Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Void napisał(a):

      Tylko że ta gra od początku miała odzwierciedlać wiedzę o astronomii. Dlatego kiedyś można było mieć max 9 planet, ale później to zmienili. Czarne dziury są potwierdzone, ale białych nie ma. Więc tym bardziej nie będzie ich w grze.
      Co do białych dziur to są tak samo hipotetyczne jak obcy i kosmiczni piraci, antymateria, bozony Higgsa czy 10 wymiarowa przestrzeń oparta na strunach.
      Czy ich nie ma? Któż to wie.
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • A wy dalej o tych piratach....


      Żeby odkrywca był zyskowny niestety trzeba latać cały czas - czas :) po 12-16h niestety.

      Teraz spina ekonomów że przy logowaniu 2x po 15minut dziennie są w plecy, wcześniej było OK. bo robili wszystko tak samo i byli wyżej. A ktoś kto miał flotę musiał kombinować, latać i niech mi się pokaże który nie kampił z ręką na sercu żeby tylko flociarz miał przepałkę.

      I druga sprawa - nikt wam nie kazał nie mieć floty i też latać na piratów. Te floty same nie powstały i same się nie zbudowały. także odbijcie od tego i zluzujcie gumki.


      A to że już nie idzie skontrować czy pokombinować z kontrą czy akcją przeciwko odkrywcy to już takie teorie wygłaszają farmy. Sorry Winnetou, masz jakieś pojęcie o mechanice gry to możesz wszystko...
      The End


      uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

      uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


      uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

      Uni68 Bociek [3 X] - The End



      Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%
    • bocieek napisał(a):

      A to że już nie idzie skontrować czy pokombinować z kontrą czy akcją przeciwko odkrywcy to już takie teorie wygłaszają farmy. Sorry Winnetou, masz jakieś pojęcie o mechanice gry to możesz wszystko...
      Wyjasnij mi sherlocku co sie dzieje z tymi setkami miliardow sury, ktore sa zdobywane na ekspach a przetapiany jest raptem niewielki ulamek z tych nafarmionych surowcow? Chcesz powiedziec, ze pojemnosc flotowa tych odkrywcow siega 1.000.000.000.000 i wiecej jednostek?
    • A świstak siedzi i zawija :)

      Realia są takie że na każdym Uni braknie dexa. Mnie koszt wysłania 7 fal floty kosztuje 250kk dexa x powiedzmy 8 dziennie to mam 2kkk dexa na loty.

      Realia są takie że muszę zamieniać surkę handlarzem i wtedy nie patrzę na przelicznik tylko zamieniam. Tyle.
      The End


      uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

      uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


      uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

      Uni68 Bociek [3 X] - The End



      Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%
    • @Elkanen odbij proszę. Tłumaczę Ci jak wygląda sprawa po stronie Odkrywcy. Żeby zamienić 2kkk dex muszę wrzucić powiedzmy ciut więcej niż 6kkk mety dziennie. Żeby wyjść na zero z dexem na loty przypominam.

      Każdy 3ma surkę na czarną godzinę, chyba tylko ekowcy przetapiają na bieżąco. Ja mam np. tyle żeby przeklikać 700k pnc od ręki jakby się trafiła dziura, co zdarza się każdemu dość często. I kogokolwiek nie zapytasz to średnio wychodzi 1 na tydzień, no czasem na 2 przy odrobinie szczęścia losu :)
      The End


      uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

      uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


      uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

      Uni68 Bociek [3 X] - The End



      Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%
    • Apofis napisał(a):

      Qnick napisał(a):

      bozony Higgsa
      Antymateria nie jest żadną fikcją hipotetyczną, bo jest i wytwarzamy ją sami od wielu lat. Jesteś trochę do tyłu z wiedzą. :D Jakieś bozony Higgsa znaleźli@Qnick
      :D
      Poleci w kibel, ale może zdążysz przeczytać... coś tam jednak wiem chodziło mi antymaterie nie produkowaną (we wszechświecie nie potwierdzono jej obecności). No i mimo usilnych prób w CERN nie potwierdzono, że cząstki, które odkryto to bozony higgsa z opisu standardowego.

      Idąc twoim tokiem rozumowania to i można potwiedzić struny, w końcu Hawking opisywał je również zależnościami matematycznymi.

      A zwolennicy teorii o starożytnych astronautach wierzą, że ziemie nawiedzili obcy, więc można również potwierdzić obcych i kosmicznych piratów (Discovery Historia 4 life)

      EDIT.
      Co do bozony Higgsa bije się w pierś... potwierdzono po rozpadzie cząstek, że odkryty jest bozon z opisem standardowym... atlas.cern/updates/press-state…-decay-pair-bottom-quarks
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Qnick ().

    • Qnick napisał(a):

      Idąc twoim tokiem rozumowania to i można potwiedzić struny, w końcu Hawking opisywał je również zależnościami matematycznymi.

      A zwolennicy teorii o starożytnych astronautach wierzą, że ziemie nawiedzili obcy, więc można również potwierdzić obcych i kosmicznych piratów (Discovery Historia 4 life)
      Nie to nie jest mój tok rozumowania tylko twój.

      Antymateria we wszechświecie również jest w próżni. Tworzy się ciągle i znika anihilując z materią. Nie wiem co masz na myśli bo piszesz ogólnie więc ja i odpisuje konkretne przykłady.

      Bozon Higgsa jak sam przyznałeś jest również.

      Wiara to nie dowód. Matematyczny opis to nie dowód obserwacyjny.
      @Qnick

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez Apofis ().

    • @Elkanen ale w matematykę to ty umiesz?
      Punkty Zniszczone:
      Malack: + 1 852 524 098
      Ciamajdek: + 738 276 877
      AmstelL: + 601 459 926

      Punkty Stracone:
      Malack: + 108 023 514
      Ciamajdek: + 48 751 111
      AmstelL: + 72 657 753

      Powstały PZ:
      Malack: ‭392 109 522
      Ciamajdek: 157 405 597
      AmstelL: ‭134 823 536

      Bilans:
      Malack: ‭+ 284 086 008‬
      Ciamajdek: + 108 654 487
      AmstelL: ‭+ 62 165 783

      Przyrost:
      Malack: + 64 852 877
      Ciamajdek: + 69 607 807
      AmstelL: + 60 222 697

      Różnica:
      Malack: ‭219 233 131‬
      Ciamajdek: ‭39 046 680‬
      AmstelL: ‭1 943 086‬

      O jakich ty setkach miliardów kiszonych surowców pitolisz? Tak ciężko jest po prostu to sprawdzić? [ciach]

      Do tych kwot trzeba jeszcze odjąć koszty paliwowe, o których już przedmówcy wcześniej napisali i wyjdzie nam, że... Zwycięzcą w zestawieniu jest @AmstelL, któremu expy chyba nawet na 0 nie chcą wyjść XD
      A tak to widać, że Ciamajdek wiąże koniec z końcem oraz Malack chomikuje surowce.
      Mój kiszony dex nie służy do zaopatrywania ekspedycji na lot :)

      Także nie widzę tu u nikogo żadnych problemów z ładownością.
      A skoro już szukasz sensacji [ciach], jakim legalnym sposobem twój bóg i guru flot ogejmowych ma 600kk floty przy raptem 434kk pkt zniszczonych? Podpowiem: mizerne eko na koncie, które 3/4 swojego życia spędziło na urlopie nie mogło się do tego przyczynić :)
      [ciach]


      Super Moderator Ruda:
      obraza
    • bocieek napisał(a):

      Teraz spina ekonomów że przy logowaniu 2x po 15minut dziennie są w plecy
      Nie chce mi się z Wami gadać:)
      setki razy w kółko powtarzane ,że odkrywca jest przegięty
      Po jaki grzyb są inne opcję jak nie mają żadnych szans z odkrywcą.
      Po co to pie... o ryzyku odkrywcy,a generał to co na wczasy lata.
      Ekonom farmer straci dwa razy więcej czasu na grze niż odkrywca ,więc tu też bajek nie opowiadajcie.
    • bocieek napisał(a):

      A wy dalej o tych piratach....


      Żeby odkrywca był zyskowny niestety trzeba latać cały czas - czas :) po 12-16h niestety.

      Teraz spina ekonomów że przy logowaniu 2x po 15minut dziennie są w plecy, wcześniej było OK. bo robili wszystko tak samo i byli wyżej. A ktoś kto miał flotę musiał kombinować, latać i niech mi się pokaże który nie kampił z ręką na sercu żeby tylko flociarz miał przepałkę.

      I druga sprawa - nikt wam nie kazał nie mieć floty i też latać na piratów. Te floty same nie powstały i same się nie zbudowały. także odbijcie od tego i zluzujcie gumki.


