Wersja 7.x - dyskusja

    • Sobieski napisał(a):

      Crvt napisał(a):

      Hope crawler limit removal ideas are sarcasm.

      That would be worse than expeditions and benefiting the top players over others, because you can't even fleet save crawlers -_-;; and the amortization is even faster, only 3 days on decent mines.

      Just think on what that would result in, sooner or later. As soon as there is a clear dominant force in the universe - giant fleet parked on a single planet with all the crawlers, attacking anyone who dares to build a lot of crawlers. And since nothing would be as profitable as having a ton of crawlers, no one would be able to catch up. Quickly approaching singularity.

      The expeditions are already terrible for the game, no need to make it worse -_-;;
      duża ilość pelzaczy i satelit będzie łakomym kąskiem dla flociarzy czyli zyskają generałowie a po za tym gra nabierze rumieńców dlaczego? Dlatego że w końcu ta gra będzie strategią a nie klikaniem 2 razy dziennie albo latanie po idlakach do znudzenia. Sądzę że sojusze nabiorą więcej znaczenia a ekonomowie będą inwestować w rozwój swoich planet jak i floty.
      Nie wydaje mi się...
      Raczej bunkry będą rosnąć wprost proporcjonalnie do ilości satek. Beton będzie tak ogromny że flociarze będą odpuszczać pewne cele...


      Uni Taurus [ON]
    • Maniak87 napisał(a):

      Nie wydaje mi się...Raczej bunkry będą rosnąć wprost proporcjonalnie do ilości satek. Beton będzie tak ogromny że flociarze będą odpuszczać pewne cele...
      eee tam;d 10k gesi przebije sie przez wszystko xD
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Maniak87 napisał(a):

      Nie wydaje mi się...Raczej bunkry będą rosnąć wprost proporcjonalnie do ilości satek. Beton będzie tak ogromny że flociarze będą odpuszczać pewne cele...
      But it wouldn't be about profit. Just a game of 'get 100000000000000000000000000000000000 crawlers on one planet that you can defend 24/7' and 'not let anyone else do that'.
      It is hard to make the game worse than the current uncapped expeditions, but that'd do it.
    • Maniak87 napisał(a):

      Nie wydaje mi się...Raczej bunkry będą rosnąć wprost proporcjonalnie do ilości satek. Beton będzie tak ogromny że flociarze będą odpuszczać pewne cele...
      Nikt nie wiem jak będzie ale być może to urozmaici bardziej grę, chodzi o to że wersja 7 jak i jej dalsze aktualizację cały czas idą w kierunku odkrywcy i proszę nie pierniczyć coś o czarnej dziurze. Grałem odkrywcą i wysyłałem 5x dziennie po 6 ekspów przez 2 miechy i chyba tylko 2 x straciłem flotę. Sądzę, że jest moc na Odkrywcy i nie chodzi mi o to, że mam jakieś pretensje. Przeciwnie chcę aby zbieracze jak i generałowie coś z tej gry mieli. Każdy bunkier można rozpierniczyć ]:-D
      "Amor Patriae Nostra Lex"
    • Samo podkręcenie pełzaczy nic nie da, w końcu zbieracz jeżeli chodzi o wydobycie ma z nich tylko 1,5 razy większe zyski (0,03% do 0,02%), więc jeżeli trzeba coś dopakować to nie pełzacze, ale stosunek pełzacz-zbieracz. Widzę to konkretnie w dwóch parametrach - liczba zbieraczy za poziom kopalni oraz procent zwiększający produkcję. Przykład, zbieracz może za każdy poziom kopalń zbudować 2 razy więcej pełzaczy (16) oraz pełzacz dla zbieracza zwiększa produkcję nie o 0,03%, ale dajmy na to o 0,05%. Raczej tak to widzę.
    • indigo napisał(a):

      Samo podkręcenie pełzaczy nic nie da, w końcu zbieracz jeżeli chodzi o wydobycie ma z nich tylko 1,5 razy większe zyski (0,03% do 0,02%), więc jeżeli trzeba coś dopakować to nie pełzacze, ale stosunek pełzacz-zbieracz. Widzę to konkretnie w dwóch parametrach - liczba zbieraczy za poziom kopalni oraz procent zwiększający produkcję. Przykład, zbieracz może za każdy poziom kopalń zbudować 2 razy więcej pełzaczy (16) oraz pełzacz dla zbieracza zwiększa produkcję nie o 0,03%, ale dajmy na to o 0,05%. Raczej tak to widzę.
      Też dobry pomysł, w sumie każdy pomysł w ulepszaniu klasy Zbieracz jest wyborny. Ale ja bym nie poszedł w tym kierunku tylko zniósł bym limit na pełzacze i tylko zależność byłaby od energii. Sądzę, że tak będzie też sprawiedliwie. Piszę to dlatego bo jeśli wysyłasz ekspy jako Odkrywca licząc na PZ z walki lub zdobycie potężnej ilości surowców to zależne jest od ilości wysłanych statków wiadomo ryzykuje utratą floty raz na x razy, więc dlaczego Zbieracz nie może ryzykować budową pełzaczy i satelit. Mi tylko chodzi o urozmaicenie gry a sądzę, że to mogłoby pomóc.
      "Amor Patriae Nostra Lex"
    • A może po prostu zwiększyć jakoś ryzyko ekspedycji nastawionych na piratów... i nie chodzi mi o nic w stylu czarna dziura. Niech ta "nagroda" będąca zachętą pozostanie, ale niech zmieni się podejście do wysyłania takich ekspów. Jakby była np. większa szansa na wyliczenie takiej osoby, to by wysyłaj statki z większą rozwagą. Zmiana nastawienia z ilościowego na jakościowe
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Dziś na ekspach m.in. wysłałem 2 x 2500 pionierów z planety na 1 godzinkę. (odkrywca)

      Jeden przywiózł 26.250.000 Metalu, drugi 18.900.000 Metalu, gdzie przy kopalni na 40 lvl z pełzaczami i plazmową dziennie wydobywa się 12.297.216 metalu. Czyli prawie 4x dzienna produkcja.

      :bdb:

      Wymagania dla poziomu 41:
      • 663,44Mln
      • 165,86Mln
      Już buduję na 41 lvl :D :D :D
    • Zniesienie limitów pełzaczy.... załóżmy, że jest uni (są takie), gdzie istnieją osobistości, których przewaga militarna jest tak duża, że mogą na resztę nie zwracać uwagi/unicestwić ją (do wyboru). Zostaje zniesiony limit, ta osobistość wykorzystując swoją przewagę, zmienia klasę na zbieracza (większy bonus) i na każdej planecie buduje po milion pełzaczy (+satelity). Drogo, ale nie niemożliwe. Jeden pełzacz daje 0,03%, milion daje 30000%. Załóżmy, że ma 14 planet, na każdej wydobycie metalu na godzinę 500k. Z bonusem ma... 150kk metalu wydobycia godzinnego (jeżeli dobrze liczę). Razy 14 planet, samego metalu ma na godzinę 2,25kkk - 2,25kk punktów, z samego metalu, 54kk punktów na dobę, rocznie tyle, że kalkulator mi tego nie przelicza. Nadal taki dobry pomysł?
    • indigo napisał(a):

      Zniesienie limitów pełzaczy.... załóżmy, że jest uni (są takie), gdzie istnieją osobistości, których przewaga militarna jest tak duża, że mogą na resztę nie zwracać uwagi/unicestwić ją (do wyboru). Zostaje zniesiony limit, ta osobistość wykorzystując swoją przewagę, zmienia klasę na zbieracza (większy bonus) i na każdej planecie buduje po milion pełzaczy (+satelity). Drogo, ale nie niemożliwe. Jeden pełzacz daje 0,03%, milion daje 30000%. Załóżmy, że ma 14 planet, na każdej wydobycie metalu na godzinę 500k. Z bonusem ma... 150kk metalu wydobycia godzinnego (jeżeli dobrze liczę). Razy 14 planet, samego metalu ma na godzinę 2,25kkk - 2,25kk punktów, z samego metalu, 54kk punktów na dobę, rocznie tyle, że kalkulator mi tego nie przelicza. Nadal taki dobry pomysł?
      That, except they would build them all on one planet for safety. They would still be giving the same bonus. A bit harder to build, but after a while they'd be buying the majority of the crawlers on the market, anyway.


      Tak to sarkazm,tak samo jak sarkazmem jest brak limitu floty złomującej dla odkrywcy.
      Pisz chłopie po polskiemu ,ja ten Twój francuski też znam ,ale nie szpanuję.
      I do not know Polish, or I would :(
      At least some will understand what I wrote. And if someone already made an argument I want to mention, in Polish, I usually do not write anything...
      If you do not care, just ignore ;/
    • El Baaboollo napisał(a):

      Oj tam nie czepiajcie się ęą :P

      Zastanawiam się czy gracz 200kk punktów i gracz 2kk punktów wysyłając powiedzmy 3k pionierów na ekspedycję znajdą tyle samo surowców ??

      Ktoś testował kombinował ?
      Tyle samo, bo to zależy od ilości punktów top 1 na uni. Jeżeli top 1 ma więcej niż 100kk pkt, to znajdują max. Generalnie przy średnio aktywnej grze można mieć od zera w miesiąc 1,5kk pkt na dobrze rozwiniętym uni.
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • zapytam, ale nie wiem czy już wcześniej nie był temat poruszany
      chciałem się dowiedzieć czy kiedyś zostanie rynek już tak naprawdę naprawiony? chodzi o to że wcześniej był mnożony deuter, a teraz w dalszym ciągu jest mnożony metal za darmo
      # u68 - top16
      offline

      # uQuasar - top5
      offline
    • Devuriel napisał(a):

      zapytam, ale nie wiem czy już wcześniej nie był temat poruszany
      chciałem się dowiedzieć czy kiedyś zostanie rynek już tak naprawdę naprawiony? chodzi o to że wcześniej był mnożony deuter, a teraz w dalszym ciągu jest mnożony metal za darmo
      Zaraz po zbuffowaniu generała.
      Art to żart.



      Stare, niesłuszne zbanowane konto


      I am not a king, I am not a god, I am... worse...
    • Void napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Do czego mogą przydac sie nowe boostery - czyli CZASOWE boostery do energii....wg mnie lipa.
      A gdzie są czasowe boostery energii? Tylko mechanik ma +10%. Przydaje się, jeśli nie chcesz pakować 600k sury w następny poziom elektrowni, a satelity i tak są rozbite po jednym dniu
      za kilka dni wchodzą
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Devuriel napisał(a):

      zapytam, ale nie wiem czy już wcześniej nie był temat poruszany
      chciałem się dowiedzieć czy kiedyś zostanie rynek już tak naprawdę naprawiony? chodzi o to że wcześniej był mnożony deuter, a teraz w dalszym ciągu jest mnożony metal za darmo
      Jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje o błędach/bugach napisz proszę ticketa bądź zgłoś problem w Błędy w grze





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa: