Taka Mała prośba która mam nadzieje ożywi nasze UNI - zróbmy coś by nie skończyło sięjuż na samym początku

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Taka Mała prośba która mam nadzieje ożywi nasze UNI - zróbmy coś by nie skończyło sięjuż na samym początku

    Cześć

    Skoro już tak bezpośrednio się do Was zwracam to wypadało by się najpierw przedstawić

    Mam 35 lat i w ogame gram od startu uni 21 z jednoczesnym startem na uni 19. Mam rodzinę dziecko, pracę i nie wdając się w szczegóły - ogólnie dość poukładane życie.

    Jeśli chodzi o moją gre swego czasu miałem przyjemność grać w jednym z 2ch najlepszych sojuszy uni 38 FoGG najpierw jako zastępca potem szef oraz najlepszym sojuszu uni 45 3xZ - Zakon Zawistnych Zelków - który nawiasem mówiąc skleciłem z ekstra zgranej ekipy.


    To oczywiście przeszłość - bo wszyscy wiemy jak od tamtych czasów zmieniło się ogame jak i system gry (komórki dające możliwość 24h aktywności, oraz anty którego nie jestem zwolennikiem ale przyznam się że mnie również zdarzyło się zakupić po raz 2gi. Czasy zamierzchłe ale jakże utęsknione przez wielu graczy.

    I tu pragnę wyjaśnić po co to wszystko napisałem i do czego zmierzam, a w czym mam nadzieję chociaż część z was mnie poprze.

    Po powrocie do ogame na uni kalisto zauważyłem jeden podstawowy problem który, dotyka jak się wydaje każdego uni. Łatwo go zaobserwować szczególnie teraz kiedy jest opcja która pokazuje przy logowaniu prowizoryczną liczbę zalogowanych graczy. Niby każdy ma komórkę, a przez cały dzień czy to rano czy wieczorem po pracy, czy szkole liczba ta niewiele ulega zmianie. Co więc sprawia że ludzie zaraz po starcie uni logują się na potęgę by po kilku dniach porzucić konto i szukać nowego startu. Czy możemy coś zrobić by to zmienić?

    Pewnie niewiele - ale spróbować warto. Warto spróbować chociaż by dla ludzi z których tu poznajemy.

    Ja np. założyłem sojusz MLP - My Little Pony. Na początku miał być to żart co w połączeniu z moim nowym loginem Pinkie Pie pierwotnie miało nieco ukryć moją toż samość. Z biegiem czasu jednak poznałem kilka loginów jak np Dave z którym jak się okazało grałem w 3xZ na uni 45, czy Leto w którym miałem nadzieje odnaleźć kumpla z uni 21 - pomyliłem się ale jak że miła to była pomyłka. Doprowadziła ona do zjednoczenia pod sztandarem MLP tak zwariowanych ludzi, że mimo totalnej odmienności poglądów i sposobu życia z największych milczków zrobili się spamerzy jakich aż chciało by się przytulić :P. Powiem otwarcie tak pozytywnie pogiętych osób dawno nei poznałem czego życzę Wam wszystkim




    Teraz konkret i moja propozycja, która przy minimum pomocy z waszej strony mam nadzieje spowolni wymieranie tego uni, a kto wie może pomoże nawiązać nowe sojusze i znajomości.


    Pomysł jest banalny a polega na zwiększeniu aktywności graczy na forum. Zacznijmy wpisywać się w ST nawet tych osób których nie znamy a może wręcz nie lubimy. Nie ograniczajmy tych wpisów do zwykłego GRATY, czy FAJNA FLOTA. Kiedyś każde ST było powodem do dziesiątek wpisów mniej lub bardziej poważnych, nie zawsze na temat. Czy to komuś przeszkadza ? - Chyba miło każdemu z nas będzie zobaczyć coś więcej w takich Starciach niż same cyferki przy ubiciu floty.





    Takie działanie nie tylko zwiększy liczbę osób które zaczną tam ze zwykłej ciekawości "co też ten xx tam znowu wymyślił" :P ale też na pewno znacząco przyczyni się do chęci pozostania na takiej uni tych mniej aktywnych graczy.