      A to że już nie idzie skontrować czy pokombinować z kontrą czy akcją przeciwko odkrywcy to już takie teorie wygłaszają farmy. Sorry Winnetou, masz jakieś pojęcie o mechanice gry to możesz wszystko...

      bocieek napisał(a):

      @Elkanen odbij proszę. Tłumaczę Ci jak wygląda sprawa po stronie Odkrywcy. Żeby zamienić 2kkk dex muszę wrzucić powiedzmy ciut więcej niż 6kkk mety dziennie. Żeby wyjść na zero z dexem na loty przypominam.

      Każdy 3ma surkę na czarną godzinę, chyba tylko ekowcy przetapiają na bieżąco. Ja mam np. tyle żeby przeklikać 700k pnc od ręki jakby się trafiła dziura, co zdarza się każdemu dość często. I kogokolwiek nie zapytasz to średnio wychodzi 1 na tydzień, no czasem na 2 przy odrobinie szczęścia losu :)
      Jak dla mnie kolega temat wytłumaczył i zamknął.
      Każdy patrzy tylko na zyski, nikt nie patrzy na ryzyko i koszty. A i dochodzi do tego czas spędzony przy ekspach. Ile razy flota z ekspa wraca wcześniej lub później? Zostawilibyście kilka kk na moonie nie pilnowane? :)
    • Z tym sie zgodze. Tylko powiedz mi czy kiedykolwiek na którymkolwiek uniwersum floty rosły w takim tempie jak rosną teraz dzieki lataniu na 16 pozycje korzystając z dobrodziejstwa bitew z piratami czy obcymi? Nigdy. I skoro odkrywca jest taki ryzykowny i mało zyskowny to dlaczego prawie kazdy general i spora część zbieraczy przeszla na odkrywce?
    • @19dawid45

      Zawsze mnie bawi, jak ktoś pisze o ryzyku przy lotach na piratów. I to tak serio mnie to bawi. Widzisz, rzecz w tym, że przy lotach na piratów NIE MA RYZYKA (w dłuższym okresie czasu). Jest to gra liczbowa o wartości oczekiwanej dużo większej od zera (czyli dla niekumatych - zawsze będzie zysk w długim okresie czasu).

      Prosty przykład - rzucam kostką 1-6. Jak wypadnie 6 - dostajesz 1mln usd. Jak wypadnie 1-5 - tracisz 1000 usd. Rzut powtarzamy 100x dziennie - za każdym razie tracisz / zyskujesz zgodnie z zasadami.

      Grasz w taką grę? Czy będziesz dalej pisał głupoty, że jest duże ryzyko straty, więc nie opłaca się grać w taką grę. Bo przecież możesz stracić 1000 usd.

      I podobnie wygląda ryzyko w lotach na piratów. Serio - przeciez tego nawet na kontre nie da się złapać (tzn teoretycznie się da - w praktyce - tyle warunków do spełnienia, że expa 1h nie da się złapać). Da się jedynie podebrać złom - ale to raz i nic więcej. Jedynie na uni x5 / x6 floty musisz po prostu uwazać gdzie robisz expa (aby nie dostać gsem z układu).

      Jest tylko i wyłącznie jedno ryzyko lotu grubą flotą na pozycję 16. Odrabianie strat trwa ok 3 dni - więc jak dostaniesz dwie czarne dziury - a potem od razu GF coś znerfi (zanim odrobisz) to jestes tydzien w plecy. Ale latasz od 2 miesięcy - więc na taki przypadek (który jest mało prawdopodobny i raczej nie zajdzie) i tak już zarobiłeś. Innego ryzyka nie ma.

      PS. Plus czekam na podsumowania tych, co ostatnio płakali, że GF im zmniejszyło szanse na pirata :D nawet był taki, co twierdził, że to ja to na GF wymusiłem :D i oczywiście na komentarz, dlaczego mimo braku piratów ciągle latają flotami militarnymi na pozycję 16 :D Dwa tygodnie minęło to już można jakieś wnioski wyciągać ze statystyk. Co - brak chętnych? Czyli jednak po 1-2 słabszych dniach pojawili się piraci? :P no popatrz, zaskoczenie wielkie, że statystyka działa prawidłowo.


      Super Moderator Ruda:
      wulgaryzm
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dexPL ().

