Wersja 7.x - dyskusja

    • IMO ekspy nadal powinny być dla frajdy, a nie jako klasa. Te rozkminy co i jak - najbardziej losowe wyniki. Ja rozumiem, że można prowadzić statystyki (i to się szanuje), żeby optymalizować przyrosty, ale to jest sporo bardziej zajmujące 24/7, niż robienie fs-ów turboflot. Szanuję graczy, którym chce się w to bawić, ale jednak wolę się wysypiać. Chciwość na topkę = życiowy nieogar.
    • realbialy napisał(a):

      @Art - czy jako Community Managera można Cię prosić o komentarz dotyczący celu tych aktualizacji? Albo przekazanie jakichś sugestii do firmy? Wydaje mi się, że jeżeli taka droga zostałaby otwarta to udałoby się wypracować na forum jakieś spójne stanowisko z propozycjami zmian, które nie niszczyłyby jednej klasy.
      Na chwilę obecną obecne zmiany zostają i jest za szybko, aby móc cokolwiek zmienić. Jestem otwarty na wszelkie Wasze propozycje dotyczące dalszych zmian w klasach, ale trzeba mieć na uwadze, że podobne głosy muszą także zostać przekazane z innych społeczności oraz wątpliwym jest, abyśmy osiągnęli powrót do poprzedniego, kancerogennego stanu.
    • Art napisał(a):

      realbialy napisał(a):

      @Art - czy jako Community Managera można Cię prosić o komentarz dotyczący celu tych aktualizacji? Albo przekazanie jakichś sugestii do firmy? Wydaje mi się, że jeżeli taka droga zostałaby otwarta to udałoby się wypracować na forum jakieś spójne stanowisko z propozycjami zmian, które nie niszczyłyby jednej klasy.
      Na chwilę obecną obecne zmiany zostają i jest za szybko, aby móc cokolwiek zmienić. Jestem otwarty na wszelkie Wasze propozycje dotyczące dalszych zmian w klasach, ale trzeba mieć na uwadze, że podobne głosy muszą także zostać przekazane z innych społeczności oraz wątpliwym jest, abyśmy osiągnęli powrót do poprzedniego, kancerogennego stanu.

      @Art co byś powiedział na wprowadzenie eventu "brak czarnych dziur" który trwałby tak jak pozostałe 2-3 dni i powtarzał się też średnio raz w miesiącu, albo po prostu na zmniejszenie szansy na czarne dziury u odkrywcy o połowę (to wciąż znacznie zmniejszyłoby zyski odkrywcy ale dałoby się osiągnąć zysk latając najbardziej opłacalnymi konfiguracjami (czyli nie pancami) co i tak ograniczyłoby wielkości flot ze względu na czasy budowy statków

    • @Uudelleen hmm jedyna różnica przy braku dziur w porównaniu do 2x częstości jest taka że przy braku dziur pance notują prawie identyczny zysk co LM+DT, gdzie wcześniej wypadały o wiele gorzej


      BonDziorno napisał(a):

      a ja jeżdżąc na rowerze chciałbym żeby wszystkie drogi były z góry na dół,... @Art ? da się cos z tym zrobić?

      ech te lamenty ekonomów, zrozumcie że złom z piratów był najlepszym sposobem na walkę z wyludnieniem uniwersów, topowi flociarze zamiast polować na mniejsze floty to zajęci byli piratami, ja sam nie skanowałem przez kilka miesięcy, a jak ktoś ukradł mi czy sojusznikowi 500kk złomu to też miał sporo zysku, nawet ekonomiści pobudowali sobie LMy i DTki i nikt się nimi nie interesował. Tymczasem po 2 tygodniach od zabraniu ekspów, zezłomowane zostały u nas na uni 3 z 4 największych wrogich flot a także nieco DT z surką od ekonomów.

      @Art śmieszne że zachęcasz do propozycji, a chwilę później plusujesz wpis wyszydzający te które się pojawiają, aż mi się przypomniało nazwanie Whisky sekretarką

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez CzarnyPan ().

