Zmiana konfiguracji uVirgo

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • ChodzDoPanaNaKolana napisał(a):

    Topce proponuje eksperyment ;]
    ustalcie sobie kolejność, i po kolei zakładajcie nowe konto i spróbuj coś ugrać
    (warunek - zgoda adminów i gra w tajemnicy przed topką)
    A ja proponuje cos innego. Nie pisania glupot. Bo ja zaczynalem 2 miesiace po otwarciu uni i nie bylem w topce dlugo... ale trzeba umiec grac

    ChodzDoPanaNaKolana napisał(a):

    StareUni42 napisał(a):

    czemu? Akurat podniesienie pz np do50% i pz z obrony rozrusza uni. Choc chwilowo ale jednak i tak uni umiera
    rozrusza, rozrusza :D ale LordaDarka i eloziomali

    bo juz nie tylko flota bedzie kusić ale i bunkry
    a więcej aktywnych jeszcze ludzi ma bunkier niż jakąkolwiek flotę :ocb: :ocb: :ocb: :ocb:
    i to jest myślenie godne topera xD
    nie no lepiej byc noobem i trzymac wszystko po bunkrach ktore i tak da sie zjechac. Nie no lepiej robic uni noobow do laczenia by bc pozywka po polaczeniu.
  • Przy aktualnej sytuacji na Virgo - szczerze wątpie w to co mówisz.
    żeby ubić GSy Neferet albo 30k pancaków Risinga (już pewnie więcej ;] ) całe uni od miejsca 101 w dół musiałoby się zebrać naraz ;]
    a gdzie to jeszcze porównywać do floty Darka (która szczerze nie wiem jak wygląda) - ze 3 uniwersa ludzi potrzebne
  • StareUni42 napisał(a):

    Shavorz napisał(a):

    Ne ne ne tylko nie pz z obrony :ocb: XD :XP: :rumieniec:
    czemu? Akurat podniesienie pz np do50% i pz z obrony rozrusza uni. Choc chwilowo ale jednak i tak uni umiera
    Pz z obrony to kiepski pomysł. Na uni gdzie to jest to ludzie nie garną się tam do gry bo komu się chce pilnować obrony i godzinnego wydobycia. Ekonomowie szybko by zakończyli karierę na tym uni. Zwiększenie eko do x7 i pz do 70% popieram.

    ChodzDoPanaNaKolana napisał(a):

    Przy aktualnej sytuacji na Virgo - szczerze wątpie w to co mówisz.
    żeby ubić GSy Neferet albo 30k pancaków Risinga (już pewnie więcej ;] ) całe uni od miejsca 101 w dół musiałoby się zebrać naraz ;]
    a gdzie to jeszcze porównywać do floty Darka (która szczerze nie wiem jak wygląda) - ze 3 uniwersa ludzi potrzebne
    Właśnie im więcej złomu z pz tym większe możliwości. Teraz żeby Lorda z zyskiem zrobić musiałyby się zebrać floty o wartości 3x większej od niego czyli coś koło 50kk - obecnie nierealne, przy 70% nawet remis z zyskiem można by zrobić mając stosunek flot 1.5 do 1 czyli 25kk a to już dałoby się uzbierać.
  • Popieram ;) tylko nie pz z obrony :) pozdro.
    You might say reality is the result of complex negotiations
    between the observer and the observed.
    But that is simply a point of view.
    Mógłbyś powiedzieć, że rzeczywistość to skomplikowana dysputa
    pomiędzy obserwatorem a obserwowanym.
    Ale to jest tak naprawdę, tylko punkt widzenia.

    • NIK PIeknyDAriusz
  • Szalony Iwan napisał(a):

    Właśnie im więcej złomu z pz tym większe możliwości. Teraz żeby Lorda z zyskiem zrobić musiałyby się zebrać floty o wartości 3x większej od niego czyli coś koło 50kk - obecnie nierealne, przy 70% nawet remis z zyskiem można by zrobić mając stosunek flot 1.5 do 1 czyli 25kk a to już dałoby się uzbierać.
    Jedyny mądrze mówi... ;]

    Ale i tak w 100% się nie zgadzam.

    Rozumiem, gdybym osobiście coś zrobił pewnemu graczowi w TOP100
    ale grając sobie spokojnie dostaje 4 dni pod rząd po 6 misji Niszcz od jednego gracza i to samo od dwójki jego sojuszników, gdzie posiadam np tylko 2 moony i flote 100mln ?
    To wygląda już jak jakaś zemsta, ale za co - za darmo ? :D
    czy po to żeby taki ktoś celowo odszedł z serwera?
    Moze Lord sie wypowie na ten temat - dobrze ci idzie :ocb: :ocb: :ocb: albo rzekomi sprawcy ( topowi oprawcy ) może coś powiedzą o wyludnianiu uni :D

    [ciach]


    Super Moderator Ruda:
    Nie prowokujemy


    Rising napisał(a):

    Także nie dociera do mnie wymówka, o tym, że ktoś nie umie grać/nie chce się nauczyć i zrzuca winę na kogoś, kto z tego korzysta
    Znowu farmazony... OMG

    ChodzDoPanaNaKolana napisał(a):

    Rozumiem, gdybym osobiście coś zrobił pewnemu graczowi w TOP100
    ale grając sobie spokojnie dostaje 4 dni pod rząd po 6 misji Niszcz od jednego gracza i to samo od dwójki jego sojuszników, gdzie posiadam np tylko 2 moony i flote 100mln ?
    To wygląda już jak jakaś zemsta, ale za co - za darmo ?
    czy po to żeby taki ktoś celowo odszedł z serwera?
    Moze Lo(r)dzik sie wypowie na ten temat - dobrze ci idzie albo rzekomi sprawcy ( topowi oprawcy ) może coś powiedzą o wyludnianiu uni

    Skoro Lord nie chce to może Ty mi wytłumaczysz zaistniałą sytuację? :D
    co na celu miała grupa toperów przeprowadzając taką akcję :D
    bardziej sie uśmiałem i niż przestraszyłem

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ChodzDoPanaNaKolana ().

  • [ciach]



    Twoja dyskusja ciągle nawiązuje do tego kto kogo atakuje, i do ochrony słabszych graczy. A to z konfiguracją serwera nie ma nic wspólnego ;)


    ChodzDoPanaNaKolana napisał(a):

    Rising napisał(a):

    Także nie dociera do mnie wymówka, o tym, że ktoś nie umie grać/nie chce się nauczyć i zrzuca winę na kogoś, kto z tego korzysta
    Znowu farmazony... OMG

    ChodzDoPanaNaKolana napisał(a):

    Rozumiem, gdybym osobiście coś zrobił pewnemu graczowi w TOP100
    ale grając sobie spokojnie dostaje 4 dni pod rząd po 6 misji Niszcz od jednego gracza i to samo od dwójki jego sojuszników, gdzie posiadam np tylko 2 moony i flote 100mln ?
    To wygląda już jak jakaś zemsta, ale za co - za darmo ?
    czy po to żeby taki ktoś celowo odszedł z serwera?
    Moze Lo(r)dzik sie wypowie na ten temat - dobrze ci idzie albo rzekomi sprawcy ( topowi oprawcy ) może coś powiedzą o wyludnianiu uni
    Skoro Lo(r)dzik nie chce to może Ty mi wytłumaczysz zaistniałą sytuację? :D
    co na celu miała grupa toperów przeprowadzając taką akcję :D
    bardziej sie uśmiałem i niż przestraszyłem

    Nie wiem co komu zrobiłeś w grze i nikt nie będzie do tego dochodził bo to nie miejsce na to. To, że ktoś się uparł na Ciebie to Twoja sprawa i nie ma nic wspólnego z innymi nowymi/słabymi graczami.

    Farmazony? Nadal nie podałeś ani jednego argumentu logicznie przemawiającego na Twoją korzyść. Także czas skończyć ten spam, jeśli nie dajesz rady na serwerze to zmień serwer :)

    Pozdrawiam, Rising


    Super Moderator Ruda:
    Komentarz do usuniętej części ciach


    Uni 21

    Łącznie 78x w ST
    Na sumę ~146.561%
    Średnio ~1.879%/ST

    ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
    ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.
  • Kombinujecie z tymi zmianami, bo boicie się fuzji z lepszym uni i lepszymi toperami którzy was zjedzą na przystawke :D
    po co z "Januszowej" floty (100kk) dostać 30kk zysku jak moge dostać 70kk i być pewniejszy że w razie fuzji zachowam miejsce w TOP100 :D
    a taki Janusz i tak mi nie zagrozi :D

    Rising, dostałem zaproszenie od Neferet by skomentować i oznajmić swoje zdanie w tej sprawie, i to zrobiłem :D i takie jest moje zdanie, którego nie zmienie. możecie się oczywiście z nim nie zgodzić
    po 3 miesiącach analizowania serwera wnioski same się nasuwają ;]
  • Podsumowując;
    Jeśli miałyby być jakiekolwiek zmiany to propozycje są takie:
    1. Zmiana pz na większe (najlepiej 70%)
    2. Zakrzywienie układów i galaktyk
    3. PZ z obrony (tak/nie)
    4. eko x7


    Oczywiście, najlepiej jakby była również opcja "nie chce zmian". Nie każdemu coś może się podobać, w końcu wybrał taki a nie inny serwer. Jednak prosiłabym o mniejszy spam, tylko konkrety.


    Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
    Seek and Destroy





  • ChodzDoPanaNaKolana napisał(a):

    Kombinujecie z tymi zmianami, bo boicie się fuzji z lepszym uni i lepszymi toperami którzy was zjedzą na przystawke :D
    po co z "Januszowej" floty (100kk) dostać 30kk zysku jak moge dostać 70kk i być pewniejszy że w razie fuzji zachowam miejsce w TOP100 ...
    Chyba nie pojmujesz różnic pomiędzy punktami na uniwersach. Top1 na Quantum ma prawie 1kkk punktów. Nie wiem czy wiesz jaka to skala różnic, począwszy od wydobycia i zabudowy planet, poprzez floty. Żeby rozbić tam flotę z top30 to by nam wszystkich flot na uni brakło i to sporo ;)

    Dlatego potrzebne są zmiany zarówno w ilości PZ ze zniszczonej floty jak i prędkości wydobycia, żeby takie universa jak nasze mogły równać w górę i w przyszłości żeby było z kim nas połączyć ;) I tyczy się to wszystkich graczy, skoro gdyby każdy wychodził założenia, że "albo same floty z milionem pancerników albo sami na Twoim poziomie, którzy są zezłomowani przez milion pancerników" to nikt by nic nie trafiał i nie latał, a wcale tak nie jest.

    A różnica będzie tylko właśnie na korzyść graczy słabszych, bo łatwiej im będzie się wbić do tej przysłowiowej już "topki" bo będą mogli więcej ufarmić/zezłomować a i wydobywać więcej :)

    Neferet napisał(a):

    Podsumowując;
    Jeśli miałyby być jakiekolwiek zmiany to propozycje są takie:
    1. Zmiana pz na większe (najlepiej 70%)
    2. Zakrzywienie układów i galaktyk
    3. PZ z obrony (tak/nie)
    4. eko x7


    Oczywiście, najlepiej jakby była również opcja "nie chce zmian". Nie każdemu coś może się podobać, w końcu wybrał taki a nie inny serwer. Jednak prosiłabym o mniejszy spam, tylko konkrety.


    1. 70%
    2. Tak
    3. Nie
    4. Tak


    Uni 21

    Łącznie 78x w ST
    Na sumę ~146.561%
    Średnio ~1.879%/ST

    ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
    ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.
  • @ChodzDoPanaNaKolana o matko z corka.. Co Ty chlopie gadasz za glupoty to sie w pale nie miesci. Rozumiem, ze najbardziej uszczesliwiloby Cie gdyby nikt nie mogl farmic Twoich planet czy zlomowac floty, a Ty bys na lajcie pial sie w gore ze swoimi dt'kami bez potrzeby spawania ani jednego statku bojowego. Uklon.


    Co do tematu. Takie zmiany sa potrzebne kazdemu uni. Ostatnim uni na jakim gralem z pztem 30% to byl wasat kilka lat temu. Nigdy wiecej na takim uni bym nie gral, bo loty nie sa oplacalne, ba zazwyczaj nawet nie ma na co latac ;) Powodzenia i pozdrawiam
  • Profesorek napisał(a):

    Profesorek jest Za Zmianami powyżej:)tylko dodajcie jeszcze :
    30%złomu z obrony trafi na PZ
    zakrzywienie układów i galaktyk
    Wymieniłam te rzeczy kilka postów wyżej, chociaż nie do końca mi się podoba złom z obrony. Może to wymuszać specjalne latanie po pustych bunkrach. A to mnie np nie kręci. Z drugiej strony flota + obrona, całkiem fajna rzecz. I tu jest ten dylemat


    Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
    Seek and Destroy





  • Neferet napisał(a):

    Podsumowując;
    Jeśli miałyby być jakiekolwiek zmiany to propozycje są takie:
    1. Zmiana pz na większe (najlepiej 70%)
    2. Zakrzywienie układów i galaktyk
    3. PZ z obrony (tak/nie)
    4. eko x7


    Oczywiście, najlepiej jakby była również opcja "nie chce zmian". Nie każdemu coś może się podobać, w końcu wybrał taki a nie inny serwer. Jednak prosiłabym o mniejszy spam, tylko konkrety.
    1. 70%
    2. Tak
    3. Nie
    4. x7

    Złom z obrony zdecydowanie nie, już 70% zrobi swoje, że bunkry będą bardziej opłacalne do robienia, natomiast złom z obrony spowoduje latanie po pustych bunkrach i kolejny odpływ graczy z uni, a o to nam nie chodzi.
  • Proponuje nie płakać tu typu -Osiągnąłem próg i lata po mnie topka. Jak nie ma po co to nie poleci proste. Wystarczy pilnować ogródka... A ktoś z większym zasobem militarnym znajdzie się zawsze, a kto go ma też nie ma lekko. Koszty utrzymania są ogromne FS kosztuje tyle że w głowie się nie miesci, a z czegoś trzeba na to brać stąd loty topki na wszystko co warte tego lotu. Starcia top vs top zdarzają się ale nie czesto. Odpowiedz prosta nie jest łatwo takiego złapać to już elita, planowanie zajmuje dużo czasu i zasobów... Tak, że nadal podtrzymuje co mówiłem wcześniej o zmianach.
    8) Top 1 Solo Virgo 8)
    8) Top 4 Solo Virgo 8)
    8) Top 2 Acs Virgo 8)
    8) Top 3 Acs Virgo 8)
  • dobra teraz już na spokojnie:)
    na zaczepki pewnej osoby juz nie reaguje;) tak płaczesz a tak naprawde z topki to mało kto się Tobą interesuje. ale nie ważne:)

    co do podniesienia pz jasne nie ma problemu. z Tym że chce zauważyć ze niektórzy wybierali to uni z pewnych powodów.
    Startując 2 miesiące po wszystkich konfiguracja jak dla mnie była super.
    Problem się robi teraz taki iż dla niektórych zmiana na 70% jest i dobrym i złym rozwiązaniem. nie chce się rozpisywac why. ogarnięci wiedzą o czym mowa.
    Ogólnie budowa konta jest też strategią. dostosowaną do pewnych konfiguracji. Np dla mnie rozwiązanie 70% z pz (samego) wiąże się ze zmianą stanu floty dość dużą:) ale fakt taki że jedno starcie i mam np 4kk surki zebranej na czysto wiec de facto problem mam z konfiguracją floty do pierwszego starcia. To tak z innej beczki:) i nie tylko ja;)
    nastepna sprawa podniesienie tak dużo pz też wpłynie na mniejszą ilosć graczy. zacznie być opłacalne sciaganie moonów graczy poniżej 200-300 pozycji.
    Zakrzywienie nie rodzi problemów żadnych uważam. jedyne na co wpłynie to topka bedzie przenosić planety:) bo wtedy obecne położenie wiekszości kont flotowych nie jest zbyt dobre. Nabijemy $ GF
    PZ z obrony jak widze niekórzy nie chca niektórzy chcą mniejszy. a moje zdanie jest takie ze skoro pz podnosimy to podniesmy też z obrony choćby do tych 30% tak czy siak efekt bedzie taki sam jak podniesienie pz do 70% bo podobna ilość graczy odejdzie. a zadowolimy nie tylko jedną grupę.
    podniesienie eka chyba jako jedyne nie ma kontrowersji napewno wpłynie na podniesienie wartości kont:) Choć znowu występuje problem obranej strategi pomysłu na to uni. nagle okazuje się iż gracz który gra flotowo i ma słabo rozwinięte eko nagle zaczyna odstawać. jasne odbierze sobie w pz czy farmingach ale jednak.
    Ten wywód odnosi się do tego iż Uni nie wybiera się np fajna nazwa ale z powodów konfiguracji która jest dopasowana do danej filozofi gry. mowa o ogarniętych graczach.
    a teraz wyobraźmy sobie wprowadzenie farmiących ss i basch. komu z tego uni się to podoba?
    Kazdy się wyrywa aby konfigurację zmienić ale nie myśli o ich konsekwencjach.