TakSobieKlikam [BoSS] vs. Melanzzz ~ 59.85% - obrona!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • TakSobieKlikam [BoSS] vs. Melanzzz ~ 59.85% - obrona!

    Witam w moim pierwszym poście na tym forum (tak jakby).
    Jestem Melanzzz i jestem tutaj nowy. Zacząłem gre dzień czy 2 po otwarciu tego uni całkiem przypadkowo i wkręciłem się na nowo.

    Moja przygoda z ogame zaczęłą się dawno temu gdyż grałem na u31 złomując wszystko w koło. Kto grał na u31 to mnie na bank pamięta bo zakończyłem karierę robiąć top1 na uni.
    Niestety moje konto na forum po 10 czy 11 latach nieaktywności usunięto.

    Napiszę kilka słów o tym co się tu wydarzyło bo atakujący pewnie zastanawia się jak to się stało.

    A więc tak. Kilka dni temu po skutecznym wyfarmieniu całej okolicy nad ranem jeden z niezadowolonych użytkowników w odwecie postanowił wyrakietować do zera mi 2 planetki z obrony. Jako, że nie jestem typem bunkrownika jakoś się bardzo tym nie przejąłem. W ten sam dzień odkryłem także w tej grze plecak z ekwipunkiem (na dawnym ogame nie było takich cudów). W ów plecaku znajdowało się coś co skraca pracę stoczni o 6h i wyedy urodził się ten plan. Co można wybudować w 6h? Hmm, zaczałem przeliczać i było za mało żeby kogoś dotkliwie uszczypnąć więc podniosłem nanity na poziom 2.

    1440 lekkich dział laserowych w sekundę? Dlaczego nie.

    Dziś rano na podpuchę wystawiłem kilka mln surowców (tyle by wybudować 1440 laserów) i trochę statków i liczyłem, że ktoś się skusi. Planeta z zerową obroną, masa surowców i statki, które zrobią dodadkowo 22% czystego zysku lecąc ok 200 okrętami wojennymi. Ja bym leciał :D

    Po kilku godzinach przynęta zadziałała. Leci na mnie 90 pancerników od kolegi Artemis Entreri. Przeliczyłem i, % mniejszy, mniejszy zysk i pancerniki znikaja w kilka rund. No nic szkoda, ale trzeba brać do dają. Kolega jednak dość szybko zwęszył postęp i zawrócił.

    Godzinę poźniej kolejny chętny łapie haczyk. Mimo wielorazowego opóźniania floty przez atakującego udało się atak zakończyć tak jak to zaplanowałem.

    Agresorowi życzę SzO.

    Zysk był dużo większy jak pokazuje konwerter bo sporo obrony się odbudowało, ja praktycznie straciłem 2 krązki i 12 recyklerów i jakieś 200 działek 8o

    Bardzo liczyłem na kulkę, ale niestety nie tym razem.


    Dnia 30-08-2018 18:01:15 następujące floty spotkały się w walce:


    Agresor TakSobieKlikam [BoSS]
    ________________________________________________

    Krążownik 250
    Okręt wojenny 64
    Pancernik 13
    _________________________________________

    Obrońca Melanzzz
    ________________________________________________

    Duży transporter 53
    Krążownik 40
    Okręt wojenny 20
    Recykler 59
    Sonda szpiegowska 1
    Satelita słoneczny 55
    Lekkie działo laserowe 1.442
    _________________________________________


    Po bitwie...

    Agresor TakSobieKlikam [BoSS]
    ________________________________________________

    Zniszczony!
    _________________________________________

    Obrońca Melanzzz
    ________________________________________________

    Duży transporter 39 ( -14 )
    Krążownik 38 ( -2 )
    Okręt wojenny 20 ( -0 )
    Recykler 47 ( -12 )
    Sonda szpiegowska 0 ( -1 )
    Satelita słoneczny 28 ( -27 )
    Lekkie działo laserowe 677 ( -765 )
    _________________________________________


    obrońca wygrał bitwę!

    Agresor stracił łącznie 12.195.000 jednostek.
    Obrońca stracił łącznie 2.040.500 jednostek.
    Na polu zniszczeń unosi się 4.257.000 metalu i 1.727.500 kryształu.

    Szansa na powstanie księżyca 22%.
    Złom zebrany przez obrońcę/obrońców.



    Podsumowanie zysków/strat:



    Podsumowanie agresor

    Metal: -8.270.000
    Kryształ: -3.230.000
    Deuter: -695.000
    agresor stracił łącznie 12.195.000 jednostek.


    Podsumowanie obrońca

    Metal: 2.865.500
    Kryształ: 1.120.000
    Deuter: -41.500
    obrońca zyskał łącznie 3.944.000 jednostek.



    Powered by Konwerter RW OGotcha 4.1.7


    Pozdr
    M
  • Pieknie to zrobileś. Opis genialny - prawie zasnalem jak czytalem te bzdety.

    Ale to nie byla antyobrona. Użyłes skracacza w stoczni,. Wg mnie fajnie. Brawo Ty, ale i tak Cie z Najcikiem przeoramy![ciach]

    Atakujacemu SZO[ciach]!.

    Administrator Forum Toadie:
    Flood usuniety, proszę się ograniczać na przyszłość
  • Jak dla mnie to gadanie tylko takie, kupiłeś anty i postawiłeś obronę. Czy SZO będzie to się okaże, przyznam że byłem po tym ataku zdenerwowany. O ile kupowanie anty kumam, o tyle jak dobrze walniesz antyobroną, to nie ma prawie opcji się wybronić. Nie pozdrawiam. Mam nadzieje, że dostaniesz złoma na takiej samej zasadzie i Ci się odechcę grać. ELO.

    Zod napisał(a):

    Ale jak widzę żale o antyobrone albo antyrecki to śmiać mi się chce
    Śmiać to mi się chcę, jak ktoś śmie nazywać antyobronę Starciem Tytanów.
    Co do tej opcji w grze, to jest to opcja faktycznie, płatna i opcjonalna. Nikomu nie zamierzam do portfela zaglądać. Nie zmienia to faktu, że mogę wyrazić swoją opinię, która nie musi się pokrywać z Twoją. Antyobrona ma to do siebie, że jest trudna do wykrycia, bardzo skuteczna i wyjątkowo wnerwiająca. I tylko tyle mam do powiedzenia.
  • TakSobieKlikam napisał(a):

    Zod napisał(a):

    Ale jak widzę żale o antyobrone albo antyrecki to śmiać mi się chce
    Śmiać to mi się chcę, jak ktoś śmie nazywać antyobronę Starciem Tytanów.Co do tej opcji w grze, to jest to opcja faktycznie, płatna i opcjonalna. Nikomu nie zamierzam do portfela zaglądać. Nie zmienia to faktu, że mogę wyrazić swoją opinię, która nie musi się pokrywać z Twoją. Antyobrona ma to do siebie, że jest trudna do wykrycia, bardzo skuteczna i wyjątkowo wnerwiająca. I tylko tyle mam do powiedzenia.
    Że wszystkim co napisałeś się zgadzam
  • Panowie nie uzyłem anty do obrony. Znalazłem w plecaku jakieś ustrojstwo, które skraca prace stoczni o 6h. Skąd to się wzięło? Nie wiem. Chyba z tych misji, które na początku gry się wypełniało i dostawało się za nie jakieś nagrody albo nie wiem. Proponuje czytać ze zrozumieniem.

    Billy, który Melanzzz został w nocy pojechany? Bo chyba nie ja? Przynajmniej nic mi no tym nie wiadomo.

    Pozdr
    M

    TakSobieKlikam napisał(a):

    Jak dla mnie to gadanie tylko takie, kupiłeś anty i postawiłeś obronę. Czy SZO będzie to się okaże, przyznam że byłem po tym ataku zdenerwowany. O ile kupowanie anty kumam, o tyle jak dobrze walniesz antyobroną, to nie ma prawie opcji się wybronić. Nie pozdrawiam. Mam nadzieje, że dostaniesz złoma na takiej samej zasadzie i Ci się odechcę grać. ELO.
    Nic nie kupowałem kolego. Przyznam szczerze, że w sumie już mi się odechciało grać. Za bardzo "komercyjna" jest ta gra. Nie to co było 10 lat temu bez komandorów i innych gadów. Kiedyś liczyły sie tylko umiejętności, dziś zasobność portfela. Bez sensu...

    Odezwij się do mnie na priv, mam sprawę.

    Pozdr
    M
  • Z ciekawości zajrzałem na ST nowego uni i nie omieszkam skomentować bo hipokryzja wylewa się z tego wątku.

