Wersja 7.x - dyskusja

    • Witam, to teraz ja wam napiszę jaki błąd gry zaobserwowałem pod tytułem "Jak tracić surowce w wyniku błędu gry"

      1. sprzedaje na planecie statki ale nie odbieram surki za nie z rynku.
      2. robię o 22 zsyłkę wydobycia (nic nie zostaje na planecie)
      3. o 6-tej rano zanim zrobię zsyłkę mam na planecie nocnego wydobycia 10kk mety
      4. klikam na rynku odbiór mety ze sprzedanych statków (po odliczeniu opłaty rynkowej jest to 50kk mety)
      5. w magiczny sposób mam na planecie 53kk mety zamiast 60kk

      Tak jakbym zrobił zsyłkę o 3 w nocy (restart serwera) i od 22giej wydobyłbym tylko 3kk mety

      jedyne lekarstwo na to to poranna zsyłka na 10% -> odbiór sury z rynku -> zawrotka zsyłki -> wysłanie zsyłki jeszcze raz
    • kermit napisał(a):

      jedyne lekarstwo na to to poranna zsyłka na 10% -> odbiór sury z rynku -> zawrotka zsyłki -> wysłanie zsyłki jeszcze raz
      Nie zgodzę się z tym. Robie zwozki po południu. 2h i mam sure z całego konta w jednym miejscu. Floty z planet lecą na stację na konkretnego moona na 100% speed. Bez żadnego zwracania czy innych kombinacji i o żadnym powielaniu surowców wynikających z błędu gry nie mam co marzyć choćbym nawet chciał.
    • Elkanen napisał(a):

      kermit napisał(a):

      jedyne lekarstwo na to to poranna zsyłka na 10% -> odbiór sury z rynku -> zawrotka zsyłki -> wysłanie zsyłki jeszcze raz
      Nie zgodzę się z tym. Robie zwozki po południu. 2h i mam sure z całego konta w jednym miejscu. Floty z planet lecą na stację na konkretnego moona na 100% speed. Bez żadnego zwracania czy innych kombinacji i o żadnym powielaniu surowców wynikających z błędu gry nie mam co marzyć choćbym nawet chciał.

      a odbierasz flote kupioną na rynku co wywołuje błąd czy to już nie dotarło jak zawsze .... ?
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Muniek napisał(a):

      Elkanen napisał(a):

      kermit napisał(a):

      jedyne lekarstwo na to to poranna zsyłka na 10% -> odbiór sury z rynku -> zawrotka zsyłki -> wysłanie zsyłki jeszcze raz
      Nie zgodzę się z tym. Robie zwozki po południu. 2h i mam sure z całego konta w jednym miejscu. Floty z planet lecą na stację na konkretnego moona na 100% speed. Bez żadnego zwracania czy innych kombinacji i o żadnym powielaniu surowców wynikających z błędu gry nie mam co marzyć choćbym nawet chciał.
      a odbierasz flote kupioną na rynku co wywołuje błąd czy to już nie dotarło jak zawsze .... ?
      Jaka flotę? Jest napisane o odbiorze sury z rynku a nie o flocie. Zresztą odebrać flote z rynku i telepnac ja gdzie się chce to chyba nie problem?
    • kermit napisał(a):

      1. sprzedaje na planecie statki ale nie odbieram surki za nie z rynku.

      2. robię o 22 zsyłkę wydobycia (nic nie zostaje na planecie)
      3. o 6-tej rano zanim zrobię zsyłkę mam na planecie nocnego wydobycia 10kk mety
      4. klikam na rynku odbiór mety ze sprzedanych statków (po odliczeniu opłaty rynkowej jest to 50kk mety)
      5. w magiczny sposób mam na planecie 53kk mety zamiast 60kk

      Tak jakbym zrobił zsyłkę o 3 w nocy (restart serwera) i od 22giej wydobyłbym tylko 3kk mety

      jedyne lekarstwo na to to poranna zsyłka na 10% -> odbiór sury z rynku -> zawrotka zsyłki -> wysłanie zsyłki jeszcze raz

      @Elkanen czy zauwazyłes punkt 1 oraz 4 ?
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • @Muniek chyba nie zauważyłeś, że odniosłem się tylko do aspektu zwozki sury nie wspominając ani słowem o jakiejkolwiek flocie. Nie kupuje ani nie sprzedaje floty przez rynek więc nie wspomniałem o tym ani słowem. Idąc tym tropem można ściągnąć sure z planety na moona, odebrać sure ze sprzedaży floty i dopiero potem zwiezc całość? Tak czy nie?
    • co do klonowania sury to nawet nie trzeba nic zawracać żeby sklonowało surowce ;p
      ja po zsyłce surowców przy ładowności magazynów 33-18-18kk na następony dzień miałam surowców 66-36-36

      po prostu dzień wcześniej całą surę wysłałam z wszystkich planet na jednego moona, wysłałam po dolotach transportów fsa na następny dzień. Jak zalogowałam się i zobaczyłam ze magazyny na czerwono to wpierw sądziłam, że gdzieś jakimś cudem pomyliłam koordy, ale widząc takie czary na 90% planet pomyślałam że zsyłki nie zrobiłam :E następnie przypomniałam sobie, że to niemożliwe bo zsyłka codziennie, no i magazyny przecież o połowę mniej ładowności mają niż ja surowców na planecie. Ale spoko kilka razy się zdarzyło tak fajnie, a potem już tylko wybrane planety. A szkoda, bo magazyny podniosłam :E :E :E


