Wszystkiego najlepszego z okazji stu milionów graczy w OGejmie!

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Wszystkiego najlepszego z okazji stu milionów graczy w OGejmie!

      Tak tylko chciałem się podzielić ciekawym niesmaczkiem, jak GF kantuje nie tylko swoich graczy, ale i potencjalnego nowego gracza :D
      Przeglądałem sobie Facebooka, a tam wśród natrętnych reklam...


      ... sto milionów graczy!
      To wielki sukces Niemieckiego giganta!
      Dla porównania oto parę tytułów, które mamy dookoła siebie wokół tego "rankingu" :E

      - Hearthstone - 85 milionów graczy
      - OGame - 100 milionów graczy
      - League of Legends - 105 milionów graczy
      - World of Warcraft - 110 milionów graczy
      - World of Tanks - 150 milionów graczy
      - Dragon Nest - 200 milionów graczy
      - Runescape - 250 milionów graczy
      - Dungeon Fighter - 500 milionów graczy

      Jak czujecie się wiedząc, że współtworzycie społeczność o wielkości porównywanej do czternastego najludniejszego państwa świata (Egipt - 97 milionów obywateli)?
      Uważam, że to czas na otwarcie kolejnego uniwersum, ponieważ moja Libra pęka w szwach od tych wszystkich graczy :)


      Najwidoczniej strona mmorpgstat.eu jest w błędzie i próbuje zahamować sukces naszej gry przeglądarkowej, wmawiając wszystkim, że...


      ... na wszystkich uniwersach razem wziętych nie mamy nawet trzysta pięćdziesiąt tysięcy kont :quasi:
    • Mari napisał(a):

      Nie na darmo mówią, że reklama dźwignią handlu, jak ktoś nie sprawdzi wiarygodności informacji to kupi w ciemno taki produkt, czyli de facto zagra w Ogame, potem na pewno część zakupi antymaterię i biznes się kręci.

      Dokładnie. Lepiej bym tego nie napisał.

      Zysk się ma się zgadzać a reszta to tylko tło .

      Ehh gdyby w ogame było 100kk graczy to było by ciekawiej. A tak po starcie nowego uni na wcześniejszych automatycznie ubywa z 50% graczy. Albo i więcej.

      Aż zostanie 100 . Co to za gra pytam się ?

      Niestety czasy gdzie było po 10k graczy na uni już się skończyły.
      Emerytura
    • Nie ma sie co dziwić przecierz to tylko reklama a jak wiemy reklamy to sciema. Choć gram na dość obleganym serwerze (uni 68 1k graczy) to fajnie by bylo zagrać z 10k graczy. Niestety jak ty bylo napisane wyżej piekne czasy mineły... i przy takiej polityce GF napewno graczy nieprzybędzie. Otwierają nowe serwery i ciagle powtarzają sie te same nicki lub te same osoby tylko inne nicki. Może po jakims uf bedzie ciekawiej?? Pytanie tylko kiedy ten uf??
      Bla, bla, bla, bla
    • Starrk napisał(a):

      Najwidoczniej strona mmorpgstat.eu jest w błędzie i próbuje zahamować sukces naszej gry przeglądarkowej, wmawiając wszystkim, że...




      ... na wszystkich uniwersach razem wziętych nie mamy nawet trzysta pięćdziesiąt tysięcy kont :quasi:
      Strona ta zlicza konta z minimum 10k punktów. Poniżej tej granicy jest pewnie jeszcze sporo kont, ale 100kk to zdecydowane przegięcie.
    • Kiedyś musiałem interesować się reklamą stąd mam na jej temat trochę wiedzy. W taki sposób nie kłamiąc manipuluje się ludzi :) Jak ktoś ich pozwie, to w sądzie przegra. To są 2 oddzielne frazy nie mające ze sobą nic wspólnego. Pierwszy "ogame", drug "100 milonów graczy". Musieli by napisać, że w ogame gra 100 milionów graczy żeby skłamać, a tego nie zrobili. To jedna ze sztuczek reklamowych.

      Tak samo: "Ból głowy? Weź [nazwa_produktu]."
      Dwa oddzielne zdania, które na dobrą sprawę nic nie oznaczają. Dzięki czemu ma się czyste ręce.
      Trzeba napisać: "Weź [nazwa_produktu], żeby przestała Cię boleć głowa". - czego w reklamie raczej nie zobaczycie/usłyszycie.

      Oczywiście sugestia jest silna, co wiąże się z moralnym dnem, ale tak to działa.
    • Starrk napisał(a):

      @piciu dam sobie rękę uciąć, że na OGame nigdy nie przewinęło się 100mln kont :D
      Teraz jest niby ~340k. Dodatkowo te konta, które nie wliczają się do statystyk. Aktualnie jest 35uniwersów. Ostatnie jest 153 w kolejności. Więc połączono już ~128 uniwersów (nie licząc tych co łączyły się dwa razy itp). Mówię oczywiście tylko o naszej społeczności, jednej z aktywniejszych. Myślisz, że przez tyle lat na serio nie było tylu kont? Weź pod uwagę, że przy starcie nowego uniwersum zapełniało się ono w drastycznej szybkości do tych 16k kont (czy ile to tam był max).
      Samych kont na naszym forum było ponad 120k przed UF.
      Myślę, że przez te ponad 15 lat mogło się spokojnie uzbierać 1mln kont.
      Jestem i mnie nie ma ^^
    • @Starrk masz rację śmieszne jest to ze oklamuja ludzi -nie są precyzyjni w tym co mówią. Powinni napisać kont nie graczy. Druga rzecz konta które usunęli przy łączeniu, według mnie nie powinny być brane do liczby która podają w swojej reklamie, no chyba ze ją sprecyzować, bo wiadome zwykły szarak nic nie zrobi ale są ludzie i przypadki sadowanaia się o głupoty bo reklama wprowadziła w błąd .

      Ale reasumując @kasai ma rację w całym poście.
    • kasai napisał(a):

      Starrk napisał(a):

      @piciu dam sobie rękę uciąć, że na OGame nigdy nie przewinęło się 100mln kont :D
      Teraz jest niby ~340k. Dodatkowo te konta, które nie wliczają się do statystyk. Aktualnie jest 35uniwersów. Ostatnie jest 153 w kolejności. Więc połączono już ~128 uniwersów (nie licząc tych co łączyły się dwa razy itp). Mówię oczywiście tylko o naszej społeczności, jednej z aktywniejszych. Myślisz, że przez tyle lat na serio nie było tylu kont? Weź pod uwagę, że przy starcie nowego uniwersum zapełniało się ono w drastycznej szybkości do tych 16k kont (czy ile to tam był max).Samych kont na naszym forum było ponad 120k przed UF.
      Myślę, że przez te ponad 15 lat mogło się spokojnie uzbierać 1mln kont.
      A kogo interesuje przeszłość? Chyba ważniejsza jest teraźniejszość :) No ale to taki tani chwyt reklamowy, gość zobaczy 100 milionów graczy wtf?! Wbije na jakieś uni, a tam od szarości po niebieski kolor i 100 kont aktywnych na krzyż :D hahaha nie no dobry żart na początek dnia. :D