MUNDIAL 2018 - dyskusje

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • 5 dni do wielkiego święta, ale podchodzę bez większych nadziei. Mistrzostwa 4 lata temu były znakomite, multum pasjonujących i zapamiętanych przeze mnie spotkań - chociażby fantastyczny mecz Włochy - Anglia. Super tempo, wiele okazji, ale mecz rozgrywany w wielkim upale, który chyba potem dał się we znaki obu drużyną i nie wyszły razem z grupy. Było piękne lanie Brazylii przez Niemcy, ciekawe występy drużyn z Ameryki, które wypromowały głównie ich bramkarzy - Navasa, Ospine, Bravo czy Okoche. A teraz? Jakoś jak patrzę na grupy to najbardziej wyrównana grupa H się wydaje, w reszcie można zazwyczaj wskazać jednego, mocnego faworyta.

   I tak w grupie A powinien dać rady sobie Urugwaj posiadający piłkarzy klasy światowej jak Suarez, Cavani, Gimenez, Godin czy wschodząca gwiazda Torreira. Drugie miejsce stanie się pewnie przedmiotem walki pomiędzy gospodarzami i Egiptem - o ile wyleczy się Salah, który będzie dla nich bardziej kluczowy niż dla nas Lewandowski.

   Grupa B to zapewne dominacja fantastycznego zespołu Hiszpańskiego. Drugie miejsce powinno przypaść Portugalii, emocji nie przewiduję.

   W grupie C wielki faworyt mistrzostw, Francja. Oj, obrodzili im dobrzy i zdolni piłkarze obecnie. Jedyny słaby punkt to wg mnie kapitan, Lloris. Nigdy mnie jakoś nie przekonywał, jakieś mniejsze babole mu się zdarzają, nie zdziwię się jak coś popsuje.

   Grupa D to zapewne awans Argentyny i Chorwacji. Dwa zespoły pełne doświadczonych graczy (Modric, Messi, Rakitic, Aguero), powinni sobie poradzić.

   W grupie E spodziewam się dominacji Brazylii, kolejny fantastyczny zespół. Od poprzedniego mundialu mega rozwinęli się tacy piłkarze jak Neymar, Coutinho czy Caseiro. Pamiętam jak wielki problemy z napastnikiem mieli 4 lata temu, a teraz z przodu są Jesus i Firmino - zajdą Canarinhos daleko. Drugie miejsce w ręce Szwajcarów, może im się trochę postawią Serbowie, u których szczególnie ciekaw jestem gry Milinkovica-Savica.

   Grupa F to pewnie jak zwykle spokojny triumf Niemców - zespół, gdzie Sane się nie łapie do 23 musi być niebywale mocny. Mimo ostatnich basenowych igraszek przewiduje, że Meksyk może się pozbierać i awansować z grupy.

   Grupa G to też fantastyczny zespół belgijski. Myślę, że mogą zajść daleko, półfinał w ich wykonaniu mnie nie zdziwi. Drudzy zapewne Anglicy, jednak pozostałe zespoły w tej grupie są śmiesznie słabe.

   No i grupa H, trzy zespoły o porównywalnej mocy - Polska, Kolumbia, Senegal. Trochę pesymistycznie jest nastawiony i uważam, że terminarz ułożył nam się fatalnie. Zaczynamy od Senegalu, mocnej fizycznie drużyny, która zapewne zagra z nami na maksa. Pamiętając ich mecz z Francją w 2002 i patrząc na skład czuje oklep. Potem zagramy z Kolumbia - w przypadku porażki w pierwszym meczu morale pójdzie w dół i będzie naprawdę ciężko przeciwstawić się dobrym techniczne Kolumbijczykom. No i na koniec mecz o pietruchę z Japonią - tak to widzę.

   Trochę pesymistyczne nastawienie z mojej strony, ale też bardziej się będę ciekawił z każdego przejawu ciekawych meczów, które zobaczę.
   ex SMod ZŻU, MN
   ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

   LFC - this means more...

   Twister jest genialny!
   mirela jest wspaniała!

   Pręgierz (*)
  • Według mnie mistrzostwa zapowiadają się bardzo ciekawie, może najlepiej od lat. O ile faza grupowa, przynajmniej na papierze, nie zapowiada sie porywająco, to dalsze fazy mogą być świetne, bo jest bardzo dużo mocnych reprezentacji.

   W zespołach takich jak Francja, Brazylia, Niemcy i Hiszpania stężenie talentów na metr kwadratowy boiska jest porażające, a do tego wygląda na to, że udało się tam z tego stworzyć drużyny. Myślę, że mistrzem będzie ktoś z tej czwórki (oby Hiszpania). A przecież jest jeszcze wiele innych zespołów których nie można do końca skreślać. Anglia i Belgia mają wielu dobrych piłkarzy, Portugalia ma Ronaldo, Argentyna ma Messiego, Chorwacja ma taką pomoc (Modric, Kovacic, Rakitic), że chyba zazdrościć jej nie muszą tylko Hiszpanie, a Urugwaj ma być może najlepszy atak ze wszystkich drużyn.

   OGame.pl
   Z Życia Uniwersów
   Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

   Zostań moderatorem kasai - jedyna i niepowtarzalna okazja ;)
   Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.  • Mistrzostwa już się zakończyły, przedstawiam więc krótkie podsumowanie waszego typowania oraz zwycięzców nagród :)

   W pierwszym pytaniu odpowiadaliście kto zagra w finale. Według 35 osób w finale miała znaleźć się Brazylia, 31 osób obstawiało miejsce w finale dla Niemiec a 18 dla Hiszpanii. To, że w finale znajdzie się Francja przewidziało 14 osób. Jeśli chodzi o zespoły które miały wygrać mundial, to faworytem większości osób była Brazylia, którą na mistrza typowało 21 osób. 14 osób uważało, że wygrają Niemcy, a podium zamykała Francja, którą na mistrza typowało 7 osób. Co ciekawe, czwarte miejsce razem z Hiszpanią zajmowała Polska, którą na mistrza typowało 6 osób. Z kolei nikt nie przewidział miejsca w finale dla Chorwacji.

   Głównym faworytem do korony króla strzelców dla 24 osób był Neymar, a 9 osób uważało, że wygra Robert Lewandowski. Dopiero na trzecim miejscu znalazł się zdobywca Złotej Piłki, czyli Cristiano Ronaldo. 7 osób uważało, że to on zostanie najlepszym strzelcem mistrzostw, tyle samo osób typowało też że wygra Antoine Griezmann. Na Leo Messiego stawiało z kolei 6 osób. Na faktycznego zwycięzcę, czyli Harry'ego Kane'a, postawiła jedna osoba, @Starsky2. Udało mu się nawet trafić dokładną liczbę bramek jaką zawodnik ten zdobył.

   Jako ciekawostkę dodam, że 2 osoby pokładały wiarę w Karima Benzemę, co jest bardzo optymistycznym założeniem, jako że piłkarz ten nie pojechał na mundial. Niemniej, gratuluję wiary w człowieka ;)

   Jeśli chodzi o wynik polski, to typujący byli raczej zgodni, że Polska wyjdzie z grupy. Tylko 7 osób uważało, że zakończymy mistrzostwa na fazie grupowej, nikt nie napisał jednak, że nasza reprezentacja będzie ostatnia w grupie. Najwięcej, bo aż 27 osób uważało, że dojdziemy do ćwierćfinału i tam zakończymy rywalizację. Według 7 osób Polska miała odpaść w półfinale, a według sześciu mieliśmy być w finale. Spośród wszystkich osób typujących awans Polski do finału nikt nie wytypował porażki naszej reprezentacji.


   A teraz najważniejsze, ogłoszenie zwycięzców :) Nagrody otrzymują:

   Pytanie 1. 100k antymaterii wygrywa @CryBaby
   Pytanie 2. 100k antymaterii wygrywa @Starsky2
   Pytanie 3. 100k antymaterii wygrywa @Mati

   Osoby które wygrały proszę o kontakt ze mną na PW na forum.

   Dziękuję wszystkim 69 typującym za udział w zabawie :)

   OGame.pl
   Z Życia Uniwersów
   Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

   Zostań moderatorem kasai - jedyna i niepowtarzalna okazja ;)
   Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
  • Jeśli ktoś ma kontakt do @CryBaby to proszę go powiadomić, żeby zgłosił się po nagrodę. Jeśli nie zgłosi się do wtorku do 20:00, to nagroda przechodzi do kolejnej osoby.

   OGame.pl
   Z Życia Uniwersów
   Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

   Zostań moderatorem kasai - jedyna i niepowtarzalna okazja ;)
   Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.