Wersja 7.x - dyskusja

    • ackra napisał(a):

      @Elkanen twierdziłeś że grasz dla zabawy na luzie a nie dla top, a teraz jednak się przyznajesz, że co innego piszesz a co innego masz w głowie.
      Ale czy widzisz, bym cisnal na ekspach bo musze topke utrzymac?

      Po prostu zanim wszedl odkrywca to i po idlakach bylo sens cisnac. Ale od kiedy jest odkrywca to farmienie idlakow nie ma najmniejszego sensu.

      Ps. Zreszta komu jak komu ale Tobie pokazalem jakim jestes grajkiem. Pol roku przerwy zrobilem od gry to mnie wyprzedziels w tabeli ale jak zaczalem grac tak teraz znowu przez jakis czas musze odpuscic gre bys mogl mnie dogonic pro grajku. Nawet na GO sie nie sprawdziles wiec o czym w ogole dyskusja.

      Ps 2. Myslalem nawet o tym by postawic flote i podobnie jak Wintery latac na ekspy by sie nachapac. Ale z tylu glowy zapalila sie czerwona lampka co bedzie kiedy Winetry zobacza co wyprawiam i uruchomia swoje znajomosci by mi konto wyslac na perma. Wiec dalem na luz. Czekam teraz na odpowiedz jednego z graczy na librze czy wezmie moje konto. Jesli sie zgodzi to ogarne mu tylko to co planowalem zrobic na koncie i znikam. Bawcie sie dalej w tym syfie.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Elkanen ().

    • Muniek napisał(a):

      Elkanen napisał(a):

      Po prostu zanim wszedl odkrywca to i po idlakach bylo sens cisnac. Ale od kiedy jest odkrywca to farmienie idlakow nie ma najmniejszego sensu.
      ja farmie az miło na 75% zysku na odkrywvy, nawet 1 kkk dziennie
      A odkrywca flotowy 20-40kkk :) tak to wygląda - idlaki to obecnie co najwyżej resztki ze stołu, a nie realny zysk. Nawet jakbyś latał 24h
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • kermit napisał(a):

      Elkanen napisał(a):

      Pol roku przerwy zrobilem od gry to mnie wyprzedziels w tabeli ale jak zaczalem grac tak teraz znowu przez jakis czas musze odpuscic gre bys mogl mnie dogonic pro grajku.
      a ja gram dla cyferek i cieszę się jak dziecko z każdej zmiany pozycji w statach na wyższą.
      Czas zejść na ziemie, to nie moja zasługa, to Kamil o tym decyduje.
      Wydaje mi sie, ze razem ze swoimi Winetrowymi przyjaciolmi bedziecie przeszczesliwi kiedy odpuszcze gre. Kiedy nie bylo odkrywcy mogliscie tylko patrzec jak moje konto puchnie dzieki idlakom. Dzis, dzieki temu ze jest odkrywca moge teraz ja patrzec jak inne konta puchna a samemu zlozyc tylko rekawice i odpuscic. Konczyc wole z tarcza a nie na tarczy odkrywczy mistrzowie.
    • A wiecie dlaczego @ale cios antynazistaczy wiekszosc 'top 1' ma ból pupki i mówi, że gra nie ma sensu.
      Już spieszę z wyjaśnieniem - zobrazuję to w ten sposób, grasz kilka/kilkanaście lat swoją 'taktyką' a tu nagle wchodzi UPDATE który pozwala dogonić topkę i ich pozycja którą sobie uplasowali przez kilka lat gry jest w ZAGROŻENIU.
      Każdy normalny pomyśli w ten sposób - okej, expy są OP? to jedziemy i uciekamy zanim mnie dogonią a tu płacz, kupkanie pod siebie bo bleee łeee trzeba grac w inny sposob niz dotychczas. Proste - albo sie dopasowujesz albo spadasz z rankingu i pisze tu o TOPCE bo nie przez przypadek sie tam znalezli majac takie parcie na cyferki. Pozostali cos maja to w czterech literach i klikaja sobie czy to z sentymentu czy to z czystej przyjemnosc bo nie maja takiego parcia na ranking. 161 stron placzu... istna parodia i ja sie z tego ciesze, bo mlodzi ambitni niech gonia stare dinozaury ktore sie przyzwyczaily przez tyle lat, ze robiac to samo beda nadal wysoko w górze :D
    • @kermitTy moze i tak ale Malack, Amstell, ciamajda? Twoi koledzy przeciez a to oni w tym miesiacu sa na topie pod wzgledem miesiecznych farmingow. Nie powiesz chyba, ze trzaskaja St az milo?

