Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Generalnie to to obostrzenie można sobie wsadzić w... w kieszeń.

      Art napisał(a):

      Zabrania się przeprowadzania dostaw surowców do graczy, których suma punktów oraz suma zgromadzonych surowców na koncie z produkcją w toku włącznie jest większa od liczby punktów darczyńcy.
      Przecież z tego jasno wynika, że jeden punkt = 1 jednostce metalu = 1 jednostce kryształu = 1 jednostce deuteru. Czyli gracz mający 1000 pkt nie wysłać żadnych surowców koledze który ma 0pkt i 1k metalu na planecie.
      Zrozumiałe byłoby na potrzeby pushu przeliczanie 1k M = 1k K = 1k D = 1pkt, przy czym zostawiałoby to nadal ogromne pole do nadużyć.
      Niestety nie podano żadnego przelicznika, więc będzie jak zwykle- Jeden GO powie tak, a inny GO powie nie.
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
    • BlackLatteCoffee napisał(a):

      Pytanie

      Gracz A ma 51mln pt plus 3mld dexu
      Gracz B ma 50 mln pt plus 2 mld mety 2 mld krysi

      jakie są wartości tych kont ?
      jak liczyć dex do wartości punktowej ?
      Nawet juz wiem dlaczego pytasz ;)
      Gracz Kamisia zero przyrostow 1 pozycja wyzej od Ciebie, a Ta roznica o ktora pytasz to wlasnie ta surka ktora chcesz przytulic, poprzez pranie surki z innych kont,az trafi na docelowe. :)
      Juz sie zgloszenie szykuje :)
    • Co do grania w expy moim zdaniem za pół roku max obecnym topowym flociarzą sie to znudzi i dojdą do wniosku że zniszczyło to gre.
      Teraz jest podjar bo punkty sie mnożą, flota rosnie pomnażając sie, jest zapał.

      Za jakis czas jak już oswoją sie z taka iloscia sury dojdzie do nich że jedyny cel w tej grze to dać do slotów wioecej LM lub PC...ze klikaja te wszystkie expy żeby za miesiac miec tam jeszcze wiecej PC i za kolejny jeszcze wiecej....i wtedy bedzie game over. Bo poza tym innego celu nie bedzie,
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Problem jest taki ,że jako że gram flotą mam na koncie sporo dexu
      jeżeli 1k dexu to 1 punkt to spoko ale jak ten dex trzeba rozmienić na przykład na metal i przeliczyć no to jestem teoretycznie ze 20 pozycji wyżej

      sprzedaje graczom przez rynek dopalacze do wydobycia (ja nie używam) ,jako że rynek płaci za to grosze
      za dopalacz platyna do kryształu mogę przez rynek dostać zabójcze 1,2 mln mety co jest oczywiście śmieszne

      wiec dopłacają mi oni w normalnych transportach
      do tej pory nie było problemów
      i teraz nie wiem ,każdego muszę pytać ile ma surki ? jakie badanie uruchomione ? wszystko liczyć

      Bardzo nie jasne te obostrzenia ,
    • Wiadomo że w praktyce to jest nie do sprawdzenia
      ile miałem surki 3 dni temu na przykład (przy reakcji teamu na zgłoszenia )
      ale jednak powinno to być wyjaśnione
      zgłoszenie napisałem ,"czy gracz X może mi wysłać surowce "
      odpowiedz pewnie za 2 tygodnie :D

      edit :
      Ktoś wyjaśni jak przeliczać surowce na punkty ?
      co z surowcami w rynku :P ?
      co z flotą w rynku ?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez BlackLatteCoffee ().

    • Muniek napisał(a):

      To bzdura, team tez nie we kto ile ma surki i co ma włączone, nie mają podglądu na konto.
      Mylisz się.

      BlackLatteCoffee napisał(a):

      Wiadomo że w praktyce to jest nie do sprawdzenia
      ile miałem surki 3 dni temu na przykład (przy reakcji teamu na zgłoszenia )
      ale jednak powinno to być wyjaśnione
      zgłoszenie napisałem ,"czy gracz X może mi wysłać surowce "
      odpowiedz pewnie za 2 tygodnie :D

      edit :
      Ktoś wyjaśni jak przeliczać surowce na punkty ?
      co z surowcami w rynku :P ?
      co z flotą w rynku ?
      Jest do sprawdzenia.

      Void napisał(a):

      Jeśli naprawdę będą się czepiać surowców, floty, badań i budowy, to przynajmniej flotę i surowce da się obejść za pomocą rynku
      Również nie, gdyż rynek też ma historię. Poza tym jest prowizja, więc do chowania większych ilości czegokolwiek się nie nada.





      Jedyna kwestia, która jest niedopowiedziana to jak ktoś wyżej wspomniał deuter - u handlarza jest warty 3:2:1, więc jak to liczyć? Jak ktoś jest flociarzem i ma 20kkk deu, to ma + 20kk pkt czy plus 60kk pkt? :>
    • A jak dla mnie to dex jest warty tyle samo punktów co metal, czy kryształ... 1k surowca = 1pkt... Przecież, jesli mam deuter, który, przeznaczam na loty/badania/flotę/budynki, to wydaję X deuteru a nie 2X kryształu, czy 3X metalu... OK, dla handlu deuter max wartość 3-2, ale jeśli chodzi o przeliczanie surowców na punkty, bzdurą jest przeliczać deuter x2 czy x3. Ale tak jak ktoś wyżej pisał - zależeć będzie od GO :E


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Void napisał(a):

      Zdajesz sobie sprawę jak bardzo opłacalne stanie się latanie flotą? Każdy generał będzie cały czas latał na wszystkich slotach
      Tak, bo floty stoją i czekają na wlot, przestań, już będą latać tak jak do tej pory tylko większe zyski będą i to nie tylko generał ale każdy. W kwietniu mamy kilkanaście RW w starciach tytanów no faktycznie la tają, że hej :D
      bez przesady
    • BlackLatteCoffee napisał(a):

