Zmiana ustawień Xanthusa

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Zmiana ustawień Xanthusa

    @Art

    Od 15 kwietnia w grze zmienią się dopuszczalne minimalne przeliczniki w handlu i doprecyzowane zostaną reguły pushu. Zmiana oczywiście na plus, widać że ktoś w administracji i GF wreszcie zadbał o ukrócenie pushu na przelicznikach handlowych i skupowaniu dexu po minimalu od multikont czy tez kilkunastu znajomych z innych uni ;P

    Przechodząc do sedna chciałbym aby administracja zainicjowała zmianę/ankietę odnośnie ustawień naszego Uni. Chodzi mi o skasowanie ładowności sond szpiegowskich. Dam kilka argumentów, które moim zdaniem powinny przesądzić o takiej zmianie:

    1. Nasze uni było docelowym uni w UF. Doszły uni Rhea i Uriel, gdzie jak się nie mylę, nie było ładowności SS, więc już w tym momencie należało rozważyć taką zmianę. Skoro doszły 2 inne Uni gdzie tego nie było, to to powinno być decydujące.
    2. Od dawna podnoszona jest kwestia, dlaczego nie znikają idlaki. Na starszym uni przy ładowności SS rozgrywka staje się nierówna, osoby farmiące SS idlaki maja pełno celów, które nie znikają, wręcz ich przybywa. Natomiast gracze farmiący tradycyjnie, nie dość że muszą wyszukać i pilnować farmingów, to jeszcze celi jest coraz mniej, gdyż gracze z różnych powodów kończą grę i stają się idlakami, które są wyfarmiane SS i koło się zamyka. Oczywiście mtkami nie da się dolecieć do idlaka, bo ktoś SS zawsze jest pierwszy. Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, że idlak z obroną specjalnie jest rakietowany, by potem można go było farmić SS przez długie miesiące.
    3. Ładowność SS została ustawiona na niskim poziomie, jednak po zwiększeniu ładowności statków wraz z rozwojem technologii nadprzestrzennej praktycznie ta ładowność sie podwoiła. Jeżeli do tego dodamy jeszcze zaawansowanie gry na naszym uni to osoba dysponująca po 2kk i więcej SS i praktycznie nieograniczoną ilość celów - idlaków, uzyskuje dużą przewage w rozgrywce.
    4. Nie mam żadnych dowodów ale jeżeli z obserwacji wynika, że gracz X od 10 godzin jest aktywny i obraca SS po idlakach to nasuwa się jedna myśl, bot. Bo przez tyle czasu, klikać co kilka sekund atak jest mało realne. Skoro administracja sobie nie radzi z wyłapaniem botów, to kasacja ładowności SS jest najprostszym rozwiązaniem.


    Zapraszam do dyskusji, zapewne pojawią się inne argumenty za kasacją ładowności SS, jak i przeciwko. Skoro parametry innych uni są zmieniane (pz z obrony, speed eko i badań, itp.) to nie widzę powodu dlaczego nie mielibyśmy się nad tym zastanowić. Może ktoś z administracji również pochyli się nad tym tematem ;)

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Mad Max Ufop U21 ().

  • No chyba spadłeś z dywanu na podłogę i jeszcze zawadziłeś o framugę.
    Zdecydowanie przeciw.

    Każdy orze jak może i dlaczego zabierać możliwość farmienia sondami tylko dlatego, że ty tego nie stosujesz?

    Mam ochotę zmarnować dziennie 10h na bezmyślne wysyłanie sond na farming to tak robię.
    Jedni grają tak,inni srak i należy akceptować oba sposoby zarobku.
    Ktoś ma czas i zawzięcie to jest tak dobry sposób na grę jak każdy inny.

    Nikt Ci nie broni farmić ssami, a to,że GO sobie nie radzi/ma wygwizdane na boty to oddzielna kwestia.

    Dodatkowo jeśli podczas fuzji nie zostało to zmienione to po co robić to teraz? Przecież gracze z innych uni już 100x dobudowali sobie jeśli tylko tego potrzebowali.
    Uni jest od początku z ładownością. Niech dalej umiera razem z nią.
    Art to żart.



    Stare, niesłuszne zbanowane konto


    I am not a king, I am not a god, I am... worse...

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Poka Bydlaka Smierdziela ().

  • Mad Max Ufop U21 napisał(a):

    Nasze uni było docelowym uni w UF. Doszły uni Rhea i Uriel, gdzie jak się nie mylę, nie było ładowności SS, więc już w tym momencie należało rozważyć taką zmianę. Skoro doszły 2 inne Uni gdzie tego nie było, to to powinno być decydujące.
    Nie wiem jak Rhea, ale Uriel bardzo się cieszył z ładowności sond. To nowa opcja, w której premiowana jest aktywność. Wiele osób budowało sondy jeszcze na Urielu, chociaż ładowności on nie miał. Nie wiem, dlaczego wypowiadasz się za graczy Uriela.

    Mad Max Ufop U21 napisał(a):

    Od dawna podnoszona jest kwestia, dlaczego nie znikają idlaki. Na starszym uni przy ładowności SS rozgrywka staje się nierówna, osoby farmiące SS idlaki maja pełno celów, które nie znikają, wręcz ich przybywa. Natomiast gracze farmiący tradycyjnie, nie dość że muszą wyszukać i pilnować farmingów, to jeszcze celi jest coraz mniej, gdyż gracze z różnych powodów kończą grę i stają się idlakami, które są wyfarmiane SS i koło się zamyka. Oczywiście mtkami nie da się dolecieć do idlaka, bo ktoś SS zawsze jest pierwszy. Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, że idlak z obroną specjalnie jest rakietowany, by potem można go było farmić SS przez długie miesiące.
    A to taki problem postawić kilkaset tysięcy - kilka milionów SS? Według mnie jest to idealne połączenie między szybszymi uniwersami, a spokojem rozgrywki. Chcesz, to przyspieszasz. Nie chcesz, robisz długiego fs-a i nie boisz się o całość księżyców.

    Mad Max Ufop U21 napisał(a):

    Ładowność SS została ustawiona na niskim poziomie, jednak po zwiększeniu ładowności statków wraz z rozwojem technologii nadprzestrzennej praktycznie ta ładowność sie podwoiła. Jeżeli do tego dodamy jeszcze zaawansowanie gry na naszym uni to osoba dysponująca po 2kk i więcej SS i praktycznie nieograniczoną ilość celów - idlaków, uzyskuje dużą przewage w rozgrywce.
    Technologię nadprzestrzenną też możesz poprawić. I te cele są dla każdego, nie jednej lub dwóch osób. Na starych uni bez ładownych sond można się natknąć na zmarnowany potencjał, wielkie farmy wypełnione surowcami po brzegi. U nas tego nie ma, a o idlaki się walczy. Wstając wcześniej, sprawdzając poziom ich napełnienia itd.

    Mad Max Ufop U21 napisał(a):

    Nie mam żadnych dowodów ale jeżeli z obserwacji wynika, że gracz X od 10 godzin jest aktywny i obraca SS po idlakach to nasuwa się jedna myśl, bot. Bo przez tyle czasu, klikać co kilka sekund atak jest mało realne. Skoro administracja sobie nie radzi z wyłapaniem botów, to kasacja ładowności SS jest najprostszym rozwiązaniem.
    Piszesz pewnie o meduzie albo o mnie. Co do mnie, wystarczy spojrzeć w panel, żeby widzieć przerwy kilkuminutowe w wysylaniu sond szpiegowskich. Co do meduzy, sam się zastanawiałem, ale napisałem do niego kilka razy. Odpowiedzi zawsze w ciągu kilku minut.

    Moim zdaniem mad max chce zubożyć Xanthus. Gracze z Xanthusa przez dobry rok mieli sondy przed fuzją, co pozwoliło im w dużym stopniu osiągnąć przewagę nad nieco starszym Urielem i znacznie starszą Rheą. Niniejsza inicjatywa to próba ocalenia pozycji. Jestem przeciwny.

    Lwica jest boska :)
  • buleon napisał(a):

    Moim zdaniem mad max chce zubożyć Xanthus. Gracze z Xanthusa przez dobry rok mieli sondy przed fuzją, co pozwoliło im w dużym stopniu osiągnąć przewagę nad nieco starszym Urielem i znacznie starszą Rheą. Niniejsza inicjatywa to próba ocalenia pozycji. Jestem przeciwny
    Jest wprost przeciwnie, gracze starego Xantusa poza top 1 byli znacznie słabsi punktowo od graczy Uriela i Rhea. Nie będę wklejał dokładnych danych, na pewno jest to do odszukania. Ja osobiście z top 3 czy 4 starego Xantusa po UF spadłem na top około 25. Podobnie tacy gracze jak Shade, Scofield czy Meduza. Jak widać po obecnych statystykach, odzyskujemy pozycje i poza 1 przypadkiem SS nie ma tu znaczenia.
  • Mad Max Ufop U21 napisał(a):