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Jeśli uda się odnaleźć uniwersalny schemat postępowania prowadzący do wywołania tego błędu to wtedy dopiero będzie zabawa. Rynek chociaż zostawiał ślady w logach, ale czy w tym wypadku GO również będzie w stanie odnaleźć obdarowanych? Jestem ciekaw.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • wampek napisał(a):

      Jeśli uda się odnaleźć uniwersalny schemat postępowania prowadzący do wywołania tego błędu to wtedy dopiero będzie zabawa. Rynek chociaż zostawiał ślady w logach, ale czy w tym wypadku GO również będzie w stanie odnaleźć obdarowanych? Jestem ciekaw.
      Klonowanie floty w stoczni - efekt - zero banów. A tam masz więcej dowodów na bugusing - i to łatwych do sprawdzenia. Tak więc cały problem w tym, czy błąd jest powtarzalny zawsze, czy tylko losowo (i do tego rzadko). Jeżeli zostanie znaleziona reguła - to macie jakiś miesiąc spokojnego klonowania zanim się wyda :)
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • to klonowanie floty i w moim przypadku deffa to już chyba ukrócili. Ostatnimi czasy postanowiłem się troszkę zabunkrować celem obrony przed farmingiem i wrzuciłem do stocznie dokładnie tyle plazm aby było ich łącznie 10 000. Jakież było moje zdziwienie kiedy zrobiło się 11 800 :D

      Podobnie rzecz się miała z WR i LL bo zamiast 1 000 000 robiło się 1 020 000 :D
      Niestety teraz robi się już idealnie 1 000 000 więc domyślam się, że błąd naprawili.
      ...Z kubryku ruszył każdy z nas, wprost od cynowych mis, Kulawy bosman dzieli broń, na pokład każe iść,

      Mocarna ręka chwyta nóż i dłoń zaciska się, Dziś marny, brygu, jest twój los - wzbudziłeś gniew...
    • Muniek napisał(a):

      Czyli po prostu zrobiłes zwozke sury i tyle ? Nigdy tak nie miałem...chyba ze trzeba z czymś trafic przewd / po 03 00 itp ? dziwne
      ano tylko tyle :)
      Dlatego zdziwił mnie opisany sposób. Wiesz tyle zachodu z zawracaniem itd. Itp. :E
      Ale moze właśnie o to chodzi? Bo mnie tak się stało już jakiś czas temu i do teraz cisza.
      Raz myślałam, że znów, ale jednak okazało się, że tym razem to ja zsyłki nie ogarnęlam :E


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Darkstar napisał(a):

      Jest i pewnie bedzie wiecej boosterow to moze by usunac czas oczekiwania miedzy aukcjami??
      Ale komu to potrzebne? Siedzisz cały dzień bo masz czas i możesz sobie krótkiego fsa puścić między jedna aukcja a druga. Wyjść na zakupy czy cokolwiek ogarnąć na luzie a flota wróci Ci z fs tuż przed końcem aukcji i wtedy lejesz każdego jak chcesz bo masz zapas sury pod ręką.
    • 19dawid45 napisał(a):

      To akurat wiem tylko ostatnio się nasilił u mnie 2krotnie :) już pomijam że czasami wywala mi błąd 404 ale tylko na Q

      Tak więc Muniek pokaż jaki kozak jesteś w naprawie tego co zrobiłeś. Ruda wycieła moje posty ale chyba Elkanen i reszta już wiedzą co zrobiłeś :)

      Nic nie zrobiłem.
      To tak jakbys pracował, dostał wypłate od szefa i nagle policja do ciebie przyszła i kazala oddac wypłate, brak rekompensaty i jeszcze do wiezienia na 2 tyg.

      Nawet nie moge oddac Wam surki z nowego konta bo tez zbanują.
      Wszystko przez błąd gry. Mam brak mozliwosci ruchu teraz.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Właśnie ludzie przez Twój handel lewą surką dostali nakaz zwrotu wielu miliardów surowca (tracąc kilkaset boosterów każdy) plus niektórzy bana na 2 tygodnie w gratisie..

      Wiedziałeś czym handlujesz tylko nie powiedziałeś o tym sojuszowi... po wszystkim założyłeś nowe konto psozedłeś do nowego soja a do starego ani słowa...

      Nie kompromituj się!