Uniwersum z wyłączonymi atakami w określonych godzinach

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Uniwersum z wyłączonymi atakami w określonych godzinach

      Siema,

      Wychodzę z propozycją ustawienia na nowym uniwersum w celach testowych wyłączenie ataku w określonych godzinach, oczywiście najlepiej w nocnych czyli 24:00 - 8:00 brzmi najrozsądniej.

      Dlaczego proponuję taką zmianę?
      Moim zdaniem dużo graczy, którzy niekoniecznie chcą grać dość nudne eko, ale tez nie mają czasu by siedzieć przy tej grze non stop, a nierzadko też wstawać w nocy, po prostu rezygnuje z gry. Prawda jest taka, że można wmawiać sobie, że ta gra taka nie jest i jak dobrze ogarniasz to wchodzisz 2-3 razy dziennie i nie musisz wstawać w nocy nigdy jeżeli chcesz się utrzymać w dobrym top itd., jednak z moich obserwacji wynika zgoła inaczej. Niejednokrotnie miałem taką sytuację, że np. flota wraca o 1 w nocy, albo nie mam akurat DT żeby zrobić FS z całej surki, czy jakieś inne wazne rzeczy wymagające tego, żeby posiedzieć dłużej albo wstać w nocy czegoś dopilnować. Moim zdaniem jest to niezdrowe i nie oszukujmy się średnia wieku w grze wzrasta, ludzie mają swoje obowiązki i pewnie wielu szukałoby rozwiązania gdzie można pograć trochę bardziej casual i nie być skazanym na granie full eko/bunkier, ale flotą której nie trzeba pilnować 24/7.

      Moim zdaniem utrzyma to na dłużej graczy, którzy wracają do tej gry bo kiedyś w nią grali, ale szybko orientują się, że ta gra to niestety ale siedzenie przy niej bardzo dużo czasu- 2 tyg. można pograć, ale potem już ciężko to utrzymać i trzeba siedzieć naprawdę dużo.
      Nieco wyrówna szansę pomiędzy typowymi noliferami, albo ludźmi którzy grają w kilka osób na jednym koncie, a normalnymi graczami. Obecnie każdy ma prawie telefon z dostępem do internetu - śpi te 8h a resztę może co 1h sprawdzić na tym telefonie co sie dzieje.
      Może to również wyeliminowac nieco problem uFS, na który widziałem narzekania.
      Nawet nie chodzi tez o samą flotę ale wydobycie, dla mnie niezdrowa jest gra keidy ktoś siedząc np. o 3 w nocy zaczyna pracowac nad moim bunkrem kiedy ja spokojnie śpie wysyłając masę rakiet międzyplanetarnych + atakując mnie wolną flotą typu bombowce/ niszczarki, rozwala mi w efekcie satki i wydobycie, na co ciężko zareagować - chyba, że tak jak mówię wstajesz w nocy.
      Prawda jest taka, że na starszych uniach zostają hardcorowcy / eko, ta gra nie jest stworzona dla casuali żeby sobie poklikać, myślę że po tej zmianie mogła by nieco taka być, a dla mnie to duży plus i może w efekcie zwiększyć ilość grających

      Co ważne - zmiana nie jest super inwazyjna, można odpalić 1 uni na tych warunkach, zobaczyć jaki będize tego efekt - jak nie wyjdzie to trudno, do pomysłu nie wracać. Nie zaburzy to żadnego balansu ani nic.
      Uprzedzając oczywiście wątpliwości tych którzy będą zaraz pisać: "a co jeżeli mam czas grać w godzinach nocnych?" - proste, nie grajcie na uni które powstanie na tych warunkach.


      Rozwiązań jest wiele jak to ustawić np. można zrobić tak by atak nie był wycelowany w godziny nocne, albo tak by atak nie mógł być wysyłany w godzinach nocny, aczkolwiek bardziej rozsądne wydaje mi się rozwiązanie pierwsze.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Xoltro ().

    • eh , problem w tym ze na takim uni beda sami klepacze domkow (10 osob?? ) bo gre flota sobie nie wyobrazam

      w skrocie , nie beda otwierac nowego serwa bo sie komus nie chce wstac w nocy :)
    • yy... czemu?

      To takie same argumenty jakbyś miał powiedzieć że obecne ustawienia Uriela 1x flota i 5x eko są bez sensu bo tylko będą klepać domki.

      Moim zdaniem to nie wpłynie za bardzo na stosunek eko/ flota. Eko nie ukrywajmy i tak ma obronę antyfarmingową itd., tu chodzi o to żeby gra w ogame była bardziej zdrowa- żeby nie trzeba było wstawać w nocy, późno w nocy szukać targetów itd., tylko grac po ludzku w wolnym czasie i tak jak mówię nie apeluję o zmiane na kazdym uni tylko o zrobienie 1 takiego uni i sprawdzeniu jak to się je.
    • Twój pomysł miałby sens, gdyby nie to że FS możesz wysłać na tyle godzin ile chcesz, nie jest to problem nawet na uni x6. Martwisz się że zabiorą ci wyprodukowane surowce w nocy? 10lvl magazynu to około 2h wydobycia bezpiecznego, gdzie kiedyś czegoś takiego nie było, powyżej 5k punktów mógł cię jechać każdy do zera :p Atak rakietami i duże floty na bunkier? Na pewno nie na bunkier gdzie można zarobić tylko kilka godzin wydobycia XD
    • Pomysł sprawdziłby się może ponad 10-15 lat temu gdy internet był dobrem w miarę luksusowym i miejscami trudno dostępnym. A dziś internet domowy, w szkole, w pracy, hot spoty, internet mobilny, w telefonie, wifi na każdym kroku.

      Fajne czasy były jak do znajomego szło się fsa wysłać i kopalnie zbudować :p

      exSuper moderator działu Gra i Komunikacja
      Moderator działu Pomysły i Propozycje

      Regulamin Działu Pomysły i Propozycje
      Lista Tematów Zakazanych
      Jeśli widzisz nieregulaminowy post użyj przycisk Zgłoś
      Jeśli chcesz coś wyjaśnić, załatwić napisz na
    • "Bo komuś nie chce się wstać w nocy do gry". Głupszego tekstu już nie dało się wymyślić?
      Jeśli jakaś gra wymaga aby do niej wstawać w nocy to już nie jest gra ... to jest uzależnienie.

      Pytania do krytykujących pomysł:
      1. O jakiej porze dnia ślecie Gwiazdy Śmierci na niszczenia księżyców?
      2. O jakiej porze dnia wysyłacie RMP aby kasować bunkry?

      Uniwersów o różnorodnych parametrach mamy mnóstwo. Nie widzę przeciwwskazań aby powstało Uni z blokadą opcji ofensywnych w porze nocnej (atakowanie, rakietowanie, niszczenie, szpiegowanie). Tak pomiędzy 22:00 a 6:00. Kto by chciał tam zagrać to by zagrał. Kto by nie chciał, to by nie grał.

      Czy takie Uni by "wypaliło"? A jakie uniwersum obecnie "wypala"? Żadne. I tak po pewnym czasie na Uni zostaje 1100-1300 kont. Podkreślam - kont a nie graczy.

      Pomysł uważam za dobry. Skoro "No-Life'y" mają się gdzie realizować, to dlaczego nie stworzyć Uni dla "Life'ów"?
    • zle ujalem :(

      gra niczego nie wymaga .. wstawanie w nocy to juz nasz wybor , jesli nie da rady zrobic fsa od 22 do 8 , to chyba zaden wyczyn otworzyc oczy na 30s w nocy i zrobic fsa
      jak nie umiesz sobie konta zorganizowac to co poradze .. ja jakos problemow nie mam i w nocy nie wstalem ani razu

      gram na x2 , lot gsa w us to nieco ponad 2h , zaden problem wyslac o kazdej porze dnia

      zeby nie bylo, po nocach tez nie siedze .. a niech takie uni powstaje mi obojetne , tylko ja nie widze sensu floty na takim uni (nie daj boze x1) :)

      Almera napisał(a):

      Kto by chciał tam zagrać to by zagrał. Kto by nie chciał, to by nie grał.


      Czy takie Uni by "wypaliło"? A jakie uniwersum obecnie "wypala"? Żadne. I tak po pewnym czasie na Uni zostaje 1100-1300 kont. Podkreślam - kont a nie graczy.
      i w sumie tyle :)
    • Dobrym sposobem na długotrwałą ochronę surowców jest wysłać ekspedycję np. 10 układów dalej niż planeta czy księżyc z którego wysyłasz w której skład będzie wchodziła gwiazda śmierci i transportowce (dodatkowo jakaś flota jakby piraci byli). Prędkość ustawiona na 10% co zmniejszy zużycie deuteru i wydłuży czas. Do transporterów wpakować wszystkie surowce, a ekspedycję ustawić np. na 13h.
      Przez takie coś na napędach średnio spaliny 13 nadprzestrzeń 8 można uzyskać 63h bezpieczeństwa surowców.
    • uniter napisał(a):

      Dobrym sposobem na długotrwałą ochronę surowców jest wysłać ekspedycję np. 10 układów dalej niż planeta czy księżyc z którego wysyłasz w której skład będzie wchodziła gwiazda śmierci i transportowce (dodatkowo jakaś flota jakby piraci byli). Prędkość ustawiona na 10% co zmniejszy zużycie deuteru i wydłuży czas. Do transporterów wpakować wszystkie surowce, a ekspedycję ustawić np. na 13h.
      Przez takie coś na napędach średnio spaliny 13 nadprzestrzeń 8 można uzyskać 63h bezpieczeństwa surowców.

      Puck napisał(a):

      Osobiście odradzam fs na ekspedycję, bo można stracić calutką flotę :D Lub można trafić na bandytów :O 10% na jakieś pz i jest spokój na kilka dni ;)
      Zadne z powyzszych :P najlepszym fs-em jest stacjonuj miedzy dwoma wlasnymi ksiezycami. W razie niszczenia ksiezyca zawracamy flote zanim moon spadnie i jest prawie pewne, ze flota z surka wroci cala na moona z ktorego byla wyslana.