    Jest wprost przeciwnie, gracze starego Xantusa poza top 1 byli znacznie słabsi punktowo od graczy Uriela i Rhea. Nie będę wklejał dokładnych danych, na pewno jest to do odszukania. Ja osobiście z top 3 czy 4 starego Xantusa po UF spadłem na top około 25. Podobnie tacy gracze jak Shade, Scofield czy Meduza. Jak widać po obecnych statystykach, odzyskujemy pozycje i poza 1 przypadkiem SS nie ma tu znaczenia.
    Ile miał wtedy Xanthus? 9 miesięcy? Uriel był starszy o 4,5 miesiąca, Rhea o kolejne 4,5 miesiąca. I w dodatku mieliście eko x 5 przez długi czas, dostaliście x7 później niż Rhea czy my. Przy normalnych ustawieniach nie miałbyś szans na top 25, chyba że uważasz, że aż taki dobry jesteś.

    Sondy to nie tylko farming. To też kolejna w miarę łatwa, obok DT, flota do ustrzelenia. Sam traciłem kilkakrotnie sondy, a nie wracają one z doku. Wielu graczy robi sondy, bo widzi, że to opcja, która jest dynamiczna i pozwala na szybki, pewny zysk. I te sondy też można złomować. Są gracze grający eko, niemający tyle czasu co Ty, którzy chcą sobie w miarę szybko pofarmić, a jednocześnie nie iść na Quantum czy Virgo, gdzie non stop trzeba pilnować moonów.

    Sondami grają różni gracze: dropson, Dill, President Epsilon, moi sojusznicy, mógłbym wymieniać długo. I jakoś na boty nikt poza Tobą nie narzeka. Widzisz, że ktoś łamie zasady? To zgłoś. Ostatnie przypadki pokazały, że to coś daje.

    Poza tym, z ładownymi sondami będziemy mocniejsi przy ewentualnej fuzji.

    Lwica jest boska :)
  • Nie wiem po co ta personalna napinka co najmniej jakbym Ci chciał matkę pobić. W dyskusji nie chodzi o to by obrażać kogoś co ma inne zdanie, nawet jeżeli Tobie sie ono nie podoba. Może i nie zasługiwałem nawet na top 25 i teraz jestem niżej bo nie mam SS ? :E

    Wracając do Twojego wywodu odnośnie UF. Sens tego jest taki, żeby łączyć Uni o podobnym potencjale. Dlatego twoje zdanie, że gracze starego X powinni byc po UF jeszcze niżej w top jest bez sensu. Faktycznie byliśmy dużo słabsi punktowo i tylko to sie liczy, a nie ile miesięcy miały dane Uni.

    Pozwól sie wypowiedzieć innym, a nie próbujesz zakrzyczeć mnie tylko dlatego, że to zainicjowałem.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mad Max Ufop U21 ().

  • Nie wiem, gdzie Ty tu widzisz napinkę. Nie bylibyście tak wysoko, biorąc pod uwagę wiek i prędkość eko na starym Xanthusie, gdyby nie sondy. I nie wiem, w którym miejscu poczułeś się obrażony. Jesteś świetnym, aktywnym graczem, ale meduza był 3 kk punktów za Tobą w momencie fuzji, teraz jest daleko przed Tobą.

    Nie chodzi o to, że powinniście być niżej w top przy fuzji. Byliście tak wysoko, bo mieliście wcześniej ładowne sondy i z idlaków wyciągaliście nie 10, a 50 %.

    Dodam jeszcze jeden argument, finansowy tym razem. Do produkcji sond bardzo przydatne są skracania i detroidy, a sondy budują nie tylko flociarze, którym potrzebne są miliony LM, ale również ekonomi do farmingu. Moim zdaniem warto się przyjrzeć dochodom z poszczególnych uniwersów i temu, czy obcięcie ładowności sond nie ograniczy wpływów z antymaterii. Przyjrzałem się własnym wydatkom i znacznie więcej wydaję po fuzji niż przed :)

    Lwica jest boska :)
  • buleon napisał(a):

    Nie wiem, gdzie Ty tu widzisz napinkę. Nie bylibyście tak wysoko, biorąc pod uwagę wiek i prędkość eko na starym Xanthusie, gdyby nie sondy. I nie wiem, w którym miejscu poczułeś się obrażony. Jesteś świetnym, aktywnym graczem, ale meduza był 3 kk punktów za Tobą w momencie fuzji, teraz jest daleko przed Tobą.

    Nie chodzi o to, że powinniście być niżej w top przy fuzji. Byliście tak wysoko, bo mieliście wcześniej ładowne sondy i z idlaków wyciągaliście nie 10, a 50 %.
    A dziękuje bardzo za komplementy, wcześniej nie byłem dobry na top 25, teraz jestem świetny, spoko XD

    Z twojego posta wynika, że zgadzasz sie z tym że SS są dochodowe. I jak tak twierdze, powiem więcej, to mój argument żeby zlikwidować ładowność SS, są za bardzo dochodowe. To co pisałem na początku, nierozwiązana sprawa dużej ilości wiecznych idlaków do farmienia przez graczy z SS w porównaniu do stale malejącej ilości normalnych graczy do przefarmienia/zezłomowania jest niesprawiedliwe. Potęguje to technologia nadprzestrzenna. Takie jest moje zdanie, więcej nie będę się wypowiadał. Twoje zdanie i argumenty wszyscy też już znają, ja wiedziałem to przed wrzuceniem pierwszego posta =)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mad Max Ufop U21 ().

  • Mad Max Ufop U21 napisał(a):

    A dziękuje bardzo za komplementy, wcześniej nie byłem dobry na top 25, teraz jestem świetny, spoko
    Podtrzymuję zdanie - top 1 Ziela, top 25 Twoje i generalnie wysokie miejsce graczy Xanthusa, podkreślam powstałego 4,5 miesiąca po Urielu i 9 miesięcy (2 x krótszy czas istnienia) po Rhei i z niższym eko przez pewien czas, jest dzięki sondom. Jeśli nie tym u Was, to tym, które dawały przyrosty ekonomom i innym flociarzom, a które Wy zabieraliście.


    Mad Max Ufop U21 napisał(a):

    Z twojego posta wynika, że zgadzasz sie z tym że SS są dochodowe. I jak tak twierdze, powiem więcej to mój argument żeby zlikwidować ładowniść SS bo są za bardzo dochodowe. To co pisałem na początku, nierozwiązana sprawa wiecznych idlaków dla graczy farmiących je SS w porównaniu do normalnych graczy do farmienia/złomowania jest to niespraweidliwość. Potęguje to technologia nadprzestrzenna. Takie jest moje zdanie, więcej sie nie bede wypowiadał. Twoje zdanie i argumenty wszyscy też już wiedzą, ja wiedziałem to przed wrzuceniem pierwszego posta
    Ależ wieczne idlaki są wszędzie, nie tylko u nas. Sondy to powszechnie dostępna opcja, znajdziesz je w stoczni :) Miło, że obudziłeś się po prawie półtora roku i stwierdziłeś, że są niesprawiedliwe. Po mojemu widziałeś w nich możliwość dogonienia graczy grającymi multikontami/siecią. Teraz zostało to zablokowane i próbujesz zahamować resztę, która teraz goni Ciebie. Zwyczajny lobbing dla zwiększenia własnych szans. Nie dziwię się, bo walczę o to samo.

    Aha, normalni gracze mają normalne unie :) Taurusa, Cosmos, 68, Nekkar. Takie same eko, taka sama flota i sond ładownych nie ma. Warto zostawić chociaż jedno nienormalne x1 i bez złomu z obrony :)

    Lwica jest boska :)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

  • Myślę, że to zły pomysł. Jak ktoś ma czas i zapał do takiego latania, dlaczego mamy zabierać taką opcję, niech lata.
    Że ty nie masz, to innym też odebrać.
    Jesteś jak pies ogrodnika - sam nie weźmiesz i nikomu nie dasz.
    Wybuduj sobie kilka milionów sond i rób to samo - technologia nadprzestrzenna i ładowność sond ma tu mało wspólnego. (co to za problem dobudować 1-2kk więcej)

    abraaa

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez abraaa ().

  • dzień dobry,

    jestem przeciwny tej ideii,

    argument ze to przewaga na mt do mnie nie przemawia w ogóle, sam farmilem mt, ale jak się nie sprawdzało w moim trybie gry więc zrobiłem ss i w wolnej chwili farmie. Ładowność nie ma kompletnie znaczenia. Farmienie ss to nie kwestia klikania co kilka sekund a co kilka minut, j
    pisanie..nie mam dowodów a następnie oskarżanie jest dość słabe do kwadratu razy technologia nadprzestrzenna:)

    pozdrawiam,

    ps.
    zalecam wziąć palmę i wybić sobie ten pomysł z głowy:)
  • Buleon jak mieliśmy razem poważne zwady, tak tutaj muszę stanąć po Twojej stronie. Xanthus jest wyjątkowe pod względem sond i takie powinno pozostać. Przyszedłem z Uriel. Gdy się dowiedziałem ze łącza nas z uni gdzie są sondy momentalnie pojawił mi się banan na twarzy. Jeśli chcecie usunąć ładowność sond, to ja proponuje zmienić spalanie z 0.5 na 2.0, żeby ekonomowie jeszcze bardziej po tyłku tylko nie dostawali.
    Wracając do sedna jestem PRZECIW usunięciu ładowności sond.
  • To może i ja dodam swoje dwa grosze, uważam że to zły pomysł i od razu zaznaczę że jestem zdziwiony tym że inicjatywa wychodzi od graczy którzy rozpoczęli grę na Xanthusie i mieli pełną świadomość tego jakie na uniwersum są specyfikacje :)

    To że inne osoby poświęcają swój prywatny czas na farmienie idlaków kilka godzin dziennie to tylko i wyłącznie ich sprawa i byłbym egoistą chcąc im to zabrać tylko dlatego że mi się zwyczajnie nie chce.
    Natomiast dynamika gry o której już wyżej zostało wspomniane jest dzięki sondom o wiele bardziej przyjemna, sam nie raz nie dwa transportowałem Deuter żeby za chwilę go na darmo przepalić :D
  • Brak ładowności sond? Yyy...


    Sam chętnie latam w wolnej chwili.. na pewno jest to dla niektórych graczy irytujące, że tuż przed wlotem mtków ktoś potrafi wyczyścić pół gali do 0. Nikt nikomu nie zabrania zbudować sobie 1,2 czy 8kk sond i robić to samo. Kto pierwszy ten lepszy... W ogóle zróbmy unii bez możliwości atakowania, takie 100% eko 8o
    Wraz z wprowadzeniem nowego hasła "Palce lizać" personel KFC wycofał papier toaletowy z firmowych ubikacji.

    Gdy masz doła, pomyśl sobie, że jesteś tym plemnikiem, który wygrał.
    Uni 33 - KoU <3
    Uni 58 - A.o.D <3
    Uni Ursa - BWOLF/MNS <3
    Uni Xanthus - Wraith/N-D <3
  • Podobnie jak przedmówcy jestem na nie.
    Sam często korzystam z ss do przerzucania dexu w nagłych przypadkach i nie chciałbym aby cokolwiek się zmieniło w tym aspekcie.
    Co do graczy farmiących ss to ich wybór, jeśli nie szkoda im czasu na takie klikanie to niech dalej tak graja.
    Natomiast co do potencjalnego złamania zasad i korzystania z dodatkowych oprogramować to po pierwsze dowody a po drugie przecież wystarczy to zgłosić i odpowiednie osoby się tym zajmą. Chyba że same lub ich znajomi na tym korzystają, ale przecież takie sytuacje nie istnieją.

    u25 [Boss] OFF
    uFidis [SoA] OFF
    Uriel [zboczki] OFF
    Xan OFF
  • Nie podoba mi się ładowność sond do tego stopnia, że np. nie zacząłbym gry na uni z takimi parametrami, ale lepsza taka fuzja niż żadna.
    STragan - dedy-pedy - gratki-szmatki
    DID - Dissociative Identity Disorder
    S&D - Sick & Destroy Ogame
    CT - Calibra Team



    Zostań farmą: REKRUTACJA OTWARTA. PAMIĘTAJ! Zostając farmą przyczyniasz się do rozwoju całej społeczności OGame!
    Piłem piwo z: M(i)odem, Sokiem


    Multi: krzysiek / gogol
  • buleon napisał(a):

    Mad Max Ufop U21 napisał(a):

    Nie mam żadnych dowodów ale jeżeli z obserwacji wynika, że gracz X od 10 godzin jest aktywny i obraca SS po idlakach to nasuwa się jedna myśl, bot. Bo przez tyle czasu, klikać co kilka sekund atak jest mało realne. Skoro administracja sobie nie radzi z wyłapaniem botów, to kasacja ładowności SS jest najprostszym rozwiązaniem.
    Piszesz pewnie o meduzie albo o mnie. Co do mnie, wystarczy spojrzeć w panel, żeby widzieć przerwy kilkuminutowe w wysylaniu sond szpiegowskich. Co do meduzy, sam się zastanawiałem, ale napisałem do niego kilka razy. Odpowiedzi zawsze w ciągu kilku minut.

    albo o mnie :P
    jestem przeciwny usunięciu ładowności sond, gdyby nie farming sondami to byłbym może w top200
    zamiast usuwania idlaków można by pomyśleć nad usuwaniem kont, które od dłuuuuugiego czasu siedzą na urlopach, albo na kasowaniu tych urlopów, żeby więcej farm było