    • CzarnyPan napisał(a):

      @Art śmieszne że zachęcasz do propozycji, a chwilę później plusujesz wpis wyszydzający te które się pojawiają, aż mi się przypomniało nazwanie Whisky sekretarką
      Nawiązałem do tego, co napisałem wcześniej. Nie będzie możliwości powrotu do poprzedniego stanu, który wiemy jaki był. A post mnie po prostu rozbawił i lajk nie miał na celu negatywnego nastawienia do każdej z publikowanych propozycji.
    • Art napisał(a):

      Na chwilę obecną obecne zmiany zostają i jest za szybko, aby móc cokolwiek zmienić. Jestem otwarty na wszelkie Wasze propozycje dotyczące dalszych zmian w klasach, ale trzeba mieć na uwadze, że podobne głosy muszą także zostać przekazane z innych społeczności oraz wątpliwym jest, abyśmy osiągnęli powrót do poprzedniego, kancerogennego stanu.
      Też mam dwa pytania:
      - jedno związane z fuzją: czy będzie możliwość przeniesienia dublujących się kont na inne uni w momencie, gdy po fuzji będę miał 2 na jednym uni (poprzez przeniesienie konta przez administrację np. do innego kraju lub poprzez danie mi możliwości zrobienia tego samodzielnie);

      - i drugie, związane z przedmiotami premium - w tym momencie klasa zbieracza jako jedyna ma bonus powiązany z usługą premium, tj. 10 % więcej pełzaczy przy aktywnym geologu. Czy planowane są podobne wzmocnienia dla innych klas i usług premium, np. powiązanie generała z admirałem/mechanikiem i odkrywcy z technokratą/mechanikiem?

      Lwica jest boska :)
    • Art napisał(a):

      CzarnyPan napisał(a):

      @Art śmieszne że zachęcasz do propozycji, a chwilę później plusujesz wpis wyszydzający te które się pojawiają, aż mi się przypomniało nazwanie Whisky sekretarką
      Nawiązałem do tego, co napisałem wcześniej. Nie będzie możliwości powrotu do poprzedniego stanu, który wiemy jaki był. A post mnie po prostu rozbawił i lajk nie miał na celu negatywnego nastawienia do każdej z publikowanych propozycji.

      No to musiałem źle to odebrać, ale myślę że takie 2 dniowe eventy nikomu nie zaszkodzą. Po prostu komuś kto zdobył 1kkk pkt z kilka miesięcy nie będzie się chciało zaczynać ponownie na nowym uni aby osiągnąć to w 3 lata. Gra powinna mieć stałe tempo albo przyspieszać a na pewno nie zwalniać. Pamiętam jak w latach 05-07 zajęło mi ponad 2 lata aby zdobyć 2kk pkt, a 7 lat później 2 lata dały mi już 70kk pkt, gdzie teraz po niecałym roku mam prawie 500kk i o to chodzi :D

      W każdym razie najważniejsze teraz wg mnie jest zadbanie o to aby nie można było się przenosić między uniami bez żadnej karencji oraz na zbyt młode uni. Ci nasilniejsi którzy wszędzie znaleźliby się w top20 powinni mieć do wyboru 1 najmocniejsze uni, a nie wszystkie jakie są.

      Do tego w miarę sprawiedliwa fuzja, której przykłady ja i ktoś tam jeszcze rozpisaliśmy w temacie o unifusion

    • buleon napisał(a):

      jedno związane z fuzją: czy będzie możliwość przeniesienia dublujących się kont na inne uni w momencie, gdy po fuzji będę miał 2 na jednym uni (poprzez przeniesienie konta przez administrację np. do innego kraju lub poprzez danie mi możliwości zrobienia tego samodzielnie);
      Nie słyszałem o podobnych akcjach przeprowadzanych w innych krajach. Z racji faktu, że prowadzisz siatkę kont, a fuzja może mocno namieszać, przez co powstaną Twoje multikonta, to jedyne co przychodzi mi na myśl, to wyodrębnienie kont na odrębne lobby poprzez kody przekazania i wrzucenie ich w status urlopu do czasu aż będzie dostępny przedmiot fuzji.

      buleon napisał(a):

      i drugie, związane z przedmiotami premium - w tym momencie klasa zbieracza jako jedyna ma bonus powiązany z usługą premium, tj. 10 % więcej pełzaczy przy aktywnym geologu. Czy planowane są podobne wzmocnienia dla innych klas i usług premium, np. powiązanie generała z admirałem/mechanikiem i odkrywcy z technokratą/mechanikiem?
      Na chwilę obecną nie są mi znane kolejne zmiany w klasach. Jak tylko będę coś wiedział, dam znać.
    • Art napisał(a):

      Nawiązałem do tego, co napisałem wcześniej. Nie będzie możliwości powrotu do poprzedniego stanu, który wiemy jaki był.
      Długo Wam zajęło rozkminienie tego faktu .
      Fajnie ,że nagle ożyłeś .Szkoda ,że nie było Cię wcześniej.
      Tak jak teraz powinieneś reagować dużo wcześniej ,ja wiem że nie masz wpływu na wiele rzeczy ,ale chociażby krótkie info: widzimy ,że jest coś nie tak ,przekazujemy nasze sugestie ,ale póki co GF ma nas w d... to znaczy w głębokim poważaniu.
      Co do powrotu do starej wersji odkrywcy ,nie łudźcie się nic takiego nie będzie i bardzo dobrze ,w ogóle nie powinno takiego czegoś być
      Pozdrawiam ja
    • Osobiscie co do klas jezeli cos zmieniac na + to ja bym widzial to tak:
      To zbieraczowi mozna teraz dodac cos do energi skoro ekstra pelzacze zabraly teraz od groma . Nie wie. Typu jak teraformer co 5 lvl energetyczna zeby dawala wiecej energii?

      Zbieraczowi na ekspach zwiekszyc znaleziska ale surki lub floty , zeby osoby ktorych nie stac na zmiane klasy nie płakały .

      A generałowi to recki podkrecic - naped albo ladownosc zwiekszyc , lub spalanie duzo zmniejszyc.
    • Strzelec84 napisał(a):

      w tym ostatnim to chyba się nie orientujesz ale generał ma i mniejsze spalanie i recki mają większa ładowność
      oj tam, oj tam. Kto by czytał listę zmian - przeczytali, że odkrywca piratów traci i koniec.

      Obecne klasy są praktycznie idealnie zbilansowane (tyle, że odkrywca ma więcej bonusów na nowe uni, a pozostałe klasy - dla rozbudowanego konta). Większy problem niż z bieżącym działaniem klas jest spadek po przyrostach od stycznia do września. Tolerowanie tego przez 9 miesięcy doprowadziło do takiego zaburzenia, że ciężko teraz to wyrównać. Ale wyrównywanie przez tworzenie nowych, niezbalansowanych klas (tylko tym razem z przegięciem dla innej) to złe wyjście. Więc zostawcie już klasy w spokoju.

      PS. I przeczytajcie faq o klasach by Ruda - to może nadrobicie wiedzy o cechach klas.
    • @Daemon tak samo, tylko PayPal ma prowizję w ciul...
      @cokolwiek nie zgodzę się z tym, że klasy są idealnie zbalansowane :)
      Zbieracz jako klasa pasywna ma moim zdaniem obecnie za mocny bonus względem Generała lub Odkrywcy.
      Odkrywca obecnie jest niegrywalny (owszem, to wciąż najmocniejsza klasa na perwszy miesiąc uni, ale potem...), co chyba nie było założeniem podczas tworzenia klasy. Zastanawia mnie, dlaczego Gameforge zrezygnowało z limitu PZ u Odkrywcy, bo w tym bym się doszukiwał złotego środka. Co prawda 40kk limitu PZ było śmieszne, ale... to oznacza tylko tyle, że kod już istnieje i wystarczy zamiast 40.000.000 podstawić coś innego. Wartość PZ mogłaby być przypisana do punktacji top1 jak surowce czy znajdowana flota, lub na przykład wybierana w głosowaniu. Obecnie Odkrywca stracił jedyny atut swojej klasy. Tak, wiem, dalej są znajdzki, ale: zabrali znajdowanie itemów i do tego podkręcili Zbieracza, który nie wymaga w ogóle aktywnej gry, kiedy z kolei Odkrywca wymaga klikania codziennie i na okrągło. Na koniec jest Generał, którego bonusy na ten moment wydają się odpowiednie, a wynik jest uzależniony od nakładu pracy Generała i aktywności flot na uniwersum. Osobiście uzupełniłbym tę klasę o mniejszą szansę na stracenie GSów podczas moonkilla. Obecnie to jakoś 40-50%? To bym zmniejszył do tych 30-40%.