    To moja propozycja - każdy może ją przyjąć lub odrzucić. Co nam jednak szkodzi spróbować - kto wie możę to uni stanie się najbardziej aktywnym uni z pośród nowego ogame :)




    PS - ST to nie jest jedyny dział na forum - zachęcam do tworzenia tematów spamów na DiD.



    pozdrawiam

    Pinkie Pie
  • Pomysl na pewno ciekawy i moze zacheci chociaz jednego gracza do tego by zostal na tym Uni a to juz cos ;)
    A jesli chodzi o spam w DiD ja juz sie za to zabralem...;)
    I bardzo dziekuje indigo za pomoc ;)
    ari222 KOCHA OLE UNI 42 top 20 ... dawno temu....

    Uni Gemini- TEMP Top 4 OFF

    Pegasus top13 CS

    Yakini CS Waleczne Serce
  • Witam, moj nick w grze to Flatershain tak "Flatershain" a nie "Fluttershy " chodzi tu o to ze jest w klanie MLP , nigdy nie slyszalem o tej bajce i przypatkowo zmienilem nazwe gdyz z spamu wyczytalem ze istnieje taka postac jak "Fluttershy " mimo bledy jestem zadowolny :) lecz gracze w tym klanie mimo 30 + maja o niej ogromne pojecie, w ogame ostatni raz gralem na uni 43 z moim przyjacielem AppleJack minelo juz naprawde mnostwo czasu i ogame sie zmienilo, nie mam az tak ogromnego doswiadczenia w tej grze mimo wszystko zauwazylem ze te brak doswiadczenia da sie nadrobic antymateria, i tu wlasnie zaluje ze sie przyznaje ale wydalem naprawde dosc sporo (1000zł) , szkoda ze zeby byc w top trzeba niestety miec kase , a nie doswiadczenie bo teraz kazdy moze byc kims majac kase. Mimo ze sam taki jestem mowie jak jest. Mimo wszystko ludzie ktorych mam w klanie daja mi motywacje do nauki tej gry i rozwijaniu sie wspolnie przy bajce MLP :)
    [list]

    [/list]
    [list]

    [/list]
  • Pomysł dobry! Sam pomimo mocno okrojonego czasu na grę i powrocie do ogame po chyba 8 latach ;) coś tam sobie klepie na tym uni.

    Często zaglądam na forum i pomimo, że prawie nikogo tutaj nie znam, zdarza mi się coś skrobnąć w temacie obcej osoby jak widzę ładne starcie.

    Pozdro
    maTTse
  • 100% . Ja grałem na u29, wtedy forum tętniło życiem. Dziś.... nawet sojusznikom ciężko coś napisać, wymyslić, głupiego, ale jest jakaś aktywność.

    Uważam że zacierają się relacje między ludzkie gdy nie korzystamy z forum. Zamykamy się w wąskim gronie sojuszników a na forum cisza.

    Tutaj też prośba do moderatorów. Te regulaminy muszą być aż tak rygorystyczne? Tak dokładnie przestrzegane ? Ja rozumiem wulgaryzmy, rozumiem ktoś napiszę "graty", ale powinniśmy dać się wypowiadać każdemu i to w sposób jaki on potrafi. Uważam że póki nie ma przekleństw , gróźb realnych to można pozwolić na prawde na wiele.
  • Agent Bolek napisał(a):

    10% . Ja grałem na u29, wtedy forum tętniło życiem. Dziś.... nawet sojusznikom ciężko coś napisać, wymyslić, głupiego, ale jest jakaś aktywność.

    Uważam że zacierają się relacje między ludzkie gdy nie korzystamy z forum. Zamykamy się w wąskim gronie sojuszników a na forum cisza.

    Tutaj też prośba do moderatorów. Te regulaminy muszą być aż tak rygorystyczne? Tak dokładnie przestrzegane ? Ja rozumiem wulgaryzmy, rozumiem ktoś napiszę "graty", ale powinniśmy dać się wypowiadać każdemu i to w sposób jaki on potrafi. Uważam że póki nie ma przekleństw , gróźb realnych to można pozwolić na prawde na wiele.
    A nick jaki?:>
  • Kal-El napisał(a):

    Agent Bolek napisał(a):

    10% . Ja grałem na u29, wtedy forum tętniło życiem. Dziś.... nawet sojusznikom ciężko coś napisać, wymyslić, głupiego, ale jest jakaś aktywność.

    Uważam że zacierają się relacje między ludzkie gdy nie korzystamy z forum. Zamykamy się w wąskim gronie sojuszników a na forum cisza.

    Tutaj też prośba do moderatorów. Te regulaminy muszą być aż tak rygorystyczne? Tak dokładnie przestrzegane ? Ja rozumiem wulgaryzmy, rozumiem ktoś napiszę "graty", ale powinniśmy dać się wypowiadać każdemu i to w sposób jaki on potrafi. Uważam że póki nie ma przekleństw , gróźb realnych to można pozwolić na prawde na wiele.
    A nick jaki?:>
    Ten jedyny :D

    We are the champions :P
  • Temat ukazał się już po ogłoszeniu Dorato, prawda?

    Zresztą, po co ja pytam...
    GF chyba chce do reszty zarżnąć tę kurę znoszącą złote jaja. Jak Babcię kocham.

    Już inne gry MMO dawno poszły po rozum do głowy rozumiejąc, że nowy serwer/świat/uniwersum/grajdołek co 2 miesiące to naprawdę nie jest dobry pomysł.

    Ogame twardo mówi "nie. jestesmy fajni i robimy po swojemu".

    I robią. Dawniej dostanie się do TOP1500 to był jakiś prestiż, będąc w TOP300 miało się łatkę zajebistego a TOP100 to już po prostu czyste szczęście i ścisła TOPka :) Człowiek nawet nie marzył o TOP 30-50 które było zaklepane dla największych no-life'ów .

    A dziś? Niczym wielkim jest wbicie do TOP100, TOP50 również można osiągnąć bez większego wysiłku.
    Nie znam osoby która obierając poprawną strategię, nie awansuje szybko w statystykach. Po prostu nie znam. :)

    A teraz JEBS nowy serwer :) Skończy się na tym, że ludzie będą grali do trzeciej planety i przeskakiwali na kolejne uni. :)
    Konto Xai zostało reaktywowane 18.06.2017 po kasacji poprzedniego utworzonego 03.2006r.. Usunięcia dokonano podczas wgrywania nowego systemu w 2016 roku. Konto było nieaktywne zaledwie kilka miesięcy. Niestety, stało się, kilkaset postów trafiło ostatecznie na śmietnik historii.
    Shame on You.
  • Xai napisał(a):

    .


    Już inne gry MMO dawno poszły po rozum do głowy rozumiejąc, że nowy serwer/świat/uniwersum/grajdołek co 2 miesiące to naprawdę nie jest dobry pomysł.
    Zdajesz sobie sprawę, że GF najwięcej kasy zarabia przy starcie Uni gdy wszyscy ładują kasę w anty? W miarę jak serwer się rozwija, ilość wydanych pieniędzy na anty maleje, dlatego co jakiś czas widzisz nowe UNI.
    Na starych zmienia się parametry, przygotowując je do UF. Bo jeśli nowe ma prędkość x2, ale eko x7 a stare od początku x2, to za 1-2 lata floty na x2 eko x7 są takie same jak x2 od początku.

    Wszystko zbiega do sytuacji, w której wszystkie x2 zostaną połączone w jedno uni oraz wszystkie x5.
    Nie widzę na dzień dzisiejszy sensu łączenia x5 z x2,


    Xai napisał(a):

    A dziś? Niczym wielkim jest wbicie do TOP100, TOP50 również można osiągnąć bez większego wysiłku.

    Przyczyną tego jest wymieranie Uni po otwarciu, w okresie do około kilku miesięcy. Wtedy liczba graczy się normuje - patrząc po wszystkich U do około tysiąca z haczykiem.
  • Zdajesz sobie sprawę, że GF najwięcej kasy zarabia przy starcie Uni gdy wszyscy ładują kasę w anty? W miarę jak serwer się rozwija, ilość wydanych pieniędzy na anty maleje, dlatego co jakiś czas widzisz nowe UNI
    Wg właśnie najwięcej anty idzie właśnie jak już mamy rozwinięte konto-> mało kto czeka aż zbada się nadprzestrzenny na turborecki,czy,idąc jeszcze dalej,astro na ten powiedzmy 21+ lvl.

    ___
    Generalnie ogame nie umiera z powodu nowych uni, polityki co do płatnych dodatków itd. Tzn na pewno też,ale główna przyczyna jest inna:
    Gry przeglądarkowe w 2018 to prehistoria;) nikt już w takie gry nie gra.
    Więc i sam ogame nie jest dla GFu w żaden sposób priorytetowym produktem. Myślę że wydawca będzie wniebowziety jak się zwróci za utrzymanie serwerów ;)
    This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
    Now is the time for action.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez DUDEUSZ ().

  • Xai napisał(a):

    I robią. Dawniej dostanie się do TOP1500 to był jakiś prestiż, będąc w TOP300 miało się łatkę zajebistego a TOP100 to już po prostu czyste szczęście i ścisła TOPka :) Człowiek nawet nie marzył o TOP 30-50 które było zaklepane dla największych no-life'ów .


    Mylisz się na starych uni aby być top 1 nie trzeba było być jak ty to ująłeś no-life. W 2007 r. bodajże miałem konto top 4 na uni 45 - rzuciłem pracę i przez kumpla z ogame o Piotra G. o loginie Ldea któy pracował w GTS Energis w Piasecznie podjąlem tam pracę - przez 1 miesiąc robiłem fosy od niedzieli wieczór do piątku wieczorem miałem fosa głównej floty. Do pracy jeździłem ze znajomym ponad 100km i wychodząc z domu ok 5-6 rano wracając ok 22 nie miałem czasu na grę na tygodniu. Miałem tam kompa w pracy ale za bardzo mi zależało na niej by grają narażać się na jej utratę. Przez miesiąc wbiłem na top 2 - potem oddałem konto na ponad miesiąc kumplowi z uni 38 o loginie Bandzior. Spadł na top 6 bo raz części floty nie posłał na fosa i go poturbowali. Oddał mi konto. Pech chciał że źle trafiłem w układach międzyludzkich w pracy i naraziłem się pupilowi kierowniczki. 3ciego miesiąca zakończyłem pracę ale mimo to grając tylko na sobocie i niedzieli wbiłem znów na top 2 a po stracie roboty w 2 tygodnie byłem top 1.
    Nie chodziło o brak życia prywatnego - ale o to że ludzie nie siedzieli 24/24 wiec jeśli ktoś nie zrobił fosa a miało się choć trochę wiedzy o tej grze i floty by to wykorzystać nie było problemem wykorzystać tych błedów.

    Dziś na kalisto mam top 8 - miałem top 5 ale od pół roku moja flota tylko tam fosuje - ani jednego ataku na obcego gracza - 1-2 farmingi dziennie i konto dalej sie trzyma - choć wolał bym by już ktoś je złomnął :P


    A żaby być w top 10 nie trzeba anty - tutaj miałem już top 25 a anty kupiłem za 100wke dopiero jak mnie złomneli z części floty i spadłem na top 46 :P w grze wiecej rozmawiam niż farmie - złomować ostatnio nie mam czasu 3 czy 4 st z przed 3 tygodni i cisza - bez anty można żyć w top - oczywiście ciężej ale jest to możliwe i na pewno więcej satysfakcji to daje niż kupowanie surki


    Xai napisał(a):

    Temat ukazał się już po ogłoszeniu Dorato, prawda?
    Temat ukazał się z powodu dawnego jego planowania i chęci założenia takich tematów na każdej uni. Dorato - co kolwiek to znaczy ( pewnie nowe uni) nie ma tu do znaczenia
  • Uni zabijają dwie rzeczy. Anty, która powoduje że gra jest nie fair i dla wielu po dzwonie przestaje miec sens i na wkurwie konczą grę. Oraz zbyt często otwierane nowe Uni, co powoduje, że zamiast stawiac sie na nowo łatwiej jest wskoczyc na kolejny serw i dac sobie kolejną szansę.
    Gram od Uni1 z kilkuletnimi przerwami wbijajac na kolejne serwery. Nie udzielałem się nigdy na forach bo nie miałem na to czasu. Ale tym razem poruszono temat który jako członkowi społeczności ogame jest mi bliski. Ta gra od początku bardzo się zmieniła. Nie ma zadnych zasad. Nie ma zadnej kultury, nie ma żadnej fair rywalizacji.
    Gra stała się zakladnikiem samej siebie. Anty jest konieczna by był support. Ta sama anty powoduje, że wiele "starej" gwardii porzuciło tą grę.
    Dzis wygrywa nie ten kto nie spi, planuje, ma lepsza strategie, zawiera sojusze etc. dzis wygrywa ten kto jest sklonny wywalic wiecej $ (niekoniecznie jest zamożniejszy - pijąc do niektorych wpisów ludzi na forum).
    GF musi sama sobie odpowiedziec na pytanie czy chce nadal zarabiac bo ta droga sama dokreca sobie kroplowke.
    Rozwiazanie ktore aktualnie widze to wprowadzenie oznaczenia w rankingu lub podwojnego rankingu dla tych grajacych z anty i nie. Oczywiscie bedzie wielu przeciwnikow bo głupio jest zdjac majty przed wszystkimi ze sie jedzie na dopalaczu. Ale wtedy taki gosc z 28, 54 128 miejsca bedzie mial satysfakcje ze jest najlepszy z graczy bez dopalaczy i bedzie nadal walczyl. A tak. serwer ma pare godzin i gosc 3 planety. w momencie gdy reszta nie ma nawet mt. To jaka maja motywacje by tu zostac? Zaczynaja siegac po inne alternatywy, ktorych na obecnym rynku gier nie brakuje.
  • VICTOR napisał(a):

    Uni zabijają dwie rzeczy. Anty, która powoduje że gra jest nie fair i dla wielu po dzwonie przestaje miec sens i na wkurwie konczą grę. Oraz zbyt często otwierane nowe Uni, co powoduje, że zamiast stawiac sie na nowo łatwiej jest wskoczyc na kolejny serw i dac sobie kolejną szansę.
    Gram od Uni1 z kilkuletnimi przerwami wbijajac na kolejne serwery. Nie udzielałem się nigdy na forach bo nie miałem na to czasu. Ale tym razem poruszono temat który jako członkowi społeczności ogame jest mi bliski. Ta gra od początku bardzo się zmieniła. Nie ma zadnych zasad. Nie ma zadnej kultury, nie ma żadnej fair rywalizacji.
    Gra stała się zakladnikiem samej siebie. Anty jest konieczna by był support. Ta sama anty powoduje, że wiele "starej" gwardii porzuciło tą grę.
    Dzis wygrywa nie ten kto nie spi, planuje, ma lepsza strategie, zawiera sojusze etc. dzis wygrywa ten kto jest sklonny wywalic wiecej $ (niekoniecznie jest zamożniejszy - pijąc do niektorych wpisów ludzi na forum).
    GF musi sama sobie odpowiedziec na pytanie czy chce nadal zarabiac bo ta droga sama dokreca sobie kroplowke.
    Rozwiazanie ktore aktualnie widze to wprowadzenie oznaczenia w rankingu lub podwojnego rankingu dla tych grajacych z anty i nie. Oczywiscie bedzie wielu przeciwnikow bo głupio jest zdjac majty przed wszystkimi ze sie jedzie na dopalaczu. Ale wtedy taki gosc z 28, 54 128 miejsca bedzie mial satysfakcje ze jest najlepszy z graczy bez dopalaczy i bedzie nadal walczyl. A tak. serwer ma pare godzin i gosc 3 planety. w momencie gdy reszta nie ma nawet mt. To jaka maja motywacje by tu zostac? Zaczynaja siegac po inne alternatywy, ktorych na obecnym rynku gier nie brakuje.
    Victor masz rację anty zabija tą gre. Sam używam antymaterii i nie ukrywam tego, nie robię z siebie jakiegoś tam mega bohatera.
    Grałem na u29 i tam mozolną pracą osiągnąłem TOP 1 ze zdecydowaną przewagą punktową. W tam tych czasach wstyd było się przyznać że używasz komandora a później oficerów. Tak, takie były czasy.
    Wróciłem na Zibal, Odpaliłem idlaka miesiąc po starcie serwera dobiłem do Top 3 i zaspałem....dostałęm złoma. Cóż zdarza się.
    Moim napędem do gry na zibalu było udowodnienie sobie i innym że można jeszcze wygrać , być w topce bez anty bądź używając jej w rozsądnej ilości. Po jakimś czasie zrozumiałem jednak że nawet na poziomie EKO jestem na przegranej pozycji bo bez dopalaczy to wielkie G to moje wydobycie. Później zorientowałem się że w modzie jest kupowanie kont do złomowania, że naście lat temu jak zrobiłeś dużą akcje to kilka tygodni mieliłeś surowce w stoczni. Dziś wystarczy przyspieszyć za odpowiednią ilość anty produkcję floty i zanim ktoś zauważy flotę mieć jeszcze większą. To wszystko zmienia realia gry i że tak powiem premiuje sponsorów .

    Wbiłem tutaj, cel mam jeden - TOP 1 - bez pushów, bez dziwnych akcji. Chcę osiągnąć swój cel zgodnie ze swoim sumieniem. Anty używam, klikne czasem jakieś badanie szybciej, używam dopalaczy do kopalni. Jednak uważam za totalną skrajność kupowanie surowców na samym starcie, tak jak wspomniałeś, jeden nie ma MT a drugi ma 3 planety. Sami właściciele gry zabijają rywalizację na samym początku, to jak ustawić część kolarzy już gdzieś na trasie i powiedzieć tym na starcie że rywalizacja jest równa.