      Kukacz napisał(a):

      A wiecie dlaczego @ale cios antynazistaczy wiekszosc 'top 1' ma ból pupki i mówi, że gra nie ma sensu.
      Już spieszę z wyjaśnieniem - zobrazuję to w ten sposób, grasz kilka/kilkanaście lat swoją 'taktyką' a tu nagle wchodzi UPDATE który pozwala dogonić topkę i ich pozycja którą sobie uplasowali przez kilka lat gry jest w ZAGROŻENIU.
      Każdy normalny pomyśli w ten sposób - okej, expy są OP? to jedziemy i uciekamy zanim mnie dogonią a tu płacz, kupkanie pod siebie bo bleee łeee trzeba grac w inny sposob niz dotychczas. Proste - albo sie dopasowujesz albo spadasz z rankingu i pisze tu o TOPCE bo nie przez przypadek sie tam znalezli majac takie parcie na cyferki. Pozostali cos maja to w czterech literach i klikaja sobie czy to z sentymentu czy to z czystej przyjemnosc bo nie maja takiego parcia na ranking. 161 stron placzu... istna parodia i ja sie z tego ciesze, bo mlodzi ambitni niech gonia stare dinozaury ktore sie przyzwyczaily przez tyle lat, ze robiac to samo beda nadal wysoko w górze :D
      Rozumiesz fakt, ze trzeba miec flote zlozona z kilkudziecieciu milonow statkow by moc cokolwiek osiagnac na starych uniwersach dzieki odkrywcy?
    • @Kukacz

      Patrz na to inaczej:
      - gracz 10 lat, masz strategię długoterminową, która dała ci konto top1 - 1kkk pktów.
      - wychodzi błąd - gdzie 1kkk pktów możesz zrobić na nowym konto w jeden dzien :)
      - ok, czesc osob dostaje bana - ale ciągle jest wiele kont z miliardami deuteru z rynku, który czeka na wykorzystanie. I to raczej 100kkk deu, niż 1kkk :)
      - wychodzi klasa, która pozwala bez wysiłku (tak, wysyłanie expów to żaden wysiłek) zyskać połowę wartości twojego konta (budowanego 10 lat) w 3-4 miesiące. Warunek - musisz mieć na wstępie flotę (część graczy to spełniało) albo wykorzystać kolejny błąd (generowanie floty w stoczni ... )
      - nowa klasa nie ma praktycznie ograniczenia mozliwości zysku, więc średnioczasowo - tylko ona ma szanse generować duży zysk = chcesz być w topce - masz tylko i wyłącznie jeden sposób grania to zapewniający.

      I nie chodzi teraz nawet o to, że nie masz floty. Ktoś, kto ma zasoby - może dość szybko dorobić floty (trochę anty i po sprawie). Może nie tyle co mega top - ale dużo.

      Problem jest w tym, że:
      a) błędy - surka z rynku i generowanie floty w stoczni - spowodowało, że różni nieuczciwi mają zasoby z dupy ...i to sporo
      b) istnieje jeden i tylko jeden sposób gry - jak ci nie pasuje - to nie będziesz w topce (docelowo).

      Wspaniała perspektywa - i część graczy po prostu nie godzi się na to - i dlatego rezygnuje. Rezygnuje nie dlatego, że nie chce się przystosować - tylko że takie zmuszanie do nowych warunków im nie pasuje (bo w tle masz błędy gry i brak reakcji supportu na nie).
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Elkanen napisał(a):

      Po prostu zanim wszedl odkrywca to i po idlakach bylo sens cisnac. Ale od kiedy jest odkrywca to farmienie idlakow nie ma najmniejszego sensu.
      ja farmie az miło na 75% zysku na odkrywvy, nawet 1 kkk dziennie
      A odkrywca flotowy 20-40kkk :) tak to wygląda - idlaki to obecnie co najwyżej resztki ze stołu, a nie realny zysk. Nawet jakbyś latał 24h

      Tłumaczyłem Ci juz ile trzeba czasu i surowcow włozyć by być takim odkrywca flotowym ale nic nie dociera widze.