    Czepiacie się antyobrony a sami kupujecie miliony anty na start.
    Czym różni się flota zezłomowana statkami kupionymi za pieniądze, a obroną skróconą za płatny dodatek.
    Hipokryzja. Sami latacie za antymaterię, skracacie badania, skracacie stocznie by szybciej klepać pancki a jedziecie po kimś kto użył DOZWOLONEJ opcji w grze.
    To nie wina obrońcy, ze tego użył, tylko GF że taką opcję udostepniła.
    Brzydzicie się takimi zagraniami - spoko, ale wiele osób brzydzi się tym, że kupujecie anty. Czy ktoś z Was pisał w ST swoim sojusznikom, że złomuja nielegalną flotą kupioną za surowce pozyskane z anty? Nie - wg Was jest to spoko. Ale skrócenie obrony juz nie?
    Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i zawsze należy bronić ,,swoich" a jechać innych.
    Wy jesteście cacy kupując anty, ktoś kto za darmo użył skracacza jest fuj, bo kto to widział budować obrone, jak on śmie się bronić przed agresorem.
    Boicie się takich zagrań dlatego je tak hejtujecie, bo kazdy z Was mógł tak wpaść.
    Żeby oceniać innych trzeba być samemu nieskazitelnym
    Dajcie grać innym tak jak lubią bo każdy ma coś za uszami, tylko nie każdy to widzi.
    Ogame, it's Only a GAME!

    Ja, gdy GameForge mówi, że robi coś dla dobra graczy KLIK
  • M4ti napisał(a):

    Z ciekawości zajrzałem na ST nowego uni i nie omieszkam skomentować bo hipokryzja wylewa się z tego wątku.

    Czepiacie się antyobrony a sami kupujecie miliony anty na start.
    Czym różni się flota zezłomowana statkami kupionymi za pieniądze, a obroną skróconą za płatny dodatek.
    Hipokryzja. Sami latacie za antymaterię, skracacie badania, skracacie stocznie by szybciej klepać pancki a jedziecie po kimś kto użył DOZWOLONEJ opcji w grze.
    To nie wina obrońcy, ze tego użył, tylko GF że taką opcję udostepniła.
    Brzydzicie się takimi zagraniami - spoko, ale wiele osób brzydzi się tym, że kupujecie anty. Czy ktoś z Was pisał w ST swoim sojusznikom, że złomuja nielegalną flotą kupioną za surowce pozyskane z anty? Nie - wg Was jest to spoko. Ale skrócenie obrony juz nie?
    Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i zawsze należy bronić ,,swoich" a jechać innych.
    Wy jesteście cacy kupując anty, ktoś kto za darmo użył skracacza jest fuj, bo kto to widział budować obrone, jak on śmie się bronić przed agresorem.
    Boicie się takich zagrań dlatego je tak hejtujecie, bo kazdy z Was mógł tak wpaść.
    Żeby oceniać innych trzeba być samemu nieskazitelnym
    Dajcie grać innym tak jak lubią bo każdy ma coś za uszami, tylko nie każdy to widzi.
    W 100% się zgadzam nic dodać, nic ująć. Nigdy nie widziałem, żeby pod wątkiem, gdzieś ktoś wrzuca atak krążkami 2 doby po otwarciu unii ludzie masowo pisali, że statki kupione za anty i atak oraz zagranie nie fair itd. , a gdy tylko ktoś użyje anty w obronie to się wielki bunt i hejt robi. Ogarnijcie się i przestańcie być hipokrytami, to tylko gra i każdy może korzystać z dowolnych opcji (w tym anty obrony) jakie są w niej dozwolone
    Uni Polaris
  • Trapstar napisał(a):

    Współczuję, nie chciałbym się tak nadziać.... Jak potrzebujesz cosik na odbudowę to wiesz.... xDD

    SzO, mam nadzieję ze będzie.

    BTW. Z tego co kojarze to z początkowych questów nie dostaje się itemu 6h tylko 2h.
    To moze bylo z jakiegoś kontenera co to się kupuje za surowce. Nie wiem, to wszystko jest dla mnie nowe i trochę lipne według mnie. Stare ogame bylo duzo lepsze.

    thomek205 napisał(a):

    M4ti napisał(a):

    Z ciekawości zajrzałem na ST nowego uni i nie omieszkam skomentować bo hipokryzja wylewa się z tego wątku.

    Czepiacie się antyobrony a sami kupujecie miliony anty na start.
    Czym różni się flota zezłomowana statkami kupionymi za pieniądze, a obroną skróconą za płatny dodatek.
    Hipokryzja. Sami latacie za antymaterię, skracacie badania, skracacie stocznie by szybciej klepać pancki a jedziecie po kimś kto użył DOZWOLONEJ opcji w grze.
    To nie wina obrońcy, ze tego użył, tylko GF że taką opcję udostepniła.
    Brzydzicie się takimi zagraniami - spoko, ale wiele osób brzydzi się tym, że kupujecie anty. Czy ktoś z Was pisał w ST swoim sojusznikom, że złomuja nielegalną flotą kupioną za surowce pozyskane z anty? Nie - wg Was jest to spoko. Ale skrócenie obrony juz nie?
    Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i zawsze należy bronić ,,swoich" a jechać innych.
    Wy jesteście cacy kupując anty, ktoś kto za darmo użył skracacza jest fuj, bo kto to widział budować obrone, jak on śmie się bronić przed agresorem.
    Boicie się takich zagrań dlatego je tak hejtujecie, bo kazdy z Was mógł tak wpaść.
    Żeby oceniać innych trzeba być samemu nieskazitelnym
    Dajcie grać innym tak jak lubią bo każdy ma coś za uszami, tylko nie każdy to widzi.
    W 100% się zgadzam nic dodać, nic ująć. Nigdy nie widziałem, żeby pod wątkiem, gdzieś ktoś wrzuca atak krążkami 2 doby po otwarciu unii ludzie masowo pisali, że statki kupione za anty i atak oraz zagranie nie fair itd. , a gdy tylko ktoś użyje anty w obronie to się wielki bunt i hejt robi. Ogarnijcie się i przestańcie być hipokrytami, to tylko gra i każdy może korzystać z dowolnych opcji (w tym anty obrony) jakie są w niej dozwolone
    Tomku ja nie użyłem anty obrony. Użyłem opcji dostepnej dla kazdego bez kupowania anty czyli skrócenia czasu pracy stoczni ;)

    Wiele osób pogratulowało mi na priv w grze. Dlaczego? Bo sie pewnie boją napaleńców, którzy będą ich ścigać w grze za napisanie gratków.

    Następnym razem jak bede posiadał w grze skrócenie czasu pracy stoczni to sobie nanity na 4 poziom zrobię ;)

    Miłego dnia.

    Pozdr
    M
  • :popcorn: cały dzień mnie paluchy swędzą żeby dodać swoje 2 grosze.... i wygrało...
    Po pierwsze Gratuluje obrony i miłego przetapiania bo masz co...
    Nie będę powtarzał moich poprzedników ale @M4ti trafiłeś słowem w sedno :thumbsup: dodam jedynie ze co nie kórym przydała by się lekcja czytania ze zrozumieniem... :E bo popłynęli nie na temat.
    Nie mam zamiaru robić OFF TOPu i smrodzić ładnego STejka.
    Dla Obrońcy Gratulacje a dla Atakiera SzO.
  • YouNeverKnow napisał(a):

    Gratulacje Starcia, jest jak najbardziej uczciwe. Lecicie na kogoś = liczycie się z ryzykiem złoma....
    To że GF dodał takie opcje żeby zarabiać- ludzie mieli więcej możliwości na wydanie anty. Zgadzam się z Panami z góry używanie anty do skracania/kupowania sury na starcie to jeden uj :)

    Przyznam się szczerze, że ta akcja była celowana w Ciebie :D niestety nie zeskanowałeś mnie wtedy jak na złość. Co 35min z zegarkiem na ręku sprawdzałem czy nie mam od Ciebie skana. Niestety ?(

    Pozdr
    M
  • Ja rozumiem nerwy atakującego, ponieważ w ludzkiej naturze leży irytować się gdy coś nie wychodzi.
    Rozumiem także obrońcę, bo także ludzkie jest że gdy coś się uda to cieszy.
    Natomiast napinka postronnych świadczy że jednak w Ogame grają nie tylko "starzy gracze" - gimbaza od czasu do pory też tu zagląda.

    Zapomniałem pogratulować obrońcy zmyślnego kroku, więc gratuluję :)
    Pozdrawiam :)

    [ciach]


    Administrator Forum Toadie:
    Offtop i odniesienia do usuniętych postów ciachnięte
    Dlatego stanowczo odradzam państwu oglądanie tego filmu.
  • [ciach]
    To, że atakujący się wkurzył przez anty obronę to zrozumiałe, ale to samo jest gdy antyflota leci krążkami na kogoś kto ma ledwo wyrzutnie rakiet bo gra bez anty. Na nowych uni zawsze będzie ,,walka" anty obrony z antyflotą na początku i nic tego nie zmieni. Jeśli obrońca (tak jak twierdzi), rzeczywiście nie użył anty to tym większe gratulacje

    Administrator Forum Toadie:
    Offtop i odniesienia do usuniętych postów ciachnięte
    Uni Polaris
  • Gratulacje dla obrońcy za wykonanie udanej akcji - życzę powodzenia w dalszej grze.
    Agresorowi życzę odbudowania floty, a prowokatorom więcej luzu i mniej napinania - każdy st opisuje jak chce, jeden nie pisze nic, drugi chce się pochwalić w jaki sposób do rw doszło

    Emerytowany lotnik - 856.607,43%

    " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "