Wersja 7.x - dyskusja

    • Przypadek - inne uni raczej w normie - widzę po 5+ wśród tych co latają na piratów .... a niektórzy i ok 9

      Chcesz sam sprawdzać -
      mmorpg-stat.eu/list_live_points.php?pays=4&univers=_148

      Następnie ustawcie sobie widok dzienny - i zmieńcie na MD/ML:
      prnt.sc/rficvo

      I ładnie widać kto ile piratów trafił - ile ma strat i ile zysku (20% z sumy MD i ML dla danej godziny - ML). A przy okazji widać ile minimum razy ktoś trafił na piratów danego dnia. Jedyne czego nie widać - ile expów wysłał - ale to łatwo oszacować - 1.5h po 7-8 expów - i patrzysz ile razy trafił ktoś - czyli minimum tyle expów wysłanych.

      Ale łatwiej przecież po jednym gorszym dniu panikować, że coś się zmieniło i nagle odkrywca będzie na minusie ... no tak ... jasne, jeszcze ktoś uwierzy :D Panowie - fakty, a nie domysły - na tym polega mądrość w dyskusji - plus odrobina umiejętności analizy czegoś dalej niż czubek własnego nosa.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dexPL ().

    • Latający Holender napisał(a):

      Ja dziś na 60 exp trafiłem ...1 raz, to samo wczoraj i przedwczoraj ale oczywiście lepiej pisać o kosmicznych zyskach odkrywcy ....zapominajac o czarnej dziurze aaaa no i flota lata na powietrze
      Ta tragedia
      Po co te bajki opowiadacie,też gram odkrywcą i jasno widzę ,że jest to opcja wyjechana w kosmos burząca kompletnie balans gry.
      Piraci /obcy pojawiają się wystarczająco często by czerpać z tego pokaźne zyski .Czarne dziury i straty deuteru to pikuś.
    • roermond napisał(a):

      Po co ten płacz.Jest wolność wyboru i kazdy może sobie wybrać odkrywce.Granie zbieraczem wynika z braku czasu i lenistwa.Wiec dlaczego ma byc coś zabieranie odkrywcy?
      Spójrz na nazwę działu, w którym jest umieszczony ten temat
      Odkrywca - ograniczenie zlomu z piratów także do wartości bezwzględnej

      Zapoznaj się z postami autora (szczególnie pierwszym).

      Wtedy zorientujesz się (mam nadzieję) w dwóch rzeczach:
      - to co ja piszę jest to PROPOZYCJA ZMIANY w grze
      - skutkiem (przewidywanym przeze mnie) ma być zwiększenie balansu pomiędzy klasami.

      Tak, wiem, niektórych czytanie ze zrozumieniem boli - ale może dasz radę.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • roermond napisał(a):

      Po co ten płacz.Jest wolność wyboru i kazdy może sobie wybrać odkrywce.Granie zbieraczem wynika z braku czasu i lenistwa.Wiec dlaczego ma byc coś zabieranie odkrywcy?
      wierz mi, że leniwy nie jestem i potrafię siedzieć cały dzień na koncie by coś ugrać. Ale właśnie przez brak czasu wybrałem zbieracza. Gdybym miał tyle wolnego czasu co topowi flociarze latający na ekspy w klasie odkrywcy to na pewno bym nie wybrał klasy zbieracza
    • Mirmir napisał(a):

      Latający Holender napisał(a):

      Ja dziś na 60 exp trafiłem ...1 raz, to samo wczoraj i przedwczoraj ale oczywiście lepiej pisać o kosmicznych zyskach odkrywcy ....zapominajac o czarnej dziurze aaaa no i flota lata na powietrze
      Ta tragediaPo co te bajki opowiadacie,też gram odkrywcą i jasno widzę ,że jest to opcja wyjechana w kosmos burząca kompletnie balans gry.
      Piraci /obcy pojawiają się wystarczająco często by czerpać z tego pokaźne zyski .Czarne dziury i straty deuteru to pikuś.
      to jak wyjasnisz to ze juz 130 exp zrobilem i nadal nie mam ani jednego starcia z piratami, natomiast zwiekszyla sie liczba opoznien floty? no wez mi to wyjasnij bo tego nie mozna nazwac tylko pechem. ponadto uzywam roznych kombinacji skladu floty i nadal bez rezultatow...
    • Od dwóch miesięcy prowadzę statystki swoich ekspedycji... w dzień w dzień trafiałem min 3 piratów (nie było dnia by mniej), zazwyczaj więcej (średnia to około 4). Wczoraj nie trafiłem na żadnego, przedwczoraj i dwa dni temu po jednym.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • YouAllGoingToDie napisał(a):

      jakos nie chce mi sie wierzyc ze to "losowosc" zwlaszcza na takiej liczbie. zawsze bylo min 5, teraz nie ma ani jednego. i dziwnym zbiegiem okolicznosci 2 dni po poscie @dexPL z lamentami... za duzo tu "przypadku"
      Rozpieszczony odkrywco, gracze, GO oraz Art zgłaszają różnorakie błędy do wierchuszki, a z jaką szybkością są one poprawiane przez programistów z GF wiemy wszyscy. Zatem wróć na ziemię, łatwe surowce chyba namieszały Ci co nie co w głowie skoro jeszcze krzyczysz z iście cebulacką mentalnością "więcej, mi się należą piraci". Chyba, że faktycznie @dexPL ma takie dojścia, to klepnij proszę ten cap na złom z obcych. ;)
    • Ewentualne zmiany z prawdopodobieństwem wylosowania piratów nie muszą być powiązane z dyskusjami na naszym forum. Temat przesadzonych walk na ekspach wałkowany jest od dawna zapewne i w innych społecznościach... może zabierali się do zmian już od dłuższego czasu.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • sheaker napisał(a):

      YouAllGoingToDie napisał(a):

      jakos nie chce mi sie wierzyc ze to "losowosc" zwlaszcza na takiej liczbie. zawsze bylo min 5, teraz nie ma ani jednego. i dziwnym zbiegiem okolicznosci 2 dni po poscie @dexPL z lamentami... za duzo tu "przypadku"
      Rozpieszczony odkrywco, gracze, GO oraz Art zgłaszają różnorakie błędy do wierchuszki, a z jaką szybkością są one poprawiane przez programistów z GF wiemy wszyscy. Zatem wróć na ziemię, łatwe surowce chyba namieszały Ci co nie co w głowie skoro jeszcze krzyczysz z iście cebulacką mentalnością "więcej, mi się należą piraci". Chyba, że faktycznie @dexPL ma takie dojścia, to klepnij proszę ten cap na złom z obcych. ;)
      rozpieszczony? ciekawe czym? 10-cioma kk surki z PZ na piratach? no naprawde szalenstwo... mi nie chodzi o zyski, chodzi mi o zasade. byly wczesniej starcia, teraz ich brak. doszukuje sie poprostu przyczyny a z tego co czytam nie tylko ja mam taki problem. poza tym nigdzie nie napisalem ze mi sie cos "nalezy"
    • YouAllGoingToDie napisał(a):

      jakos nie chce mi sie wierzyc ze to "losowosc" zwlaszcza na takiej liczbie. zawsze bylo min 5, teraz nie ma ani jednego. i dziwnym zbiegiem okolicznosci 2 dni po poscie @dexPL z lamentami... za duzo tu "przypadku"
      Napiszę prosto - głąbie kochany - patrz na post wyżej. Wejdź w statystyki - i sprawdzaj każde uni. Rób z tego notatki tak przez tydzień - i będziesz wiedział kto lata dużymi flotami na piratów (to akurat powtarzalne jest). Następnie jedziesz dalej kolejne dni - i będziesz wiedział kto ile razy trafił piratów danego dnia (minimum - ale jak chcesz się bawić - to i łatwo określić, że w danej godzinie to byli obcy albo 2xpiraci)). I tak, to jest właśnie STATYSTYKA - a nie pierd. leszcza, że wczoraj mu nic nie wpadło (jego przypadek i przypadek innego kolegi) - i na podstawie tego wyciąga wnioski, że KAŻDE UNI zostało zmienione ...

      Jak latałem na piratów (~100-120 expow dziennie) to miałem dni, gdzie trafiałem po 15 piratów - a miałem dzień z dwoma piratami (nawet dwa po kolei). I co - miałem na podstawie tego wyciągać wnioski, że zmieniono uni?

      Jak latałem na piratów (~100-120 expow dziennie) to miałem dni, gdzie trafiłem trzy czarne dziury w dwa dni. I co - miałem na podstawie tego wyciągać wnioski, że zmieniono uni? A to, że później przez dwa tygodnie zero czarnych dziur - to inna sprawa.

      Na podstawie twojego myślenia - tak, oba te argumenty znaczą, że dwa dni wcześniej zmieniono uni ...

      Człowieku, mam nadzieję, że w pracy zawodowej nigdy nie będziesz miał do czynienia z matematyką, fizyką czy statystyką - bo zgodnie z twoim myśleniem jeden czy dwa przypadki można rozciągać na ogół.

      A co do moich wielkich wpływów - cóż - rób ankietę wśród GO / SGO / GA / CoMa - stawiam na to, że każdy powie, że mnie nienawidzi :D więc wiesz, twoje teorie to sobie wsadź w d... - bo tylko tam one się nadają.

      A dowód na "mój wpływ" - Odkrywca - ograniczenie zlomu z piratów także do wartości bezwzględnej

      Temat z 6.02 - nikt nawet go nie ruszył (choć wiem, że Art przekazał to dalej - ale decyzji nie ma).
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dexPL ().

    • @dexPL

      wszystko fajnie, ale bierzesz pod uwagę że mnie wysłanie 7 slotów na eksp kosztuje między 150-200kk dexa? :E Jak faktycznie Piraci nie wejdą przynajmniej 2x dziennie to jest minus, przy dwóch około 0 się kręci.

      Więc to nie jest takie różowe jak się wydaje..
      The End


      uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

      uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


      uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

      Uni68 Bociek [3 X] - The End



      Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%
    • bocieek napisał(a):

      @dexPL

      wszystko fajnie, ale bierzesz pod uwagę że mnie wysłanie 7 slotów na eksp kosztuje między 150-200kk dexa? :E Jak faktycznie Piraci nie wejdą przynajmniej 2x dziennie to jest minus, przy dwóch około 0 się kręci.

      Więc to nie jest takie różowe jak się wydaje..
      Zgadza się - choć koszty deu to raczej ~400kk deu DZIENNIE (przy 50+ exp, pance, 200k). Natomiast "problem" w tym, że średnio wpada 5-8 piratów ... więc dziennie zawsze jest mega zysk.

      PS. Każdy broni odkrywców jakie to ryzyko, jakie to straty - a jednak cała topka flot lata. Idioci? Liczyć nie potrafią? A może masochiści? Widocznie wszystko w jednym, skoro dalej lataja, mimo tak wielkich kosztów i ryzyka :)
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • @dexPL
      Masz flotę to sobie policz:

      3x 7,5kk LM , 3x 400k pnc i 666666 KR wymienne na 320k OW - jak w ryj strzelił 185kk dexa.

      Ja nie mówię że nie jest zyskowne, ale jest ryzyko jest zysk :)
      The End


      uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

      uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


      uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

      Uni68 Bociek [3 X] - The End



      Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%
    • Variance, people, variance.
      Having 5 black holes in 3 days is possible. Having 0 in two weeks is possible.
      Having a week with 15 pirates a day is possible. Having a week with 3 pirates a day is possible.

      Just don't look an anything with a smaller sample size than 2 weeks. Even after 2 weeks, your luck could just be an outlier.

      As dexPL has said, you can see how many pirates other get, if you look at mmorpg. Check MD/ML points live and you can see the approximate frequencies by different unis.

      In short: start getting worried, if pirates frequency is reduced for longer than a week, for everyone, not just you.

      wampek is correct.
    • roermond napisał(a):

      Jak jestem w pracy puszczam 8 slotów 5000mt 1pi i przeważnie trafiają się piraci. Raz na serię czasami dwa razy. Pod wieczór jak mam już więcej czasu, wszystkie sloty z bojowa flota i piratów brak lub raz na jakiś czas. Testowane od pn do piątku. Więc coś jest nie tak.
      O, to to, właśnie to!
      U mnie tak samo - jak lecą same małe trampki, to piraci trafiają się częściej niż 10%, a jak tylko (po miesiącu) puściłem lamki, to piratów nie było i jeszcze cała flota mi w jednym przypadku eksplodowała :/
      nie