Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • 90% ofert na rynku nie nadaje się do niczego. Firma próbuje nam narzucić nowe rodzaje przeliczników. Niestety minie trochę czasu, zanim to zaakceptujemy. Zaważyłem, że sporo narzekaczy tez wrzuciło zawyżone oferty z nadzieją na szybki zysk. Póki co rynek jak na razie dla pusherów. Bo nikt normalny nie kupi znacznie zawyżonych ofert. A okazje są już na ustawkach. No, chyba że ktoś po pijaku handlował.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez roermond ().

    • spirycik napisał(a):

      ficjalnie miał wyjść rynek i wyszedł. Problem jest w przelicznikach, które miały być w widełkach 2.5:1.5:1 +/- 30%. Choć w naszych realiach powinno być 2.75:1.75:1 +/- 10%. @Art czekamy.
      A niby dlaczego takie przeliczniki mają być? Ja takich nie chcę. Jestem na NIE :D Kto ma o tym decydować znowu może ankieta hehe. Jest jak jest i może tak zostać. Podobno wszędzie są takie przeliczniki na świecie znaczy, że tak miało być, dajcie se siana z tym. Nikt tego nie zmieni. :D
    • Mirmir napisał(a):

      300 rozpruwaczy za 130.000.000 metalu
      i to znika ,jaja
      Graty GF ,BRAWO ART siedź dalej cicho ,jest wszystko ok .

      @Mirmir
      A co w tej cenie jest złego? dobra cena zarówno dla sprzedającego jak i kupującego. Wychodzi 433 000 za jednego.
      Według przelicznika 3;2;1; za rozpruwacza trzeba wydać 227 00 metalu ? to co mam sprzedać go za tyle? żart?
      Plus podatek czyli ok 250 000 metalu to wychodzę na czysto.
      A gdzie zarobek drugie tyle chce zarobić czyli kolejne 200 000 mety. czyli żeby się opłacało murze sprzedać go za minimum 427 000 mety.

      Jak byś auto przywiózł z zagranicy za 12, odremontował za 2 i sprzedał za 16 bo inaczej się nie opłaca ludzie to jest rynek.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Apofis ().

    • Mirmir napisał(a):

      227.000 X 300=68.100.000
      A sprzedawane jest po 130.000.000
      130mln-68mln=62 mln minus podatek
      Chyba musi na tym zarobić co będzie z tego miał? Chyba nie miałeś ekonomii na studiach wyjaśniłem ci chyba jasno na przykładzie. Nikt nie sprzeda tego za 250 000 mety? bo jaki w tym sens? Każdy kto nie może robić takiego statku kupi go za tą cenę. Tym bardziej, że zbieracz ma dodatkowe % eko na to więc metal można poświęcić. Ludzie jakoś kupują bo widzę po rynku. Nawet pioniery, które są gorsze od rozpruwacza i tez są kupowane. Ty byś chciał robić rozpruwacze wydawać kryształ dex i jeszcze wystawiać ofertę, za taką cenę? wątpię. -

      Nie mówiąc już o tym, że gość poświęca czas na wybudowanie w stoczni i zawalanie sobie stoczni. - to wszystko jest marża.

      Dla kupującego, który nie może robić rozpruwacza - dobra cena mogła by być wiadomo z 20 % niższa, ale trudno jak nie ja kupie to ktoś mi z przed nosa weźmie.

      gość dostanie 400 000 za jednego. To nie jest max. cena za niego. Mógł wystawić za więcej.

      10 000 000 samego podatku. zostaje 52 mln ma gość na czysto. Czyli 190 000 zysku metalu za jednego :D
      Nikt ci nie każde kupować. - jak zmniejszą cenę to nikt nie będzie wystawiał ich na sprzedaż i ciekawe co wtedy. Bo jak nie będą mogli zarobić to po co wystawiać?

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez Apofis ().

    • Zastanawia mnie, czy ty naprawdę wierzysz w to co napisałeś?

      Praktycznie wszystkie transakcje na rynku to mniejszy i większy push (zależy na co przeliczniki pozwalają na danym uni). Zupełnie przez przypadek konta ekonomów na wiecznych urlopach schodzą z nich, wystawiając ofertę na zakup dowolnych statków od gracza A po cenie max, a następnie sprzedają ten sam statek po minimalu graczowi B. I tylko zupełnym przypadkiem gracz A i gracz B są sojusznikami.
      Również zupełnym przypadkiem konta flotowe na wiecznych urlopach schodzą z nich i sprzedają flotę sojusznikom, po minimalu.

      I na rynku nic więcej się nie dzieje.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Apofis napisał(a):

      to wszystko jest marża.
      To jeszcze doczytaj jakie są marże w handlu, jeśli już dyskutujemy na 'poważne argumenty dla dorosłych'.
      Kilka osób Ci mówi, że ta oferta jest 'lewa', a Ty mówisz, że jest ok. Skoro cena jest ok to kup po takiej cenie. Ba, powiem więcej - Twoim zdaniem ta cena jest okazyjna bo mogła być przecież jeszcze większa. Dosłownie promocja, bitwa jak o karpie w Lidlu.


    • dexPL napisał(a):

      Praktycznie wszystkie transakcje na rynku to mniejszy i większy push (zależy na co przeliczniki pozwalają na danym uni). Zupełnie przez przypadek konta ekonomów na wiecznych urlopach schodzą z nich, wystawiając ofertę na zakup dowolnych statków od gracza A po cenie max, a następnie sprzedają ten sam statek po minimalu graczowi B. I tylko zupełnym przypadkiem gracz A i gracz B są sojusznikami.
      Również zupełnym przypadkiem konta flotowe na wiecznych urlopach schodzą z nich i sprzedają flotę sojusznikom, po minimalu.

      I na rynku nic więcej się nie dzieje.
      Ja nie widzę po statystykach żeby coś się zmieniło. Cały czas śledzę. Nikt nie idzie nagle w górę jakoś. Wszytko normalnie jest. Sojusze sobie pomagają no zaprzyjaźnionego konta pewnie też no trudno a czy w handlu teraz tak nie było? kupowali za 2,5;1,5;1 a sprzedawali 3;2;1. Jeden pies. :D

      Po statystykach nic na razie widać.
    • Mr.Riddler napisał(a):

      o jeszcze doczytaj jakie są marże w handlu, jeśli już dyskutujemy na 'poważne argumenty dla dorosłych'.
      Kilka osób Ci mówi, że ta oferta jest 'lewa', a Ty mówisz, że jest ok. Skoro cena jest ok to kup po takiej cenie. Ba, powiem więcej - Twoim zdaniem ta cena jest okazyjna bo mogła być przecież jeszcze większa. Dosłownie promocja, bitwa jak o karpie w Lidlu.
      Dokładnie, to co wolałbyś dać za 300 rozpruwaczy 80 mln krychy? A ty byś sprzedał za tyle co wyprodukowałeś

      Wiesz ile warty jest produkt? około 25% reszta w prawdziwym rynku to marża 30 % i inne koszta.
    • dexPL napisał(a):

      To chyba na złe uni patrzysz na niektórych floty w trzy dni urosły bardziej niż przez cały poprzedni rok. Ale masz rację - to tylko dlatego, że kitrali te zasoby, aby wydać je w rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego. Taki kaprys.
      Sam zbierałem przez miesiąc sure na rozpruwcze więc tak może teraz wydają to i dlatego idą w górę. Ja patrze na uni Nekkar.
    • wampek napisał(a):

      Prędzej poprosi swojego chomika o założenie konta i tanią odsprzedaż wspomnianych statków
      Ile osób tak zrobi? 10 % a reszta kupi wiem bo u nas kupują


      Mirmir napisał(a):

      Powiem delikatnie
      Chyba na głowę upadłeś i jeszcze Ci nie przeszło.
      A to co zrobisz ? jak nie możesz go kupić? może kupić albo nie mieć? a jak ktoś wystawia za 80 mln krychy to co lepsze 130 mln mety? czy 80 krychy ? eeee wiadomo, że tanio nie jest. Nie twierdzę tego.
    • Jak już pisałem wczesniej, taka jest tendencja w każdej grze (powtarzam bo jakiś życzliwy mi regularnie kasuje posty). Obecnie gry pozwalaja na prowadzenie swoich "farm" lub kont celowych. W dzisiejszych czasach prawie niemozliwe jest stwierdzenie, że jedna osoba gra na kilku kontach bo wiecie, karta z innym ip to koszt 5 zeta na miesiac, vpny, tory. Juz nawet ciezko stwierdzic kto gra sam a kto wali botem. Pamiętam, jak poleciały bany za "nadaktywność" i Art pisał że maja specjalny program do tego co sie nie myli. A po 3 dniach sie okazało ze jedynym botem byl wlasnie ten program. Juz teraz nie zaryzykuja i za chwile wprowadza dowolną liczbę kont z jedneg ip. I bardzo dobrze bo GO przestaną byc potrzebni i ogame skończy z hipokryzją.
      P.S. przyjmę konto na Q obojętnie jaki top dla małżonki. Korzystajac z kodu przekazania w lobby. Skoro jest taka opcja to znaczy, że to jest legalne.
    • @Apofis Twoim podstawowym błędem jest mylenie marży handlu z marżą z produkcji. Wmawiasz nam, niczym "Mirek handlarz", że marża 30-50% jest spoko, ale zapominasz, że w świecie OGame Mirkiem może być każdy i nie trzeba po komisach szperać, wybierać, picować. Wystarczy mieć odpowiednią klasę i stocznię - to nie podlega pod marżę produkcyjną, a handlową. Nie chcę używać brutalnych słów, ale chyba jesteś jak to dziecko hodowane w worku foliowym, żeby się do niego bakterie nie dostały. A może się zgrywasz?

      EDIT:
      @NowyLepszyYossarian dosłownie dzisiaj zwróciłem uwagę, że jakoś się dziwnie galaktyki zazieleniły :E .
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • Nie wiem czy zebrani tutaj na sali zauważyli pewnie zmiany odnośnie klasy Generał ale obecnie wygląda to następująco:

      Wcześniej było spalanie -25% wszystkie statki i dodatkowe -25% dla recy. W praktyce zmniejsza spalanie statków a widzimy -0%, reckom zabrano i zadnej wzmianki Nie wiem jak można w taki sposób wprowadzać zmiany skoro klasę wybiera się raz a później trzeba bulić 500k anty. Ustalacie coś i za przeproszeniem z dupy sobie zmieniacie. Ludzie chcieli mieć darmowe recki bo tak wychodziło na uni ze spalaniem 50% a tu się okazuje, że nagle recki jednak będą coś spalać. W takim razie wszystkim graczom którzy wybrali generała powinniście dać darmową zmianę klasy. Cała ekipa która jest odpowiedzialna za wprowadzanie 7.x powinna wylecieć na zbity pysk. 0/10 jest stanowczo zbyt wysoką notą.
      @Art
      Czy niemiaszki są w stanie się w końcu jasno określić jakie parametry będzie dawała każda z klas ? Czy co tydzień będą zabierać coś każdej klasie aż wrócimy do 6.x ??
    • @Dobrygracz kilka stron wcześniej o tym własnie pisałem - wszystko zmierza ku temu aby jednak 'zmieniać' klasę za AM.

      Jak to w innych grach mmo będą nerfy będą buffy wraz z kolejnymi patchami z tym, że tutaj wyjątkowo sporo to kosztuje :E
      u4/u10/u12/u14/U34!/45/FORNAX/Virgo # Argo/G.O.T.U - SHINTO/IFA/TeSMURFY/SMURFS/TWD
      Janice TOP20[OFF] | Quantum[ON]
      Z OGame od 2005r | Stary SowaBezOka na forum
    • W uja was robia ludzie a wy dalej bulicie na utrzymanie debilnego teamu ktory nie potrafi sie w waszym interesie postawic i ustalic nawet takich pierdol jak bonusy dla klas juz nie mowiac o darmowych zmianach klasy do czasu ustabilizowania tego syfu i cyrku :D

      @Art w kazdym Polskim przedsiebiorstwie bys dawno wylecial z pracy po takich komentarzach od graczy. Smiech
      Miarą sukcesu jest to, jak wielu masz wrogów
    • psycho napisał(a):

      W uja was robia ludzie a wy dalej bulicie na utrzymanie debilnego teamu ktory nie potrafi sie w waszym interesie postawic i ustalic nawet takich pierdol jak bonusy dla klas juz nie mowiac o darmowych zmianach klasy do czasu ustabilizowania tego syfu i cyrku :D

      @Art w kazdym Polskim przedsiebiorstwie bys dawno wylecial z pracy po takich komentarzach od graczy. Smiech
      taaaa mam wrażenie, że oni czekają tylko na to, żeby więcej osób kupiło anty (chyba dzien po aktualizacji było 25% na anty;> ) a teraz wydało ją na zmianę klasy :E


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King