Propozycja zmiany parametrów uni

  • Propozycja zmiany parametrów uni

    w związku iż trwają prace nad zmianami konfiguracji poszczególnych univers
    których w przyszłości będziemy scaleni
    wnoszę o rozpatrzenie propozycji zmiany parametrów naszego universum Uriel :thumbup:

    - o zwiększenie prędkości ekonomi do x7


    moim zdaniem podniesienie prędkości ekonomi przyniesie pozytywne następstwa wszystkim użytkownikom
    biorącym udział w naszej grze

    co o tym sądzicie ? 8)

    @Art istnieje możliwość zrobienia ankiety ?
  • Dalej nie wiem jakie pozytywne zmiany ma to wprowadzić? W jakości gry nic się nie zmieni, tyle że będzie więcej surowców, które de facto będą miały mniejszą wartość. X5 to już bardzo dużo, przy x7 robi się u-gamela z ogame. A jak zaczną się ankiety, to jeszcze skończy się na tym, że zmienią nam prędkość floty przez jakichś noobków z top 1000 którzy nie znając gry zagłosują za x2 czy x8.
    Dla mnie niepotrzebne zawracanie rowa z tą zmianą parametrów.
    282 st łącznie na 1023767,08%
    Sojusz RWNW u56 - najlepsi ludzie, jakich poznałem w sieci
    GEN
    uUrsa -> uWasat - wcale nie gorsi :D

    PB 332156.17%
  • skrócony czas badań pomoże trochę graczom z drugiej setki, jeśli nie mają turbin czy chcą podciągać astro bez anty. poza tym chyba już większość ma czas amortyzacji kopalń liczony w latach, co pewnie zniechęca do budowania dalej, podniesienie eko chyba ciut skróci amortyzację.
    Skoro część chce podniesienia eko, reszcie to tito, to czemu nie podnieść?
    e: o zmianie prędkości nikt nie myśli i chyba nie znajdzie się ktoś kto by chciałby na tym etapie gry podnieść prędkość flot
    “In such seconds of decision entire futures are made.”
    Dan Simmons, Hyperion​
  • Ja też jestem zdecydowanie za takim podniesieniem eko.

    @PioTro o podniesieniu prędkości floty nikt mam nadzieję nie mówi, więc tego by w ankiecie nie było.

    OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

    Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
  • a dlaczego x7? Zróbmy od razu x20!!!!
    Jeśli x7, astro 21 będzie badała się około 20% szybciej. Co za różnica czy 7 czy 6 tygodni? Dla mnie żadna.
    Moim zdaniem da to lepszy przyrost puszerom i za dużą korzyść ekonomom.
    Myślę, że może prędkość floty inni będą chcieli w ankiecie.
    Proponuję tę opcję również dodać.
    Jak szaleć to szaleć. Większość uni się wypowie.

    Edit: Proponuję również do ankiety dodać 10% df z obrony, jeśli eko zmieni sie na x7. Coś dla ekowców, coś w zamian dla flociarzy.

    Pozdrawiam,
    abraaa

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez abraaa ().

  • abraaa napisał(a):

    Jeśli x7, astro 21 będzie badała się około 20% szybciej. Co za różnica czy 7 czy 6 tygodni? Dla mnie żadna.
    gwoli ścisłości przyśpieszenie wyniesie 28,6%
    u mnie astro 21. będzie się badać 44 dni zamiast 61d 12h (dwa i pół tygodnia krócej).
    amortyzacja metki 37 skróci się z 449 dni na 321 dni.


    abraaa napisał(a):

    Myślę, że może prędkość floty inni będą chcieli w ankiecie.
    Proponuję tę opcję również dodać.
    zwiększenie eko o ciut ponad 1/4 to nie to samo co przyśpieszenie flot dwukrotnie. poza tym jeszcze nikt nie napisał, że chciałby zwiększyć flo i nie o tym dyskutujemy. jak ktoś chce to niech sobie topic założy.
    “In such seconds of decision entire futures are made.”
    Dan Simmons, Hyperion​
  • jak najbardziej jestem za zmianami...tymbardziej ze dzis? wychodzi nowe uni o parametrach doslownie jak uriel a nawet mniej pol bo chyba +15 ale to juz wuteva, wiec wg mnie ogolnie lepiej juz zaczac na takim jeszcze zywym urielku i korzystac z urodzajnych idlakow niz cisnac znow na tak wolnym uni z jakimis nubami bo co uni to slabszy poziom a tam to nie wiem kto poleci xd

    uszanowalbym to ze niektorzy zaczeli tu czysto dla eko i 0% z obrony by spokojnie pograc w ogame i derbisu z obrony nie dawal,

    ale x7 eko samo dobro i dla nowych i dla starych, bo jak planujecie tu grac i grac to wiecej sury wam nie zaszkodzi i da lepsze wyniki w calym swiecie ogame,

    a co do predkosci... no wlasnie niby era cheaterow lekko sie ugnie po nowym lobby ale dorwac takiego na x1 to hardcore/nuda (kazdy wybierze swoje)

    na x2 bym z pewnoscia zaglosowal...nawet x3 ale jezeli jest tu duzo graczy ktorzy wybrali x1 nie bez powodu to x2 przyspieszylbym max i to chetnie xd
  • Proponuję dodać następujące opcje do ankiety

    1. Prędkość floty x2
    2. Debris z obrony 10% (może być wyżej)
    3. Eko x 10 (po co mamy równać do innych, niech inni równają do nas).
    4. Zwiększenie debrisu z floty na 80%

    PS.
    W grze jest coś takiego jak laboratorium badawcze i msbn,. Jak się je ma wysoko, to czas badania się skraca. Nie trzeba tego przyspieszeniem ekonomi nadrabiać.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez abraaa ().

  • Jako pierwszy Zboczek zabiorę głos :D
    Sama inicjatywa bardzo fajna, gdyby udało się zrobić ankietę i podrasować parametry to byłaby bajka.

    Jeśli chodzi o pierwszą propozycję czyli zwiększenie eko jak i przyspieszenie badań to jestem zdecydowanie na tak.
    Chociaż zrozumiem też górników którzy będą przeciwko.

    Osobiście przy zwiększeniu prędkości eco do x7 dołożyłbym też zwiększenie prędkości floty do x2.
    Jeśli chodzi o debris z obrony to może być ale nie jest konieczny.

    Zmiany na pewno ożywiłyby trochę uni, i mogłyby pomóc w przyszłości przy fuzji (o ile dotrwamy )

    u25 [Boss] OFF
    uFidis [SoA] OFF
    Uriel [zboczki] OFF
    Xan OFF
  • universum uriel charakteryzuje się:

    1. - standardową prędkością flot x 1 [ + 70 % PZ oraz 0.5 spalania deuteru ]

    oraz

    2. - zwiększoną prędkością ekonomii

    ...dlatego w mojej opinii trzeba podtrzymać tą tendencję ale nie pozostać w tyle do innych univers tak jak jest napisane w 1 poście tego wątku
  • Jestem za zmianą parametrów ekonomicznych na x7.
    Zwiększy to dynamikę gry, nie zaburzając rytmu dobowego gracza. x7 pomoże ewentualnym nowym kontom szybciej się rozwinąć, a i my zamiast 3-4 dni będziemy na kopalnię czekać 2-3 dni. Zwiększenie eko pomaga zarówno flociarzom, jak i górnikom przyspieszyć. Poza tym, trzeba myślec pod kątem ewentualnej fuzji. Im więcej surowców na rynku, tym lepiej.

    Jestem przeciwny zmianie parametrów prędkości floty.
    W tym momencie atak krążownikami w układzie trwa około 25 minut, MT około 30 minut. Atak pancernikami w cel odległy o ok. 10 układów, to już 45 minut. Wystarczy mi więc, że raz na pół godziny kliknę podgląd i jestem bezpieczny. Przyspieszenie x2 sprawi, że ten czas zmniejszy się o połowę. Trudno będzie zjeść na spokojnie obiad, odebrać telefon czy obejrzeć odcinek serialu. Wszystko będzie wymagało fs-a, co znacznie utrudni rozgrywkę, przywiąże graczy do komputera/telefonu lub sprawi, że skupią się na fs-owaniu zamiast na farmingach czy atakach.
    Jest jeszcze kwestia gwiazd śmierci i ataków z misją niszcz. Aktualnie atak GS w układzie to 4 godziny z minutami. Dość łatwo się przed tym obronić wchodząc w ul. Atak układ dalej to już niecałe 7 godzin. Przeciętny człowiek śpi jakieś 6-8 godzin dziennie. Flota x1 to praktycznie jedyne rozwiązanie, które pozwala grać, nie zaburzając rytmu dobowego człowieka.
    Flota x2? Niszczenie w układzie - 2 godziny, układ dalej - niecałe 3 i pół godziny. Jedynymi osobami, które to wytrzymają, będą gracze dzielący swoje konto z kimś innym, względnie używający programów ostrzegających przed atakiem.

    Lwica jest boska :)
  • O jakich nowych kontach piszesz? Jak powstanie 10 w miesiącu to max i to przeważnie zapychacze do ula.
    Myślę, że x7 spowoduje większe różnice punktowe niż jest to obecnie. Topka eko, może w szybszym tempie uciec wszystkim. Gdyby nie "grający uczciwie", to przepaść do kont ekowych byłaby ogromna.
  • abraaa napisał(a):

    Myślę, że x7 spowoduje większe różnice punktowe niż jest to obecnie.
    Nie przeczę temu. Im większa prędkość, tym większe różnice w punktach.

    abraaa napisał(a):

    Topka eko, może w szybszym tempie uciec wszystkim.
    Tak, tylko że topka eko nie jest w stanie zrobić flociarzowi żadnej krzywdy dzięki eko x7. Choćby te kopalnie mieli na 50 lvl-u, to w grze nic się nie zmieni, poza liczbą cyferek w statystykach.
    Zmiana prędkości floty to ingerencja w sposób zabawy (konieczność znacznie częstszego sprawdzania konta, znacznie aktywniejszej gry, krótszego snu itp.)

    Lwica jest boska :)
  • Ja mam przede wszystkim pytanie - czy w ogóle zanosi się na UF? Nie widzę żeby coś się działo w tej sprawie. A nawet jeśli - nasze uniwersum jeszcze nie jest całkiem wymarłe :) są inne, starsze.

    Co do proponowanej zmiany, poza chęcią "dorównania" starszym uniwersom do hipotetycznej fuzji, nie widzę zalet. Napiszę ze swojego punktu widzenia. Będzie więcej cyferek i nie przeszkadzałoby mi to, gdyby wszyscy na tym skorzystali tak samo. A oczywiste jest, że najbardziej skorzystają ekonomowie i gracze skupujący deuter z puszówek po minimalu - khz, Reaver (i inni, jeśli ktoś też tak gra i się z tym lepiej kryje). Pół biedy że ekonomowie jeszcze bardziej uciekną w statystykach (na topce mi mało zależy), gorzej że ci dwaj, nie złomując i mając co najwyżej przeciętne eko, zbudują floty nie do zezłomowania.

    Możecie odpowiedzieć, że ze zwiększenia eko skorzysta każdy, bo przecież będzie więcej do farmienia itp. Ale surowce wydobyte przez innego gracza tylko teoretycznie są dostępne. Wystarczy pilnować fsów albo się zabunkrować. Proszę wyjaśnijcie mi, jak zwiększenie eko ma pomóc każdemu, a jak nie to proszę o jakąś "rekompensatę" np. symboliczne pz z obrony :E

    O takich zmianach jak szybkość floty raczej nie ma mowy, bo rzeczywiście jakościowo zmieniłoby to rozgrywkę i większości osób by to się nie spodobało.

    Czyli podsumowując, jestem przeciwko zmianom, ale ewentualnie mogę dać się do nich przekonać.
  • tom napisał(a):

    A oczywiste jest, że najbardziej skorzystają ekonomowie i gracze skupujący deuter z puszówek po minimalu - khz, Reaver (i inni, jeśli ktoś też tak gra i się z tym lepiej kryje).
    Errata. Handel z kontami supportującymi nie jest pushem, więc nadużyciem jest nazywanie takiego konta puszówką.


    tom napisał(a):

    Pół biedy że ekonomowie jeszcze bardziej uciekną w statystykach (na topce mi mało zależy), gorzej że ci dwaj, nie złomując i mając co najwyżej przeciętne eko, zbudują floty nie do zezłomowania.
    Zastosowali najlepszą strategię. Mało wymagającą i przynoszącą duże zyski. Nikt Ci nie zabrania zrobić tego samego - to Ty wybierasz sposób swojej gry.


    tom napisał(a):

    Proszę wyjaśnijcie mi, jak zwiększenie eko ma pomóc każdemu, a jak nie to proszę o jakąś "rekompensatę" np. symboliczne pz z obrony
    Jakieś tam kopalnie masz, czyli Twoje kopalnie przyspieszą tak, jak ich kopalnie. Oni mają lepsze kopalnie, więc zarobią więcej, ale do tej pory nie przeszkadzało Ci to ich złomować. Teraz zrobisz to po prostu z większym zyskiem lub zbudujesz kilka poziomów wyżej struktury u siebie.

    tom napisał(a):

    Co do proponowanej zmiany, poza chęcią "dorównania" starszym uniwersom do hipotetycznej fuzji, nie widzę zalet.
    Nie widzisz, bo robiąc flotę, codziennie możesz wstawić tyle samo statków i zawsze idziesz do przodu, tymczasem górnik musi coraz dłużej czekać na swoje +1.

    abraaa napisał(a):

    Ale jak @buleon piszesz jeśli x7 nic nie zmieni poza "liczbą cyferek", to po co to ruszać.
    Z punkru widzenia flociarza nic, bo co go obchodzi liczba martwych punktów, których górnik nie jest w stanie ruszyć? Z punktu widzenia ekonoma zmiana w dynamice jest spora.

    abraaa napisał(a):

    A jeśli mamy cokolwiek zmieniać, to rekompensata dla flociarzy powinna być (i tu zasadny jest debris z obrony).
    Rekompensatą dla flociarzy jest zwiększenie eko, ale w sumie? 10 % debrisu z obrony, czyli na PZ trafia 1/10 z 3/10 lub 3/20? Ze 100k WR (200 kk metalu) na PZ pojawi się 6 kk metalu (lub 3 kk metalu, jeśli obrońca posiada mechanika). Może być. Sprawi to, że farmingi będą bardziej atrakcyjne.

    Lwica jest boska :)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

  • Pisanie, że dla ekonoma jest to ważne bo amortyzacja/przyrost nie jest zasadne.
    Co będzie za kolejne kilka miesięcy, jak zwiększy się eko do x7 (bez innej opcji)?. Ekonom postawi kolejne 2 poziomy kopalń i dojdzie do podobnej sytuacji jaką mamy teraz. Wtedy będzie kolejna petycja o zwiększenie ekonomi do x10, bo długo się buduje/amortyzacja.
    Tą drogą dojdziemy do eko x100 i dalej można tak samo argumentować.
    Czy x7 da większą przewagę ekonomą? Tak, da. Czy zmieni to konfigurację uniwersum? Tak zmieni, bo preferowana będzie jedna grupa ludzi, grająca określonym stylem.
    Gdzie te czasy, kiedy wszystko było x1 i 30% df?
  • No, trochę dochodzi tu kwestia "bo inni mają". Inni, czyli Zibal i te uniwersa, które o utworzenie takiej ankiety proszą. W końcu dojdzie do kolejnej fuzji, choć nie zakładam, że stanie się to szybko. Ale Lobby już zrobili, więc coś teraz muszą robić dalej :)

    Lwica jest boska :)
  • obecnie prędkość ekonomii x5 to standard zwiększenie na x 7 jest to podkręcenie uni, taki mały lift 8)

    złom z obrony całkowicie wyeliminuje uni nie wiem po co wgl ktoś o takim czymś pomyślał <lol>

    tom napisał(a):

    Co do proponowanej zmiany, poza chęcią "dorównania" starszym uniwersom do hipotetycznej fuzji, nie widzę zalet.\
    zwiększenie ekonomii to same plusy,

    - większe tempo wydobycia, [ styl ekonomia ]
    - większa ilość surowców do grabieży [ styl flota ]
    - straty surowców przy ewentualnym (U)rlopie użytkowników [ styl ekonomia - styl flota ]
    - większa i szybsza odbudowa w razie zaistnienia Raportu Wojennego [ styl ekonomia - styl flota ]
    - badania i stocznie pracują szybciej [ styl flota ]