Wersja 7.x - dyskusja

    • 19dawid45 napisał(a):

      RolnikSzukaZony napisał(a):

      Pan dobra rada zawsze się gdzieś znajdzie przecież. Jak już chcecie nerfa na odkrywcę to trzeba wszystkie klasy uszczuplić. Jak już wcześniej pisałem, skoro odkrywca może stracić flotę na ekspie, to niech General i zbieracz też czymś ryzykują.
      Dokładnie tak.Każdy myśli że odkrywca ma łatwe życie i sam miód itd
      Po za tym generał i zbieracz też mogą robić ekspy i też mieć zyski z nich więcej nie wiem jaki UJ robicie ten dym tutaj :D
    • edes napisał(a):

      To niech im zmienią na 20% i zbieracz dalej bedzie płakał że trzeba mieć flote żeby mieć zysk z piratów a mu sie nie chce jej pilnować :/
      Nic to nie zmieni skoro beda i tak glownie zyski dzieki piratom z ekspedycji. Temat walkowany od dawna ale malo kto rozumie, ze mozliwosc miliardowych zyskow na ekspach zaburzyla calkowicie balans gry. Bo wez zlap taka flote wyslana na ekspe na powrocie czyli strzel z kontry. Ktos wyjasni jak to zrobic bez palenia moona? O ile wczesniej jedynym problemem byly multikonta i przez to rywalizacja w tabeli nie byla uczciwa ale przynajmniej do zrealizowania bo mozna bylo konto rozwinac przy pushujacych sie flociarzach o tyle teraz w dobie ekspedycyjnych odkrywcow nie ma szans na osiagniecie czegokolwiek grajac zbieraczem czy generalem. Jest po prostu przepasc bo topowi flociarze w kilka dni moga zdobyc tyle sury ile wiekszosc graczy wpakowala w konta przez lata gry. Otworzcie w koncu oczy.
    • RolnikSzukaZony napisał(a):

      ja nie mam eko na poziomie 45/38/40 żeby być zbieraczem i żyć z super eko
      Na dniach bede mial eko na poziomie 45/37/40 x13 i wierz mi, ze nawet z aktywnym sztabem i dopalkami na surowce nie jestem w stanie nic zrobic. Moge jedynie wegetowac, od czasu do czasu jak znajde ochote i pare godzin na latanie to pofarmie idlaki z nudow i zostaje tylko pilnowac fs-ow i robic zwozki.
    • Muniek napisał(a):

      Nie mozesz nic zrobić ?
      a jakby inni na expy nie latali to co takiego byś zrobił nagle ? :)
      Bym cisnal mocniej na idlakach tak jak to robilem przez ostatnie lata gry. Dogonilem w eko niby wielkich graczy wiec o czyms chyba to swiadczy...

      Tylko dzis przez pol dnia wyfarmilem 130kk na Librze z idlakow. Po poludniu juz mi sie nie chcialo i odpuscilem. Gdyby flociarze nie zarabiali miliardow na ekspach to ten moj farming mialby jakiekolwiek znaczenie a tak to sam malo co skorzystam a jedynie "ukradlem" innym sure z idlaczkow :P
    • Elkanen napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Nie mozesz nic zrobić ?
      a jakby inni na expy nie latali to co takiego byś zrobił nagle ? :)
      Bym cisnal mocniej na idlakach tak jak to robilem przez ostatnie lata gry. Dogonilem w eko niby wielkich graczy wiec o czyms chyba to swiadczy...
      a dlaczego teraz nie możeszz cisnąć na idlakach ? w czym to że ktos expy puszcza przeszkadza Ci przy farmieniu idlaków ?
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • roermond napisał(a):

      Bez palenia moona robisz lotke w układzie,
      Sztuka na raz moze dwa. Flociarze patrza w uklady i widza co sie dzieje. Zrob zasadzke na ula i szybko sie przeniosa w inne miejsce.

      Muniek napisał(a):

      Ok przeczytałem.

      Czyli bardziej patrzysz i przejmujesz się grą innych niż swoją. Spoko.
      Gram juz tylko dla dostawcow i z sentymentu. Jaki sens sie spinac kiedy mam 370kk pkt na koncie a flociarz jeden z drugim kosi na ekspach dziennie 50-100kkk robiac tym samym moje konto w niecaly tydzien?
    • Co za różnica czy ktoś się pushuje z miltikont, czy teraz bardziej legalnie z ekspedycji jako odkrywca? Jak ktoś będzie bardzo chciał to i tak będzie na górze tabeli. Przecież każdy może przejść na odkrywcę jeśli chce, więc z czego niektórzy robią taki problem? Ja gram zbieraczem i tego nie zmienię, bo nie mam czasu siedzieć całymi dniami i wysyłać ekspedycji.
    • Elkanen napisał(a):

      edes napisał(a):

      To niech im zmienią na 20% i zbieracz dalej bedzie płakał że trzeba mieć flote żeby mieć zysk z piratów a mu sie nie chce jej pilnować :/
      Nic to nie zmieni skoro beda i tak glownie zyski dzieki piratom z ekspedycji. Temat walkowany od dawna ale malo kto rozumie, ze mozliwosc miliardowych zyskow na ekspach zaburzyla calkowicie balans gry. Bo wez zlap taka flote wyslana na ekspe na powrocie czyli strzel z kontry. Ktos wyjasni jak to zrobic bez palenia moona? O ile wczesniej jedynym problemem byly multikonta i przez to rywalizacja w tabeli nie byla uczciwa ale przynajmniej do zrealizowania bo mozna bylo konto rozwinac przy pushujacych sie flociarzach o tyle teraz w dobie ekspedycyjnych odkrywcow nie ma szans na osiagniecie czegokolwiek grajac zbieraczem czy generalem. Jest po prostu przepasc bo topowi flociarze w kilka dni moga zdobyc tyle sury ile wiekszosc graczy wpakowala w konta przez lata gry. Otworzcie w koncu oczy.
      Problem jest w tym że by zrobić konkret pz trzeba wysłać ogromną flotę czyli ją najpierw posiadać potem liczyć na szczęście w trafieniu ich a nie dziury .. następnie taka flotę trzeba upilnować przed flociarzami którzy wybitnie polują na tych co latają na expy a to już łatwe nie jest bo i kulki spadają. Wszystko ma swoją cenę.

      Wszystkich na raz nie zadowolisz... skoro taki odkrywca dla Ciebie super to zapraszam zmień klasę i graj:)
    • @19dawid45

      latać na twoja flotę z ekspa zamiast na piratów i ekspy?
      wiem że to różnie wygląda na innych uni ale napisałeś to tak jak by jakaś banda latała (co najmniej 3 graczy) ustawiali lotki niszczyli moona i tak na nowo by tylko ci je zdjąć.
      chyba trochę przesadzasz. nie raz się spotkałem z próbami niszczenia moona ale by to było aż tak jednostronne?

      Po 2 to zabiera czas nim dorwą twoją flotę to sami mogą wypracować podobny zysk jak nie lepszy na ekspach, no chyba że latają tak dla zasady by niszczyć innych
    • @UKM-2 zapraszam na Quantum zbuduj powiedzmy 2-4kk lmów i puśc fsa na noc:)

      Kazde uni ma swoje obyczaje i warunki wiadomo..
      Ale jedno jest pewne jak ktoś zbytnio puchnie to go ubiją

      Każda klasa ma plusy i minusy i nic tego nie zmieni... skoro duża częśc tak narzeka to niech zmieni klase na odkrywcę.
      Też uważam że zmiana w tej grze jest nieuczciwa wobec grających od wielu wielu lat...sam tak gram ale trzeba przywyknąć do nowych realiów takie jest życie i taka jest ta gra
    • 19dawid45 napisał(a):

      Problem jest w tym że by zrobić konkret pz trzeba wysłać ogromną flotę czyli ją najpierw posiadać potem liczyć na szczęście w trafieniu ich a nie dziury .. następnie taka flotę trzeba upilnować przed flociarzami którzy wybitnie polują na tych co latają na expy a to już łatwe nie jest bo i kulki spadają. Wszystko ma swoją cenę.

      Wszystkich na raz nie zadowolisz... skoro taki odkrywca dla Ciebie super to zapraszam zmień klasę i graj:)
      Zaden problem wbic z urlopu, posiedziec pol dnia i sie nachapac. Ale ja nie po to inwestowalem w eko przez kilka lat, by teraz postawic flote i z urlopu latac na ekspy. Konto ma pracowac samo na siebie bez urlopu. Taka idea gry gornika.
    • Elkanen napisał(a):

      UKM-2 napisał(a):

      @19dawid45 no wy tam macie x5 floty ja tak grałem na elektrze.
      O wlasnie o tym zapomnialem. Palic moona i lapac flote na x5 latwo ale niech sprobuja spalic moona na x2 i jeszcze ogarnac strzal nie dajac mozliwosci na kontre czy podstawke :E wiem, akcja w ukladzie i robie z igly widly ale x2 floty to nie x5 :P
      i na Q i na Ledzie już miałem palone moony po wejściu zmian tak więc nie widzę różnicy. I nie palone z układu mojego. Każda klasa ma swoje zalety i wady. Zbieracz daje duży zysk za nic czyli tak jak powinno być dla ekonoma. Trzeba przywyknąć do zmian i tyle. 163 strony płaczu
    • Nie uważacie, że wszystkie nowości i ostatnie zmiany mają co najmniej jedną pozytywną cechę? Wpłynęły na dynamikę gry. Wcześniej była straszna stagnacja. Gracze eko robili zwózki i fsy, flociarze próbowali ich ustrzelić, i tyle. Oczywiście nie mówię o pushu przez multikonta, bo to się nie zmienia. Teraz są klasy, kłótnie o nie, nowe statki, klasy i ich przywileje, rynek. Są jakie są, ale z perspektywy czasu w grze przynajmniej zaczęło się coś dziać. Żeby tylko naprawili te amatorskie błędy interfejsu i kilka opisów, to już by była bajka.
    • Jak już iść na całego.
      Skoro zgoła negatywne zdarzenia jakimi były piraci i obcy GF zamienił w pozytywne (przy zajściu odpowiednich warunków). To ja bym dodał zdarzenie określane "białą dziurą", a w niej szansa na znalezienie statków pochłoniętych przez czarną dziurę.
      Skoro ekspy to losowość to byłby mega czad, gdyby przeciętny szary ogejmowicz mógł znaleźć flotę topki odkrywcy, która została pochłonięta przez czarną dziurę.
      Jak szaleć to szaleć...
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • @Qnick
      Pomysł dobry ale zbyt ogólny. Jak już to powinno być tak że "biała dziura" da maxa np:
      fioletowy dopalacz na 30 dni
      flotę losową która można znaleźć ale 2x większą (w przeliczeniu na pkt) niż jest to teraz
      anty między 2400-4800 (bo więcej i tak nie dadzą) teraz max normalnie to chyba 1200 ?

      oczywiście jedno z tych