
      o tuż to, nie ujmując gracji WINTER ale na tle innych uni to bieda aż piszczy :)
      Shadow Company


      Atakujemy nie dla tego że jesteśmy silni tylko że przeciwnik prowokuje swą słabością
    • AmstelL napisał(a):

      się trochę zarobić.
      ładne mi trochę hahaa przeskok dziesiątki i setki mln pkt a topka miliardy

      Jak my teraz mamy gonić resztę? nie da się. Musieli by dać teraz reszcie taką możliwość dla zbieracza, ale wiadomo, że tak nie będzie. Trudno trzeba grać swoje i liczyć na.... nie wiem na co/ ; data-verified= "> :E
      r

      Ruda napisał(a):

      Każdy z nas wie jak bardzo Odkrywca rozwalił rozgrywkę na uniwersach, teraz się pozmieniało ale floty i punkty pozostały.
      Tylko, że wam to pasowało bo robiliście pkt i nie chcieliście tego zmieniać, admini grający mieli to gdzieś nie odzywali się i siedzieli cicho bo robili pkt i to celowe działanie żeby się nachapać.

      Wiedzieliście i nic nie zrobiliście w tym temacie, żeby to zatrzymać.

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Apofis ().

    • Apofis napisał(a):

      Tylko, że wam to pasowało bo robiliście pkt i nie chcieliście tego zmieniać, admini grający mieli to gdzieś nie odzywali się i siedzieli cicho bo robili pkt i to celowe działanie żeby się nachapać.
      Wiedzieliście i nic nie zrobiliście w tym temacie, żeby to zatrzymać.
      Z administracji tej gry tylko @Toadie gra aktywnie i jest Zbieraczem, więc co to za argument?
      Nie my decydujemy o takich sprawach, jak już wspomniał o tym @Starrk.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • @Starrk wystarczyło zatrzymać to tak samo jak klonowanie surowców, które dość szybko zostało skorygowane. A w przypadku odkrywcy ciągnęło się to miesiącami. To coś chyba nie tak tu było. Nie wierze, że się nie dało.

      @Ruda sama pisałaś, że napuchłaś z pkt więc nie gadaj, że nie zyskałaś Ty i inni bo w to nie uwierzę akurat.


      Ruda napisał(a):

      Niektórzy na innych uniwersach dorobili się dużo większej floty na ekspedycjach i przy nich wypadam po prostu jak biedak.

      I am back napisał(a):

      @Ruda nie zmienia to faktu, ze ekspy Was bardzo wzmocnily...

      Ruda napisał(a):

      Owszem, ale nie zgodzę się że mam być za to piętnowana skoro zostało to umożliwione w grze.
      Sama się przyznałaś a teraz odwracasz kota ogonem. :quasi: Bujać to my ale nie nas. :ocb:
    • Apofis napisał(a):

      @Starrk wystarczyło zatrzymać to tak samo jak klonowanie surowców, które dość szybko zostało skorygowane. A w przypadku odkrywcy ciągnęło się to miesiącami. To coś chyba nie tak tu było. Nie wierze, że się nie dało.

      @Ruda sama pisałaś, że napuchłaś z pkt więc nie gadaj, że nie zyskałaś Ty i inni bo w to nie uwierzę akurat.


      Ruda napisał(a):

      Niektórzy na innych uniwersach dorobili się dużo większej floty na ekspedycjach i przy nich wypadam po prostu jak biedak.

      I am back napisał(a):

      @Ruda nie zmienia to faktu, ze ekspy Was bardzo wzmocnily...

      Ruda napisał(a):

      Owszem, ale nie zgodzę się że mam być za to piętnowana skoro zostało to umożliwione w grze.
      Sama się przyznałaś a teraz odwracasz kota ogonem. :quasi: Bujać to my ale nie nas. :ocb:
      Ale ja nigdzie nie zaprzeczyłam że nie zarobiłam. A co miałam nie latać i nie orać piratów, bo jestem w teamie?
      Miałam czekać z myślą a może naprawią? I patrzeć jak rosną inni. No spoko. Skorzystałam z ekspedycji tak samo jak korzystali ci którzy grali na odkrywcy i tyle.
      Nie do końca rozumiem co miałam zrobić Twoim zdaniem. Wszystkie społeczności raportowały o zmianach w Odkrywcy i na tym nasza rola się kończy.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • przestanie płakać dobrze jest
      teraz wiele flot ma peryblemy z dexem przez co chętniej dają wysokie przeliczniki dzięki temu nie trzeba wydawać na handlarza
      wałkujecie tych piratów i wałkujecie a tu są inne problemy jak np dla czego tak mało pz z anty było :)
      Shadow Company


      Atakujemy nie dla tego że jesteśmy silni tylko że przeciwnik prowokuje swą słabością
    • Starrk napisał(a):

      y o niebie my o chlebie. Jeżeli masz zażalenia to kieruj je do Gameforge, nie do obsługi forum społeczności pl. W polskim dziale team nie widzę takiej roli jak, "obsługa tech
      @Starrk no podobno zgłaszane było i widać tego efekty gry tylu miesięcy, więc co by to dało? Moim zdaniem zamiecione pod dywan i tyle. Ty się też sam nachapałeś pkt więc ci to lata teraz.

      Szerokości i wytrwałości dla tych co im się chce jeszcze grać po czymś takim, bo sporo dobrych graczy odeszło z tego powodu i dobrych flociarzy.

      @Ruda Ty masz alzheimera? Zaprzeczałaś post wyżej

      ; data-verified= "> No jakoś z klonowaniem poszło szybko a tu miesiące to jaka była tego przyczyna? poznajmy fakty? podzielcie się tą zwłoką czasu? Why?

      Wiadomo topki flot się nie gdy nie dogoni czy przed odkrywcą czy po napuchnięciu, a co do reszty czas ich zweryfikuje, już niektórzy pseudo flociarze napuchnięci padają po mało także czas zweryfikuje wszystko Powodzenia :] wszystkim i Pozdrawiam.

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Apofis ().

    • @Apofis Ruda w swoim poście miała na myśli Toadiego jako administratora forum, czyli rangę. Ty masz na myśli administrację jako funkcję, czyli dla Ciebie członek teamu = administracja/administrator, dla niej nie.

      Generalnie wraz z wejściem wersji 7 OGame przestało być grą sprawiedliwą, zbalansowaną, jaką było w wersji 6, gdzie nawet przedmioty premium dawały niewiele i narzekać można było tylko na boty, pushe i multikonta :D Teraz można grać dla przyjemności, bo rankingi nie mają już żadnego znaczenia.

      Lwica jest boska :)
    • A ja dodam tylko tyle przed wejściem klas każdy mógł przeczytać opis co dana klasa będzie miała za bonusy i każdy sam decydował jaką klase wybiera. Nikt nikomu nie kazał wybrać klasy, każdy zrobił to dobrowolnie. Ci bardziej sprytni odrazu się zorientowali że na piratach będzie można dużo zarobić i z tego skorzystali. Inni skorzystali po jakimś czasie widząc jak Ci co wcześniej wybrali odkrywce puchną. A po 3 z tego co widzę najwięcej płaczą Zbieracze że im odkrywcy tak odskoczyli i wogóle, a dla mnie to normalane że powinien być bardziej promowany ten kto gra aktywnie, a nie ten co się zaloguje raz na dzień albo dwa dni i kliknie kolejny budynek, przy czym nic mu niemożna zrobić bo przecież budynków się nie da rozwalić :)
    • Uudelleen napisał(a):

      A po 3 z tego co widzę najwięcej płaczą Zbieracze że im odkrywcy tak odskoczyli i wogóle, a dla mnie to normalane że powinien być bardziej promowany ten kto gra aktywnie, a nie ten co się zaloguje raz na dzień albo dwa dni i kliknie kolejny budynek, przy czym nic mu niemożna zrobić bo przecież budynków się nie da rozwalić
      A po 4, gram na Zbieraczu i nie placze, ze to czy siamto. Mam czas to cisne po idlakach, czasem cos gubszego niz idlak zlapie w recki i powoli konto rosnie. Ten placz innych mysle, ze jest spowodowany tym, ze za duza dysproporcja sie zrobila na wielu uni. Ktos gral iles lat w pewnym kierunku a ktos inny dzieki swietnemu wynalazkowi jaki dal odkrywca, w krotkim czasie nachapal sie sury malym nakladem pracy. Celowo nie pisze, ze zadnym nakladem bo jednak trzeba znalezc czas by odbierac i wysylac ekspy. I glownie o ta dysproporcje jest lament.

      Od siebie dodam, ze od czasu fuzji do dzis nabilem na Librze prawie 500kk pkt. Zaczynalem majac jakies 100kk. Tylko nie zajelo mi to kilku miesiecy ale kilkadziesiat.
    • Weż pod uwagę jeszcze jedną rzecz. To że odkrywca dostał takie bufa a nie innego było po częsci dobre dla wszystkich grających flotą. Floty rosły nawet u niektórych graczy eko bo zaczęli puszczać ekspy a co za tym idzie pojawiło się dużo więcej celów na uni i wystarczyło szukać tego kto nie pilnuje za dobrze floty. Ja tu nie próbuję oceniać czy to nagłe wzmocnienie było sprawiedliwe czy nie, ale trzeba przyznać że napewno trochę ożywienia do gry wniosło.
    • Uudelleen napisał(a):

      A po 3 z tego co widzę najwięcej płaczą Zbieracze że im odkrywcy tak odskoczyli i wogóle, a dla mnie to normalane że powinien być bardziej promowany ten kto gra aktywnie, a nie ten co się zaloguje raz na dzień albo dwa dni i kliknie kolejny budynek, przy czym nic mu niemożna zrobić bo przecież budynków się nie da rozwalić
      Skąd Ty wiesz jak kto gra, co wgl Ciebie jest aktywnie? ludzie grają aktywnie generałem i odkrywcą i zbieraczem też logując się często, atakując, budując wszystkimi klasami, myślisz. że zbieracz czy eko to nie gra aktywnie atakując mylisz się. Trzeba pisać o tym głośno a nie, że płacz.
    • I am back napisał(a):

      Od siebie dodam, ze od czasu fuzji do dzis nabilem na Librze prawie 500kk pkt. Zaczynalem majac jakies 100kk. Tylko nie zajelo mi to kilku miesiecy ale kilkadziesiat.
      Jak wyłapujesz co chwilę złomy, i jadą z tobą jak z farma tak jak dzisiaj , to nie dziwne że ci to kilka lat zajęło. Gdyby nie push konta to byś nic nie miał. A teraz sapiesz bo inni dobili sobie punkty i są w TOPce. Ty też mogłeś latać na expy, to wybrałeś push konta i mnożenie surki bezprawne
    • Apofis napisał(a):

      ludzie grają aktywnie generałem i odkrywcą i zbieraczem też logując się często, atakując, budując wszystkimi klasami, myślisz. że zbieracz czy eko to nie gra aktywnie atakując mylisz się.
      Dokladnie tak. Mozna grac eko i byc bardzo aktywnym graczem. Nie mowie o sobie bo zaraz ktos sie przyczepi ale ogolnie stwierdzam fakty. Aktywnosc na uni nie jest zarezerwowana tylko dla graczy, ktorzy maja iles tam floty nabudowanej.

      Kuciapa+ napisał(a):

      I am back napisał(a):

      Od siebie dodam, ze od czasu fuzji do dzis nabilem na Librze prawie 500kk pkt. Zaczynalem majac jakies 100kk. Tylko nie zajelo mi to kilku miesiecy ale kilkadziesiat.
      Jak wyłapujesz co chwilę złomy, i jadą z tobą jak z farma tak jak dzisiaj , to nie dziwne że ci to kilka lat zajęło. Gdyby nie push konta to byś nic nie miał. A teraz sapiesz bo inni dobili sobie punkty i są w TOPce. Ty też mogłeś latać na expy, to wybrałeś push konta i mnożenie surki bezprawne
      Nie gram na multi i nie mnozylem sury na rynku ani tym bardziej floty. Jesli idlaki to wg Ciebie i innych multi to swiadczy o Twojej wiedzy. Nie moja wina, ze jak przysiasc caly dzien na idlakach mozna wyciagnac prawie 500kk przy dobrych wiatrach. A z jednej kolonii wydobycie dzienne mam na dzien dzisiejszy z dopalaczami na pozniomie 60kk.
    • Cały sęk w Tym, że oni przetapiając nawet te 20% swojej floty u handlarza mają zastrzyk surowcowy na bezustanny na wszystkich planetach rozwój np. kopalń czy badań. Do tego zmiana klasy w takim przypadku na Zbieracza, tworzy tych graczy totalnie poza zasięgiem reszty. Wypacza to zdrową grę fair-play i zbiorowy wyścig w rankingach.

      Szczerze to na ten moment - sam nie bardzo wiem jakby to rozwiązać.
      "Sztuka To Ludzkość" 8)
      W 2020 roku, po 10 letniej przerwie od Ogame wróciłem do gry, wcześniej grałem około 5 bitych lat...
    • Apofis napisał(a):

      AmstelL napisał(a):

      się trochę zarobić.
      ładne mi trochę hahaa przeskok dziesiątki i setki mln pkt a topka miliardy
      Jak my teraz mamy gonić resztę? nie da się. Musieli by dać teraz reszcie taką możliwość dla zbieracza, ale wiadomo, że tak nie będzie. Trudno trzeba grać swoje i liczyć na.... nie wiem na co/ ; data-verified= "> :E
      r

      Ruda napisał(a):

      Każdy z nas wie jak bardzo Odkrywca rozwalił rozgrywkę na uniwersach, teraz się pozmieniało ale floty i punkty pozostały.
      Tylko, że wam to pasowało bo robiliście pkt i nie chcieliście tego zmieniać, admini grający mieli to gdzieś nie odzywali się i siedzieli cicho bo robili pkt i to celowe działanie żeby się nachapać.
      Wiedzieliście i nic nie zrobiliście w tym temacie, żeby to zatrzymać.

      1) Nikt nigdy nie powiedział, że macie to odrobić. Generał, czy odkrywca, którzy promują aktywną grę, powinny dawać wielokrotnie więcej korzyści niż zbieracz, który daje bonusy do samego stawiania domków. Swoją drogą uważam, że daje stanowczo za dużo.
      W momencie wejścia zmian, też nie mieliśmy kont przystosowanych do zarabiania na expach. Poświęciliśmy pare miesięcy i coś tam zarobiliśmy. Coś, bo ja np dwukrotnie byłem na tej imprezie na spory minus. I gdyby znerfili odkrywce w złym momencie, to miałbym zerowy bilans lub stratę i bardzo wiele zmarnowanych godzin. W WINTER mamy dwóch graczy, którzy na expach tylko stracili. Mogłeś zrobić to samo. Ale to trzeba było poświęcić czas i jednak zaryzykować. Teraz masz okazje kupwoać pakiety i odrabiać. A jakieś gadanie, że zbieracz i stawianie domków, powinny dawać tyle samo co granie flotą to najzwyklejsze pajacowanie

      2) Z tego co mi wiadomo, członkowie teamu w wielu krajach zgłaszali Odkrywce do znerfienia. GF miało to gdzieś, bo dobrze na tym zarabiało
      Moim zdaniem dużo większym problemem, było totalne zabugowanie wersji 7. Ile flot powstało, na klonowaniu, używając odkrywcy jako alibi, to się już nigdy nie dowiemy.
      Sam pisałem o tym że Odkrywca jest przegięty. O tutaj --> board.pl.ogame.gameforge.com/i…ostID=8728418#post8728418

      Tylko nie należy mieszać różnych rzeczy. Odkrywca i generał powinny deklasować zbieracza. I tak powinno być nadal. Problemem było, że odkrywca demolował całą rozgrywkę i wszelkie inne aktywności flot, były daremne. A brak limitu pz powodował efekt kuli śnieżnej. Dobrze że go znerfili. Szkoda że wylali dziecko z kąpielą.



      "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

      WINTER
    • AmstelL napisał(a):

      Nikt nigdy nie powiedział, że macie to odrobić. Generał,
      Ale po to się gra, nie wiem czy wiesz, inaczej gra nie ma sensu,

      AmstelL napisał(a):

      Generał, czy odkrywca, którzy promują aktywną grę, powinny dawać wielokrotnie więcej korzyści niż zbieracz, który daje bonusy do samego stawiania domków. Swoją drogą uważam, że daje stanowczo za dużo.
      Ale promowanie nie ma nic wspólnego z napychaniem się flot, gościu pisałem wcześniej zbieracze też grają aktywnie nie gadaj tu głupot,


      AmstelL napisał(a):

      Odkrywca i generał powinny deklasować zbieracza. I tak p
      Nie, nie powinno tak być i nie zgadzam się bo niby dlaczego ktoś ma mieć gorzej. Odkrywca zaburzył grę na maksa, widzę, że tego nie rozumiesz i nie ogarniasz skali problemu.

      Odkrywca może mieć zysk ale nie w takich ilościach. Priorytet ma tu złomowanie innych graczy a nie piratów na tym polegała ta gra nie wiesz o czym mówisz chyba.
    • @Muniek nie zrozumiales chyba nic z tego, co napisal @AmstelL

      Nie podlizuje, sie, zeby nie bylo. Po prostu uwazam, ze ma racje w tym co napisal. Ogame to nie tylko eko, to przede wszystkim strategia. A czym, jesli nie flota, dasz rade szybko rozbudowac konto? Dlatego general i odkrywca powinny byc dokladnie takie jak Amstel napisal. Problem w tym, ze odkrywca byl przegiety a general lekko niedopracowany. Zbieracz mial i ma nadal profity nie wymagajace absolutnie zadnego poswiecenia od gracza poza lognieciem na zwozke i puszczeniem fs-a.
    • RAZ.dzialania gf sa razaco debilne
      -50% piratow odkrywcy kompletnie zabetonowalo topke z niemozliwoscia dogonienia
      super madre dzialanie :quasi: , CI ktorzy chcieli by ich dogonic mogli by to zrobic - po prostu
      "grajac wiecej" na ta chwile tej mozliwosci juz nie maja :E
      pewnie trwalo by to dluzej ale jak ktos tam kiedys napisal pewnie serwery by im tych "walk" nie oblsuzyly i by sie wszystko syplo.
      DWA.oczywistym jest ze klasa ktora poswieca czas i jest aktywna powinna zarabiac niewspolmiernie wiecej niz taki "zwieracz" ktory niczego nie ryzykuje , nie ma floty ktora moze stracic poza paroma dt - ktore stanowia jakis promil wartosci jego konta i moze sobie wchodzic raz na dwa trzy dni lub dluzej w zaleznosci od uni .
      Natomiast klasy ktore musza poswiecic czas zeby "zarobic" powinny miec najwieksze boosty
      tak jak general czy odkrywca.
      Trzy.
      sposobow na wyeliminowanie patologi odkrywcy bylo multum , wg mnie najlepszym z nich
      bylo ustawienia 20% pz z piratow u kazdej klasy - tak zeby kazdy mogl sobie na nie latac.
      -odkrywca mialby 2 dodatkowe sloty
      -general mniejsze spalanie.
      -a zwieracz - prawdziwy zwieracz i tak nie mialby czasu na slanie ekspedycji i wolalby zeby
      na 8 pozycji byl bonus do dexu krysztalu i metalu naraz razy 50.
      i w koncu CZTERY.
      jak przedmowca @AmstelL slusznie zauwazyl , sami piraci nie wyrzadzili tyle szkod co bugi wersji 7, oraz kompletna biernosc operatorow ktorzy sami kozystali z tych bledow
      i informowali swoich znajomych jak je wykorzystywac.(oczywiscie nie wszyscy , bo reszta
      do dzis pewnie nie wie o co chodzi)
      mowie tu glownie o klonowaniu , samej floty , samych surowcow badz obu tych rzeczy naraz .
      ktos kto mysli ze proceder zostal zahamowany jest w glembokiej dupie , poniewaz
      kwitnie to do teraz a profity i zyski , latwo przesledzic. ilu graczy atakuje konta napompowane rynkiem , tego teamowi sprwadzac sie niechce . im sie nawet nie chce sprawdzic skad biora sie przyrosty graczy ktorzy juz nie lataja na ekspedycje ani nie zlomuja :E a rosna po 500kkk na miesiac. napewno z "oszczednosci" . szkoda ze na kontach mieli po 100 baniek max.
      ale jak widac dodawanie i odejmowanie mocna strona naszych operatorow nie jest i nigdy nie bylo
      tu chyba nawet nie ma co mowic o ich lenistwie , bo dodanie 2ch wartosci do siebie
      nie jest zbytnio pracochlonne .
    • I am back napisał(a):

      @Muniek nie zrozumiales chyba nic z tego, co napisal @AmstelL

      Nie podlizuje, sie, zeby nie bylo. Po prostu uwazam, ze ma racje w tym co napisal. Ogame to nie tylko eko, to przede wszystkim strategia. A czym, jesli nie flota, dasz rade szybko rozbudowac konto? Dlatego general i odkrywca powinny byc dokladnie takie jak Amstel napisal. Problem w tym, ze odkrywca byl przegiety a general lekko niedopracowany. Zbieracz mial i ma nadal profity nie wymagajace absolutnie zadnego poswiecenia od gracza poza lognieciem na zwozke i puszczeniem fs-a.
      Ogejm bez expów było o wiele lepsze, wymagało:

      - strategii (a nie klepana exp jak bot)
      - pozwalało rozbudowac konto (w dobie expow tylko klepało sie exp)

      Takze jednak wychodzi na moje.
      NIE dla expow !!!!!!!!!!
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk