S&D Universum Uriel Edycja 1 [22.12.2017- 22.01.2018]

    • Dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • S&D Universum Uriel Edycja 1 [22.12.2017- 22.01.2018]

      Ruszyły zapisy do pierwszej edycji Seek and Destroy na uni Uriel.

      Ten temat powstał żebyście mogli swobodnie dyskutować o jej przebiegu :)


      Pamiętajmy, że każdego z nas obowiązuje Regulamin Forum OGame.pl, a także Regulamin działu Seek & Destroy.
      W szczególności nie życzymy sobie w tym temacie spam'u, wulgaryzmów jak i rozmów na tematy niezwiązane z przebiegiem projektu Seek And Destroy na Uriel.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • To moje pierwsze S&D więc jestem jeszcze zielony w te klocki.
      Dlatego przyłączam się i do prośby halszki.

      A i jeszcze jak już będziecie mieli chwilkę napiszcie
      - gdzie mamy umieszczać swoje rw
      - czy te rw mamy wklejać jedno pod drugim aż do max znaków i pod tym postem next?
      - czy nadal obowiązuje zgłaszanie zamiaru niszczenia moonów a jeśli tak do kogo bezpośrednio mamy pisać?

      Czy jak zaczniemy o północy to zanim nam przydzielicie te drużyny to rw będą się zaliczać?
    • Witam uUriel oficjalnie :P
      w tej edycji S&D zostałam Waszym opiekunem, więc wszelkie pytania, wątpliwości oraz inne problemy związane z rozgrywką śmiało możecie zgłaszać do mnie :P (pw, IRC)

      Kilka spraw organizacyjnych na ten miesiąc:
      1.Pierwszą bardzo istotną rzeczą jest wstawianie odpowiednich nagłówków w raportach.
      Poprawny nagłówek :
      2016-02-17 22:53:05 Ruda [SUMMER] - 78652%

      2.Bitwy ACS rozliczane są indywidualnie przez każdego gracza biorącego w nim udział, zgodnie z Zasadami Publikacji RW.

      3.Niszczenie księżyców zgłaszacie do mnie na pw, 12h przed moonkillem.
      Zgłoszenie musi zawierać:

      nick agresora
      koordynaty księżyca
      numer Uniwersum
      średnicę księżyca
      nick atakowanego.

      W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam :P

      Mamy już podział : Podział: S&D Universum Uriel Edycja 1 [22.12.2017- 22.01.2018]

      Krucjo napisał(a):

      To moje pierwsze S&D więc jestem jeszcze zielony w te klocki.
      Dlatego przyłączam się i do prośby halszki.

      A i jeszcze jak już będziecie mieli chwilkę napiszcie
      - gdzie mamy umieszczać swoje rw
      - czy te rw mamy wklejać jedno pod drugim aż do max znaków i pod tym postem next?
      - czy nadal obowiązuje zgłaszanie zamiaru niszczenia moonów a jeśli tak do kogo bezpośrednio mamy pisać?

      Czy jak zaczniemy o północy to zanim nam przydzielicie te drużyny to rw będą się zaliczać?

      1. O północy pojawią się odpowiednie tematy do wstawiania raportów.
      2. Tak.
      3. Obowiązuje > wzór powyżej.


      halszka napisał(a):

      I czy liczyc sie będą rw ataków, wysłanych jeszcze 21 grudnia a wlot nastapi 22 grudnia ????
      Tak.


      No i wiadomo życzę wszystkim powodzenia :P





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • teoretycznie tak, praktycznie w twoim przypadku to raczej nie robi różnicy


      jesteś liderem grupy więc pozostałych członków dobierali pod ciebie i innych liderów

      krucjo, co do atakowania kogoś kto zgłasza 750lm... nie ma chyba żadnych obostrzeń i zakazu atakowania się w drużynie, jedyny minus latania na siebie to poprostu osłabianie drużyny ... a zniszczenie 750lm??

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez PaN SlowiaNiN ().

    • Krucjo napisał(a):

      Czy jeśli dobudowałem trochę floty powinienem ten fakt zgłosić?
      3tys panc?
      Teraz i tak nie ma to już żadnego znaczenia.


      PaN SlowiaNiN napisał(a):

      teoretycznie tak, praktycznie w twoim przypadku to raczej nie robi różnicy


      jesteś liderem grupy więc pozostałych członków dobierali pod ciebie i innych liderów

      krucjo, co do atakowania kogoś kto zgłasza 750lm... nie ma chyba żadnych obostrzeń i zakazu atakowania się w drużynie, jedyny minus latania na siebie to poprostu osłabianie drużyny ... a zniszczenie 750lm??
      Wzajemne atakowanie się w drużynie jest zabronione i skutkuje usunięciem z rozgrywki.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • PaN SlowiaNiN napisał(a):

      na przyszłość team powinien wprowadzić jakiś minimalny próg posiadaniej floty... nie żebym narzekał ale 750 lm?
      Aktualny próg posiadanej floty jest śmieszny, pełna zgoda. 3 tysiące punktów to 3 kk surowców. Żeby wstawić coś do S&D trzeba było kiedyś mieć min. 5%, czyli 500k na PZ, a więc zestrzelić flotę o wartości ~1,66 kk surowców (uni o standardowych parametrach). Obecnie u nas trzeba mieć min. 30%, czyli 3kk na PZ, a więc zestrzelić flotę o wartości ~4,29 kk surowców. Oznacza to, że flota minimalna nie jest w stanie ustrzelić minimalnego procentu, co czyni próg 3 tysięcy punktów bezsensownym.


      Krucjo napisał(a):

      @PaN SlowiaNiN a Ty myślisz że po co farmy się zgłaszają?
      Krucjo, wypadałoby mnie chociaż raz sfarmić, żeby takie hipotezy publicznie wygłaszać :P

      Kto zna dokładnie zasady S&D, ten wie, dlaczego zgłosiłem taką a nie inną flotę. Powodzenia wszystkim :)

      Lwica jest boska :)
    • @Krucjo, @PioTro

      jedna z opcji to ten paragraf =]

      Waleczny Łowca:
      • wymagania: dzielenie liczby punktów militarnych przez ilość zaliczonych procentów w rozgrywce - ten u kogo na 1% przypada najmniej punktów otrzymuje nagrodę

        Obostrzenie 1: ponad połowa zaliczonych procentów musi być osiągnięta ze starć solo

        Obostrzenie 2: na koniec rozgrywki gracz może zrezygnować z 1 rw w acs, które uniemożliwia wygranie nagrody, jeśli po odjęciu jego wartości nadal wygrywa klasyfikację to otrzymuje nagrodę
      • nagroda: podniesienie poziomu jednego badania o jeden poziom spośród następujących: szpiegowska, komputerowa, bojowa, ochronna, opancerzenie, MSBN


      /edit
      z tego względu sam miałem zamiar brać udział w tej zabawie ale uznałem że nie będę się ośmieszał paroma puszkami, owieczkami i ekspedycyjnym mięsem ;p
      top ileś U20
      top40 U38 - Blood
      Best ST - 5 562% - link

      3 powrót - Sombrero :E

    • Witam :P
      przeglądając Wasze rw znalazłam kilka błędów:
      1. @Krucjo @halszka @buleon @Maruda @Reaver- ACSy rozliczamy indywidualnie, nie możemy zamieszczać wszystkich członków lotu w jednym nagłówku. Każdy z Was rozlicza się samodzielnie wg następującej zasady:

      Dozwolone są ataki ACS z członkami swojej drużyny, drużyny przeciwnej jak i z niebiorącymi udziału w S&D graczami. Każdy z uczestników S&D biorących udział w ataku publikuje swój raport wojenny, wpisując w temacie odpowiednią ilość % w zależności od wartości swojej floty, biorącej udział w starciu.
      Gracz z najsilniejszą flotą przyznaje sobie 100%, a następni w kolejności 80, 60, 40, 20 % z ogółu zdobytych, przy czym przy obliczaniu siły floty liczymy floty wszystkich graczy, także tych nie biorących udziału w S&D
      Przykład: starcie z udziałem 5 graczy - zdobyty % wynosi 200.
      Gracz z największą flotą zdobywa 200%
      Następny 160%
      Następny 120%
      Następny 80%
      Następny 40%
      Razem zdobyli 600% o ile wszyscy atakujący biorą udział w S&D.
      Jeśli dwóch graczy wysyła flotę o identycznej wartości, dzielą się %, na przykład dwie identyczne największe floty zdobędą 2x90% ze starcia. (w omawianym przypadku byłoby to 2x 180%)
      WAŻNE: Warunkiem koniecznym publikacji dodatkowych RW przy ataku łączonym jest to, by wartość wszystkich dołączonych flot jednego gracza była równa co najmniej 10% wartości głównej floty atakującej.
      WAŻNE: Pojęcie flota główna rozumiemy, jako największa flota biorąca udział w ataku wysłana przez jednego gracza, niezależnie od tego, czy jest ona podzielona - liczy się suma flot jednego gracza. (Np. Gracz A posłał 1500 OW, 400 Pancerników, Gracz B posłał 1600 OW - flota główna to flota gracza A)
      Wyjątek: jeśli flota dołączana przez gracza do ACS'a nie stanowi 10% wartości floty podstawowej ale jednocześnie stanowi 100% jego floty bojowej zgłoszonej do programu (można wykluczyć Gwiazdy Śmierci z powodu ich niewielkiej prędkości i przydatności w takich sytuacjach) - jego RW również może zostać opublikowane i będzie liczyło się na poczet drużyny tego gracza.
      2. @PaN SlowiaNiN - nie możemy dodawać znaków specjalnych do nagłówka ">" bo po prostu program nam tego nie policzy :)
      3. @khz , @Reaver - nie wstawiamy nicku obrońcy do nagłówka.
      4. @PaN SlowiaNiN - nagłówek musi być kompletny :P > S&D Universum Uriel Edycja 1 [22.12.2017- 22.01.2018] , to samo tyczy się @Reaver > S&D Universum Uriel Edycja 1 [22.12.2017- 22.01.2018]

      Gdybyście mieli z czymś problem zapraszam na pw na forum, na ircu również się pojawiam :)





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Coś mi nie pasowało, ale zasugerowałem się oGotchą :P Dzięki Ruda :) Przy okazji dopytam:
      1) oGotcha ustawia datę nieregulaminowo, tj. współczynnik {time} jako dd-mm-rrrr, a nie rrrr-mm-dd jak wymaga regulamin. Trzeba to zmieniać ręcznie czy skrypt to łyknie?
      2) Skrypt zalicza kropki, przecinki czy jedno i drugie w wyniku?

      PaN SlowiaNiN napisał(a):

      na przyszłość team powinien wprowadzić jakiś minimalny próg posiadaniej floty... nie żebym narzekał ale 750 lm?

      buleon napisał(a):

      Obrońca Pan SlowiaNiN [SPACE]
      ________________________________________________


      Zniszczony!
      _________________________________________
      Nie narzekaj :P

      Lwica jest boska :)
    • Ruda napisał(a):

      @buleon 1) Nic nie trzeba zmieniać. 2) Z tego co mi wiadomo to zalicza.
      Dziękuję.


      Ruda napisał(a):

      W dalszym ciągu nie zostały poprawione nagłówki, a chciałabym zrobić podliczenie
      Nic prostszego. Robisz listę i tak, masz dostęp do historii edycji posta, to wrzuć te, które się nie zgadzają, do niezaliczonych i tyle. Ten, kto będzie poprawiał, niech Ci napisze PW, to sobie przerzucisz.

      Lwica jest boska :)