      Ja w kilka mt i sond włożyłem 1 dzien i juz latam.
      Ty grajac od zera zanim wyciagalbys te 20 miliardow dziennie musiałbys pograc 2 lata.

      To trzeba rozumiec.

      @Elkanen no i ja mam ten 1 kkk a Ty nie :)
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • @Muniek
      "- wychodzi klasa, która pozwala bez wysiłku (tak, wysyłanie expów to żaden wysiłek) zyskać połowę wartości twojego konta (budowanego 10 lat) w 3-4 miesiące. Warunek - musisz mieć na wstępie flotę (część graczy to spełniało) albo wykorzystać kolejny błąd (generowanie floty w stoczni ... )"

      Przeczytał? Nikt nie pisze, że top-flociarza-odkrywcę zrobisz z niczego w dwa dni. Nie da się (poza kwestią wykorzystania błędów - ale zbyt szybkie - może skutkować banem). Ale przy odpowiednich warunkach - jest możliwe dość szybkie zbudowanie floty, która wystarcza już do czegoś (biorąc twój przykład - miesiąc i inwestowanie 1kkk we flotę - i już wtedy zysk z expów będzie dziennie przekraczał twój zarobek z eko+farmienie - a potem co miesiąc jeszcze rósł. Topki nie dogonisz nigdy - ale punktowo - zyskasz).

      Rzecz w tym, że inne sposoby gry niż odkrywca latający na expy nie mają obecnie sensu. Tzn jest jeszcze jeden sposób - czyli szukanie i wykorzystywanie błędów (bo praktyka pokazuje, że jest wiele błędów, które wpływają na grę) - ale tutaj masz ryzyko bana (jak duże - to już inna sprawa). Możesz także złożyć ofertę Risingowi - 1 mln usd :D i przejąć jego konto :D ale wiadomo - rozmawiajmy o realnych i legitnych rozwiązaniach - a tutaj jedyny sposób gry zapewniający bycie w topce to flociarz-odkrywca latający na piratów. I tyle, nic innego.

      19dawid45 napisał(a):

      Co do odkrywcy jednego nie dostrzegacie..

      Zbuduj kilka kk statków i lataj na expy..

      Upilnuj floty przed dorwaniem jej przez flociarzy bo odkrywcy to cel numer jeden dla generała..

      Więc nie gadajcie że nie ma wysiłku
      Pokaż kto w topce flot jeszcze jest generałem :D wszyscy już dawno zmienili na odkrywcę.

      A pilnowanie flot jest takie samo, jak grasz generałem i jak grasz odkrywcą - tutaj zero różnicy. Bo dorwanie floty, która poleciała na exp to raczej rozważanie akademickie (tak, da się - nawet dzis na oficjalnym discordzie pisałem co i jak) - ale realnie - jest bezpieczna. Równie bezpieczna, jak na fsie (poza kilkoma skrajnymi przypadkami - ale jak zawsze - jak jesteś świadomy to kwestia nie popełnienia błędu).
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      @Muniek
      "- wychodzi klasa, która pozwala bez wysiłku (tak, wysyłanie expów to żaden wysiłek) zyskać połowę wartości twojego konta (budowanego 10 lat) w 3-4 miesiące. Warunek - musisz mieć na wstępie flotę (część graczy to spełniało) albo wykorzystać kolejny błąd (generowanie floty w stoczni ... )"
      :E a skad ta flote wezmiesz ? zeby puszczac expy musisz zbudowac miliony statkow wiec najpierw musi cie na to stac, co ty myslisz ze nagle ci sie to samo za darmo pojawi ? To jest duzy wisiłek (tak, wysiłek) - rozwinac konto, zbudowac miliony, uwazac na agresorow.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Muniek napisał(a):