    Może sama antymateria nie jest zła, bo kilka opcji można kupić dodatkowo, jednak ktoś tam siedzi i wymyśla jak jeszcze może zniszczyć sprawiedliwą rywalizację i co można kupić za kasę.


    Kończąc TOP 1 z zerowym wydatkiem anty jest nie osiągalne.Stawiam nawet że TOP 10 jest nie możliwe do osiągnięcia.
  • No dlatego zawsze startuje z pułapu top 600. Jak mówię że będę w top 10 to każdy co mnie nie zna ma mega beke :D

    Masz jednak rację, na starcie top 100 musi ostro się wspomagać :D

    Tak z innej beczki, Wujek Adam w pewnym momecie juz był w moim zasięgu i znowu uciekł, napisał mi wtedy że kupi 300kk sury i tyle bedzie mojego Top 1 :D

    Chyba musi znowu użyć karty kredytowej :P
  • To nie tak ze twierdze ze anty jest zle. Anty utrzymuje gre. To oczywiste. Twierdze natomiast, ze o ile za anty powinno sie kupic ulatwienia w grze, lepszy podglad, timing, kolejka czyt. komandor etc. o tyle juz samo kupowanie sury czy statków? To wypacza grę. A jesli juz chcemy grac z wypaczeniem to przynajmniej rankingujmy sprawiedliwie.
    Ja juz nawet przestalem latac na topke bo puszcze flote a gosc podciagnie swoja tuz przed wlotem za plny i tyle z zabawy.
    A przeciez po to sie gra, by miec zabawe.
    Kupowanie kont, pushowanie etc. jest jeszcze slabsze niz sama anty. Nie wierze ze takie zwyciestwo moze cieszyc. Ale kazdy jest inny.
    Tak czy inaczej. Nikt nas tu nie trzyma na sile i jak nam nie pasuje to zawsze mozemy zrezygnowac. A skoro siedzimy to musimy przyjac ich reguly gry. Dopoki światem gier bedzie rzadzic kasa (a tak bedzie) to o sprawiedliwosci mozemy zapomniec. Czasem pierwsze serwery jeszcze gdzies dzialaja na starych oldschoolowych zasadach dla promo, ale potem jest juz tylko rzeźba.
  • Grałem kiedyś na U23, potem była długa przerwa, więc ja i się wypowiem. Gra się zmieniła- co do tego nie ma żadnych wątpliwośći. GF stawia tylko i wyłącznie na kasę i zgadzam się w 100% z tym co napisała Ruda- najwięcej kasy jest przy otwarciu serwera i widać to jak na dłoni. Gram teraz na Polarisie, zacząłem grać blisko rok po otwarciu serwera i jestem top30- bez żadnej anty, multikont itd. Jednakże sprawa ma się inaczej przy otwarciu serwera.

    Jakiś czas temu z ciekawości utworzyłem konto na aquarius, mniej niż godzinę po otwarciu serwera. Grałem bez anty, ale często. Mimo, że nie dostałem żadnego złoma to nigdy nie byłem wyżej niż top100. Ludzie na dzień dobry tysiące PLN potrafią wpakować byleby być w topce. Mniej niż 48h po otwarciu uni ludzie już krążkami latali (!!!) Nie wiem jak jest na waszym uni, ale domyślam się że podobnie. Jak już ktoś właduje te setki i tysiące złotych w grę to robi wszystko, żeby być w top. Stąd na przykład push i multikonta. Dzisiaj z racji komórek i logowania się np z pracy dużo trudniej to wykryć. GF to firma i póki będzie jej się opłacało otwierać nowe uni to będzie to robiła. Wejdzie np na youtube i zobaczcie pod iloma filmikami GF są opinie mega wkurzonych, ,,starych" graczy z całego świata o tym, że się ich całkowicie olewa, bo graja na całkowicie wyludnionych uni, a UF to na ten moment tylko czcze gadanie. Zresztą jeśli co 2 miesiące otwiera się nowe unii (z tego co widziałem we Francji są jedno do przodu i nazwano je ,,Europa", więc u nas jakoś w październiku będzie pewnie otwarte pod tę samą nazwą) to ktokolwiek dostanie złoma lub nie ma z kim grać na starym uni idzie na nowe. Parę stówek właduje, cieszy się że jest w topce, a jeszcze bardziej cieszy się GF, bo kasa wpływa.

    Osobiście najbardziej mnie irytują osoby, które parę dni po otwarciu serwera wrzucają wiele ST i się chwalą jacy to TOP gracze z nich są. Żadne top tylko ,,anty-gracze", tyle w temacie. Mnie się po prostu odechciało się grać na nowym unii po 3 tygodniach, bo to jest nienormalne jak ktoś 2h po otwarciu serwera ma ponad 200pkt. Kończąc mój długi wywód- gra się zmieniła, niestety na gorsze głównie przez anty. Nie decydują już umiejętności, czy kto tam nie śpi po nocach, tylko to ile władujesz na dzień dobry. Potem w eko, badaniach i flocie masz już taką przewagę, że ciężko Cie dogonić (o ile nie zrobisz jakiegoś głupiego błędu, lub nie potrafisz grać), wtedy Cie złapią. Zazwyczaj takie konta po jakimś czasie są ,,oddawane" (żeby potem dumnie można było dać sobie podpis ,,były top2 bellatrix" czy ,,były top6 rhea"), oczywiście nie za darmo bo chociaż część kasy za anty musi się zwrócić. Mimo tego wszystkiego powodzenia wszystkim, którzy grają uczciwie i gra nie jest dla nich całym życiem, pzdr :)
    Uni Polaris
  • Agent Bolek napisał(a):

    VICTOR napisał(a):

    Uni zabijają dwie rzeczy. Anty, która powoduje że gra jest nie fair i dla wielu po dzwonie przestaje miec sens i na wkurwie konczą grę. Oraz zbyt często otwierane nowe Uni, co powoduje, że zamiast stawiac sie na nowo łatwiej jest wskoczyc na kolejny serw i dac sobie kolejną szansę.
    Gram od Uni1 z kilkuletnimi przerwami wbijajac na kolejne serwery. Nie udzielałem się nigdy na forach bo nie miałem na to czasu. Ale tym razem poruszono temat który jako członkowi społeczności ogame jest mi bliski. Ta gra od początku bardzo się zmieniła. Nie ma zadnych zasad. Nie ma zadnej kultury, nie ma żadnej fair rywalizacji.
    Gra stała się zakladnikiem samej siebie. Anty jest konieczna by był support. Ta sama anty powoduje, że wiele "starej" gwardii porzuciło tą grę.
    Dzis wygrywa nie ten kto nie spi, planuje, ma lepsza strategie, zawiera sojusze etc. dzis wygrywa ten kto jest sklonny wywalic wiecej $ (niekoniecznie jest zamożniejszy - pijąc do niektorych wpisów ludzi na forum).
    GF musi sama sobie odpowiedziec na pytanie czy chce nadal zarabiac bo ta droga sama dokreca sobie kroplowke.
    Rozwiazanie ktore aktualnie widze to wprowadzenie oznaczenia w rankingu lub podwojnego rankingu dla tych grajacych z anty i nie. Oczywiscie bedzie wielu przeciwnikow bo głupio jest zdjac majty przed wszystkimi ze sie jedzie na dopalaczu. Ale wtedy taki gosc z 28, 54 128 miejsca bedzie mial satysfakcje ze jest najlepszy z graczy bez dopalaczy i bedzie nadal walczyl. A tak. serwer ma pare godzin i gosc 3 planety. w momencie gdy reszta nie ma nawet mt. To jaka maja motywacje by tu zostac? Zaczynaja siegac po inne alternatywy, ktorych na obecnym rynku gier nie brakuje.
    Victor masz rację anty zabija tą gre. Sam używam antymaterii i nie ukrywam tego, nie robię z siebie jakiegoś tam mega bohatera.Grałem na u29 i tam mozolną pracą osiągnąłem TOP 1 ze zdecydowaną przewagą punktową. W tam tych czasach wstyd było się przyznać że używasz komandora a później oficerów. Tak, takie były czasy.
    Wróciłem na Zibal, Odpaliłem idlaka miesiąc po starcie serwera dobiłem do Top 3 i zaspałem....dostałęm złoma. Cóż zdarza się.
    Moim napędem do gry na zibalu było udowodnienie sobie i innym że można jeszcze wygrać , być w topce bez anty bądź używając jej w rozsądnej ilości. Po jakimś czasie zrozumiałem jednak że nawet na poziomie EKO jestem na przegranej pozycji bo bez dopalaczy to wielkie G to moje wydobycie. Później zorientowałem się że w modzie jest kupowanie kont do złomowania, że naście lat temu jak zrobiłeś dużą akcje to kilka tygodni mieliłeś surowce w stoczni. Dziś wystarczy przyspieszyć za odpowiednią ilość anty produkcję floty i zanim ktoś zauważy flotę mieć jeszcze większą. To wszystko zmienia realia gry i że tak powiem premiuje sponsorów .

    Wbiłem tutaj, cel mam jeden - TOP 1 - bez pushów, bez dziwnych akcji. Chcę osiągnąć swój cel zgodnie ze swoim sumieniem. Anty używam, klikne czasem jakieś badanie szybciej, używam dopalaczy do kopalni. Jednak uważam za totalną skrajność kupowanie surowców na samym starcie, tak jak wspomniałeś, jeden nie ma MT a drugi ma 3 planety. Sami właściciele gry zabijają rywalizację na samym początku, to jak ustawić część kolarzy już gdzieś na trasie i powiedzieć tym na starcie że rywalizacja jest równa.

    Może sama antymateria nie jest zła, bo kilka opcji można kupić dodatkowo, jednak ktoś tam siedzi i wymyśla jak jeszcze może zniszczyć sprawiedliwą rywalizację i co można kupić za kasę.


    Kończąc TOP 1 z zerowym wydatkiem anty jest nie osiągalne.Stawiam nawet że TOP 10 jest nie możliwe do osiągnięcia.



    Do czerwonego cytatu - uni kalisto top 5 obecnie od pół roku nei gram prawie to top 8 bez anty i to mój wielki sukces mimo że miałem lepsze top ;) [/b]



    do reszty cytatu - ja proponuje inne rozwiazanie - ogame umiera to fakt ale co szkodzi raz na rok zrobić serwer bez antymaterii i innych dodatkó i załączyć ta opcje np dopiero po 2-3 miesiącach skoro GF już tak bardzo chce zarabiać. Takie rozwiązanie nei sprawi że cała społeczność ogame porzuci serwery te na których anty jest dostępna bo kto bezie chciał zacząć od nowa nie będzie czekał rok do nowego serwera. Ale takie właśnie rozwiązanie pomoże zebrać tych którym anty nie odpowiada - a po kilku miesiącach rywalizacji bez anty możę nawet zostaną w grze a może i samo ją zakupią. Zaszkodzić nie zaszkodzi a na pewno zwiększy atrakcyjność tej gry co przełoży się na ilość graczy a GF - czytajcie - zwiększy wam przychody za anty w dłużsej perspektywie czasu

    Moderator mntek:
    Proszę nie kolorować całości posta.
  • Pinkie Pie, jak gracz to się podpisuję wszystkimi kończynami za uniwersum bez anty.

    Natomiast z punktu widzenia biznesowego, to obawiam się, że to nie jest dokońca tak jak piszesz. Dla ludzi anty-anty serwer bez antymaterii możne nie tylko przyciągnąć graczy, ale zrobić to z taką siłą, że "wyssie" ludzi z innych uniwersów na których antymateria jest dostępna. W efekcie to może doprowadzić do szybszego obumarcia serwerów z płatnymi opcjami i spadków przychodów.

    Obawiam się, że jeżeli chcemy serwer bez płatnych opcji, to trzeba go sobie zrobić samemu. A, żeby to było legalne i nikt się nie przyczepił - trzeba by grę zrobić od nowa. I to tak by z jednej strony dawała ciekawą, skomplikowaną rozrywkę w podobny sposób jak obecna; a z drugiej by była na tyle różna by nikt nie mógł potraktować tego jako kiepskiego klona (a i tak zawsze ktoś by się znalazł :P )
  • Takim serwerem bez anty i ze starym interfejsem jeszcze :) było Blue.
    Niestety nie przetrwało długo. Swoją przygodę z Ogame zaczynałem na uni1 na takim właśnie interfejsie. Bez anty, oficerów i dopalaczy. Satelity na grawitony spawało się i pilnowało całą dobę :) Gdyby otwarto w tej chwili taki serwer nie zastanawiał bym się ani minuty :)
    Antares top10 END
    Cygnus top 10 END
    Quantum top 50 ON
    Himalia top 4 ON


    Top 1 ACS uni Himalia ~ 757860.27%
  • Ogame bardzo zmieniło się na niekorzyc przez lata. Też wróciłem po kilku latach. Niestety czasy kiedy na uni grało po 12k ludzi skończyły się. Kiedys funkcjonowało cos takiego jak mini starcia tytanów w DiD i proponuję założyć taki temat również tutaj gdzie można bedzie pochwalic się mniejszymi starciami
    Uni 25 top 15 END
    12 ST
    SOLO - 567%
    ACS - 827%