      No i na koniec pozostaje odwieczny mankament... Zmiany powinny powinny być robione wg GF, które nie potrafi niezepsuć własnych produktów, czy przez graczy, którzy są tak tępi, że w konkursie na bonus dla Rozwoju Grawitonów wybrali zwiększenie ataku GS, bo nie znają w ogóle mechaniki gry...

      Demokracja ssie.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Starrk ().

    • @Starrk

      Może powienem napisał "Idealnie, jak na GF" :D W każdym razie balans klas obecnie, a wcześniej - bez porównania.

      Odkrywca na początku najlepszy, potem traci przewagę i na starych uni lepszy jest generał i zbieracz. Chyba ze grasz aktywnie. Po prostu klasy są różne i mają różne zastosowanie w zależności od wieku uni i aktywności gracza. I dobrze. To nie Warcraft2, że klasy różnią się tylko obrazkami :D

      Jakieś małe zmiany zawsze można zrobić. Ale IMHO - zostawić to w spokoju a zająć się zwalczaniem botów. To da więcej niż jakiekolwiek bonusy - bo wyrówna szanse uczciwym graczom.

      PS. A topka i tak sobie poradzi :) mając gdzieś demokrację
    • Starrk napisał(a):

      Zbieracz jako klasa pasywna ma moim zdaniem obecnie za mocny bonus względem Generała lub Odkrywcy.
      Jest to nie fair ?

      Czyli jaka była gra przed wprowadzeniem ograniczenia złomu ? Turbo nie fair - i część chce powrotu do tego stanu...
      Z tego co Art pisze zmian nie będzie. Niech Zbieracz bedzie najlepszy przez 30 lat.....moze nadrobi przez ten okres ten rok odkrywcy.....


      Przeczytaj se sam co zacytowalem Twojego i powiedz szczerze czy sam sie z tego nie smiejesz robiąc taka flote w takim czasie z ekspów :E prosze Cie.... :E
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • @Muniek skończ trolować, proszę. Art nie napisał, że zmian nie będzie, tylko że nie wrócimy do stanu sprzed obecnej zmiany. To się rozumie i propsuje. Nie, nie śmieję się na myśl o postawionej flocie. Owszem, gra zrobiła się w pewnym momencie nudna i nawet logować się nie chciało. Zrozumiałbym overboost Generała, jako że wymaga aktywnego grania, ale bycie warzywem i logowanie raz w tygodniu? Wyniki konta powinny być adekwatne do nakładu czasowego. Do tego wróciłbym do tematu karania graniem UFS lub nagradzania braku urlopu.
    • Tym razem nie troluje.

      Jakim "sprytnym" lisem trzeba być by napisać teraz że Zbieracz jest obecnie zbyt mocną klasą w porównaniu do Odkrywcy.....po czym proponować ulepszenie Odkrywcy. Nie wiem jak to nazwać, hipokryzja ? Coś w ten deseń.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • @Starrk

      To tylko taka jedna uwaga - sam wiesz, że najwięcej na generale teraz zyskają ci, co nabili sobie floty jako odkrywcy. Teraz zmienią klasę na generała. I nie ma sensu boostować tej klasy dodatkowo - bo to tylko spowoduje podwójny zysk dla dokładnie tych samych osób, tyle, że kosztem 200 pln na anty na zmianę klasy.

      Obecnie klasy są równe, kwestia zysku pasywnego sama się wyrówna, jak flociarze z braku celu zaczną tym nielogującym się latać po planetach. Więc to naprawdę nie jest problem. I tak - gra nagradza (póki co) aktywność i czas poświęcony. Gorzej, że dużo większą nagrodę (czy raczej drogą na skróty) daje farmienie wlasnych pushkont na bocikach.

      Jakby nie było pushkont, botów - to nie jest problemem także i UFS - bo gość w czasie urlopu by tracił. Tyle, że on siedzi na urlopie na głównym koncie - ale aktywnie działa z pushówek - więc nie traci dystansu (a jednocześnie nie można go złapać skoro jest na urlopie).