Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Likwidacja UFS to jest największa bolączka dzisiejszego ogame. Dawniej gracze grali ,robili fs polowali jedni na drugich a dziś posiedzi parę godzin i na urlop ,co to za zabawa z takimi.Nie jest to wina graczy którzy przy olbrzymich flotach nie mają szans na inną grę tylko GF że nic na to nie umie poradzić,a idzie coś wymyślić. Na przykład wprowadzenie nowej funkcji obok transportuj ,stacjonuj itp wprowadzić funkcję wyślij fs która nie pobiera deuteru, plus ograniczenie urlopu np każde następne wejście na urlop wydłuża dwukrotnie jego długość 2,4,8,16 dni itp
      Zmiany wniosą pewien powiew świeżości i na pewno są na plus , a zwiększone eco widzę najbardziej przeszkadza graczom siedzącym na urlopach i wcale im się nie dziwię ,aktywni gracze zyskają najwięcej.Proponowanie GF ,żeby nie promować w grze aktywnych graczy to chyba lekkie nieporozumienie.
      Pozdrawiam ja
    • Mirmir napisał(a):

      Na przykład wprowadzenie nowej funkcji obok transportuj ,stacjonuj itp wprowadzić funkcję wyślij fs która nie pobiera deuteru, plus ograniczenie urlopu np każde następne wejście na urlop wydłuża dwukrotnie jego długość 2,4,8,16 dni itp
      Zmiany wniosą pewien powiew świeżości i na pewno są na plus
      Nie wiem czy sie nie myle ale chyba na biegu to pisales bez wiekszego przemyslenia. Wiesz co to oznacza brak poboru dexu na fs? Ja to widze tak, ze taka opcja pozwolilaby zbudowac flote rzedu setek milionow statkow, ktora by latala na bardzo dlugich fsach niemal nie do wylapania. A czy o to chodzi w grze flota by wyslac sobie flote na tydzien badz dwa i tylko pilnowac czy nie leca niszcze by w odpowiednim momencie zawrocic stacje?
    • Apofis napisał(a):

      Zmiany raczej wpłyną pozytywnie.
      Też tak uważam. Wcześniej zaś pisałem o tym, że to dotąd ignorowany, aczkolwiek chyba jeden z najważniejszych elementów 7.0

      ciap napisał(a):

      eko mamy
      Moja mama kupuje w polskich sklepach i eko mamy jest przykładne :P

      Elkanen napisał(a):

      Pewnie wielu bedzie mialo teraz beke
      Nie pewnie tylko na pewno i nie tyle bekę, co kolejne dawki zażenowania.
    • Bandit Dawn napisał(a):

      Art napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      A żniwiarzom też by się przydały jakieś działa SD na obronę jak ma nisczara.
      Zaproponowałem to samo.
      to może wyrzutnia plazmy też powinna dostać jakieś SD?droższa od niszczyciela, a nie ma SD, a teraz jeszcze ma dostać nerfa na bombowce?
      Jonowe dostały SD, a plazmy no też by mogły dostać, pytanie jakie.
    • Pytanie czy chce się ingerować w coś co było niezmienione od początku gry. Z plazmami smutne jest to, że nawet jak będzie ich bardzo dużo, zawsze znajdzie się ilość GS które przeoraja to bez strat. I gdy mówimy o kosztach budowy porównując niszczyciele do plazm to ten element wydaje się być nieco dyskusyjny. Samo dodawanie SD do obrony myślę nie jest potrzebne.
    • tylko w przypadku jonow gdzie stosunek krychy do mety jest 3x wiekszy jest to dosc spoko opcja. zaczna byc bardziej oplacalne w sumie wczesniej nawet o tym postulowalem:)

      druga sprawa ze jony to niszowa czesc w budowaniu obrony. co do plazm to sa one ostatnie w "lancuchu pokarmowym" podczas starcia i mega mocne wiec na moje im SD nie potrzebne. oslaniasz je jakims miesem armatnim i robia swoja robote elegancko



      nowynick napisał(a):

      Pytanie czy chce się ingerować w coś co było niezmienione od początku gry. Z plazmami smutne jest to, że nawet jak będzie ich bardzo dużo, zawsze znajdzie się ilość GS które przeoraja to bez strat. I gdy mówimy o kosztach budowy porównując niszczyciele do plazm to ten element wydaje się być nieco dyskusyjny. Samo dodawanie SD do obrony myślę nie jest potrzebne.

      po pierwsze- zawsze sie znajdzie ilosc gesi ktora przeora kazdy bunkier, to jest nieuniknione. dla ciekawosci powiem ci tylko ze patrzac na koszty jednej gesi vs ile mozesz za to plazm zrobic plazmy wychodza na plus i bez problemu odpieraja ta gaske. dalej policz sobie sam

      co do SD dla obrony... dlaczego niby obrona ma ich nie miec skoro statki uzywaja te same systemy ktore budujesz na planecie?kazdy system ma swoje wady i zalety wiec mozna by pokombinowac cos w tym temacie dla realizmu gry. odrazu skonczyloby sie szablonowe budowanie floty z pancernikow krazkow i niszczarek. gra bylaby ciekawsza i trzeba by zaczac ruszyc glowa do wyboru taktyki a nie klik klik 100k panckow klik wyslij i zlom...
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez KissOfTheDragoon ().

    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      ylko w przypadku jonow gdzie stosunek krychy do mety jest 3x wiekszy jest to dosc spoko opcja. zaczna byc bardziej oplacalne w sumie wczesniej nawet o tym postulowalem:)
      Koszt działa jonowego ma być taki:
      Koszt na sztukę:
      • 5.000 metal
      • 3.000 krysztal
      więc nie będzie to już stosunek 3:1

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Apofis ().

    • nowynick napisał(a):

      Pytanie czy chce się ingerować w coś co było niezmienione od początku gry. Z plazmami smutne jest to, że nawet jak będzie ich bardzo dużo, zawsze znajdzie się ilość GS które przeoraja to bez strat. I gdy mówimy o kosztach budowy porównując niszczyciele do plazm to ten element wydaje się być nieco dyskusyjny. Samo dodawanie SD do obrony myślę nie jest potrzebne.
      no właśnie, po co ingerować? bombowce nigdy SD na Gaussa i plazmy nie miały, a teraz będą miały
      jonowe rzeczywiście dostały SD, ale są tanie i bardzo miękkie

      Sam pomysł z dodawaniem/odejmowaniem SD i zmniejszaniem kosztów budowy uważam za idiotyczny i nie powinno to być ruszane. Właśnie po to się tworzy nowe statki, żeby namieszać w starym systemie
    • Apofis napisał(a):

      KissOfTheDragoon napisał(a):

      tylko w przypadku jonow gdzie stosunek krychy do mety jest 3x wiekszy jest to dosc spoko opcja. zaczna byc bardziej oplacalne w sumie wczesniej nawet o tym postulowalem:)
      Koszt działa jonowego ma być taki:Koszt na sztukę:
      • 5.000 metal
      • 3.000 krysztal
      więc nie będzie to już stosunek 3:1
      aaa... to jeszcze lepiej. zastapia CDL ;d
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • nowynick napisał(a):

      Pytanie czy chce się ingerować w coś co było niezmienione od początku gry.
      Odpowiedź na to pytanie powinna być zdecydowana, lecz reakcji jak zawsze.. brak. Naszemu sołtysowi w średnim wieku ciężko przychodzi debata z graczami więc musimy w swoim kręgu pewne rzeczy przedyskutować. Aby niedobitkom tej gry żyło się lepiej. Wiadomo.
      Odpowiadając zatem na Twoje pytanie. Trzeba wprowadzić pewne zmiany. Natychmiast, ponieważ 'pewne rzeczy' od początku tej gry nie działają poprawnie. Osobiście mam wrażenie, że nigdy nie będą bo użytkownikom tej gry bardziej na niej zależy niż deweloperom ale to temat na inne show.

      Klasy. Wprowadzając dwie statyczne klasy w stosunku do jednej agresywnej jest ukłonem do pasywnej gry. Gry na której nic się nie traci. Stagnacji, która jest zniechęcająca bo kogo interesuje czy ktoś ma n-ty lvl badań, czy kopalni oprócz ich posiadaczy? Nikogo.

      To co w tej grze było zawsze zachęcające to poziom ryzyka vs. strat. Czyż nie tak działa strategia? Pewne rzeczy się poświęca, pewne rzeczy się ryzykuje. Czasami można wszystko stracić. Wy chcecie wprowadzić grę w stadium LIMBO. Nikt nic nie traci, a jak już jednak straci to w kilka dni to odrobi. Taki 'rollercoaster' powoduje tylko, że w dziale ST widzimy tych samych graczy choć mogłoby to tak nie wyglądać.

      Na ten moment wszystko zmierza do symulatora górnictwa, a nie stabilnej gry, która może chociaż przez pewną chwilę zaproponować pewną namiastkę emocji. Obojętnie jakie by one miały być.

      Ad rem.
      Górnik na sterydach do 50% więcej sury czyli ukłon w stronę u/gameli. Należy albo zmniejszyć bonus do 10-20%, albo zwiększyć koszt statków stacjonujących na planecie. Bonus musi być mniejszy niż dopalacze (!!). Inaczej za kilka lat na dzisiejszym standardzie (x7 eko) będziesz miał bitwy po 400 mln statków ACS z symulatorem, który zacina się na liczeniu ACS-ów na bunkrach. Już teraz podwyższona ekonomia odbija się czkawką. A bez zbędnej refleksji proponujecie steryd dla każdego który zdecyduje się nie ryzykować, a jego jedyna aktywność w dniu to wysłanie ataku na idlerów, zrobienie zwózki. Dzień, po dniu.

      Zbieracz alias cygan. Bonusy do najmniej interesujących aktywności w grze tj. ekspedycja, farmienie idlerów. To zdecydowanie promowanie nie inwazyjnego stylu gry. Stagnacji. Niech ten zbieracz ma np. ultra szybki napęd nadprzestrzenny. W ten sposób tworzysz klasę 'lurker'. Jak ktoś jest bystry, obserwuje innych graczy, galaktykę ma z tego bonusy. Innymi słowy obojętnie jaki ten bonus będzie i jak miałby wyglądać niech on na Boga chociaż promuje interakcje z innymi graczami. Rywalizacje. A nie klik klik.

      Generał. Klasa która dostaje najnowszą aktualizacją najbardziej po pupie. Nowy statek na początek gry deweloperzy mówią. Przydatność później zerowa. Koszty tego statku. Fakt, że w bitwie.... dużej bitwie musi przetrwać, żeby zebrać nie jest według mnie wystarczającą zachętą do wysyłania go zamiast recków. Które w starciu nie uczestniczą. Nie pomniejszają zysku. Adaptacja i rebuild floty? Dobre żarty.
      Steryd w postaci zwiększonych techów. Górnik w wysokim top na ten moment ma średnie techy powyżej 20 lub w okolicy. Techy nie zmienią sposobu gry a to przecież oto wam chodzi wprowadzając klasy.

      Miło by było zobaczyć, że ciężki myśliwiec. Jednostka z najbardziej zachwianymi statystykami w grze lata od nowej aktualizacji na nadprzestrzennym. To się mu po prostu należy. Pokusiłbym się nawet aby dodać mu SD (2) do pancerników.

      Miło by było zobaczyć, że jonowym wzrasta koszt w porównaniu do otrzymanych (SD). Inaczej obecne gaussy i CL są nie opłacalne.

      Miło by było zobaczyć, ze bombowiec zmienia swoje główne założenia. Obecnie statek na obronę. Racjonalniejszy ekwiwalent. GSy. Proponuje zwiększyć mu prędkość. Dać SD (2-3) do GS-ów.
    • asherl napisał(a):

      kogo interesuje czy ktoś ma n-ty lvl badań, czy kopalni oprócz ich posiadaczy? Nikogo.
      Mnie górnika z krwi i kości interesuje zarówno moje jak i innych ,zwłaszcza tych co mają wyższe poziomy.
      Przedstawiasz punkt widzenia klasy generał alias złomiarza zapominając o całej reszcie ,oni się nie liczą.Ty chcesz rywalizacji flociarzy ,ja wolę górników i możemy się sprzeczać przez rok, jaka gra jest lepsza i żaden z nas nie będzie miał racji.
      Obie frakcje mają swoje racje ,ogame bez flociarzy bezsens kto by próbował zwinąć mój urobek ,ogame bez górników jeszcze większy bezsens ,na kogo by polowali flociarze.
      Górnik dostanie 25% zwiększonego wydobycia dalsze 50% dostaną wszyscy.Wydaje mi się ,że w ten sposób twórcy gry chcą promować aktywnych graczy grających a nie siedzących na urlopach
      i słusznie.
      Obecnie najbardziej statycznymi graczami są złomiarze,wiecej na urlopie niż w grze
      Pozdrawiam ja:)
    • Żabcia to to jeszcze nic;d ja wyslalem kosiarki na atak i zwiesily sie na pz xd bitwa sie odbyla, kosiarki jakis tam zlom zebraly i amba fatima. powrotu floty nie ma, w podgladzie ruchu flot brak jakiegokolwiek ruchu a jeden slocik zapelniony. flota widmo;d nigdzie jej nie ma ale gdzies jest xDDD
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Mirmir napisał(a):

      asherl napisał(a):

      kogo interesuje czy ktoś ma n-ty lvl badań, czy kopalni oprócz ich posiadaczy? Nikogo.
      Mnie górnika z krwi i kości interesuje zarówno moje jak i innych ,zwłaszcza tych co mają wyższe poziomy.Przedstawiasz punkt widzenia klasy generał alias złomiarza zapominając o całej reszcie ,oni się nie liczą.Ty chcesz rywalizacji flociarzy ,ja wolę górników i możemy się sprzeczać przez rok, jaka gra jest lepsza i żaden z nas nie będzie miał racji.
      Obie frakcje mają swoje racje ,ogame bez flociarzy bezsens kto by próbował zwinąć mój urobek ,ogame bez górników jeszcze większy bezsens ,na kogo by polowali flociarze.
      Górnik dostanie 25% zwiększonego wydobycia dalsze 50% dostaną wszyscy.Wydaje mi się ,że w ten sposób twórcy gry chcą promować aktywnych graczy grających a nie siedzących na urlopach
      i słusznie.
      Obecnie najbardziej statycznymi graczami są złomiarze,wiecej na urlopie niż w grze
      Pozdrawiam ja:)
      Tu akurat należałoby rozdzielić sytuację na uni nowych od starych, bo to właśnie na tych drugich jest problem z urlopowiczami. Na nowych na szczęście nie, ale tu znów starcia nie są tak imponujące.
      Co do OGame bez górników - tu akurat nawet jako górnik muszę stwierdzić że mniejsza strata niż bez flociarzy - po prostu mniej surowców, pkt na serwerach, mniejsze starcia itd.
    • nowynick napisał(a):

      Co do OGame bez górników - tu akurat nawet jako górnik muszę stwierdzić że mniejsza strata niż bez flociarzy
      i tu znowu zacytuję Ciebie

      nowynick napisał(a):

      Tu akurat należałoby rozdzielić sytuację na uni nowych od starych
      Nowe unie raczej mnie zbytnio nie interesują ,gram na starych kontach i prędzej skończę grę niż zacznę grać od nowa.Na starych uniach nie :

      nowynick napisał(a):

      po prostu mniej surowców, pkt na serwerach, mniejsze starcia itd.
      tylko praktycznie zero,tam 80-90 % starć jest na górnikach ,czyli bez nich można zamknąć unii

      nowynick napisał(a):

      jako górnik muszę stwierdzić że mniejsza strata niż bez flociarzy

      nie jesteś prawdziwym górnikiem,prawdziwy górnik nie opowiadałby takich herezji:))
    • Mirmir napisał(a):

      iNowe unie raczej mnie zbytnio nie interesują
      Rozumiem, aczkolwiek nowe uniwersa to bardzo duza część społeczności OGame, pokusze się o stwierdzenie że aktywniejsza, bo jak sam zauważyłeś na starych uni

      Mirmir napisał(a):


      80-90 % starć jest na górnikach
      czyli aktywnych graczy niewielu

      Mirmir napisał(a):


      nie jesteś prawdziwym górnikiem,prawdziwy górnik nie opowiadałby takich herezji:))
      no fakt, wytatuowane "górnik 4 life" nie mam :P
    • nowynick napisał(a):

      Rozumiem, aczkolwiek nowe uniwersa to bardzo duza część społeczności OGame, pokusze się o stwierdzenie że aktywniejsza,
      Aktywna jak czort,dwa miesiące gry i nowe unii

      nowynick napisał(a):

      czyli aktywnych graczy niewielu
      napisałem 80-90% starć jest na górnikach , twierdzisz że jedyna aktywność graczy na uniach to starcia i Ty mówisz że jesteś górnikiem ,chyba zakamuflowaną opcją flociarską

      nowynick napisał(a):

      no fakt, wytatuowane "górnik 4 life" nie mam
      i tu kropka nad i
      nie masz tatuażu ,Chopie zamilcz nie wypowiadaj się w imieniu górników Ty zakamuflowana opcjo bez znaku rozpoznawczego


      Reasumując całą dyskusję ,zmiany jak najbardziej na plus i jak pisali inni nie ma tu trzech opcji ,wszystko można pomieszać .Promowani są aktywnie grający i to wielki plus.Choć jest niedosyt to lepsze takie zmiany niż nic.
    • Nie unoś się tak, nie wiedziałem że ten tatuaż to obowiązek ||

      Mirmir napisał(a):

      nowynick napisał(a):

      Rozumiem, aczkolwiek nowe uniwersa to bardzo duza część społeczności OGame, pokusze się o stwierdzenie że aktywniejsza,
      Aktywna jak czort,dwa miesiące gry i nowe unii

      nowynick napisał(a):

      czyli aktywnych graczy niewielu
      napisałem 80-90% starć jest na górnikach , twierdzisz że jedyna aktywność graczy na uniach to starcia i Ty mówisz że jesteś górnikiem ,chyba zakamuflowaną opcją flociarską

      nowynick napisał(a):

      no fakt, wytatuowane "górnik 4 life" nie mam
      i tu kropka nad inie masz tatuażu ,Chopie zamilcz nie wypowiadaj się w imieniu górników Ty zakamuflowana opcjo bez znaku rozpoznawczego


      Reasumując całą dyskusję ,zmiany jak najbardziej na plus i jak pisali inni nie ma tu trzech opcji ,wszystko można pomieszać .Promowani są aktywnie grający i to wielki plus.Choć jest niedosyt to lepsze takie zmiany niż nic.
      Proszę nie nadinterpretowac moich wypowiedzi, będę wdzięczny.
      Dopiero co pisałeś, że nikt nikogo nie przekona. Zwróciłem tylko uwagę na kilka kwestii, a Ty próbujesz teraz mnie przekonać że styl górniczy to największa wartość tej gry.

      Reasumując jestem zwolennikiem zmian, ale jednak uważam, że jest wiele innych kierunków na które programiści mogliby poświęcić swój czas, aniżeli te proponowane.
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      Żabcia to to jeszcze nic;d ja wyslalem kosiarki na atak i zwiesily sie na pz XD bitwa sie odbyla, kosiarki jakis tam zlom zebraly i amba fatima. powrotu floty nie ma, w podgladzie ruchu flot brak jakiegokolwiek ruchu a jeden slocik zapelniony. flota widmo;d nigdzie jej nie ma ale gdzies jest xDDD

      Bo to może nie były kosiarki a korwety Gawron? :D
      [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*
    • Elkanen napisał(a):

      nowynick napisał(a):

      Zwróciłem tylko uwagę na kilka kwestii, a Ty próbujesz teraz mnie przekonać że styl górniczy to największa wartość tej gry.
      Bo na eko cala gra sie opiera. Ciekawe skad by powstaly te wielkie floty chowane na urlopach gdyby nie surowce na uni. I spojrz tez po statystykach ilu flociarzy jest na topowym miejscach po uniwersach a ilu gornikow.
      Waszym zdaniem jak ktoś gra flotą to kopalnie ma na 0 wszystkie..? :roll:
    • nowynick napisał(a):

      Elkanen napisał(a):

      nowynick napisał(a):

      Zwróciłem tylko uwagę na kilka kwestii, a Ty próbujesz teraz mnie przekonać że styl górniczy to największa wartość tej gry.
      Bo na eko cala gra sie opiera. Ciekawe skad by powstaly te wielkie floty chowane na urlopach gdyby nie surowce na uni. I spojrz tez po statystykach ilu flociarzy jest na topowym miejscach po uniwersach a ilu gornikow.
      Waszym zdaniem jak ktoś gra flotą to kopalnie ma na 0 wszystkie..? :roll:
      Ma kopalnie, jak najbardziej. Ma tez dla przykladu 11 planet gdzie 5 planet to planety lotne i nie ma na nich nic poza moonem z telepem. Po co mu kopalnie jakiegos wielkiego poziomu skoro wykorzystuje flote do pozyskania surowcow. Dexu jak bardzo nie rozbuduje to i tak nie beda rentowne. Oczywiscie mozna byc flociarzem na gorniczym koncie ale takich flociarzy jest niewielu.