Protest wobec pusherowi na uCosmos

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

 • Protest wobec pusherowi na uCosmos

  Witam

  Nie jest chyba żadną tajemnicą dla większości osób które aktywnie grają na uCosmos, że aktualny top 1 flot - Nuriel, swoje konto buduje przez pushowanie się.
  Konto na którym gra również zostało kupione, co oczywiście można sprawdzić (polecam Ogniter lub inny mmorpg).Nazwy kont które posłużyły w pushu to (te o których wiadomo): pistolet, braindead, abszyfikant, pinkiepie, pulsar .
  Schemat działania różny - od lotu na bfs, przez próbę strącenia moona a później niby lot na nie odebranego fsa po atak i złomowanie floty przetransportowanej do układu pushera + kasowanie tego co dok wypluje.
  Sporo tego jest, wszystkie niezbędne dane są zapisane, wysałene oraz dostępne dla teamu Ogame.pl.
  Wczoraj także pojawił się post jego "byłego sojusznika" lecz został usunięty, wylał torchę prawdy co wiedział.

  I tu pojawia się problem, bo to widocznie za mało żeby ukrócić takie nieucziwe praktyki.
  Dlatego też, w oczekiwaniuna reakcję teamu, postanowiliśmy się zastanowić czy napewno chcemy korzystać z płatnych usług firmy GameForge jeżeli firma ta nie potrafi zapewnić uczciwych warunków gry - wynikających zresztą z regulaminu.
  Na dzień dzisiejszy rezygnujemy z dalszego kupowania antymaterii przez okres 1 m-ca, do czego też zachęcamy wszystkich graczy uCosmos.
  Za miesiąc zweryfikujemy sytuacje i podejmniemy dalsze działania, jeżeli będą potrzebne.

  Doskonalne rozumiemy team, że bez jednoznacznych dowodów ciężko jest wyrokować na temat przewinienia, ale w tym przypadku macie taką ilość poszlak, żejest to sprawa jasna i klarowna. Oczekujemy działania.


  Ps. Dla śmieszków, co to pomyślą, że "hehe, zezłomujcie go i po problemie" - polecam ganianie za *** kasą typem. Ubaw po pachy.
  PSS. Inne kroki też są rozważane, gdyby to team nie miał jednak jaj podjąć męskiej decyzji.
  I na koniec, apel do naszego "Solenizanta": zachowaj się wkońcu honorowo, nie jak złodziej złapany za rękę który mówi że to nie jego. Zacznij grać uczciwie lub włącz U i kasacje.
  Zaraz znowu będą płacze i lamenty, że nie jesteś taki jak piszą plus oczywiście obrońcy z sojuszu, co to nie widzieli nic nieprawidłowego - w d** to mamy.

  My widzieliśmy i wiemy. To nie podejrzenia
  Pozdrowionka dla znajomych :thumbsup:
 • Sprawy chyba nie trzeba dalej komentować.
  Liczymy na zainteresowanie tematem i wypowiedź @Art . Brak reakcji teamu przez tak długi czas zdecydowanie nie jest normalny.

  Zawołam również kilku "świętych" z prośbą o zainteresowanie tematem. @kruszynka @Migotka @Pax @Kasia321 @smoki @ciap


  since 2005

  PL (17, 36, 50, Orion, Ganimed, Cosmos), ORG (23), DE (Antares, Orion), US (Libra).  ..always look on the bright side of life..

 • Myślę,że protest w postaci rezygnacji z kupna antymaterii, przez garstkę graczy jednego uni jakiejś pobocznej gry, mało znaczącego dla producenta produktu, jakim jest OGame bardzo zaboli GF :) Świetny pomysł XDDD
  This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
  Now is the time for action.
 • DUDEUSZ wrote:

  Myślę,że protest w postaci rezygnacji z kupna antymaterii, przez garstkę graczy jednego uni jakiejś pobocznej gry, mało znaczącego dla producenta produktu, jakim jest OGame bardzo zaboli GF :) Świetny pomysł XDDD
  Hłe hłe - no, jaha. Lepiej siedzieć z założonymi rękami jak pipa.
  A dwa, to nie są jakieś tam znowu małe kwoty które idą. Szczególnie dzięki jednemu takiemu na E :)


  since 2005

  PL (17, 36, 50, Orion, Ganimed, Cosmos), ORG (23), DE (Antares, Orion), US (Libra).  ..always look on the bright side of life..

 • DUDEUSZ wrote:

  Myślę,że protest w postaci rezygnacji z kupna antymaterii, przez garstkę graczy jednego uni jakiejś pobocznej gry, mało znaczącego dla producenta produktu, jakim jest OGame bardzo zaboli GF :) Świetny pomysł XDDD
  Istotnie. Wyborny, Milordzie :)
  Szczególnie że:
  - nikt nie będzie miał w GF o tym zielonego pojęcia
  - nikt nie zwróci uwagi na marginalny spadek obrotów

  Jest to mniej więcej tak samo skuteczne jak to, gdybym w proteście przeciw wycince Puszczy Amazońskiej własnoręcznie odpiłował sobie stopę :D
  Si vis pacem, para bellum
 • Prawda.
  I mam wasze anty w ...
  Jednak anty beze mnie sie zgodzi :( Niestety.

  Szukał u nas fuzji (zmory) to nasz No.1 odpowiedział.

  AVL pusherom mówi nie.

  Nieste
  Kiedyś
  Uni 1 (kiedy to było)
  Uni 38 albo 39
  Pegaus
  (na pewno jakieś pominełem ale mniej ważne)
  Teraz
  Rhea

  The post was edited 2 times, last by Kamol ().

 • Mimo że nie gram, i na 90% nie wrócę do aktywnej gry to jednak wpadam na kanał discorda i zawsze zamienię kilka słów ze znajomymi. Jak widzę wszystko bez zmian.


  Ja to już gdzieś pisałem, ale napiszę jeszcze raz. Wróciłem do aktywnej gry właśnie przez takich pusherów, chciałem udowodnić sobie i innym że idzie grać uczciwie . To co chciałem osiągnąłem i dziś uważam że należy PROTESTOWAĆ. Dlaczego ? Dlatego że jeśli TOP 1 i przewaga nad pusherami kosztowała mnie sporo złotówek na anty , to proszę mi odpowiedzieć, dlaczego mam płacić by oszukać chory skostniały system i być Top 1 ?


  Dlatego popieram akcję, czuję się poszkodowany bo zmuszono mnie do płacenia na oszustów, bo musiałem czytać regulamin który okazał się tylko stertą bezwartośiowych zasad.

  Na koniec, do wszystkich zarządzających grą, i nie ważne czy tylko moderujecie forum, jesteście GO na poszczególnych serwerach czy nadzorujecie całość, nie ważne czzy robicie to za kasę czy za darmo. To wszystko jest nie ważne, ważne jest to jesteście bujani tak samo jak my gracze. Tak się dzieje na tym i na innych uniach, skala poraża, wasza odporność na to również poraża, bo jeśli nie możecie nic z tym zrobić, to po co tu w sumie jesteście? NIe jest wam wstyd że ktoś Was tak kiwa?


  Ps. Powodzenia w akcji.
 • Nie gram na tym uni ale popieram akcje. Wiadomo dla kogos to moze byc smieszne bo tak jak ktos wyzej napisal akcja w takiej skali nikogo nie zaboli. Jednak patrzac na to przez pryzmat calosci licza sie bardziej zasady i fakt zwrocenia uwagi na nieprawidlowosci, zauwazenia ze nie przechodzimy wobec tego obojetnie.
 • Kwestię "protestu" pominę, bo GF ma Was głęboko gdzieś i możecie sobie i konta pokasować i nikogo to nie interesuje (każdy kto miał bana za PAYMENT, wie o czym mówię).


  A co do "poszlak". Nie liczy się to co Wy wiecie, ja wiem, czy on wie. Liczy się to, co można udowodnić za pomocą narzędzi udostępnianych dla Administracji Gry przez GF. I tyle.

  Takie biadolenie niestety nic nie zmieni, bo zasady są jakie są, winę trzeba udowodnić, a nie "łączyć kropki" i poszlaki.


  Uni 21

  Łącznie 78x w ST
  Na sumę ~146.561%
  Średnio ~1.879%/ST

  ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
  ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.
 • Biadolenie? To jest prośba o pomoc i zrobienie coś z gościem, o którym wiedzą wszyscy oprócz teamu

  A mówienie, że Administracja Gry nie ma narzędzi żeby coś udowodnić, to jakby powiedzieć, że róbcie co chcecie, bo i tak nie mamy żadnych możliwości. Zakładajcie konta, farmcie je, pushujcie, złomujcie swoich kolegów. Dziękujemy za instrukcję, ale jeżeli ludzie chcą grać uczciwie, to wypadałoby im pomóc lub ewentualnie nakierować, jak można winę udowodnić. A tutaj zasady jakby w ogóle nie obowiązywały, w zadnej grze się nie spotkałęm z procederem na taką skalę - który nie jest legalny, ale w sumie nic nie można zrobić :)

  Ps. A zainteresowanie teamu tematem to polubienie posta, w którym mowa, ze mają nas gdzieś :D

  The post was edited 1 time, last by Savek ().

 • Ludzie są osoby które mają dowody na kupienie kont przez Nuriela

  Niezbite dowody

  Koleś gra na kilku jeżeli nie na kilkunastu kontach i nie wierzę że operatorzy i cała "Góra" tej zabawy nie może nic z tym zrobić

  Tickety zostały wysłane
 • (ciach!)

  popieram protest ;)


  Tylko jedno mnie zastanawia - skoro mój nick jest tu wymieniony to czemu mam debet na koncie?


  i 2 sprawa czemu dowiaduje się o tym od ludzi z taurusa którzy tu nigdy nie grali :)  PS - a to świnka z tego Yody - jak pół roku temu założyłem protest przeciw pusherom i anty to - o ho ho - a teraz to łezka w oku i ból w d...ip :P

  A i dla mniej inteligentnej części w osobie wyżej wymienionego

  Wiesz co to jest LOBBY ?

  Może wytłumaczę - od wprowadzenia tego szajsu nie ma możliwości rozdzielenia kont przypisanych do tego samego maila - jako że oba moje konta istnieją na tym samym mailu - nie ma możliwości dzielenia w jednym czasie gry na 2ch kontach przez 2ch różnych użytkowników - zwyczajnie w momencie wbicia na konto LOBBY z innego adresu ip wywala gracza który do tej pory zasiadał na tych ustawieniach.

  Mówiąc jaśniej - jako że gram na Taurusie który jest serwerem połączonym w tak zwane uni fuzion między innymi z kalisto i taurusa - po powrocie do aktywnej gry na kalisto- taurus i porzuceniu Cosmos - nie mogłem sprzedać tego 2giego gdyż pozbawił bym się dostępu do Taurusa - chyba logiczne?

  Owszem gdyby nie to odrazu bym oddał - oddał gdyż sprzedaż nei wchodzi w gre - kto mnie zna wie ze uznaje tylko 2 formy pozbycia się konta - oddanie za darmo i kasacja.

  Reasumując Cosmos jest w stanie kasacji - przyczyny - czytaj wyżej brak możliwości oddania

  co do konta - porzucone produkcja wyłączona - i świeci by wkurzać tych co szpiegują :P

  Kto kasuje kto szpieguje kto sie wkurza - mam to w D. czego i wam z całego serca życzę :)

  Moderator mntek:
  Upominam za pseudocenzurę

  The post was edited 1 time, last by Pinkie Pie ().

 • LionKong wrote:

  Ludzie są osoby które mają dowody na kupienie kont przez Nuriela

  Niezbite dowody

  Koleś gra na kilku jeżeli nie na kilkunastu kontach i nie wierzę że operatorzy i cała "Góra" tej zabawy nie może nic z tym zrobić

  Tickety zostały wysłane
  Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

  Dowody ma mieć Administracja Gry przy wykorzystaniu narzędzi stworzonych do tego celu. W sądzie też nikt nie dopuści jako dowodu czegoś, co pozyskano nielegalnie lub jest nieznanego/wątpliwego pochodzenia. Wam się wydaje, że banowanie to takie hop siup, a tak wcale nie jest. Blokada musi być podparta dowodami w grze, nie na GG/telefonie czy smsie.

  Ot tyle i aż tyle ;)


  Uni 21

  Łącznie 78x w ST
  Na sumę ~146.561%
  Średnio ~1.879%/ST

  ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
  ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.
 • Cytując klasyka: "Panie, nie obrażaj pan! W mordę jeża!". Ego widać dalej najwyższych lotów. Winszuję.

  Ściana tekstu z której nic nie wynika. Konkrety: zwoziłeś i dałeś mu się skasować czy to on sam to załatwił ?
  To usprawiedliwienie dla związanych rąk teamu. Czy to rozwiązuje problem ? Nie. Problem dalej istnieje.
  To co się tu dzieje jest tylko pierwszym krokiem - próbą zmobilizowania teamu do bardziej wnikliwego przejrzenia tego co mają i zastanowienia się. Jeżeli to nic nie da będą dalsze kroki. Zupełnie bezbronni nie jesteśmy jako konsumenci.


  since 2005

  PL (17, 36, 50, Orion, Ganimed, Cosmos), ORG (23), DE (Antares, Orion), US (Libra).  ..always look on the bright side of life..

  The post was edited 1 time, last by elf ().

 • elf wrote:

  Cytując klasyka: "Panie, nie obrażaj pan! W mordę jeża!". Ego widać dalej najwyższych lotów. Winszuję.
  Ściana tekstu z której nic nie wynika. Konkrety: zwoziłeś i dałeś mu się skasować czy to on sam to załatwił ?
  To usprawiedliwienie dla związanych rąk teamu. Czy to rozwiązuje problem ? Nie. Problem dalej istnieje.To co się tu dzieje jest tylko pierwszym krokiem - próbą zmobilizowania teamu do bardziej wnikliwego przejrzenia tego co mają i zastanowienia się. Jeżeli to nic nie da będą dalsze kroki. Zupełnie bezbronni nie jesteśmy jako konsumenci.
  No i tutaj się mylisz niestety. Akceptujesz OWK, akceptujesz ZG, decyzje Administratorów są ostateczne, a zasady nakładania blokad są takie, a nie inne. Team nie ma wpływu na to, jakie są narzucone reguły jego pracy przez GF.


  Uni 21

  Łącznie 78x w ST
  Na sumę ~146.561%
  Średnio ~1.879%/ST

  ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
  ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.
 • Obiecałem sobie, że nie będę zakładać tutaj konta bo zwyczajnie jest mi niepotrzebne, ale czytając wypociny Risinga płakać sie chcę. Człowieku o jakich dowodach w grze Ty mówisz? Liczysz, że ktoś bezpośrednio komunikuje się za pomocą gry? Istnieje takie coś jak discord, telefony i jeśli ktoś daje na tacy dowody to nie wiem czego jeszcze potrzebujecie. Za rączkę Wam trzeba przyprowadzić kogoś? A jak na grze ktoś napisze "kupuje konto od Ciebie, daj mi nr konta" - to to jest dowód ? To jest dowód dla Ciebie? Bo dla mnie to pomówienie. Tragedia. Zabierzcie się za zmianę regulaminu skoro jedyną funkcją Waszą jest być or not to być. Minimum chęci. Wiem, że zostały wysłane konkretne dowody, nie do zbicia, a Wy nadal "chodzicie" jak we mgle. Nie nadajecie się do tego i to wszystko. Kierowca musi potrafić kierować pojazd, prawnik znać prawo, nauczyciel nauczać, a od Was czego się wymaga? Niczego, bądź nic nie potraficie. Nie nadajesz się to daj szansę innym, komuś komu będzie się chciało minimum zrobić i pomyśleć, może zaświeci się komuś lampka, że coś jest nie tak. Tylko zazwyczaj jak człowiek się czymś nie interesuje to zwykle nie jest w temacie. Weźcie się do roboty. Najprościej zbanować kogoś za zły przelicznik w handlu albo za nieoddanie złomu po próbie moonowej. Ż E N A D A

  The post was edited 1 time, last by buratino ().

 • @Rising Dzięki za opinię. Nic nowego jak dla mnie. Potwierdzasz tylko statyczność i beznadziejność tej 'firmy'. Podjąć próbę zawsze warto, a nóż.. Tak czy owak, decyzje niech są jakie są. Fakt jest taki, że GF działa na rynku, a tam działają troszkę inne prawa, niż sobie wymyślą.
  Dla mnie koniec dyskusji, chyba że masz coś ciekawego do dodania.

  @buratino On ma rację, nie ma co z tym polemizować. Nie mniej jednak problem jakoś trzeba rozwiązać.


  since 2005

  PL (17, 36, 50, Orion, Ganimed, Cosmos), ORG (23), DE (Antares, Orion), US (Libra).  ..always look on the bright side of life..

 • buratino wrote:

  Obiecałem sobie, że nie będę zakładać tutaj konta bo zwyczajnie jest mi niepotrzebne, ale czytając wypociny Risinga płakać sie chcę. Człowieku o jakich dowodach w grze Ty mówisz? Liczysz, że ktoś bezpośrednio komunikuje się za pomocą gry? Istnieje takie coś jak discord, telefony i jeśli ktoś daje na tacy dowody łącznie z imieniem i nazwiskiem to nie wiem czego jeszcze potrzebujecie. Za rączkę Wam trzeba przyprowadzić kogoś? A jak na grze ktoś napisze "kupuje konto od Ciebie, daj mi nr konta" - to to jest dowód ? To jest dowód dla Ciebie? Bo dla mnie to pomówienie. Tragedia. Zabierzcie się za zmianę regulaminu skoro jedyną funkcją Waszą jest być or not to być. Minimum chęci. Wiem, że zostały wysłane konkretne dowody, nie do zbicia, a Wy nadal "chodzicie" jak we mgle. Nie nadajecie się do tego i to wszystko. Kierowca musi potrafić kierować pojazd, prawnik znać prawo, nauczyciel nauczać, a od Was czego się wymaga? Niczego, bądź nic nie potraficie. Nie nadajesz się to daj szansę innym, komuś komu będzie się chciało minimum zrobić i pomyśleć, może zaświeci się komuś lampka, że coś jest nie tak. Tylko zazwyczaj jak człowiek się czymś nie interesuje to zwykle nie jest w temacie. Weźcie się do roboty. Najprościej zbanować kogoś za zły przelicznik w handlu albo za nieoddanie złomu po próbie moonowej. Ż E N A D A
  Widzisz nie masz pojęcia o czym piszesz, skoro pytasz się o jakie dowody mi chodzi,czyli kolejny post w stylu "nie znam się więc się wypowiem". A uważasz się za takiego co wszystko wie lepiej. Śmiało,składaj podanie, popracuj jako GO, nie widzę przeszkód. Jak będziesz dobry to dostaniesz awans na SGO być może i udowodnisz Wszystkim jak bardzo są słabi w byciu GO. Zapraszam :)


  Uni 21

  Łącznie 78x w ST
  Na sumę ~146.561%
  Średnio ~1.879%/ST

  ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
  ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.
 • To może napisz na forum czego potrzebujesz bo narazie jedynie słyszymy, że brak dowodów, to napisz jakie. Myślę, że jest tyle osób i dowodów, że na pewno każdy coś znajdzie. Nie złoże podania bo się nie nadaje na GO i nie mam czasu na to. Pracuję zawodowo i wykonuje codziennie to na czym się znam i innym też by się to przydało. Czyta się to tak samo jak słucha polityków, "baju baju będziem w raju - jest przyrost, ale nadal jest źle". Myślę, że temat poszedł tak daleko, że każdy chętnie się zainteresuje czego potrzeba jako dowodów.
 • buratino wrote:

  To może napisz na forum czego potrzebujesz bo narazie jedynie słyszymy, że brak dowodów, to napisz jakie. Myślę, że jest tyle osób i dowodów, że na pewno każdy coś znajdzie. Nie złoże podania bo się nie nadaje na GO i nie mam czasu na to. Pracuję zawodowo i wykonuje codziennie to na czym się znam i innym też by się to przydało. Czyta się to tak samo jak słucha polityków, "baju baju będziem w raju - jest przyrost, ale nadal jest źle". Myślę, że temat poszedł tak daleko, że każdy chętnie się zainteresuje czego potrzeba jako dowodów.
  Widzisz, znowu kłania się czytanie ze zrozumieniem - potrzeba dowodów uzyskanych przez narzędzia udostępnione do tego celu dla Administracji Gry. Czyli mówię o tym owianym złą sławą i legendami "panelu". A, że gracze nie mają do niego dostępu, bo jest to narzędzie dla Administracji toteż gracze nie są w stanie dostarczyć dowodów, które mogłyby zostać wykorzystane przy nakładaniu blokady. Ot tak to wygląda w sporym uproszczeniu :)


  Uni 21

  Łącznie 78x w ST
  Na sumę ~146.561%
  Średnio ~1.879%/ST

  ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
  ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.
 • A po co Ci policja czy inne organy ścigania? Na nich też każdy narzeka, a jak przychodzi co do czego to telefonik/tickecik i Panie Władzo/GO...

  Analogicznie,tak samo jak Policję obowiązuje pewne procedury i standardy działań tak samo Administrację Gry. Czy naprawdę tak ciężko to pojąć? A jeśli Wam nie odpowiada taki stan rzeczy to macie 3 wyjścia:

  1. Usunąć konto, nie grać w gry GameForge.
  2. Spamować Niemcom z GF czy to na Origin Boardzie czy też mailowo czy telefonicznie jak lubicie, że Wam się to nie podoba i liczyć na poprawę.
  3. Zaakceptować sprawy takie jakie są i nie przejmować się rzeczami, na które nie macie wpływu.


  Sad but true.


  Uni 21

  Łącznie 78x w ST
  Na sumę ~146.561%
  Średnio ~1.879%/ST

  ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
  ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.