      zeby puszczac expy musisz zbudowac miliony statkow wiec najpierw musi cie na to stac, co ty myslisz ze nagle ci sie to samo za darmo pojawi ? To jest duzy wisiłek (tak, wysiłek) - rozwinac konto, zbudowac miliony, uwazac na agresorow.
      To akurat zaden wysilek. Sura leje sie potokami z mutli i jeszcze dochodzi rynek. Wez sie czlowieku zorientuj co sie dzieje w ogame a dopiero pozniej zabieraj glos w dyskusji.
    • Nikt nie mówi o oszukiwaniu, ja pisze o czystej grze, o bugach mozesz popisac gdzie indziej....zaraz zaczniesz znowu pisać ze porownuje gre uczciwą do nieuczciwej bo z twoim rozumowaniem jest różnie...


      Nic do Was nie dociera, dalej myslicie ze expy z milionami LM wysyła sie od tak, bez wysiłku.....a LMy zostały wygrane z paczki cipsów.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Muniek napisał(a):

      Nikt nie mówi o oszukiwaniu, ja pisze o czystej grze, o bugach mozesz popisac gdzie indziej....zaraz zaczniesz znowu pisać ze porownuje gre uczciwą do nieuczciwej bo z twoim rozumowaniem jest różnie...


      Nic do Was nie dociera, dalej myslicie ze expy z milionami LM wysyła sie od tak, bez wysiłku.....a LMy zostały wygrane z paczki cipsów.
      Chlopie, byly oferty kupowania lm przez rynek czy moze to przeoczyles?
    • Muniek napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      @Muniek
      "- wychodzi klasa, która pozwala bez wysiłku (tak, wysyłanie expów to żaden wysiłek) zyskać połowę wartości twojego konta (budowanego 10 lat) w 3-4 miesiące. Warunek - musisz mieć na wstępie flotę (część graczy to spełniało) albo wykorzystać kolejny błąd (generowanie floty w stoczni ... )"
      :E a skad ta flote wezmiesz ? zeby puszczac expy musisz zbudowac miliony statkow wiec najpierw musi cie na to stac, co ty myslisz ze nagle ci sie to samo za darmo pojawi ? To jest duzy wisiłek (tak, wysiłek) - rozwinac konto, zbudowac miliony, uwazac na agresorow.
      Taki sam wysiłek jak zbudowanie floty przed grudniem. Czy rok temu. Czy 5 lat temu. Różnica jest tylko taka, że obecnie ta docelowa flota zarabia dużo więcej - i nawet na wymarłym uni (a nawet inaczej - im bardziej wymarłe uni tym lepiej - bo zysk taki sam - a zagrożenia mniejsze).

      Pamiętaj - rozmawiamy o kontach top. Nie o leszczach. Więc nie interesuje nasz jak zbudować flotę od zera do 5kk lmów (czy jakiś inny układ). Interesuje nasz sposób rywalizacji topowych kont - czy istnieje inny sposób grania niż latanie na expy po piratów, który zapewni top1-5 w rankingu.

      I tak, piszę o top5 - bo patrząc po uni - to mniej więcej na każdym uni jest podobnie - czyli do ok 5 kont grubo latających na expy flotami. I te konta (i tylko te) będą w topce rankingu. Latając na expy mt będziesz miał zyski - ale możesz powalczyć o np top10 rankingu. Wyżej nie podskoczysz.

      Po prostu obecny system gry prowadzi do podziału rankingu typu kastowego:
      - mega flociarze latający na expy - top3-5 (zaleznie od uni)
      - flociarze latający na expy - top5-10
      - konta mega zbieracz (ale główna wartość konta zrobiona przed 7.0) + odkrywcy latający na expy cywilne - top 10-top30 (więcej aktywnych graczy raczej nie będzie na uni).
      - topowe konta na wiecznym urlopie, standardowi zbieracze - top30-100.

      Poniżej będą tylko idlaki, urlopy i pushkonta :)
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • @Muniek A jedno pytanie do ciebie - zauważyłeś, że od połowy stycznia cudownie zmniejszyła się liczba skanów? Zastanowiła cię może przyczyna tego? Widzisz, flociarze latają na expy - i mają w dupie loty na innych graczy. Bo z expów mają mniejsze ryzyko i większy zysk. I tyle historii grania w ogame jako grze PvP (ew. TvT).
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Dawaj na Q, zostawisz flote to zobaczysz tą małość ilosc skanów :) satelit spokojnie trzymac nie mozna

      Jak piszesz o top 1-5 z kazdego uni flot to tak....trudno sie nie zgodzic ze mają duze zyski, nalezy im sie, rozwineli konta wysiłkiem.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Elkanen napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Dawaj na Q, zostawisz flote to zobaczysz tą małość ilosc skanów satelit spokojnie trzymac nie mozna
      Widzisz, jak ja pisalem, bys wbijal na Libre to nie bo masz Q :D zrozum wiec czlowieka/gracza przez pryzmat wlasnej osoby :P

      To dlaczego wklejasz mi jakies linki do zysków topki ? Hmm? :)
      Porozmawiajmy o wiekszosci graczach.

      Nie wklejaj topki
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Muniek napisał(a):

      Elkanen napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Dawaj na Q, zostawisz flote to zobaczysz tą małość ilosc skanów satelit spokojnie trzymac nie mozna
      Widzisz, jak ja pisalem, bys wbijal na Libre to nie bo masz Q :D zrozum wiec czlowieka/gracza przez pryzmat wlasnej osoby :P
      To dlaczego wklejasz mi jakies linki do zysków topki ? Hmm? :)
      Porozmawiajmy o wiekszosci graczach.

      Nie wklejaj topki
      Zaraz zaraz. Ja temat rozkrecilem o sytuacji na Librze i dlaczego zamierzam konczyc gre oddajac konto. A Ty sie wcisnales chwaleniem z zyskami 1kkk na Q. Wiec co ma Q do Libry?
    • Muniek napisał(a):

      Tłumacze ze da sie zyskownie grac inaczej, nie obchodzi mnie Libra ani Twoje konczenie gry.
      Pokazuje ze nie tylko expem człowiek zyje.
      A my ci tłumaczymy, że w obecnym ogame twoje 1kkk dziennie to co najwyżej na frytki - i tyle. Ładnie wygląda, ale w rankingu nic nie znaczy i o topke nie powalczysz.
      Widzisz - my piszemy z perspektywy ludzi ambitnych co chcą zarabiać miliony, a ty - z perspektywy robotnika, który jest zadowolony, że zarabia 3000 i mu to wystarcza na życie. (oczywiście lekki żart - ale mam nadzieję, że rozumiesz analogię).
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Tłumacze ze da sie zyskownie grac inaczej, nie obchodzi mnie Libra ani Twoje konczenie gry.
      Pokazuje ze nie tylko expem człowiek zyje.
      A my ci tłumaczymy, że w obecnym ogame twoje 1kkk dziennie to co najwyżej na frytki - i tyle. Ładnie wygląda, ale w rankingu nic nie znaczy i o topke nie powalczysz.Widzisz - my piszemy z perspektywy ludzi ambitnych co chcą zarabiać miliony, a ty - z perspektywy robotnika, który jest zadowolony, że zarabia 3000 i mu to wystarcza na życie. (oczywiście lekki żart - ale mam nadzieję, że rozumiesz analogię).


      Idealnie oddałeś sytuacje. Robotnik zarabia mało bo mało ma (nie stac mnie na 10 mln LM).
      Kierownik ma duze zyski, duzo zainwestował, duzo moze stracic - jego zyski są duze.

      Teraz rozumiecie ?
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Elkanen napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Jezeli nie dasz rady to inwestuj w eko, w ekspy odkrywcy (zobaczymy jak Ci pojdzie skoro to bez wysiłku.....)

      opcji masz duzo, trzeba pomyslec
      Czlowieku, na Q dajesz rade wyciagnac 1kkk z idlakow? Winszuje. Ale na Librze mozesz latac 24h i tego nie osiagniesz. Ogarniasz to?
      tak, dlatego polecam Ci zarabiac w inny sposob, poradzis sobie
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk