Arkusz/Skrypt przeliczający opłacalność MSBN

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Arkusz/Skrypt przeliczający opłacalność MSBN

    Dzień dobry

    Opłacalność w sensie - czy lepiej jest podnieść MSBN o 1 poziom i dodać do tego na kolejnej planecie laboratorium do poziomu X, czy ten X rozdzielić na obecne laboratoria podnosząc je o sumarycznie tyle poziomów co liczba X. Dla czasu ukończenia badania nie ma wpływu czy mam (jak niżej w przykładzie) 3x14+2x15 (72) czy też 6x12 (72), a któraś z tych opcji jest tańsza.

    Przykład:
    Mam MSBN na poziomie 4, 5 planet po 12 poziomie LB więc ich sumaryczny poziom to 60. I teraz czy bardziej opłaca się rozwinąć MSBN na 5 poziom (koszt: 3 840k / 6 400k / 2 560k) i na dodatkowej planecie postawić 12 poziom LB (koszt w sumie: 819k / 1 638k / 819k) [koszt całości: 4 659k / 8 038k / 3 379k] aby mieć sumarycznie 72 poziomy w MSBN czy te "12 poziomów" taniej wychodzi rozdzielić na obecne LB:
    3x 12->14: 3x 2457k/4915k/2457k
    2x 12->15: 2x 5734k/11468k/5734k
    W sumie: 18 839k / 37 681k / 18 839k

    (w tym przypadku koszt MSBN+1 i nowe 12 poziomów jest zdecydowanie niższy, ale na wyższych poziomach MSBN już tak różowo może nie być :) - chyba że ktoś kto już kiedyś wyliczył i rozwój MSBN i nowe LB wychodzą zawsze taniej niż rozwój obecnych LB o tą samą wartość ale nie udało mi się takiego tematu znaleźć)

    Mogę to każdorazowo ręcznie przeliczać, nie ma w tym problemu ale po co się męczyć i tracić czas jeśli dostępny jest jakiś arkusz bądź też skrypt na jakiejś stronie online (starałem się przeszukać forum ale nic nie znalazłem), który to sam przelicza.

    PS Do kosztów skorzystałem ze strony proxyforgame.com/pl/ogame/calc/costs.php więc pewnie ucięte są końcówki liczb (nie żeby to miało jakiś większy wpływ na podane tutaj liczby).

    Pozdrawiam
  • MSBN ma za zadanie tylko laczyc ze soba laboratoria ze wszystkich Twoich planet wiec taki kalkulator niby jak mialby policzyc oplacalnosc podnoszenia MSBN o kolejne lvl? Juz predzej pewnie da sie wyliczyc oplacalnosc podnoszenia labolatoriow na wszystkich planetach w stosunku do ilosci czasu potrzebnebnego na kolejne badania i ilosci surowca jakie wydobedziesz miedzy jednym a drugim badaniem (tzn. czy Twoje eko "nadazy" wyprodukowac odpowiednia ilosc surowca na kolejne badanie/a zanim to, ktore obecnie jest w trakcie badania dobiegnie konca).
  • Truck driver napisał(a):

    MSBN ma za zadanie tylko laczyc ze soba laboratoria ze wszystkich Twoich planet wiec taki kalkulator niby jak mialby policzyc oplacalnosc podnoszenia MSBN o kolejne lvl?


    W pierwszym akapicie napisałem o jaką "opłacalność" mi chodzi:

    Sacharov napisał(a):

    Dla czasu ukończenia badania nie ma wpływu czy mam (jak niżej w przykładzie) 3x14+2x15 (72) czy też 6x12 (72), a któraś z tych opcji jest tańsza.


    A są dwie opcje o których też wspomniałem w pierwszym poście, ale je powtórzę:
    - rozwinięcie MSBN i postawienie LB na dodatkowej planecie
    - albo podniesienie aktualnie posiadanych LB sumarycznie o tyle poziomów co planowane nowe LB

    I któraś z tych opcji jest tańsza. Kalkulator mógłby przeliczać coś takiego (a przynajmniej sam to sobie tak wyobrażam, od strony arkusza i liczenia tego nie obrabiałem bo po co kolejny raz odkrywać koło jak ktoś coś takiego już zrobił):
    - podaje jaki mam aktualnie poziom MSBN i jakie mam LB na planetach
    - podaje jaki interesuje mnie nowy poziom LB (np. 10 - to jest moje minimum na jaki ja stawiam nowe LB)
    - arkusz przelicza koszt MSBN+1 + sumaryczny koszt 0-x nowego LB
    - arkusz bierze x i dzieli na obecną ilość LB aby wyszło w miarę równo, poprzez resztę z dzielenia dałoby się uzyskać informację, że na Y planetach należy podnieść LB o 1 poziom a na Z o dwa, itd i sumuje koszt tego podniesienia
    - arkusz porównuje co jest tańsze

    Tak jak pisze to jest bardziej ogólna wizja, nie mam czasu obecnie aby do tego usiąść i próbować to rozgryźć od strony przeliczeń. Może kiedyś.
  • Też chętnie bym skorzystał, bo sam to liczę w Excelu. Niestety nie mam czasu tego zautomatyzować.
    A najchętniej to nawet nie tyle arkusz, co jako ulepszenie któregoś z dodatków do ogame typu antigame/skynet/ogame ui++. Ten ostatni fajnie liczy amortyzację kopalni/astro/plazmowej, więc dorzucenie takiego modułu nie powinno się zbytnio różnić, może warto napisać do twórców.
    kmlody84
    ---------
    Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
    Ganimed [DarkBlue] - OFF
    Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]
  • Nie chodzi Ci wiec o oplacalnosc tylko o koszt. Oplacalnosc to gdybys musial nazbierac x surowcow na astrofizyke lub miedzygalaktyczna+astro. I obliczasz na czym wyjdziesz lepiej: zbierajac surowce od razu na astrofizyke bezposrednio, czy zbierajac surowce wpierw na miedzygalaktyczna, zyskujac krotszy czas badania astrofizyki, ale dluzej bedziesz zbierac. Moze sie okazac ze np poziom wyzej miedzygalaktycznej skroci Ci czas badania astrofizyki przykladowo o 5 dni, ale zbierac na miedzygalaktyczna bedziesz musial tydzien.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Morgan Freeman ().

  • @Morgan Freeman Nie chodzi o to, co bardziej skróci czas badań (nie jednego badania, bo MSBN nie znika), tylko o to co skróci czas badań mniejszym kosztem.
    Przykładowo - kolejny poziom MSBN dodaje laboratorium z kolejnej planety na 12lvl. Należy to porównać z kosztem podniesienia już podłączonych laboratoriów o tyle samo poziomów. Czyli np. koszt 6x13lvl+6x14lvl. Jeżeli koszt laboratoriów jest niższy, nie opłaca się robić w danym momencie MSBN (na tej samej zasadzie, jak nie opłaca się robić astrofizyki, gdy bardziej opłacalne jest podniesienie eko).

    Więc masz rację, w tym wypadku chodzi o koszt - co jest tańsze. Aczkolwiek nie wydane surowce to zysk, więc w uproszczeniu można stwierdzić że coś tańszego jest w tej sytuacji bardziej opłacalne. :)
    kmlody84
    ---------
    Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
    Ganimed [DarkBlue] - OFF
    Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]