      Czy takie zasady weszły tylko w polsce ??
      mam konta w innych krajach i takie wiadomości sie nie pokazały


      czy nasz team sobie to wymyślił ? czy może przyszło z niemiec ?
      Zasada ta weszła również na EN ;) można sobie zobaczyć > board.en.ogame.gameforge.com/i…date-to-the-pushing-rule/





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Muniek napisał(a):

      jest zapał.
      I to jest właśnie najgorszy moment do wałków, bo po wejściu 7.0 nadal trwa stabilizacja. Ci co chcą się nachapać będą kończyć jak ci co masowo topili multi rok temu w niedzielę handlową. A niech się bawią, póki mogą :)

      spirycik napisał(a):

      To jest chore...
      A mówią, że anciarze nie mają skila, bo kupujo surkie :D Nie no, to fakt... Ja na tym rynku opylam za śmieszne sumy te nowe boosty energetyczne, bo w sumie tylko jeden z nich (7-dniowy +80%) ma sens - do robienia terra. Ale poza tym wogle nie tykam tego lichwiarskiego tworu :)

      Apofis napisał(a):

      W związku z wprowadzeniem wersji 7 i zwiększonym wydobyciu zbieracza i bonusu odkrywcy, może by tak zrobić ankietę o zwiększeniu pola zniszczeń z 30 % do 60 %, żeby się w miarę opłacało takie złomowanie?
      Domyślam się, że piszesz pewnie o podniesieniu minimalnego progu z 30 do 60. To jest chyba najbardziej kluczowy element, który wpływa na decyzje graczy chcących spokojnie doglądać swoich planet. Tak samo nienaruszalne jest zachowanie proporcji istniejących uni z podziałem na te, w których jest PZ z obrony lub go nie ma. Gdyby wprowadzono takie zmiany, pewnie grałbym dalej, rozkminiając jak do tego podejść, ale kręciłbym nosem nawet na podniesienie tego minimum z floty. To nie przejdzie, bo kategorie uni straciłyby chyba sens. Pisałem też o tym w tym poście Nowe uni - nowe możliwe opcje

      Avinashi napisał(a):

      bzdurą jest przeliczać deuter x2 czy x3. Ale tak jak ktoś wyżej pisał - zależeć będzie od GO
      Gdybym był GO, podchodziłbym do takich sytuacji na chłopski rozum - Albo wyłapujesz wysoki potencjał (nie jakieś grosze, tylko setki kk albo dziesiątki kkk ulokowane po magazynach, stoczniach, labo i fs-ach), który wyraźnie wskazuje anomalię, albo - co w sumie bardziej właściwe - rozliczasz oszusta z faktu dokonanego po przemianie potencjału w zrealizowane punkty rankingu. Chłopski rozum nigdy jeszcze mnie nie zawiódł. I zgadzam się z Tobą, bo takie podejście do sprawy jest jak rozważania dwóch żydów, czy woda w stanie stałym lub gazowym to nadal woda.

      Ruda napisał(a):

      Zasada ta weszła również na EN
      Czyli loża szyderców może obrażać teraz śmiało całe OGame, a nie tylko naszych rodaków w GO :D

      Post trochę przydługi - sorki xD
    • Chciałbym zauważyć błąd logiczny w zużyciu paliwa. Jeśli wysyłam flotę na misję stacjonuj, to bierze X deuteru, a jeśli wybieram transportuj, to zabiera tyle samo deuteru. Przecież stacjonowanie to lot w jedną stronę, a transport w dwie, dwa razy dłuższa trasa. Dlaczego palą tyle samo?
    • Void napisał(a):

      Chciałbym zauważyć błąd logiczny w zużyciu paliwa. Jeśli wysyłam flotę na misję stacjonuj, to bierze X deuteru, a jeśli wybieram transportuj, to zabiera tyle samo deuteru. Przecież stacjonowanie to lot w jedną stronę, a transport w dwie, dwa razy dłuższa trasa. Dlaczego palą tyle samo?
      Flota zabiera paliwo na powrót w przypadku jej zawrócenia przed dolotem do celu. Jeżeli jednak doleci, to wyładuje tą niezużytą połowę paliwa w miejscu docelowym.


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • zefir napisał(a):

      Void napisał(a):

      Chciałbym zauważyć błąd logiczny w zużyciu paliwa. Jeśli wysyłam flotę na misję stacjonuj, to bierze X deuteru, a jeśli wybieram transportuj, to zabiera tyle samo deuteru. Przecież stacjonowanie to lot w jedną stronę, a transport w dwie, dwa razy dłuższa trasa. Dlaczego palą tyle samo?
      Flota zabiera paliwo na powrót w przypadku jej zawrócenia przed dolotem do celu. Jeżeli jednak doleci, to wyładuje tą niezużytą połowę paliwa w miejscu docelowym.
      Void to już od dawna jest taki system, co ty grasz od wczoraj czy co :D nie wiesz takich rzeczy? omg :D



      Od której jutro maja być wyłączone ataki? od 5 czy od 6rano ? wie ktoś gdzie taka informacja jest ?
    • Blokada jest od 5 ;)

      smoki napisał(a):

      Drodzy gracze


      w poniedziałek, 27 kwietnia zaplanowaliśmy dłuższą przerwę techniczną trwającą od godz 6:00 do 9:00. W tym czasie nasze serwery nie będą dostępne.
      Na uniwersach wprowadzona zostanie blokada ataków trwająca od godziny 5:00 do 10:00


      Za utrudnienia przepraszamy





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa: