Nowa/Stara moda na spamowanie.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • cerm3r to za co oni dostali bana dokladnie wie Art i GO - my ani nie mozemy sie dowiedziec ani nie mamy takiego prawa i snujecie tylko domysly i zgadujecie bo nie zgadza sie z Waszymi sytuacjami ale ten temat nawet nie wiem kiedy przeskoczyl na bany graczy z innej uni i dyskusje za co i po co i coby bylo gdyby .... Sprobuj zapytac bezposrednio poszkodowanych moze jakims cudem dowiesz sie prawdy a odnosze wrazenie ze skaczesz na graczy jakbysmy my te bany rozdawali i jeszcze je mieli uzasadniac .
      "największą głupotą jest zrobic sobie wroga w kobiecie, żądza zemsty przechodzi średnio po 7 pokoleniu "

      "Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana."
    • Art napisał(a):

      To wychodzę Wam na przeciw i pokazuję, że system nie jest czarno biały i nie wszystko da się spisać do regulaminu tylko po to, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi nadużyciami.
      @Art
      taka sytuacja:
      Jest gracz A, na którego kazdy chce zapolować i stoi na moonie.
      Leci już na niego gracz B. W między czasie, pojawiają się gracze C i D (kazdy do tej pory wymierniony jest z innego soja i nie mają sie w budy), którzy przypominają sobie, że chcą wyzłomować gracza A. Zeby to zrobić, trzeba go zeskanować - bo może jest a może go nie ma.
      Przypadek sprawia, że gracz C skanuję na 4 sekundy przed wlotem B, a gracz D na 2 sekundy.
      Zgodnie z regulaminnem bana powinni dostac gracze C i D - kompletnie niewinni czemukolwiek.

      Pojawiła się propozycja blokady systemowej na 6 sekund przed wlotem. To w powyzszej sytuacji blokada bedzie dotyczyc tylko gracza B? moze jego budy/soja - czy moze calego Uni? Jakaś chora abstrakcja nam sie tu tworzy.
      "Dokądkolwiek lecę, jest piekło; sam piekłem jestem"

      Solo: 3311% ACS: 6310% 83 ST
    • Ocena, czy doszło do naruszenia zasad jest indywidualna.Jeśli skany nie są co 1 s lub 2 można przyjąć że są rutynowe. Inni gracze nie wiedza o ataku i szukają celu.
      Czasem tak się zdarza nawet w sojuszu (jeśli brak komunikacji) Dwóch graczy leci na ten sam cel, jeden złomuje a drugi zbiera złom to czysty przypadek.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Zagubiony ().

    • Zagubiony napisał(a):

      Ocena, czy doszło do naruszenia zasad jest indywidualna.Jeśli skany nie są co 1 s lub 2 można przyjąć że są rutynowe. Inni gracze nie wiedza o ataku i szukają celu.
      Czasem tak się zdarza nawet w sojuszu (jeśli brak komunikacji) Dwóch graczy leci na ten sam cel, jeden złomuje a drugi zbiera złom to czysty przypadek.
      ja to wiem, ale regulamin tego nie wie.
      "Dokądkolwiek lecę, jest piekło; sam piekłem jestem"

      Solo: 3311% ACS: 6310% 83 ST
    • Avatar napisał :prntscr.com/oqw7uz
      Bardziej istotne w tej sprawie jest logiczne myślenie operatora, od samego zapisu regulaminu. Sztywne stosowanie zasad może mieć skutki krzywdzące dla gracza. Dlatego warto po otrzymany banie mieć możliwość złożenia odwołania (wiem że jest). GO powinien opisać stan faktyczny sprawy i podać zasadę która została złamana.

      Tylko to wszystko jest w rękach Arta
    • @Art dawaj nowe zmiany i regulacje OWU ... przebrnelismy przez HANDEL ze push ... przepchniecie i to xd
      naprawiajcie obrazki heh
      a tak wogule dogadajcie sie by dali lepsze przepustowosci serwrów gram na francuskim dla beki i tam nie ma takich problemow z lagowaniem ... made in poland xd i nawet skanami cie zalaguja hah
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • Witam
      Zagubiony widzisz , ja sie zorientowałem w sytuacji i dopytałem agresorów.
      I nie było skanów na kordy ataku na mniej niż 6 sekund .
      Stad jest moje pytanie , myslalem ze dzisiaj otrzymam już odpowiedź ale widocznie
      więcej jest graczy takich jak ja , bo nikt nie umi mi jej udzielić .
      Art wyraźnie napisał ze lagów nie wykazały testy na inne koordynaty niż walka.
      Moj test tez to potwierdza.
      To że można sobie skanować inne kordy wie , każdy no może poza Yossarem , chodź uważam ze on sie tylko zgrywa . Tak zawsze odpowiadało mi Go , a pare razy miałem taka sytucje właśnie.
      Dlatego dalej nie rozumiem skoro nie było skanu poniżej 6 sekund na kordy ataku ze strony
      agresorów , to jak mógł powstać lag . I za co jest w takim razie blokada obu tych kont?
      poprawka:
      Ladys to nie chodzi o to czy ktos dostał bana tylko o to dlaczego tego bana dostał
      Dziś oni , jutro my . Bo widzisz Ladys , tak to rozumiem , nawiązując do postu
      Avatara w tym przypadku wyglada to tak ze gracz A wlatuje w cel B
      gracz C i D skanuja inne kordy gracza B i oni rowniez otrzymuja blokade jesli robia to
      poniżej 6 sekund .Dlatego dziwi mnie to . Nigdy tak nie bylo co potwierdza to co mówiło mi GO że liczy sie skan poniżej 6 sekund na kordy walki. A nie gdzieś indziej . I wiem
      że wiele innych graczy którzy zgłaszali taki skan , otrzymało identyczną odpowiedź .
      Dlatego też jak ktoś od nas z sojuszu się cieszył ze agresor sobie odpocznie to już potem
      ostudzaliśmy jego zapał .
      Cały czas drąże temat bo nie rozumiem , jak może być tak że jasny zapis
      nagle staje się nie jasny? i nie rozumiem co można a czego nie można.
      I wybacz ale nie chce dostać bana za to że sobie kogos zeszpieguje , w złym czasie .
      Avatar udeżył w sedno. I dlatego dopytuje. Jak potrafisz mi odpowiedzieć na pytanie jak najbardziej czekam .

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez cerm3r ().

    • Art napisal takze, ze skanienie tych kordow gdzie stoi flota powoduje laga. Ty tego nie sprawdzales. O to chodzi w tej dyskusji. Piszesz, ze gadales z agresorami. Nie powiedzieli Ci, za co dostali bana? Nie gadali z administracja? I faktycznie uwazam, ze dzialajac w zgodzie i porozumieniu lagowali obronce do samego ataku. Wlasciwie to prosze spytaj atakierow, czy pl nie skanil cyklicznie przed tymi 6 sekundami na kordy z flota? Wiesz, my tego nie wiemy jako gracze team wie i atakierzy wiedza. A ty jak sie wydaje masz z nimi spoko kontakt to CI POwiedza.
    • Witam. @cerm3r Sprawa jest złożona, jednocześnie możliwa do ogarnięcia.

      Żeby gra miała sens gracz powinien(musi) mieć możliwość ruch flotą w dowolny czasie jeśli uzna to za potrzebne. Za sprawy techniczne (bez czepiania się ) odpowiada @Art
      Skoro możliwości techniczne gry są takie a nie inne, wiemy że skanowanie floty obrońcy co 1 s powoduje zablokowanie ruchu floty (brak możliwości zrobienia fs wysłania na stacjonuj .....)
      To należy poprawić możliwości techniczne gry, jednak to jest przyszłość bliżej nieokreślona.

      Jeśli obrońca pisze prntscr.com/or6cm2 (nie mam powodów twierdzić że mija się z prawdą) To ograniczenia techniczne pozbawiły go możliwości ucieczki pomimo że był na koncie.
      Kolejny kamyczek do ogródka Arta. W mojej opinii flota powinna być zwrócona obrońcy. Ograniczenia gry za to odpowiadają.

      Wiemy że błąd gry został wywołany przez skanowanie floty z dużą częstotliwością. Pytanie czy narusza to zasady gry?
      Tak prntscr.com/or6ede dokładniej: "Bugusing to wykorzystywanie błędów w oprogramowaniu bądź próby spowolnienia pracy serwera dla własnej korzyści."
      Sanowanie obrońcy co 1 s takie skutki generuje.

      Wiem że odezwą się gacze i napiszą co nie jest zabronione jest dopuszczalne. Oni oczekują że brak szczegółowego opisania działania zabronionego zwalnia z obowiązku stosowania zasad. Błędne w mojej opinii jest podnoszenie faktu że atakujący nie naruszył zasady uregulowanej w miarę szczegółowo " Na 6 sekund (lub mniej) przed atakiem (dolotem floty) zakazujemy jakichkolwiek działań ze strony agresora bądź obrońcy a także wszystkich innych osób, które mogą doprowadzić do lagów, bugu z nierozstrzygniętą walką lub uniemożliwienia ucieczki obrońcy."

      Wysoce prawdopodobnym jest że atakujący otrzymał karę za wykorzystywanie błędów w oprogramowaniu bądź próby spowolnienia pracy serwera dla własnej korzyści.
      Pomocnik atakującego (jeśli zostało to ustalone) za: skanowanie 6 sekund (lub mniej) przed atakiem (dolotem floty) zakazujemy jakichkolwiek działań ze strony agresora bądź obrońcy a także wszystkich innych osób, które mogą doprowadzić do lagów, bugu z nierozstrzygniętą walką lub uniemożliwienia ucieczki obrońcy.

      Co do skanowania co s może być tak: "Skanowanie, jak Pan określił, co sekundę w momencie ataku innego gracza może być potraktowane jako współpraca z graczem atakującym, gdyż takie skanowanie nie jest raczej działaniem rutynowym. Ocena, czy doszło do naruszenia Zasad jest indywidualna."
      " Skanowanie do 6s przed dolotem gracza wiąże się z nieuchronnością kary, a fakt, czy skan był dziełem przypadku, czy umyślnym działaniem jest również oceniany indywidualnie."
      Zasady są jasne, przynajmniej dla mnie.

      Ban- tutaj jest problem po stronie teamu. Jeśli ktoś otrzymał kare to powinien wiedzieć za co. Z mojego punktu widzenia ukarany powinien otrzymać opis działania zabronionego (czego się dopuścił) oraz podana zasadę którą naruszył. Jest to niezbędne żeby móc się odwołać. Praktyka operatorów jest taka że powołują się na ogólny zapis a dowody złamania zasad utajniają. :(

      Czy szczegółowe zasady (zapisy ) pomogą? Ja odpowiadam nie. Jedynie wszystko jeszcze skomplikują. Ktoś wcześniej pisał oko za oko jest sprawiedliwe. Jeśli każde oko to nie ma problemu. Znajdą się osoby (szczególnie te które innej osobie wyłupiły oko) podnoszące argument, że moje oko jest błękitne a tamto było zielone więc kary nie powinno być.
      My jako gracze widzimy tylko skutki pewnych działań przeciwnika (tutaj bujna fantazja działa). Mam nadzieję że operator oprócz skutków widzi też intencje gracza. Dlatego jest indywidualna ocena działania.

      . Jeśli zapiszemy że za złamanie żebra grozi kara. To każde złamanie będzie karane jednak to wcale nie jest sprawiedliwe.

      Przykład osoba w wyniku naszych działań ma złamane żebro bo została pobita. Tutaj kara jest zasadna bo celem pobicia było powstanie uszczerbku na zdrowiu.
      W drugim przypadku ratujemy osobę i w wyniku tych działań doszło do złamania żeber. Naszą intencją jest ratowanie życia, kara bezzasadna.

      Pisano że nieuchronność kary rozwiąże problem naruszania zasad. To jednak nie wystarczy, dlatego kara powinna być uciążliwa (nieopłacalna dla gracza łamiącego zasady)

      Na nowym unii ban 3 dniowy jest uciążliwy bo inni gracze odskakują. Na starym unii uciążliwość bana 3 dniowego jest żadna i ogranicza się do tego że to operator zdecydował o urlopie a nie gracz ;)
      Brak uciążliwości kary powoduje, że gracze wybierają świadomie łamanie zasad bo to się opłaca :thumbsup:
      Dlatego apeluję o przywrócenie bana bez urlop, pod jednym warunkiem. Do wymierzenia kary dochodzi po wcześniejszym wysłuchaniu argumentów "winnego"i zakończeniu drogi odwoławczej.
    • Sam sie ich zapytaj. Przecież równie dobrze Ty możesz wysłać pw .
      No chyba jak sie leci na cel to można go skanić no nie ? czy nie bardzo?
      Bo już zgłupiałem kompletnie.
      Czemu miałby nie skanić celu na który leci? .
      Niezły kabaret i dramat w jednym. Próbujesz mi powiedzieć ,że agresor lecac na cel nie może go zeskanować ,no ładnie , Yossar widze ze chyba naprawde nigdy nie atakowałeś nikogo , może ktoś to robił za Ciebie a Ty sie podpisałeś swoim nickiem ?
      Po co w takim razie są sondy szpiegowskie , skoro wg Ciebie nie możesz z nich korzystać .
    • No moze i ktos inny atakowal z mojego konta, ale przynajmniej wszyscy wiedza jakie to konto. Ty za to jestes w grze anonimowy a piszesz, ze masz doswiadczenie wieksze niz ja. To wez po męsku zapodaj swoj nick co to go masz na q. Albo gdziekolwiek. Albo nawet nick ktory na q miales kiedys. Sondy szpiegowskie sa po to zeby zobaczyc co sie dzieje na planecie/moonie obroncy. I to jest tak:
      1. Klikasz na kordy obroncy i sondy lecą.
      2. Sprawdzasz co widac na raporcie szpiegowskim.
      2a. Lecisz dalej jak sie wszystko zgadza.
      2b. Klikasz w zakladke flota i zawracasz jak sie cos nie zgadza(zakladam ze nie otwierasz dwoch kart swojego konta bo to chyba juz teraz nie wolno).
      A ty robisz inaczej?

      Zajmuje to koło 5 sekund jak jestes bardzo szybki. Dlatego nie wiem po co skanowac co sekunde te same kordy przez około minute na koncie ktore nie ma szans na podstawke czy lustro. Jest taki filmik na yt pod tytulem: "Bo mogę", ale tam to sie dobrze nie skonczyło :)
    • Terry w wyższych postach znajdziesz , że atakujacy się nie wypowiedzieli w temacie,a jedynie
      że sprawe beda prowadzić przez system support .
      Zatem skąd wiesz jak wygladał lot? i co ile kto skanił .
      Ja sądzę że ten przypadek jest bardzo interesujący i nakłaniał bym agresorów żeby go opisali.
      Jednak rozumiem to ,że wolą załatwiać sprawe z operatorami w sposób do tego przeznaczony.
      Wg mnie agresor ma pełne prawo skanować cel na który leci , a czy skanowane było co sekunde czy pół niesądze .
      Zagubiony naturalnie zgadzam się z częścią Twojego posta.
      Myślę ze nie ma co gdybać dopuki nie będziemy mieć więcej danych.
      poprawka:
      Yossar nie zrozum mnie źle ja nikogo nie bronie , ani obrońcy , ani agresorów , ani operatrów.
      Po prostu chce wiedzieć co wolno mi , a czego nie wolno. A tutaj wg naszej szczątkowej wiedzy wiem , że nic nie wiem ,bo nic sie tutaj nie zgadza .

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cerm3r ().

    • cerm3r napisał(a):

      Terry w wyższych postach znajdziesz , że atakujacy się nie wypowiedzieli w temacie,a jedynie
      że sprawe beda prowadzić przez system support .
      Zatem skąd wiesz jak wygladał lot? i co ile kto skanił .
      Ja sądzę że ten przypadek jest bardzo interesujący i nakłaniał bym agresorów żeby go opisali.
      Jednak rozumiem to ,że wolą załatwiać sprawe z operatorami w sposób do tego przeznaczony.
      Wg mnie agresor ma pełne prawo skanować cel na który leci , a czy skanowane było co sekunde czy pół niesądze .
      Zagubiony naturalnie zgadzam się z częścią Twojego posta.
      Myślę ze nie ma co gdybać dopuki nie będziemy mieć więcej danych.
      Nie musze czekac na wypowiedzi krysztalkow bo jak zwykle sa przekrecone na ich kozysc, wystarczy mi ze obronca napisal ze przez 45sek zostal zasypany skanami co uniemozliwilo mu podniesienie floty. W jakim celu skanujesz przez 45sek co 1sek lecac taka flota a wszyscy ktorzy mogli by cos zrobic maja urlop?
    • Zagubiony napisał(a):

      Do wymierzenia kary dochodzi po wcześniejszym wysłuchaniu argumentów "winnego"i zakończeniu drogi odwoławczej.
      Procedura odwoławcza może trwać tyle co 95% banów- uwzględniając rozmowę z GO po jakimś tam czasie, następnie z SGO, SGO też ma ileś tam dni na odpowiedź, potem ostateczne odwołanie u GA, który też ma jakiś czas na odpowiedź- i właśnie minął tydzień :E - czyli tyle co większość banów, nie licząc tych za jakieś pierdoły typu bash- no ale nie oszukujmy się, to nie jest straszne wykroczenie.
    • Chyba widzisz na jakim uniwersum gram?
      Powiem również ,że nie tylko tam .Jak myslisz dlaczego mam inny nick na forum niż w grze?
      Nie są mi potrzebne ataki agresorów w moje planety .
      Owszem widziałem skriny co sekunde od Whisky na obrazie dostarczonym przez tomikk, ale nie od Pl1 i nie tam gdzie były kordy ataku czyli flota
      a to z koleji nie zgadza sie z tym co pisze Terry.
      poprawka:
      Terry to końcu ile to trwało 5 minut? 45 minut?
      czy 45 sekund? .
      No jeśli dla Ciebie wysluchanie jednej strony wystarczy do sądzenia i wyciągania wniosków
      to gratuluje .
      Pozdrawiam
    • Ty, nie denerwuj sie tak. Zwykle rozmowy w toku. Wiesz dobrze ze pl skanil tam gdzie byla flota z czestotliwoscia uniemozilwiajaca ucieczke obroncy. Mozna sie tlumaczyc, ze dlatego ze mial w planachnkolejna finezyjna akcje bo to megaprogodmode gracz. Z tym, ze takimi skanami nic nie uzyskal bo nawet megaprogodmode gracz nie ogarnie skanu w sekunde za to uniemozliwil ucieczke obroncy. Dowiodly tego testy ktorych jak sam pisales nie robiles. Znaczy nie grasz na zadnym speed uni? Moze chodzi o to ze nie wiesz ile tutaj trwa lot i jaka jest sytuacja militarna?
    • cerm3r napisał(a):

      Chyba widzisz na jakim uniwersum gram?
      Powiem również ,że nie tylko tam .Jak myslisz dlaczego mam inny nick na forum niż w grze?
      Nie są mi potrzebne ataki agresorów w moje planety .
      Owszem widziałem skriny co sekunde od Whisky na obrazie dostarczonym przez tomikk, ale nie od Pl1 i nie tam gdzie były kordy ataku czyli flota
      a to z koleji nie zgadza sie z tym co pisze Terry.
      poprawka:
      Terry to końcu ile to trwało 5 minut? 45 minut?
      czy 45 sekund? .
      No jeśli dla Ciebie wysluchanie jednej strony wystarczy do sądzenia i wyciągania wniosków
      to gratuluje .
      Pozdrawiam
      A co za roznica 1min, 45sek czy 45min? Skany co 1sek uniemozliwiaja podniesienie floty.
    • ZłodziejSmalcu Ja napisałem tak: Dlatego apeluję o przywrócenie bana bez urlop, pod jednym warunkiem. Do wymierzenia kary dochodzi po wcześniejszym wysłuchaniu argumentów "winnego"i zakończeniu drogi odwoławczej.
      Tutaj kolejność jest ważna bo po tygodniu takiej kary konto będzie wyglądało jak idlak.

      Skutki takiego bana dla ukaranego są dotkliwe, dlatego należy zapewnić mu prawo do obrony.

      Młody przez błąd gry stracił flotę w jego przypadku to parę lat. Jeśli ustalono że to przez błędy w grze doszło do złomu. To konsekwencje (utrata floty) powinny być naprawione.
    • Dla mnie jedynum rozwiązaniem to wyłączenie rw z ss do przeliczania floty. Takie działania pozwolą na sprawne działanie i ucieczkę w dowolnej chwili. Jedna rzecz załatwi wszystkie problemy.


      odnośnie lagow, w moim przypadku sprawdzono, że ataki na 2 moona nie powoduja błędów. Niestety nikt nie sprawdził sekwencji jaka była w mim przypadku. To znaczy ataki na moona z flotą co sekundę do chyba 9 sekund przed wlotem plus skany na2 moona do kilku sekund po starciu. Nikt mi z operatorów do tej pory nie wyjaśnił czemu nie mogłem podnieść floty.

      Tu jest problem, że nikt nie potrafi odpowiedzieć na prostą rzecz, za to doszukuja się błędu człowieka którego tylko ja wiem na 100% że nie było.
    • dodatkowo nikt nawet sie nie spytał z jakiej przeglądarki korzystam by to sprawdzić. Dobrze było by mieć informację czy.na wszystkich przeglądarkach tak samo działa. Sam z doświadczenia wiem ze czasami strona na jednej przegladarce działa na 2 są błędy które trzeba usuwać. Niby profesjonalizm ale taki po łebkach. Brak dogłębnie zbadania problemu. Brak jasnych deklaracji.