    • Zlomek_Mistrz napisał(a):

      Z tym sie zgodze. Tylko powiedz mi czy kiedykolwiek na którymkolwiek uniwersum floty rosły w takim tempie jak rosną teraz dzieki lataniu na 16 pozycje korzystając z dobrodziejstwa bitew z piratami czy obcymi? Nigdy. I skoro odkrywca jest taki ryzykowny i mało zyskowny to dlaczego prawie kazdy general i spora część zbieraczy przeszla na odkrywce?
      Przecież nikt nie pisze że nie jest zyskowny. Jest i to bardzo tylko jest to zysk pod naciskiem większego ryzyka niż np u zbieracza. Im więcej wkładasz tym więcej możesz wyciągnąć ale też i stracić- coś jak STS wiedzą Ci co grają.
      Same paliwo na loty zakupic to koszt ogromny ( przykład Leda paliwo za kris 1,2 do 1 ) każde uni inne . Do tego dochodzi czas bo tych ekspedycji trzeba pilnować
    • RolnikSzukaZony napisał(a):

      .:czubulus:. napisał(a):

      Nie tłumacz @19dawid45 bo to jak byś podstawy ekonomi próbował wpoić wyborcą obecnej władzy.
      Z pustego nikt nie naleje.
      Co nie zmienia nadal faktu że odkrywca jest zły :D
      I zawsze będzie zły:) Jestem oszustem bo gram odkrywcą :)

      @dexPL masz duże pojęcie o grze zawsze czytałem Twoje posty z uznaniem jednak od dłuższego czasu za bardzo sie zapędzasz w opiniach.
      Jakbyś pytał czemu generałowie przeszli na odkrywcę na Twoim uni to odpowiedź jest prosta: Spakowali Cie w recki zakończyłeś grę więc nie mieli by z czego żyć więc poszli w odkrywcę :)
      Mam nadzieję że kiedyś zluzujesz w swoich opiniach i wrócisz do dawnego Siebie.
    • Są dwie strony medalu
      Pierwsza to narzekanie, kurde ten znów ma przystost 10kk z tych expow
      I druga strona, jak dobrze - 20kk punktów dziurka wpadła, ogame takie sprawiedliwe
      Są plusy i minusy expow i nie ma co się o to kłócić
      Osobiście puszczam expy i mogę narzekać na brak dexu który trzeba wymieniać u handlarza, dużych obcych i piratów no i zdjęcie czarnej dziury
      Dodatkowo muszę poświęcić dużo więcej czasu niż zbieracz

      Myślę że kłócenie się o to nie ma sensu
    • @19dawid45 sęk w tym, ze on wiedzy nie posiada... powtarza niczym papuga to co gdzies usłyszał próbując szpanować swoją wiedzą robiąc przy tym z siebie gracza, ktorym nigdy nie był i nie bedzie :)
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • ja rozumiem ryzyko ale zyski są troszkę za duze.
      Widac niestety widać jak rosną floty na światach.


      Powinno być jakieś ograniczenie PZ do max ilości - max 2-3 mld.
      Przeciętny gracz i tak nie wyrobi takiego PZ.

      Co do innych aspektów jak dla mnie powinno się zmienić konfigurację terraformera.
      Bylo tyle zmian, ze planety stały się za małe nawet z dopalaczami dla niektórych.
      A kasowanie ich to głupota wielka by była.
    • @19dawid45 co ty gadasz, chyba nikt w tym watku z tych co graja odkrywca nie przyznał, że osiąga mega zyski. Każdy z was tylko się wypiera, że odkrywca jest bardzo ryzykowny, zyski sa ale pokrywają tylko straty i koszty paliwa i trzeba poświęcać czas. Nikt wam tych zyskow nie zabierze, a tylko na sile udowodniacie jaki to odkrywca zły. A co zbieracz nie musi czasu poświęcać? Chcac szybko rozwijać konto musi farmic idlakow na potege po kilkanascie godzin dziennie. Generał jeżeli gra na wymarlym uni to ta klasa nic mu nie daje i chocby nie wiadomo co robil odkrywcy w zyskach nie przebije. Zmieńcie klase na zbieracza czy generala i grajcie bez ryzyka jak twiedzicie i róbcie zyski jak odkrywca. Dla porównania nie gram odkrywca flota bojowa tylko cywilna na galatei i mysle że zyski od poczatku wersji 7.0 bez zbednej spiny rzędu 10kkk sury też sa niczego sobie.